BLIZANACKA TRUDNOCA 😊

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Miraa

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    dorapamidora

    Meni su prognoze u pocetku bile koma, ali…
    Bas sam dosla sa pregleda 😊😊 Bilo je super, imaju 1800 i 1750 g sto je (kako doktorica kaze) savrseno za jednoplodnu trudnocu, a pogotovo za blizance na jednoj posteljici. Rekla je da imam jako puno razloga za bit presretna.
    Uglavnom, sad sam 32.tjedan, rekla mi je da je pregled za dva tjedna i da cemo u 35.ili najkasnije 36.tjednu napravit carski jer su monokoriati (jedna posteljica). To je to 😁


    Prije svega pozdrav svima, ja takoder cekam blizance.30 tjedana sam trudna. Moji isto djele posteljicu i zbog ranijih problema u prethodnoj trudnoci ne smijem rodit prirodno. Moja dr mi nije nista spominjala da bi se carski obavija u 35./36.tjednu

  • Avatar Simba 1989

    Simba 1989

    Broj poruka: 430

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure 
    Nova sam ovdje 😊
    Nakon par mpo postupaka samim čudom smo na prvom uzv otkrili da nosim jednojajčane trojceke, znamo da su sigurno jednojajčani jer smo vratili jedan embrij.. E sada ja imam brdo pitanja za vas mame koje imate jednojajčane blizance 😁

    1.postupak vinogradska beta 0
    2.postupak molarna trudnoća
    3.postupak beta 0
    4.postupak jednojajčane trojke
    Muž ima izrazito loš spermiogram, kod mene sve uredu
    Jednojajčane trojke 💙💙💙

  • Avatar flower93

    flower93

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Simba 1989

    Pozdrav cure
    Nova sam ovdje 😊
    Nakon par mpo postupaka samim čudom smo na prvom uzv otkrili da nosim jednojajčane trojceke, znamo da su sigurno jednojajčani jer smo vratili jedan embrij.. E sada ja imam brdo pitanja za vas mame koje imate jednojajčane blizance 😁


    Dobrodošla na ovu temu  ne nosim jednojajčane pa ti nemam kaj ponudit od savjeta, al ti želim najuredniju trudnoću  jesi odmah otvorila komplikacije ili?

    [lilypie.com]

  • Avatar AviV

    AviV

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Update: 
    Nakon 5 tjedana hospitalizacije, jucer sa 36+3 stigla su moja dva decka. Iako je carski bio zakazan za petak, decki su se odlucili za srijedu. Nisu morali ni inkubator, prvi decko je stigao sa 3000gr 50 cm, a drugi sa 2520gr 47 cm. Oni su super, ja sam takoder super ako ignoriram bolove od carskog… Ako imate kakva pitanja tu sam :) 

  • Avatar Charlies

    Charlies

    Broj poruka: 119

    Prijavi adminu

    Pozdrav novim curama, cestitam samo hrabro sve će biti dobro! ❤️
    AviV čestitam ti od srca! 🥰 Ja sutra ujutro idem na carski nakon 4 tjedna u bolnici. Kakvi su bolovi nakon carskog, zanima me šta mogu očekivat.

    [lilypie.com]

  • Avatar flower93

    flower93

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    AviV

    Update:
    Nakon 5 tjedana hospitalizacije, jucer sa 36+3 stigla su moja dva decka. Iako je carski bio zakazan za petak, decki su se odlucili za srijedu. Nisu morali ni inkubator, prvi decko je stigao sa 3000gr 50 cm, a drugi sa 2520gr 47 cm. Oni su super, ja sam takoder super ako ignoriram bolove od carskog… Ako imate kakva pitanja tu sam :)


    Cestitam na velikim i zdravim deckima ❤️❤️
    Pricaj nam malo o carskom i prvim danima sa dva smotuljka 😍

    [lilypie.com]

  • Miraa

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Ja sam imala carski prije godinu ipo dana u spinalnoj anesteziji. I proslo je sve ok. Boli, al prode sve. Meni osobno je bilo tesko sta bi jedan dan bila super. Mogla bi se dignit, oko diteta sve i onda iduci opet nista.  I tako u krug. 
    Oporavak mi je traja nekih 3 tjedna, kasnije je bilo puno, puno lakse. 
    Al sve je to individualno

  • Avatar dorapamidora

    dorapamidora

    Broj poruka: 124

    Prijavi adminu

    Mene zanima sve o carskom…  pogotovo ako netko ima iskustvo sa Sv.Duha 🤗

  • Miraa

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Neke stvari koje bi vam rekla, koje su mene “pripale”,  a zapravo su normalne ( nije mi niko reka da zna to bit). 
    Prvo da ti nakon carskog moze bit bas hladno, hladno, da se pocmes trest. To je normalno jer je trbuhbotvoren pa uđe hladan zrak, tako su mi objasnili. 
    Drugo je peckanje, žarenje na jednoj strani reza, zna bolit taj dio di je obavljen zavrsni sav. Nebitno jel lijeva ili desna strana. 
    Ja sam rodila u Splitskom rodilistu. I evo sad bi opet trebala oko Bozica, ako sve bude uredu 🙏🙏
    Ako vas nesto zanima pitajte 😊

  • Avatar AviV

    AviV

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Radilo se o hitnom carskom jer sam dobila trudove koji su me otvorili 6 cm. S obzirom da sam se tijekom hospitalizacije zarazila koronom cekali su me u posebnoj sali gdje operiraju pozitivne. Docekali su me svi svemirski obuceni. Stavili venski put i dali spinalnu. Iskreno, jako sam se bojala spinalne, ali bezveze. Stvarno anesteziolog me piknuo dva puta  ali bol nikakva. Onda sve utrne, stave kateter, i krece posao. Bebe su brzo vani, gledala sam ih dok su ih zbrinjavali, pokazali su mi ih i odnesli. Nista tu nije boljelo. Posto sam bila pozitivna nisam isla u intenzivnu, nego su me vratili u sobu gdje je bila druga pozitivna rodilja. Taj dan je bio oke, boljelo me, i ide analgezija venska. Donjeli su mi ih 5 sati nakon poroda, i od tada su bili sa mnom od 0 do 24. Sestre su mi pomagale i stvarno je sve bilo oke. Ali drugi dan i ustajanje. Cure moje, jako tesko, ali nakon tog dana sa svakim danom je sve lakse i lakse. Drugi dan prelazi se sa venske analgezije, na tablete brufena i lupoceta. Sto vise ustajete i hodate sve je lakse. Kad prode taj drugi dan, i dalje boli, ali sve je lakse kada se sjetite drugog dana i ustajanja.  Danas nam je treci dan (prvi dan je nulti dan), i dosli smo kuci. Kad skupim neke dojmove i iskustva javim vam se… 😊

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.