Zimske bebe 2023./24. 🩶❄️☃️🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Artig

    Artig

    Broj poruka: 174

    Prijavi adminu

    Caliopi ☘

    Artig

    Caliopi ☘

    Artig

    Drage, ima koja iskustva s Ureaplasmom? Dobila sam nalaz Ureaplasma spp. izolirana, senzitivna na azitromicin i doksiciklin. Nema nigdje nikakvih vrijednosti da znam o kojoj je koncentraciji riječ 😒. Na pregledu s 10 tjedana je bebica bila super i taman veličine. Sad me malo strah ove beštije. U četvrtak sam na pregledu pa ću sve saznati, ali eto, ako imate iskustva, molim da podijelite. 😊
    Da,ako bude izolirana ide se na terapiju. Za trudnice je to najbolje uzimati sumamed i terapija se zna uzimati malo duže jer je blaža od doksiciklina koji ne zabranjen u trudnoći,ali bitno je da se otkrije i spriječe posljedice koje je napravila. Jesi sigurna da ne piše vrijednost? Svakako će ti doktor dati terapiju da se to smiri i ubije beštija. Ako ga možeš sutra dobiti na telefon da ti pusti terapiju tim bolje

    Ne piše, baš sam gledala. I nije mi jasno zašto jer je koncentracija bitan faktor 😅. Sutra ja zovem odmah za terapiju! Nadam se da nije ostavila nikakve posljedice. 😤
    Još ko za vraga se baš taj uzorak kontaminirao pa sam ponavljala i zato kasnije saznala rezultate…

    Nije koncentracija bitna u trudnoći nikako! Bitna je bez trudnoće i tolerira se bez terapije do 10^3 ali u trudnoći nikakva izolacije ureaplasme nije dozvoljena,barem moj doktor ne tolerira nikakav oblik izoliranosti tih beštija 🤷‍♀️


    Joj, riješit ću se ja nje! Hvala ti na odgovoru. Sutra krećemo u borbu! 😊

    👩30, 👨35
    PCOS, povišen prolaktin
    3/23 AIH = 💓
    Baby H 🩷
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Artig

    Artig

    Broj poruka: 174

    Prijavi adminu

    Zara7

    Ens

    Zara7 dobro dosla. Ima nas tu jos s manjim trudnocama tako da ne brini 😊
    Ostale curke cestitam na deckicima i na dobrim prenatalnim testovima.
    Sto mislite o farbanju i pramenovima? Ja bi trebala na pramenove, koliko to moze biti stetno ako udises te kemikalije?

    Hvala 🤗
    I ja ću morati na farbanje u prvom tromjesečju jer nema šanse da ću moći izdržati do drugog. U prošloj trudnoći sam tek nakon 1.
    Koliko znam pramenovi su puno manja opasnost zato što ne idu direkt u tjeme preko čega se farba upija. Iako mislim da to ništa nije opasnost zapravo jer su premale količine toksičnih tvari. A alternativa su i boje bez amonijaka kao zdravija varijanta, to ću ja sigurno sad pa kasnije normalno.


    Ja sam isto radila pramenove, šogor mi je frizer pa je malo smanjio koncentraciju svih tih otrova. Ali upravo to, ako ne ide preko tjemena, stvarno je mala vjerojatnost da utječe na plod 😊

    👩30, 👨35
    PCOS, povišen prolaktin
    3/23 AIH = 💓
    Baby H 🩷
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Artig

    Artig

    Broj poruka: 174

    Prijavi adminu

    Caliopi ☘

    Artig

    Caliopi ☘

    Artig

    Caliopi ☘

    Artig

    Drage, ima koja iskustva s Ureaplasmom? Dobila sam nalaz Ureaplasma spp. izolirana, senzitivna na azitromicin i doksiciklin. Nema nigdje nikakvih vrijednosti da znam o kojoj je koncentraciji riječ 😒. Na pregledu s 10 tjedana je bebica bila super i taman veličine. Sad me malo strah ove beštije. U četvrtak sam na pregledu pa ću sve saznati, ali eto, ako imate iskustva, molim da podijelite. 😊
    Da,ako bude izolirana ide se na terapiju. Za trudnice je to najbolje uzimati sumamed i terapija se zna uzimati malo duže jer je blaža od doksiciklina koji ne zabranjen u trudnoći,ali bitno je da se otkrije i spriječe posljedice koje je napravila. Jesi sigurna da ne piše vrijednost? Svakako će ti doktor dati terapiju da se to smiri i ubije beštija. Ako ga možeš sutra dobiti na telefon da ti pusti terapiju tim bolje

