ZIMSKE BEBE 2019./2020. ❤ 2 dio

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar MaRe

    MaRe

    Broj poruka: 2297

    Prijavi adminu

    Jaivanpa sretno 💪
    Mikio vrtuljak još nismo nabavili al zato sto se ne mogu odlučiti..toliko toga ima..i svakakvih da još nisam odabrala. Al sam pronašla jednu igračku od mene i brata sto svira kad povuces spagu tako da cu s nje skinuti navlaku,oprati i nju staviti na krevetic. Sad cekam da mi dns stigne baldahin..i njega sam jedva odabrala.
    Dal se kojoj od vas pojavile one sitne bradavice sad u trudnoći?Ja jučer primjetila da imam jedno 6-7 oko vrata 😒i čitam da se to zna pojaviti u trudnoći(krasno). Ako mi ne prođe kad rodim morat cu do dermatologa to ukloniti jer piše da se šire.

    [lilypie.com]

  • Avatar DeeDee

    DeeDee

    Broj poruka: 3711

    Prijavi adminu

    mrgud_zg

    Jaivanpadrzimo fige i mislimo na tebe. eto cijela naša forumska “sekta”samo hrabro!
    red fox to recimo propagiraju i rode i ta njihova grupa na fejsu, kao šti u hrabrica kaže. mislim ja sam stoput u zivotu rekla nesto cu ovako ili onako pa mi zivot opali pljusku, tak da naravno da ne mozemo znati unaprijed. i fakat nemam predrasuda prema nikom. pogotovo kad pogledam nas danas odrasle, a mislim da nas pola nije dojeno. ja bih voljela, i zbilja imam namjeru dat sve od sebe. al zbilja ne bih voljela da to bude 0-24 sljedecih 5 godina. nama je recimo patronazna cak dala savjet da ako se planiramo vratit radit nakon godinu dana, pocnemo koji mjesec ranije s odvikavanjem/smanjivanjem. da probamo i tad nac ritam. jer djetetu je mama i mama i cica. i onda ako odjednom bude rez kad mama ode na posao pa je nema po 9-10 sati, da je to djetetu dupli sok (znam da se s godinu dana to ionak prorijedi, al kužite kaj hoću rec)..
    mikiomi nismo kupovali nikakve dodatke za kindac pa nemam pametan savjet. dobila sam za prek dana onu ljuljacku sa svakakvim dodacima, a ovo za po noci mislim vidjet dal ce nam trebat pa eventualno kasnije nesto,,,


    Slažem se, ja bi isto voljela dojit al jbg. kako bude išlo, išlo. Danas bar ima kvalitetnih zamjena. Treba se potrudit al ne treba se ubijat i forsirat ako nešto ne ide. Evo primjer ja planiram koristiti platnene pelene al sam kupila par paketa jednokratnih za prvu pomoć ako mi ne bude išlo, znamo kako je dojenačka kakica eksplozivna.. Poanta je da mislim da u ničemu ne treba biti isključiv 

    [/url [lilypie.com]

  • Avatar DeeDee

    DeeDee

    Broj poruka: 3711

    Prijavi adminu

    Jaivanpa

    Moram na inducirani, mekonijska je voda


    Sretnoooo 💪💪💪💪

    [/url [lilypie.com]

  • Avatar miki0

    miki0

    Broj poruka: 4712

    Prijavi adminu

    Jaivanpa sretno!!! 🤞🏼🤞🏼🤞🏼🤞🏼
    Drzim fige da bude brzo i da sve super prode! Javi se kad dodes k sebi 🥰
    Hrabrice to mislis na fejsu grupa za dojenje? Ja isto se sokirala jer su brisali cure koje su komentirale da su koristile sesirice da si olaksaju jer su imale uzasne rane na bradavicama 😳 to sto kazes, malo je mozda kao sekta jer ne priznaju nista osim same sise pa makar umjesto mlijeka krv curila 🤷🏼‍♀️ a doma zdravlja su mi se cinili ok na tecaju. E sad mozda ovisi na koga naletis od tih savjetnica. Al nadam se da cemo mi kao buduce mame uspjet same prepoznat kod svoje bebe jel gladna il nije i jwl ju treba buditi ili ne i dal treba dohrana ili ne i ostalo. A i nadam se da budemo tu ostale aktivne da si dajemo savjete sto kako 😊
    Hvala cure za vrtuljke!
    Mi isto smo sve jako minimalisticki opremili, nema nicega na niti u kinderbetu, a teta me pitala da bi taj vrtuljak uzela iako meni to prerano sad kupovat, a opet bolje da mi uzme neki koji mi “odobrimo” nego nesto bzvz da kupi. Nisam ni sama pametna. Nek da pare kolko misli pa cemo s vremenom sami kupit 😅

