Zimske bebe i mame 2018/2019

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • MajaM

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    cvijetic12

    MajaM

    cvijetic12

    Marti8

    cvijetic12

    Marti8

    Mi smo bili nedavno kod oftamologa jer malenome kad dize pogled desno oko ode jako gore. I kad je umoran se desava cesce.Pa su nam rekli da je to syndrom brown. I da to rijetko roditelji primjete..ali kao to mu nebi trebalo smetati..samo jos sa dvije godine da provjerimo vid. U svako slucaju bolje cim prije pregledati da se moze krenuti ispravljati ako je potrebno.. Sto se tice nove teme samo javite di da vas nadem🙉🤣

    Mojij bjezi prema nosu.
    I nisu vam dali nikakve vjezbe??

    Nisu,rekli su da to u principu lijevo oko dovoljno ne ode gore pa ovo desno dobije jos jaci zamah pri pogledu gore zato jako ode prema gore.Ali to se ne lijeci ni ne vjezba. Mi smo isto o tome citali pa smo mislili da ima strabizam to se ispravlja..Ali nema strabizam nego kao taj brown sindrom on se ne ispravlja. Najbitnije da ne utjece na vid.

    Ja sam zvala nekoliko privatnika, malo tko uopće zeli s tako malim djetetom raditi pregled, ali su mi rekli da ce biti vjerojatno za naocale. Tako da nas kontrola ceka

    Pozdrav svima! Ja imam strabizam, i nasljedno je s mamine strane obitelji. Sestra i ja smo kao male išle na Rebro kod oftamologa, doktorica Mrazovac, jest da je otišla u mirovinu, ali doktor Juratović (ako se ne varam) je isto odličan dječiji oftamolog koji još uvijek radi. Znam da se dugo čeka na prvi pregled, ali možda se može ranije naručiti ako se ima nešto nasljedno u obitelji.
    S obzirom da i moj muž ima problema s okom, prvi put smo sina odveli sa 6mj na pregled (nije bilo u Hrvatskoj), gdje su rekli da kontroliamo i s godinu dana da budemo stoposto sigurni da nema strabizam, što smo i napravili (isto ne u Hrvatskoj). Moj savjet, ako primjetite da djetetu bježi oko i nakon godinu dana da ga odvedete na pregled čim čim prije tim tim bolje.

    I kako si ljecila kao malena? Citala sam da se nose naocale i rade nekakve vjezbice ?


    Dada, nosila sam naočale i išla na vježbe za oko, mislim da je bilo svakih 6mj po 10 dana (to je bilo prije 20+ godina, tako da moguće da se nešto i promijenilo), plus nosila flaster na oku po doma. I imala sam tri operacije na oku dok sam mala bila. I dalje imam strabizam, ali se ne kuži.

  • Avatar cvijetic12

    cvijetic12

    Broj poruka: 711

    Prijavi adminu

    MajaM

    cvijetic12

    MajaM

    cvijetic12

    Marti8

    cvijetic12

    Marti8

    Mi smo bili nedavno kod oftamologa jer malenome kad dize pogled desno oko ode jako gore. I kad je umoran se desava cesce.Pa su nam rekli da je to syndrom brown. I da to rijetko roditelji primjete..ali kao to mu nebi trebalo smetati..samo jos sa dvije godine da provjerimo vid. U svako slucaju bolje cim prije pregledati da se moze krenuti ispravljati ako je potrebno.. Sto se tice nove teme samo javite di da vas nadem🙉🤣

    Mojij bjezi prema nosu.
    I nisu vam dali nikakve vjezbe??

    Nisu,rekli su da to u principu lijevo oko dovoljno ne ode gore pa ovo desno dobije jos jaci zamah pri pogledu gore zato jako ode prema gore.Ali to se ne lijeci ni ne vjezba. Mi smo isto o tome citali pa smo mislili da ima strabizam to se ispravlja..Ali nema strabizam nego kao taj brown sindrom on se ne ispravlja. Najbitnije da ne utjece na vid.

    Ja sam zvala nekoliko privatnika, malo tko uopće zeli s tako malim djetetom raditi pregled, ali su mi rekli da ce biti vjerojatno za naocale. Tako da nas kontrola ceka

    Pozdrav svima! Ja imam strabizam, i nasljedno je s mamine strane obitelji. Sestra i ja smo kao male išle na Rebro kod oftamologa, doktorica Mrazovac, jest da je otišla u mirovinu, ali doktor Juratović (ako se ne varam) je isto odličan dječiji oftamolog koji još uvijek radi. Znam da se dugo čeka na prvi pregled, ali možda se može ranije naručiti ako se ima nešto nasljedno u obitelji.
    S obzirom da i moj muž ima problema s okom, prvi put smo sina odveli sa 6mj na pregled (nije bilo u Hrvatskoj), gdje su rekli da kontroliamo i s godinu dana da budemo stoposto sigurni da nema strabizam, što smo i napravili (isto ne u Hrvatskoj). Moj savjet, ako primjetite da djetetu bježi oko i nakon godinu dana da ga odvedete na pregled čim čim prije tim tim bolje.

    I kako si ljecila kao malena? Citala sam da se nose naocale i rade nekakve vjezbice ?

    Dada, nosila sam naočale i išla na vježbe za oko, mislim da je bilo svakih 6mj po 10 dana (to je bilo prije 20+ godina, tako da moguće da se nešto i promijenilo), plus nosila flaster na oku po doma. I imala sam tri operacije na oku dok sam mala bila. I dalje imam strabizam, ali se ne kuži.


