Vožnja automobila u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar anakome

    anakome

    Broj poruka: 149

    Prijavi adminu

    Ja sam mirovala neko vrijeme i kad sam konačno sjela u auto nakon toga, nije mi bilo svejedno. Baš sam u grču bila. Sad mrvicu manje, ali sam puno opreznija nego prije trudnoće. I draže mi je ipak da me netko drugi vozi jer me zna i trbuh zabolit kad vozim malo duže sama.

  • Avatar Lilica

    Lilica

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    tak i ja, inace obozavam voziti i mogla bi satima, ali sad mi je tak drago kad me se vozi i kad ja nemam muke oko toga svega 

  • TONKAAS

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Ja sam u 21tt i još uvijek vozim auto… - smatram da dok se god osjećam dobro da ću ga voziti, a tko zna, možda se i na kraju sama odvezem u bolnicu (kao moja kumica). Što se tiče vožnje puno sam opreznija,a što se tiče vezivanja pojasa, imam takav sistem da prije nego sjednem zakopčam pojas, zatim sjednem i samo si gornji dio pojasa prebacim preko glave…tako da mi pojas ne smeta na donjem dijelu trbuha (jer mi je posteljica jako nisko pa me full smeta i pritišće) ,a opet me gornji dio skroz štiti…a nedo Bog da što bude, isto mi je bila vozač ili suvozač…ako mi je već ta situacija suđena…eto to je moje razmišljanje….
    Inače…u vezi tog pitanja sam pričala s jednim policajcem i rekao mi je da što se tiče zakona- SVAKA OSOBA MORA BITI VEZANA, ALI da kada su trudnice u pitanju uglavnom se ne kažnjavaju žene ako nisu vezane jer s aspekta sigurnosti bebe bolje je da trudnica nije vezana jer kod manjih sudara može doći do većih ozljeda prilikom vezivanja nego da je žena nije vezana…a što se tiče upravljanja vozilom , tu nema nikakvog pravila…dok se trudnica osjeća dobro može voziti…iako mi je jedna poznanica prošli tj imala situaciju da ju je zaustavio policajac i kada ju je pitao zašto nije vezana, dona mu je odgovorila da je trudna, na što ju je on pitao da koji je mjesec, i nakon što mu je rekla da za mj dana treba roditi, rekao joj je da ona zakonski više ne smije voziti????!!!! Tako da…sve ovisi na koga se naleti….

  • Avatar Lilica

    Lilica

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    e cure meni je mama kupila mali debeli jastucic i njega fino stavim preko trbuha i preko zavezem pojas, super mi je to jer  me ne stisce a i u slucaju nedajboze sudara taj jastucic bi sigurno ublazio pritisak na trbuh. tak da eto ideje ako neka ima problema s pojasom 

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Lilica


    e cure meni je mama kupila mali debeli jastucic i njega fino stavim preko trbuha i preko zavezem pojas, super mi je to jer  me ne stisce a i u slucaju nedajboze sudara taj jastucic bi sigurno ublazio pritisak na trbuh. tak da eto ideje ako neka ima problema s pojasom 

    Baš super ideja! Još uvijek mi pojas ne stvara problem, ali kako svaki dan vozim, vjerojatno ću se poslužiti tom metodom…

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar Iskrica1347

    Iskrica1347

    Broj poruka: 991

    Prijavi adminu

    Ja sam baš prekjučer vozila. Iako mi trbuh već fest raste - uopće mi nije bio problem narihtati pojas ispod i iznad trbuha. Možda sam ja čudna kad mene to ne smeta (nije ni u prvoj trudnoći a stalno sam bila u autu jer mi je bio takav posao). Jedino što mi se malo bad počelo okretati za mrtvi kut - to me malo zategne mišić i dosta sam opreznija, moram priznati.

    Mišica je sa nama od 11.8.2010.
    Ribica stigla 26.10.2014.
    Ja nisam luda, ja sam ekscentrična

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    lilice i to nam tek sada kazes???

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar Lilica

    Lilica

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    Tina0208


    lilice i to nam tek sada kazes???

    hahaha pa i meni je novo, neki dan mi je mama dala taj jastuk,  to je bila njena ideja nakon sto me vidla kak muku mucim s pojasom. sad fino zavezem bez straha i skroz mi je ugodno, a i mojoj bebici 

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    super ti je ideja…mislim da ce mnogima ovdje olaksati voznju…

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar Lilica

    Lilica

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    eto bas mi je drago 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.