Autosjedalica

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    Podižem temu! Takoder me zanima prethodno pitanje, je li bolje uzeti odmah grupu 1,2,3 do 36 kg ili ipak do 18 kg pa onda sljedeću grupu te preporuke za as!  Iskustva sa Cybex? Brine me taj prednji dio, nekako mi dijete djeluje jako ograniceno u “kretanju”, iako je vjerujem sigurnije u slucaju nesrece.

  • Avatar Bljubica

    Bljubica

    Broj poruka: 423

    Prijavi adminu

    beag


    Podižem temu! Takoder me zanima prethodno pitanje, je li bolje uzeti odmah grupu 1,2,3 do 36 kg ili ipak do 18 kg pa onda sljedeću grupu te preporuke za as!  Iskustva sa Cybex? Brine me taj prednji dio, nekako mi dijete djeluje jako ograniceno u "kretanju", iako je vjerujem sigurnije u slucaju nesrece.

    Ja sam mislila uzet ta do 36 kao “da sam mirna” pa su me u dućanu savjetovali da bolje ipak ta do 18 jer mogu i u ležeći položaj za razliku od ovih do 36. Pa sam uzela Peg Peregro Viaggio, ustvari je to manje-više isto- najveća razlika s isofixom ili bez. Ne znam koliko ti je to bitno, naša je bez i zadovoljni smo zasad skroz



    [tickerfactory.com]

  • Avatar Bljubica

    Bljubica

    Broj poruka: 423

    Prijavi adminu

    e da, nakon sjedalice koju smo kupili do 18kg možemo koristit i ovaj tip (15-36kg) + pojas, naravno www.nabava.net/slike/proizvodi/graco-autosjedalica-booster-basic-sport-luxe-15-36-kg-crvena_25bdc0cd.png



    [tickerfactory.com]

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    Hmmm, da, bolje mi zvuci opcija da moze u lezeci polozaj pogotovo jer mi dosta putujemo na dulje relacije, tako da ako ova grupa 1,2,3 ne moze odustajem od toga i cini mi se da cu uzeti Maxi Cosi Tobi koja je za sada dobila samo pozitivne komentare po forumima,  i to vec godinama.

    Hvala na info!!! 

  • Mišić

    Broj poruka: 39

    Prijavi adminu

    Ja sam uzela kiddy Guardianfix ta je od 9-36 i prezadovoljna sam,oni jastucic ispred joj dobro dode za spavat samo nasloni glavu i sto se tice naglog kocenja je kod mene prosla test jer mala nije ni osjetila dok je spavala…mana je sta nemoze u lezeci al ona bez problema zaspe i sjedeci,ionako je uvijek virila glavom preko jajeta da vidi sta ima okolo,presli smo u nju tek sa 11mj jer nikako uhvatit 9kg :)) po testiranjima to je najsigurnija sjedalica ikad a ima i manja od 9-18 ona je phoenix i sta sam citala svi su puni hvale i za nju…to je moje iskustvo sa autosjedalicama

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    Nije se bunila radi te pregrade? Meni se nekako cini da bi moj poludio da ne moze mrdnuti tako ograden, vidjela sam i cybex tako ima visoke ocjene i kuzim da je sjedalica jos sigurnija s tim, ali bojim se da se nece htjeti voziti.

  • Mišić

    Broj poruka: 39

    Prijavi adminu

    Nije se bunila,sta je i mene iznenadilo…naslonim joj bocu na pregradu i on cucla,moze si igracke prikacit na jednu traku koja je na pregradi a sta se tice mrdanja bez problema mrda ko da ima pojaseve moze i lijevo i desno a ispred sebe ika za tuc po “bubnjevima”… al prvo probaj u ducanu kako ce mali reagirat ipak su skupe,nasa je bila 2500kn al se isplatila

  • Mišić

    Broj poruka: 39

    Prijavi adminu

    Da cybex je slican kiddy sto se tice kategorije 9-18 a do 36 ga kiddy ipak sisa puno je bolji…i sta je mene odusevilo ima dozvolu za avion autosjedalica a to mi je bitno jer se spremamo preko bare uskoro a i za blize ture je dobro je ikat

  • Goga32

    Broj poruka: 54

    Prijavi adminu

    Vazna stvar kod AS je i rok trajanja koji ovisi od proizvidjaca a najcesce je od 4-6 godina. Sve koje su u prodaji imaju atest. Ako slucajno nemaju onda je to krsenje zakona. Ali to lako mozete provjeriti. Atest je narancasta naljepnica sa slovom E u krugu. I treba pisati na njoj ECE 44/04 ili 129. ADAC izmedju ostalog ocjenjuje i kvalitetu materijala, jedbostavnost upotrebe i slicno sto uglavnom za samu sigurnost nije bitno. Zato neke sjedalice dobiju ukupno losiju ocjenu a ustvari su recimo jednako sigurne kao i one sa odlicnim ocjenama. Zato mi preporucujemo da se tim testovima vodite kao sporednom stvari. Najbitnije je da ima atest, da odgovara djetetu, da se moze pravilno postaviti u auto i dijete pravilno u nju

  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    A kako s tim sjedalicama od 9-39? Jel onda one imaju dulji rok trajanja?
    Mi smo puno razmišljali o tim sjedalicama jer trenutno imamo jaje do 10kg, a nismo ga htjeli tako rano stavljati u smjer vožnje i to je onda presudilo kod iszbora sjedalice. Uzeli smo na kraju od 0-18kg. I sad, piše da joj je rok trajanja 7 godina. Jel moguće da je tima od 9-36 rok trajanja duži? Zbunjena sam.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.