    Ne piše, baš sam gledala. I nije mi jasno zašto jer je koncentracija bitan faktor 😅. Sutra ja zovem odmah za terapiju! Nadam se da nije ostavila nikakve posljedice. 😤
    Još ko za vraga se baš taj uzorak kontaminirao pa sam ponavljala i zato kasnije saznala rezultate…

    Nije koncentracija bitna u trudnoći nikako! Bitna je bez trudnoće i tolerira se bez terapije do 10^3 ali u trudnoći nikakva izolacije ureaplasme nije dozvoljena,barem moj doktor ne tolerira nikakav oblik izoliranosti tih beštija 🤷‍♀️

    Joj, riješit ću se ja nje! Hvala ti na odgovoru. Sutra krećemo u borbu! 😊

    Samo inzistiraj na terapiji cak i da doktor ne da. Nazalost imam jednu prijateljicu kojoj je beba u 16tt umrla u trbuhu i analizom ploda se ustanovilo da je imala ureaplasmu koja je ubila bebu. Tako da nikako,nikako ne bi ja bar pustala doktoru da mi ne da terapiju


    Uff slažem se. Srećom imam javnog i privatnog ginekologa! Za sada se oboje čine dobri pa vjerujem da će sigurno barem jedno od njih inzistirati na terapiji! Moram se napunit pozitivom, ovo baš ubije svo veselje 😪

    👩30, 👨35
    PCOS, povišen prolaktin
    3/23 AIH = 💓
    Baby H 🩷
    [tickerfactory.com]

  • Elia

    Broj poruka: 223

    Prijavi adminu

    Miss88

    Zara7

    Elia

    Cure evo meni stigao Veritas nalaz nakon samo 3 radna dana 😁 sve je okej
    Prezadovoljna sam jer su vrlo brzi i ljubazni bili i dobila gratis 3 kutije Gravidona a 😁😁😁

    Čestitke!!! I wow, ne mogu vjerovati da je nalaz došao za 3 radna dana, ja sam svoj Nifty plus bila čekala rekordnih 14 dana, izludila sam bila!

    Šta stvarno, plus vikendi ili misliš na radne dane. I ja čekam nalaze


    Za 3 radna dana, znaci u srijedu sam vadila, dobila sam jucer nalaz

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Jana25

    Jana25

    Broj poruka: 1253

    Prijavi adminu

    Caliopi ☘

    Curke koje znate spolove svojih beba koje stižu, jeste po Ramzijevoj teoriji uzv slika pogledale jel vam se poklapa položaj posteljice i ploda? Baš me zanima ako je koja pogledala na slikicu jel joj je pokazalo taj spol koji na kraju i je? 🤭


    Aha… i po toj metodi i po kineskom kalendaru trebala je bit cura 🤣 praznovjerje također 🤣

    Mama🙋🏼‍♀️27
    Tata🙋‍♂️31
    K🧒 💙 09/21
    Baby boy👶 💙 28.11.2023. ⏳️
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Artig

    Artig

    Broj poruka: 174

    Prijavi adminu

    Caliopi ☘

    Artig ma nemoj se žalostiti. Razmišljaj na način da je super da se otkrila i da ti je doktor radio briseve ikako! Meni je na prvom pregledu odlučio uzeti briseve da ne bi bilo jer sam imala ureplasmu 10^6 i borila sam se s njom gadno i ona je vjerojatno bila uzrokom moje neplodnosti dosta vremena tako da mi nekako nisu jasni doktori koji rade briseve tek tamo oko 20+tt. Do onda se zbilja svašta nama dolje može nakotiti. Gledamo na način da je super da se otkrilo i može je se brzo riješiti 😁


    Istinu kažeš! 😊 Bitno da se otkrilo. Jesi možda i što u prehrani promijenila da se riješiš prije? Tipa eliminacija slatkog, slanog, nešto?

