BLIZANACKA TRUDNOCA 😊

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Charlies

    Charlies

    Broj poruka: 119

    Prijavi adminu

    Nina12

    Cure ja rodila svoju ekipu jučer, carskim rezom. Sve je bilo ne planski došla na pregled jer me neka hunjavica spopala, međutim ispalo je da je korona i da su mi nalazi loši. Odmah carski i bebe su dobro na neonatologiji su upravo zbog ove situacije a inače su stabilni samostalno dišu. A ja sam u COVID bolnici 😔 pa cemo vidjeti sta ce dalje biti. Cure cuvajte te se!


    Čestitam od srca!🥰 Drži se, bit će sve u redu, samo izdrži! Puse tebi i bebacima, što prije da se oporaviš 😘😘😘😘😘😘

    [lilypie.com]

  • tonia94

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav svim mamama blizanaca🥰
    Dugoo vas citam, cekala sam da udjem u neki tjedan da se i ja javim. Prva trudnoca, prirodna, 2 curice jednojajcane, 2 posteljice odvojene po svemu, ali su jednojajcane. Navodno jako rijedak slucaj. 17+4.
    Kada ste pocele osjecatii bebe? I je li tko radio Panorama test? Meni je preporucila ginek jer je jedna beba bila 1cm manja od druge da se otklone sumnje. I ispalo je sve super. I navodno se ne moze znat jesu jedno ili dvojajcani do iza rodjenj bez tog testa😕

    Pozdrav svima 🥰

  • tonia94

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Takodjer imam jedno pitanje za mame.
    Da li koristite utrogestan? Meni su rekli do kraja trudnoce tj 34 tjedna vaginalno 2x2 od 100 jer su blizanci. Nemam hematom ni nikakve probleme.

    Hvalaa 😘

  • Avatar mimi16

    mimi16

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    da se i ja malo javim… 
    prvo čestitam svim  curama koje su rodile <3 
    i naravno pozdrav svim novim članicama. 
    od nedjelje sam u bolnici, sporo idu dani, al bar s pregledima uzv/ctg čujem da su mi cure dobro. opcenito su mi nalazi svi ok. od sutra sam u 35.tj, a porod se isto ko i većini planira u 37.tj, ako ne krene i prije slučajno. u nedjelju su mi cure izmjerili, jedna je 2100g, druga 2200g, ja sam jako zadovoljna kako napreduju. 

    tonia94 - utrogestane sam trošila neko vrijeme vaginalno, ne sjećam se s kojim tjednom su ga ukinuli, ali nije bilo predugo. duphaston je kod mene bio duže - od početka sam ga pila 3x na dan, a do nedavno 2x na dan, sad ga konačno više ne trošim. 
    nisam radila panoramu, nego nifty, al mislim da je sve to manje više isto ili slično. 

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 713

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima!
    Ni u najluđim snovima nisam mislila da cu ovdje pisati 🙈🙈 Uglavnom, danas sam saznala da nosim blizance i jos sam uvijek u šoku. 
    Vidjele su se i čule srčane aktivnosti na oba ploda, svaki je u svojoj ćeliji, sa svojom posteljicom. Doduše drugi plod je par dana manji pa smo trazili srce ali nasli ❤️❤️ Ginekologinja je rekla da je sve to normalno i u najboljem redu. Ima li koja od vas isto iskustvo? Nije da se brinem, ali… 🙈🍀❤️

  • Avatar mimi16

    mimi16

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Mirjam2

    Pozdrav svima!
    Ni u najluđim snovima nisam mislila da cu ovdje pisati 🙈🙈 Uglavnom, danas sam saznala da nosim blizance i jos sam uvijek u šoku.
    Vidjele su se i čule srčane aktivnosti na oba ploda, svaki je u svojoj ćeliji, sa svojom posteljicom. Doduše drugi plod je par dana manji pa smo trazili srce ali nasli ❤️❤️ Ginekologinja je rekla da je sve to normalno i u najboljem redu. Ima li koja od vas isto iskustvo? Nije da se brinem, ali… 🙈🍀❤️


    dobrodošla! 
    jako slično je bilo i kod mene na tim prvim uzv, isto mi je rečeno da je to normalno i sve je bilo ok. 

