AZOOSPERMIJA

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Leona89

    Leona89

    Broj poruka: 391

    Prijavi adminu

    Lola hvala ti. Znam da Utrogestani idu na recept, jer sam ih jedno vrijeme koristila nakon onog dugotrajnog krvarenja od mjesec dana. Kupit ću onda Prednison u Pragu, a Utrogestan ću ponijeti jer ih imam još. Žao mi je zbog grčeva, nadam se da će 20.05. biti tvoj sretan dan, inače tad je naša godišnjica braka❤️❤️❤️❤️❤️🍀🍀🍀🍀

    Cureeee gospođa je stigla prije kojih pola sata😍😍😍😍😍dan ranije😁 sutra krećemo, jako sam uzbuđena 🍀 🤞🏻 ❤️❤️❤️❤️

    💃🏻89. Hashimoto,AMH 13,35 pmol/L,Euthyrox 75/50
    🕺🏼89. Azzospermija, varikokela II. stupanj
    2017.👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️❤️
    Mtese Rebro dr. H - 24.01.2024. ❌
    Postupak donacije - Pronatal Prag-05.'24.🍀🤞🏻❤️

  • Avatar Tratinčica123☺

    Tratinčica123☺

    Broj poruka: 210

    Prijavi adminu

    Leona draga, sretno, sretno, najsretnije!!! 🤩🤩
    Samo hrabro i bez straha! Sve nam javljaj! 🤩
    Lola, želim vam od srca da se bebica lijepo smjesti i da nam uskoro javiš predivne vijesti 😃🥰🥰

    Mi smo u petak stigli kući. Ne da nemamo vremena, nego ga nemamo 🤣🤣 malo hvatamo sada neki ritam, ona želi pažnju 0/24, ista je svoja mama. Uživamo, mazimo se i pazimo😁🤭

    Lucy, nemoj ni pisati o tome kako vrijeme leti i kako brzo narastu. Naša guzica sutra već tjedan dana haha i to me tako rastužuje haha baš leti…
    Drago mi je da vi uživate sa svojim bebačem😊
    I da, dan je prekratak zaista, nama proleti za čas… 🫣

    Trudimo se od 9/21.
    👱‍♀️25- PCOS, 🙋‍♂️29- Azzospermia, mTese ❌
    Prag- donacija sjemena- 6/23.
    12.06. Aspiracija- 22🥚/–10 odličnih 🐧
    08.08. FET- 1 blastica - + na testiću 4dpt
    •Beta 8dpt- 80.14, 10dpt- 227.73, 12dpt-632.10
    Panorama-low risk- stiže curka 🧚💗
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lotta33

    Lotta33

    Broj poruka: 221

    Prijavi adminu

    Malo sam odsutna, skupilo mi se milijun nekih obveza, procitam ja svaki dan upise ali nikako odgovoriti…Lola, prvo da tebi zazelim srecu, nadam se da se upravo sad lijepo prima i gnijezdi pa da 20.5. slavimo 
    Leona, sutra znaci krecessss, bas sam uzbudena zbog tebe! sigurna sam da je strah samo u pocetku i da ce biti kako druge cure kazu - brzo i bezbolno.  ipak si prije mene na kraju u postupku, ja sam trenutno u M, ali muz zbog posla tocno gađa iduca 2 mjeseca moj ciklus da ga nema, nama je ritam zivota takav da je tesko pogoditi u datum da se sve poslozi i moj menzis i njegovo prisustvo, bas nezgodno. cini mi se da cemo mi tek u 8 mj, ako se definitivno ne odlucim cekat Emrea :D budno cu pratiti tvoje korake i navijati!! jedva cekam da cekamo i tvoju betu🍀 🍀 🍀 
    Tratincice, super da ste stigle doma, sad lagano prilagodba, ma koje su to slatke muke :) javi nam se, nemoj nas zaboraviti, moramo pratiti dojmove vas novopecenih mamica ❤️❤️

    🙋🏻‍♀️: nalik PCOS, uredan ciklus
    🙋🏻‍♂️: neopstruktivna azoospermija
    mTese 🔬 ❌

  • Avatar Leona89

    Leona89

    Broj poruka: 391

    Prijavi adminu

    Tratinčice draga hvala na lijepim željama. Prva pika jutros odrađena, dragi je to vrhunski odradio, uspio je sebe ubosti sa iglicom prvo pa smo se nasmijali, stvarno je pen zakon, nisam ni osjetila ubod💪🏻💪🏻💪🏻🍀🍀🍀🍀
    Kako si ti? Jel rana dobro zarasta? Drago mi je da uživate i da se mazite, samo uživajte u njoj😍🩷🩷🩷🩷
    Lotta draga danas sam krenula. Jučer je stigla, dan ranije, a danas je odrađena prva pika💪🏻💪🏻💪🏻🍀🍀🍀hvala ti puno ♥️♥️♥️😘 neka, brzo će i to doći, pa ćemo navijati i za tebe♥️🍀💪🏻
    Prva folikulometrija u petak, tako su me uputili iz bolnice.🍀💪🏻🍀💪🏻🍀💪🏻🍀💪🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻♥️😘