    👩30, 👨35
    PCOS, povišen prolaktin
    3/23 AIH = 💓
    Baby H 🩷
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Tami0910

    Tami0910

    Broj poruka: 334

    Prijavi adminu

    Artig

    Drage, ima koja iskustva s Ureaplasmom? Dobila sam nalaz Ureaplasma spp. izolirana, senzitivna na azitromicin i doksiciklin. Nema nigdje nikakvih vrijednosti da znam o kojoj je koncentraciji riječ 😒. Na pregledu s 10 tjedana je bebica bila super i taman veličine. Sad me malo strah ove beštije. U četvrtak sam na pregledu pa ću sve saznati, ali eto, ako imate iskustva, molim da podijelite. 😊


    Hej, evo i ja se upravo borim s tim. Vec sam popila jedan antibiotik, ali nazalost bezuspjesno😔 Sad sam dobila sumamed pa cemo pokusati s time, nadam se vise uspjehu. 🤞🙏 

    🧏‍♀️ 24 🧏‍♂️ 38

    06/22 missed ab 7tj
    08/22 LH trakice
    22.03. + 🌈
    1.pregled: 06.04. 5+4 ❤️
    21.11.2023 A💙🙏
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Artig

    Artig

    Broj poruka: 174

    Prijavi adminu

    Caliopi hvala ti puno. Sad ću vodu zamijeniti jogurtom 😅. A gdje smo i kada pobrali je stvarno nemoguće znati. Srećom nikakva druga beštija nije izolirana 😀
    Tami0910 joj baš mi je žao! Ja ću odmah tražiti Sumamed obzirom da sam se uvijek s njim liječila zbog alergije na penicilin i dobro reagirala! Nadam se da ćemo se obje brzo riješiti nemani. Inače, tebi je s bebom je sve dobro? Vidim da pišu da treba proći neko vrijeme lječenja da se dobije negativan nalaz pa očito moramo biti strpljive. 😊

    👩30, 👨35
    PCOS, povišen prolaktin
    3/23 AIH = 💓
    Baby H 🩷
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Tami0910

    Tami0910

    Broj poruka: 334

    Prijavi adminu

    Artig

    Caliopi hvala ti puno. Sad ću vodu zamijeniti jogurtom 😅. A gdje smo i kada pobrali je stvarno nemoguće znati. Srećom nikakva druga beštija nije izolirana 😀
    Tami0910 joj baš mi je žao! Ja ću odmah tražiti Sumamed obzirom da sam se uvijek s njim liječila zbog alergije na penicilin i dobro reagirala! Nadam se da ćemo se obje brzo riješiti nemani. Inače, tebi je s bebom je sve dobro? Vidim da pišu da treba proći neko vrijeme lječenja da se dobije negativan nalaz pa očito moramo biti strpljive. 😊


    Je, hvala Bogu sve je dobro s bebicom🥰 
    Da ja sam nakon 4 tjedna radila opet bris. 
    Meni je ovaj put nalaz dosao 10^4 pa se nadam da se smanjila od prijasnjeg puta pa da ce sad i nestati. 
    Znam i nekoliko zena koje su cijelu trudnocu provele s njom pa sve bilo ok, to me tjesi. 
    Nadam se da cemo obje imati sretan ishod☺️

    🧏‍♀️ 24 🧏‍♂️ 38

    06/22 missed ab 7tj
    08/22 LH trakice
    22.03. + 🌈
    1.pregled: 06.04. 5+4 ❤️
    21.11.2023 A💙🙏
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Miss88

    Miss88

    Broj poruka: 714

    Prijavi adminu

    Caliopi ☘

    Curke koje znate spolove svojih beba koje stižu, jeste po Ramzijevoj teoriji uzv slika pogledale jel vam se poklapa položaj posteljice i ploda? Baš me zanima ako je koja pogledala na slikicu jel joj je pokazalo taj spol koji na kraju i je? 🤭


    Po njegovoj teoriji je curka, i po prstenu je curka. Čekam rezultate svaki dan pa ćemo vidjeti. 🙈🙃

    🙋‍♀️ - 35🙋🏻‍♂️ - 36
    💙 -19.3.2018.
    4.4. ➕
    24.4. p.p. imamo ❤️
    31.5. stiže nam 2. dečko 🩵
    16.12. stigao Vito, ⚖️3760g i📏53cm. 🩵
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.