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 713

    Prijavi adminu

    mimi16

    Mirjam2

    Pozdrav svima!
    Ni u najluđim snovima nisam mislila da cu ovdje pisati 🙈🙈 Uglavnom, danas sam saznala da nosim blizance i jos sam uvijek u šoku.
    Vidjele su se i čule srčane aktivnosti na oba ploda, svaki je u svojoj ćeliji, sa svojom posteljicom. Doduše drugi plod je par dana manji pa smo trazili srce ali nasli ❤️❤️ Ginekologinja je rekla da je sve to normalno i u najboljem redu. Ima li koja od vas isto iskustvo? Nije da se brinem, ali… 🙈🍀❤️

    dobrodošla!
    jako slično je bilo i kod mene na tim prvim uzv, isto mi je rečeno da je to normalno i sve je bilo ok.


    Hvala i čestitke ❤️❤️🍀🍀

  • tonia94

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Mirjam2

    Pozdrav svima!
    Ni u najluđim snovima nisam mislila da cu ovdje pisati 🙈🙈 Uglavnom, danas sam saznala da nosim blizance i jos sam uvijek u šoku.
    Vidjele su se i čule srčane aktivnosti na oba ploda, svaki je u svojoj ćeliji, sa svojom posteljicom. Doduše drugi plod je par dana manji pa smo trazili srce ali nasli ❤️❤️ Ginekologinja je rekla da je sve to normalno i u najboljem redu. Ima li koja od vas isto iskustvo? Nije da se brinem, ali… 🙈🍀❤️


    Pozdrav 🥰
    Meni je od pocetka jedna curica bila veca, i sa 14 tjedana su inzistirali da napravim panoramu jer je jedan plod bio 1 cm veci od drugog pa su sumnjali na neke malformacije. Panorama je pokazao da je sve super i da su jednojajcane blizanke(2 posteljice, 2 gest.kesice i isti  pa se nije moglo znat doslovno dok ne odrastuu 2-3 god jesu jednojajcani ili ne.) 
    Mislim da je u velikoj vecini blizanackih trudnoca slucaj da je jedna beba “veca”. Sad su gotovo identicne. Jedna beba ima malo vecu glavu, ona je na muza jer je Bosanac 😂😂

  • Deleted user

    Broj poruka: 713

    Prijavi adminu

    tonia94

    Mirjam2

    Pozdrav svima!
    Ni u najluđim snovima nisam mislila da cu ovdje pisati 🙈🙈 Uglavnom, danas sam saznala da nosim blizance i jos sam uvijek u šoku.
    Vidjele su se i čule srčane aktivnosti na oba ploda, svaki je u svojoj ćeliji, sa svojom posteljicom. Doduše drugi plod je par dana manji pa smo trazili srce ali nasli ❤️❤️ Ginekologinja je rekla da je sve to normalno i u najboljem redu. Ima li koja od vas isto iskustvo? Nije da se brinem, ali… 🙈🍀❤️

    Pozdrav 🥰
    Meni je od pocetka jedna curica bila veca, i sa 14 tjedana su inzistirali da napravim panoramu jer je jedan plod bio 1 cm veci od drugog pa su sumnjali na neke malformacije. Panorama je pokazao da je sve super i da su jednojajcane blizanke(2 posteljice, 2 gest.kesice i isti pa se nije moglo znat doslovno dok ne odrastuu 2-3 god jesu jednojajcani ili ne.)
    Mislim da je u velikoj vecini blizanackih trudnoca slucaj da je jedna beba “veca”. Sad su gotovo identicne. Jedna beba ima malo vecu glavu, ona je na muza jer je Bosanac 😂😂


    Hvala ti na komentaru 🥰
    Ma joj svasta sam procitala u meduvremenu, i pozitivna i negativna iskustva i sad su bitna ova 4 tjedna do kontrole da vidim kak su se razvili. Lagala bih da ne velim da me nije strah. Molim se da sve bude ok 🙏🙏

  • Avatar dorapamidora

    dorapamidora

    Broj poruka: 124

    Prijavi adminu

    Meni su prognoze u pocetku bile koma, ali…
    Bas sam dosla sa pregleda 😊😊 Bilo je super, imaju 1800 i 1750 g sto je (kako doktorica kaze) savrseno za jednoplodnu trudnocu, a pogotovo za blizance na jednoj posteljici. Rekla je da imam jako puno razloga za bit presretna.
    Uglavnom, sad sam 32.tjedan, rekla mi je da je pregled za dva tjedna i da cemo u 35.ili najkasnije 36.tjednu napravit carski jer su monokoriati (jedna posteljica). To je to 😁

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.