    💃🏻89. Hashimoto,AMH 13,35 pmol/L,Euthyrox 75/50
    🕺🏼89. Azzospermija, varikokela II. stupanj
    2017.👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️❤️
    Mtese Rebro dr. H - 24.01.2024. ❌
    Postupak donacije - Pronatal Prag-05.'24.🍀🤞🏻❤️

  • bebolina29

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage cure, 
    čitajući forum te vaša iskustva i savjete, mislim da bi mi mogle pomoći, odnosno odgovorit na moja pitanja :) s kojima ste se i same vjerojatno susretale na putu do majčinstva. Vidim da sve cure, koje su išle na donaciju, su išle u istu kliniku Pronatal Sanatorium u Pragu, pa me zanima kako ste se odlučile baš za tu kliniku? zbog doktora/ice koji tamo rade ili ste dobile preporuku nekoga liječnika? jeste li zadovoljne s klinikom, komunikacijom, stručnosti…? 
    Drugo i veliko pitanje (iako znam da je već bilo prije nekog vremena) kako se osjećaju vaši muževi sada kada ste rodile bebicu? Zanima me, zaboravi li se stvarno sva ta bol i tuga koju ste prošli od saznanja dijagnoze, cijelog tog puta postupka oplodnje itd itd? (nemojte zamjeriti na pitanju, vjerujem da se zaboravi, samo je nekada teško vjerovati u to dok ne iskusiš sam). 
    Zapravo svaki savjet/podrška vezana za donaciju bi nam stvarno puno značila, jer ovo mogu razumijeti samo ljudi koji su prošli ovaj put!
    unaprijed se zahvaljujem na svim odgovorima i od srca želim svu sreću onima koje su na putu do majčinstva, trudnicama i mamama koje su rodile 

  • Avatar Lola1

    Lola1

    Broj poruka: 366

    Prijavi adminu

    Hej drage cure. . Ja sam iskreno tako ljuta i razocarana evo , da ako sad ne uspije pronatal me vise nece vidjeti.. naime rekli su da ce na dan transfera vaditi progesteron sto nisu napravili, tek nakon sto sam pitala su naknadno vadili krv i naravno kako je bila subota do danas jije bilo rezultata. Danas mi poslali da mi je progesteron unatoc utricima
    Nizak i da trebam
    Po prolutrx inekcije. Iskreno ja mislim da je sad kasno za ti, blastica se ugnjezdjuje 1-2 dan nakon transfera i bojim se da se nije mogli nista ni ugninezditi 😢 

    👩🏻32
    👦🏻31
    Neopstruktivna azoo, fsh preko 40 , preskacemo m tese/ idemo na donaciju u Prag 11/23
    Prvi ivf: 12js, od kojih 4 dobre, do stadija blastociste dogurale 2- vracena 1, neuspjesno
    Imamo jednog ❄️ po kojeg idemo nadamo se u 4/5mj 2024
    Ja: amh 9,45pmol, mthfr homozygot, sumnja na inzulinsku rezistenciju, terapija glucophage

  • Avatar Leona89

    Leona89

    Broj poruka: 391

    Prijavi adminu

    Bebolina dobrodošla 🥰 osobno sam se odlučila za Pronatal jer su cure s ovog foruma sve tamo išle i većinom se vratile sa uspješnim trudnoćama, od kojih su neke već i rodile. Ovdje sam čitala o njihovim iskustvima sa Pronatalom, iskreno nisam imala sa čim usporediti, pa je i zbog toga pala odluka za Pronatal🥰 o klinici i stručnosti ću ti moći pisati kroz dva tjedna, sljedeći tjedan krećemo za Prag🍀🍀🍀❤️❤️❤️
    Za komunikaciju stvarno nemam zamjerke, kad god sam nešto trebala ili mi nije bilo jasno komunicirala sam sa svojom koordinatoricom Jelenom. Jaaaako puno mailova smo si ispisale u ova skoro tri mjeseca, nekad sam si mislila što žena misli o meni, koji sam napor i smor🫣🤣moja Jelka je u par navrata znala ispasti malo zbunjena, ali na kraju sam stvarno dobila sve informacije koje su mi trebale. I naravno, da nije mojih cura ovdje koje su mi isto tako strpljivo odgovarale, podržavale me i tješile kada mi je to trebalo, ne znam kako bih dogurala do tu gdje smo trenutno i na tome sam zahvalna do neba❤️❤️🫂🫂 na tvoje drugo pitanje se nadam da ću ti odgovoriti za 9.mjeseci🍀🍀🍀❤️❤️❤️☺️☺️☺️ što god da te zanima pitaj, možeš nam i ispričati svoju priču ako želiš. Također vam želim svu sreću i ako se odlučite za Pronatal ili neku drugu kliniku da vam donese uspjeh i neopisivu sreću☺️

