Urinarne infekcije u trudnoci

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • anamarii

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Drage mame i trudnice pomozite..trudna sam 11 tjedana i nikad do sada nisam imala problema sa bakterijama u urinu.zadnji nalaz urina mi je pokazao da imam masu bakterija i pozitivne nitrite.leukociti su 1-2.upravo zbog nitrita me salju na urinokulturu.mene zanima dali su oni pokazatelj eserihije i koliko su opcenito te bakterije stetne u trudnoci.hvala vam

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    anamarii napravi prvo urinokulturu. I ja sam citavu turdnocu imala puno bakterija i jako los nalaz urina, Ali je urinokultura svaki puta bila sterilna, a radila sam ju 4 puta u trudnoci. Sretno!

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • anamarii

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Evo dobila sam nalaz urinokulture.imam eserihiju 10 na 5.Zanima me koliko je to opasno Za bebu i dali se radi o velikom broju bakterija.tek sutra idem kod doktora.

  • Avatar mySun

    mySun

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Sve moze biti stetno u trudnoci sta se ne lijeci, a pogotovo bakterije koje se brzo razmnozavaju i tesko ih se rijesiti jer se stalno vracaju. Ako  budes morala piti antibiotik ispi ga kako ti doktor kaze, a onda iza toga odrzavaj sterilnost urina sa brusnicom kapsulama. Ja sam imala u dva navrata probleme i ispila dva puta krivi antibiotik jednom radi escherichije, a jednom radi streptokoka dok nisam poludila i pocela piti brusnicu. sad mi je urin sterilan vec mj. i hvala brusnici jos malo pa je i bebica sa nama :) p.s. one bablje price sa uvinim cajem i brusnicom plodom, higijenom i svakakvim nekim savjetima nisu dovoljno jake da bi ti bilo bolje samo od toga i da ti se nebi vracala. imam debelog iskustva sa bekterijama i prije trudnoce  i kod mene ih unistava samo jaka brusnica + c vitamin  + puno, puno tekucine!

  • Avatar zrakasunca2

    zrakasunca2

    Broj poruka: 69

    Prijavi adminu

    Upalu je bitno liječiti.
    Da ne ode na bubrege.
    Ja sam ju imala prije i za vrijeme cijele trudnoće.
    Popila 4 kure antibiotika i na kraju dobila injekciju antibiotika i na porodu da se beba ne zarazi prolaskom kroz porođajni kanal.
    Na kraju je sve bilo u redu.
    Treba piti puno tekucine, tipa voda, jogurt, čajevi, cijedjeni sokovi, nikakav šećer, gazirano, kava minimalno…
    Preparate na bazi brusnice…
    I pokušati se smiriti.
    Provjeravati bris cerviksa da se vidi je li upala i tamo.

  • Avatar djeca2

    djeca2

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Mame, molim vas za savjet….. 
    Mene muči upala stidnih usana, pecka me a menga mi kasni 7 dana. Zanima me da li to može biti trudnoča? Danas sam napravila test i bio je negativan, ali trebam ga ponoviti za koji dan. Ubija me isčekivanje….. :) Molim odgovore ;) hvala curke

  • Avatar priks

    priks

    Broj poruka: 107

    Prijavi adminu

    I meni je sa 3 mjeseca otkrivena e.coli i doktorica mi je dala antibiotik koji je odgovarao antibiogramu (to treba biti obavezno), ali ne sjećam se točno koji….a uz to mi je rekla da pijem puno tekućine i da uzmem čaj od brusnice (ali listiće, koji se otapaju) a uz to sam uzela onaj instant uvin h čaj (ono kao cedevita) i stavlja sam si jednu žlićicu u čaj jer mi je brusnica bila bljak i tako da mi je prošlo….neznam točno od čega, ali treba biti uporan i riješiti t obavezno 
    sretno!!! samo puno pijte i bit će oke….urinokultura mi je isto bila sterlina 

  • Avatar Tejuska♡

    Tejuska♡

    Broj poruka: 3521

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima! Ja sam sada u 27 tt i imam e.coli od pocetka trudnoce,vec po treci puta je imam 10 na 6 i pila sam dva puta antibiotike koji eto nisu pomogli.Takoder sam pila i brusnicu i uvin caj te hektolitre vode sa limunom ili bez i nista!!Strah me da to mogu prenjet na bebu tokom poroda,molim vas za savjete ocajna sam 

    🦸‍♀️31🦸35
    🙋‍♂️Jan (8)🙆‍♂️Noel (5)
    [lilypie.com]

  • Avatar priks

    priks

    Broj poruka: 107

    Prijavi adminu

    Teya2803


    Pozdrav svima! Ja sam sada u 27 tt i imam e.coli od pocetka trudnoce,vec po treci puta je imam 10 na 6 i pila sam dva puta antibiotike koji eto nisu pomogli.Takoder sam pila i brusnicu i uvin caj te hektolitre vode sa limunom ili bez i nista!!Strah me da to mogu prenjet na bebu tokom poroda,molim vas za savjete ocajna sam 

    Neznam kako da ti pomognem….ali u tom slučaju, mislim da je najbitnije da ti pronađu odgovarajući antibiotik koji će uništiti tu bakteriju…..da li imaš i antibiogram na nalazu?? Jer po njemu bi ti doktor trebao dati odgovarajući antibiotik od kojeg bi ti trebalo proći….i uzmi čaj u ljekarni od listova brusnice, to je puno bolje i mislim da bolje djeluje i pij puno toga… biti će sve u redu!!

  • Avatar Tejuska♡

    Tejuska♡

    Broj poruka: 3521

    Prijavi adminu

    priks


    Teya2803


    Pozdrav svima! Ja sam sada u 27 tt i imam e.coli od pocetka trudnoce,vec po treci puta je imam 10 na 6 i pila sam dva puta antibiotike koji eto nisu pomogli.Takoder sam pila i brusnicu i uvin caj te hektolitre vode sa limunom ili bez i nista!!Strah me da to mogu prenjet na bebu tokom poroda,molim vas za savjete ocajna sam 
    Neznam kako da ti pomognem….ali u tom slučaju, mislim da je najbitnije da ti pronađu odgovarajući antibiotik koji će uništiti tu bakteriju…..da li imaš i antibiogram na nalazu?? Jer po njemu bi ti doktor trebao dati odgovarajući antibiotik od kojeg bi ti trebalo proći….i uzmi čaj u ljekarni od listova brusnice, to je puno bolje i mislim da bolje djeluje i pij puno toga… biti će sve u redu!!

    Da pisalo je dali su mi ceflaskin i onda nesto slicno tome jer one kao bolje nesmijem jer sam alergicna na penicilin,,probacu sa time hvala   i ja se nadam,i tebi puno srece zelim da ubrzo vidis svog andela 

    🦸‍♀️31🦸35
    🙋‍♂️Jan (8)🙆‍♂️Noel (5)
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.