    Ajoj 🙄
    Krajem mjeseca smo na pregledu pa ćemo vidjeti ali bas me strah, i jako mi je zao, ali jednostavno je to tako kako je 😐

    [lilypie.com]

  • Avatar ancikaM

    ancikaM

    Broj poruka: 181

    Prijavi adminu

    Ja se takoder bas ne stignem javljat uz silne obaveze…evo prijavljujem 3. dan u jaslicama, vodi ga tata, 1. dan pola sata s njim unutra bez problema, drugi dan 20 min sam, jecanje i plac, 3. dan sam 45 min, malo placa, malo igre, pa kad skuzi da nema tate opet plac…uglavnom to sam tako i ocekivala, ako ne i gore 🤣 svaki dan mu pricam da sutra opet ide u vrtic, da ce se igrat s djecom i sve neke lijepe stvari pa cemo vidjet, tek su 3 dana prosla. Odmah drugi dan je poceo bit balav, nos zacepljen, uzas…

    [lilypie.com]

  • Avatar MareiKate

    MareiKate

    Broj poruka: 1838

    Prijavi adminu

    Tata je bio samo pola sata s njim prvi dan? Ja sam misla sa se duže ostaje, pa ne mogu se u pol sata oni opustit ni služiti nešto da bi drugi dan bilo samo opušteni… Uff, ni ja ne očekujem bolje 😅

    [tickerfactory.com]

  • Avatar _svjesna

    _svjesna

    Broj poruka: 1236

    Prijavi adminu

    Uh evo i nas, opet viroza iako smo prelezali prije 15 dana wtf jel ovo normalno, opet temperatura, nosic, pa otkud to? 

    [lilypie.com]

  • Avatar Zvonkica

    Zvonkica

    Broj poruka: 454

    Prijavi adminu

    Cvjetic bolje da to sto prije rijesite..ja mislim da cim roditelj na nesto posumnja bolje otic i vidjet, ak nije nista jos bolje…Ja sam sa svojim prvim bila na Rebru, mislim da smo cak bili kod te dr Mrazovac jednom i ok su iskustva generalno..njemu se nije prosirio suzni kanalic i stalno mu je suzilo iz oka…
    Ancika bas sam vas se sjetila, al nikak da dodem na forum….moj je danas isto krenuo u vrtic, trebao je u pon al braco ga zarazio pa sam rade prolongirala da ne ide polovan jadan…baka bila s njim 2 sata unutra i onda su isli doma, i sutra ce tako….kako to da ste ga vec drugi dan ostavili samog? Veli mi mama kao da joj se cini da ce tete ubrzat adaptaciju koliko je moguce, ali ja sam rekla da nek ona samo njega prati a one nek pricaju sto hoce, iako suze ce naravno biti neizbjezne…

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Zvonkica

    Zvonkica

    Broj poruka: 454

    Prijavi adminu

    _svjesna

    Uh evo i nas, opet viroza iako smo prelezali prije 15 dana wtf jel ovo normalno, opet temperatura, nosic, pa otkud to?


    _svjesna

    Uh evo i nas, opet viroza iako smo prelezali prije 15 dana wtf jel ovo normalno, opet temperatura, nosic, pa otkud to?


    Bas mi je zao…jel se mozda mogao zaraziti negdje ili je netko donio doma? A mozda je osjetljiviji sam po sebi…

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar MareiKate

    MareiKate

    Broj poruka: 1838

    Prijavi adminu

    Svjesna, neki virusi nama ne naprave ništa a njima mogu izazvati bolest jer im je slabiji imunutet… Ti si počela raditi, susrećeš se s ljudima, lako nešto doneseš doma… Brzo ozdravljenje želim

    [tickerfactory.com]

  • Avatar ancikaM

    ancikaM

    Broj poruka: 181

    Prijavi adminu

    Kod nas kao ide sporo adaptacija jer je muz na godisnjem pa je teta rekla da cemo sporije, ali vec je jucer i danas bio sat vremena sam, a sutra bi trebao bit 2 sata sam, ali ga necu dat u jaslice jer je bas bolestan, kise, kaslje, ne soava, ne jede, a ja na posao 😑 bas sam jadna zbog njega

    [lilypie.com]

  • Avatar Zvonkica

    Zvonkica

    Broj poruka: 454

    Prijavi adminu

    ancikaM

    Kod nas kao ide sporo adaptacija jer je muz na godisnjem pa je teta rekla da cemo sporije, ali vec je jucer i danas bio sat vremena sam, a sutra bi trebao bit 2 sata sam, ali ga necu dat u jaslice jer je bas bolestan, kise, kaslje, ne soava, ne jede, a ja na posao 😑 bas sam jadna zbog njega


    To ti je nazalost “normalno”…i treba pregrmit tu prvu godinu kak se zna i umije dok ne stekne imunitet..nos mu obvezno cistite redovno da bar malo probas sprijeciti da ode dalje…
    Ja se nadam da ce se moj malo bolje drzat jer je vec dosta toga kupio od brace…i sretna sam jer je zima takoreci pri kraju pa bi na proljece trebalo biti malo bolje kaj se tih bolestina tice..bar se nadam 😅

    Pepillu zaboravih cestitat rockas, nadam se sa ste lijepo proslavili 🤗😊🎉🎊🎂🍰🎈🎀🎁

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.