    [tickerfactory.com]

    [tickerfactory.com]

  • Avatar C1M4

    C1M4

    Broj poruka: 1322

    Prijavi adminu

    Jaivanpa sretnoo i da si sto prije sa bebicom🤗😇
    Jutro curke, sretno svima danas😁

    [lilypie.com]

  • Avatar DeeDee

    DeeDee

    Broj poruka: 3711

    Prijavi adminu

    MaRe

    Jaivanpa sretno 💪
    Mikio vrtuljak još nismo nabavili al zato sto se ne mogu odlučiti..toliko toga ima..i svakakvih da još nisam odabrala. Al sam pronašla jednu igračku od mene i brata sto svira kad povuces spagu tako da cu s nje skinuti navlaku,oprati i nju staviti na krevetic. Sad cekam da mi dns stigne baldahin..i njega sam jedva odabrala.
    Dal se kojoj od vas pojavile one sitne bradavice sad u trudnoći?Ja jučer primjetila da imam jedno 6-7 oko vrata 😒i čitam da se to zna pojaviti u trudnoći(krasno). Ako mi ne prođe kad rodim morat cu do dermatologa to ukloniti jer piše da se šire.


    Šogi ih je dobila u trudnoći ali su joj se sad već skoro skroz povukle same od sebe (beba danas ima 9mj)

    [/url [lilypie.com]

  • Avatar Lavica27

    Lavica27

    Broj poruka: 3400

    Prijavi adminu

    O Jaivanpa, pa to je to! Ja sam isla na indukciju 2cm otvorena bez cerviksa, i islo je relativno brzo za prvorotku,drzim i tebi fige🤞💪
    Ja sam u početku kcer stavljala sebi unkrevet i definitivno je lakse kad sam si odspavala a i ona na cici al nije dobro ni za nju ni za mene..onda sam krenula sjedecki podojiti sa razdvojimo cicanje od spavanja i prebacila bi je nazad u krevet. Mislim da je tesko steci okvir od dojenja svaka tri sata al Red fox ako je presvucena,nema grcice i utopljena nema sta bit nego place jer je gladna..nekako to i prepoznas. Iako sad kad prevrtim film znaju oni plakat i jer ni sami ne znaju zasto placu😂
    Mare meni se te bradavice ispod pazuha napravile🙄🙄
    Mikio kcer je imala onu ovcu Ewana sta pusta zvuk maternice,srca itd…nemam pojma jel pomagalo,ja bi palila. Al je dobila na poklon. A sad sam malom gledala taj mobil al hand made 300kn,daj me nemoj🙄🙄🙄

    [lilypie.com]

  • Henky

    Broj poruka: 69

    Prijavi adminu

    Jaivanpa

    Moram na inducirani, mekonijska je voda


    sretno draga 

    [lilypie.com]

  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1350

    Prijavi adminu

    Vidim da ste lako prepoznale o kome sam pisala  Mikio da to za šeširiće sam uopće i zaboravila  Ma joj svaka čast svakome, ali ono je silovanje zdravog razuma i baš nametanje uvjerenja. Nama je na tečaju ženskica oooodlično objasnila - prvih dva tri dana će beba često biti na sisi, ne zato jer joj je dosadno nego jer ima mali želudac. Mali želudac, znači stane manje mlijeka i brže se prazni i normalno beba bude brže i češće gladna. Kako dani prolaze želudac raste, više mlijeka zaprima - veći želudac - veće pauze između podoja. Ali već za par dana je želudac veći i ulovi se neki ritam. I vele, sisa je za hranu a ne za utjehu. Za utjehu beba ima kontakt koža na kožu . Ako primjetimo da beba drijemucka na sisi (naročito prvih par dana) malo ju pomazit da se probudi..Kaže da su im mišići lica u prvim danima slabašni i normalno da se beba umori i treba pauze dok je na sisi i to joj treba omogućiti ali nikako da na njoj spava, u tom slučaju ju nježno buditi..Opet kažem, stava sam da si svatko sam odlučuje i definitivno svaka majka za svoju bebu najbolje zna. Meni je ta žena s tečaja baš bila vrh i toliko laički to objasnila da me oduševila! I da onda je isto rekla, valja se truditi ali ako ne ide , ne ide! Ne držat bebu gladnom i radit samima sebi presing.. E a što se tiće bradavica koje je MaRe spomenula, ja ih dobila dosta po sisama  i stvarno se nadam da se to neće širiti jer već ovak izgledam ko dalmatiner  

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️
    [lilypie.com]

  • Avatar DeeDee

    DeeDee

    Broj poruka: 3711

    Prijavi adminu

    Evo iz knjižice koju mi je patronažna dala, vezano na temu dojenja:) 
       [postimg.cc]

    [/url [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.