    💃🏻89. Hashimoto,AMH 13,35 pmol/L,Euthyrox 75/50
    🕺🏼89. Azzospermija, varikokela II. stupanj
    2017.👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️❤️
    Mtese Rebro dr. H - 24.01.2024. ❌
    Postupak donacije - Pronatal Prag-05.'24.🍀🤞🏻❤️

  • Avatar Leona89

    Leona89

    Broj poruka: 391

    Prijavi adminu

    Lola draga jako mi je žao što se tako osjećaš😔i što je tako ispalo s njihove strane. Jesu li ti poslali nalaz? Koliki je progesteron? Nemoj biti tako negativna, pisala si nam kako je endometrij divan, blastica izvrsne kvalitete, nemoj ništa otpisivati i živcirati se unaprijed. Jesi li otišla po Prolutex u međuvremenu? Drži se i javi jesi li ga nabavila. Držim 🤞🏻 da sve bude u redu 🍀🍀🍀🍀🍀🍀♥️♥️♥️♥️♥️🫂🫂🫂🫂🫂🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻😘

    💃🏻89. Hashimoto,AMH 13,35 pmol/L,Euthyrox 75/50
    🕺🏼89. Azzospermija, varikokela II. stupanj
    2017.👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️❤️
    Mtese Rebro dr. H - 24.01.2024. ❌
    Postupak donacije - Pronatal Prag-05.'24.🍀🤞🏻❤️

  • bebolina29

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Draga Leona, hvala ti puno na trudu i odgovoru! I držim fige da mi za 9 mjeseci odgovoriš na moje drugo pitanje :) 

  • Avatar momtobe2022

    momtobe2022

    Broj poruka: 213

    Prijavi adminu

    Lola i Leona, kod vas je sad baš napeto. Želim puno sreće objema. 🍀
    Lola, meni je baš uzbudljivo to čekanje testa baš datuma kojeg su ti rekli. Znam da ja ne bih izdržala, ali skroz razumijem i drugačije odluke. Samo mirno, laganini i bit će sve ok. 
    Leona, 🦁 jesi li skupila hraborosti da se sama bocneš? Kako to napreduje? Kako se osjećaš?
    Draga Bebolino, dobrodošla! Čini minse da na ovoj temi imam najduži staž s bebom iz donacije, pa ću napisati koju riječ o svemu što si pitala. 
    Mi smo odabrali Pronatal iz više razloga. Najprije nam je kliniku preporučila dr. u Petrovoj, a onda je preporuku potvrdila i moja privatna gin. Ona je nabrojala još par klinika koje sam škicnula i tada odabrala Pronatal u Pragu. Mi smo sve to odrađivali usred korone i komunikacija nam je bila isključivo mailom. Naša koordinatorica je bila Andrijana. Od nje smo dobili sve do u detalje i na vrijeme. Tamo je također bila od pomoći za sve što je trebalo. Sama klinika je čisto ok. Dosta je prometno, pa nije da titraju oko tebe svaku sekundu i npr. nisi sama u sobi prije i nakon aspiracije nego vas je 4-5 što znam da kod nas u privatnim klinikama nije običaj. Mene to nije smetalo, znala sam po što sam došla i nisam bila sitničava oko toga. 
    Zaboravi ili se sve to…? Da! Mislim da osobito brzo i lako zaborave oni koji su brzo i lako došli do bebe. Mi smo jedni od tih sretnika. Iskreno, nas ni azzo nije baš pretjerano pogodila 😂 kao ni neuspješan tese postupak, pa možda i nismo najbolji primjer 😅 Kad smo se ‘primili’ svega svega oko donacije, Praga i IVFa, ostala sam trudna iz prve, dalje je sve također iško glatko. Suprug i ja smo presretni da opcija donacije postoji jer smo htjeli dijete, a posvajanje ne bi bilo naš izbor. Beba i suprug su povezani kao i ostali. On ju OBOŽAVA od prvog dana. I prije rođenja se s njom mazio u trbuhu i jedva ju čekao. Baš nikad, nikad nije pokazao ili rekao da na nju gleda ikako drugačije nego kao na potpuno svoju. Jako voli kad drugi kažu koliko su slični fizički i po ponašanju. 
    Ne znam koja je vaša priča i pozadina, ali sjednite, razgovarajete i vidite koja vam je opcije najbliže zajedničkom razmišljanju. 
    Ako ćemo biti malo neozbiljne mogu ti reći da oko bebe ima toliko posla da ne stignete misliti čiji je spermij, jel ju donijela roda ili ste ju nekome ukrali. 😅

    👩🏻 ✅
    👨🏽 azoospermia, TESE ⛔️
    postupak s doniram stanicama
    bebica stigla 🤍 👶🏻🤍

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.