Zimske bebe 2024/2025 ❄️☃️🎄🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Lion32

    Broj poruka: 200

    Prijavi adminu

    nola95

    Melodieda baš se razlikujemo svi po simptomima..i vremenu kad se pojavljuju..mene npr leđa bole zadnjih par tj otkad mi se uduplao trbuh, baš osjećam taj pritisak od njega i kako mi se ramena spuštaju, a inače jako pazim na uspravno držanje.. dobila sam 14 kg do sad i imam problema s venama u jednoj nozi, točno od te težine. Doslovno sam svuda ista osim tog ogromnog trbuha, malo i guzice, cica al, nije 14kg tamo otišlo, nažalost heheh istezanje na pilates lopti pomaže, tih par položaja kaj radim, a počela sam i s dubokim čučnjem pa mi to olakša bol u kukovima/bokovima.. još malo, možemo mi to 🙏🤭

    Jesi rekla doktoru za tu venu? Ja ako se neceg bojim onda su to problemi sa venama🤣
    Meni su se isto pojavile pa sam otišla na pregled i dobila preporuku da nosim carape za vene. Možda bi bilo dobro da ju nosiš. Ako ništa drugo baš jako olakša taj umor u nogama...freya cuvaj se❤️

  • Doriis

    Broj poruka: 113

    Prijavi adminu

    Doriis

    Jutro, obavila sam pregled, sve je super, curica ima 2500 grama a danas sam tocno 34tt. Dobila sam tablete za zeljezo jer mi je malo snizeno i nosim bris za streptokok sutra u labos. Jos iduci tjedan imam pregled kod svoje gin a onda krecem u bolnicu 😄

    Iduci pregled u petak 25.10. 


    Iduci pregled 25.10.2024.
    22.03.2024. + 😇
    26.11.2024. - termin 💗 it's a girl 💗

  • seniiii

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    Bonnie9
    Ja sam usla u 27 tjedan, znaci punih 26

  • freyaa

    Broj poruka: 774

    Prijavi adminu

    nola95

    Freya odmaraj čim više i nemoj listat po googlu da se ne uplašiš dodatno..mislim da ti je cerviks najbolji pokazatelj u ovim tjednima, obično se on počne skraćivati ako je prerani porod u pitanju. Tako je bilo mojoj prijateljici. Zadržali su ju na promatranju jer se njen cerviks jako skratio ali na kraju je bila doma na čuvanju. Ležala je dva mjeseca, al ima već jedno dijete pa ni to nije bilo strogo lezanje(iako bi se ja osobno strogo pridržavala uputa). Rodila je u 36. tjednu, beba bila velika i bucmasta, sve je bilo u redu. Držim fige da se ne ponavljaju kontrakcije i bol. Drži se i javi nam situaciju. 🫂❤️

    Cerviks je ok, nije se skratio ali na ponovljenom toku opet se vide kontrakcije, tako da su mi ukljucili terapiju. 

  • Avatar Bonnie9

    Bonnie9

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Doris drago mi je da je sve u redu😍
    Senii znaci tu negdje kao i ja 
    Freya javlji nam se drzim fige da sve bude u redu

  • aknes

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    Drage moje mamasite, evo mene opet. ;) nakon 24.6. vratija se Šime. Bio je kraj školske godine, pa je bilo ljeto, pa je počela nova školska godina i nekako nikako nisam otvarala forum. SAda se konačno bliži porodiljni, obveze su se malko stišale, pa evo da se javim.Kod mene, svašta nešto. Od samog početka trudnoće kada je doktorica postavila termin prema zadnjoj menstruaciji (28.12) meni je beba veća tjedan do deset dana. Kako su tjedni odmicali, tako je i ta razlika rasla. Došla sam do anomaly scana na kojem dr. uopće nije mogla vidjeti bebu jer je bila van gabarita. Navodno sam bila 21. tt, aparat je namješten do 23 tt, a moja beba je bila i za to prevelika. Bogu hvala, sve proporcionalno. I primarna gin u domu zdravlja i ove u bolnici govore da je beba veća, ali nitko ne mijenja termin. Na kraju sam poslana na 3d sredinom rujna i ta dr je isto rekla da je beba veća, ali da termin neće dirati jer to mora moja primarna gin. moja primarna gin je na zadnjoj kontroli konačno promijenila termin na 9.12.,  ali je naglasila da moramo paziti na zrelost pluća. je li netko imao ili čuo za slično iskustvo? pratim vas, od sada, redovno ;)25.10. otvaram porodiljni, jedva čekam. od "poteškoća" tu je stalna žeđ, pa onda i odlasci na wc i naravno grčevi u listovima i stopalima za koje uzimam magnezij.

    🧔37👧39
    👫2008
    🤵‍♂️👰3.2018.
    👨‍👩‍👧 8.2018. ❤ R ❤
    9.2023. spontani :(
    + 20.4.2024.

  • Matejaa

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav, Sad sam u 28 tjednu..bila sam na pregledu zbog uvecanog pijelona na bubregu jedan je oko 9, a drugi nesto manje.Ginekolog kaže da nema razloga za brigu ali i da ce i dalje nastaviti pratiti.Ima li tko iskusva s time

  • Mrvica722

    Broj poruka: 466

    Prijavi adminu

    Kuglica22

    Mrvica722Ja sam taman prošli tjedan prestala ići na wc, veliko olakšanje i u leđima sam osjetila. Od ovog tjedna po prvi put primjećujem da stvarno osjetim težinu samog trbuha, nije da me smeta ali postaje samostalni objektpa ga više primjećujem, pogotovo u ravnoteži svakodnevnoj i kod treninga

    Ja imam osjećaj da mi je metla se zabola u guzicu ,znači utrnuta mi je trtica i imam osjećaj da ce mi dite ispast na dupe,na pregledu sve ok osim sta je posteljica nisko al ta tupa bol u križima i trtici i kao da je sva guza u grču ajme ajme ....
    Bonnie ....nadam se da će to popustit u većem tjednu jer evo 5 tjedana me ovo drzi nekad je teze nekad lakse ,ispalit cu na živce

  • Teab1

    Broj poruka: 651

    Prijavi adminu

    freya bitno da si sad pod terapijom i na sigurnom, drzi se sve ce bit okej 😘
    aknes prvi put cujem da se to nekom desilo al bar bu bebac prije bio u narucju 😊Ja sam sutra na pregledu i bas je jedva cekam cut kolko je narasla, sobzirom na jacinu udaraca rekla bi da podosta 😂 zadnjih dana mi je neki pritisak cim moram na wc piskit, nestane nakon kaj obavim, skroz cudno

    6/21 biokemijska
    9/22 +
    6/22 baby boy 🩵
    4/24 +
    Harmony low risk-stize curka 🩷

  • A11

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    Ne stignem pojedinacno odgovoriti ali sve vas pratim..sretno cure sa svime,sve ce biti dobro! 🫶🏻
    Ja sam od jucer u nekim cudnim bolovima,desni dio leđa dolje,oko bubrega,kroz desnu nogu..Odmah me asociralo na proslu trudnocu i bakterije. Maloprije odnijela urin na analizu i naravno da ih ima i to pise "dosta". Tako da sad antibiotik i nadati se da ce proci cim prije 😊

    •💃 25
    •🕺 28

    • 20.04.2022. 🌷

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.