Svako dijete može naučiti spavati

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Belle2

    Belle2

    Broj poruka: 203

    Prijavi adminu

    Baby1
    Niste sigurno pogrijesili kad ste svoju bebu mazili i ljubili…..ako zelite probati ovu metodu bilo bi mozda najbolje najprije nabaviti knjigu I prouciti postupke…sa ovim nacinom mislim da se moze startati od navrsenih 5 mj al nisam sigurna…I pozeljno je svakako da djete uvijek spava na istom mjestu…sto ne znaci da nece tu I tamo spavati u kolicima jer ste u setnji…🌺💐

  • Avatar Baby1

    Baby1

    Broj poruka: 642

    Prijavi adminu

    Ma znam da nismo pogriješili  To je došlo prirodno, ali sada je malo problem jer se ne zna drugačije uspavati… I dalje se mazimo, igramo, pričamo i nasmijavamo, ali nekako mislim da je došlo vrijeme da ga pokušamo naučiti da sam zaspi. Svakako ću pokušati nabaviti knjigu. Hvala Belle2

    [lilypie.com]

  • M@lena

    Broj poruka: 774

    Prijavi adminu

    Baby1


    Ma znam da nismo pogriješili  To je došlo prirodno, ali sada je malo problem jer se ne zna drugačije uspavati… I dalje se mazimo, igramo, pričamo i nasmijavamo, ali nekako mislim da je došlo vrijeme da ga pokušamo naučiti da sam zaspi. Svakako ću pokušati nabaviti knjigu. Hvala Belle2

    Pozdrav, mama! :)
    U knjizi pise da se preporucava s ovom metodom poceti poslije 6 mj, jer je tada dijete dovoljno zrelo da prespava noc bez obroka. Medjutim, ukoliko dijete dobro napreduje, mislim da se moze i prije. Moje misljenje je isto tako da ako vec krenete s tim da primjenjujete isti postupak na svako spavanje, jer nije ga lako slusati kako place, pa ako je vec to cijena onda idite na sve ili nemojte nikako, a i zbunit cete ga s tim malo ovako, malo onako. I da, potrebno je biti odlucan i imati cvrst stav. Ovi nasi maleni znaju sve nase slabosti :) i koriste ih :)

    [lilypie.com]

  • Avatar nananamamama

    nananamamama

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Moja bebica nije htjela spavati po noći, do 3,4 smo obavezno bili budni, ali skužili smo da je problem što je spavala cijelo popodne i večer do negdje 10, 11, i naravno kad je trebalo ići spavati, više nije bila ni umorna. Sad pokušavamo bit budni bar od 8 navečer tako da oko 11 bude pospanija. Eto, naš problem je bio što nije bila više umorna kad je došla večer 

  • M@lena

    Broj poruka: 774

    Prijavi adminu

    Da… Ponekad nam je rjesenje problema pred nosom, no ponekad se ono krije u nasoj djecici i njihovom temperamentu… Moj sincic ima 6 mj i ne spava cijelu noc, nekad se budi 2 puta, nekad 10. Preko dana tocno u isto vrijeme trlja okice i zijeva, spava dva puta po 1,5 h. Obicno ga drzimo budnim 4 sata prije polaska na spavanje navecer, kada slijedimo uvijek istu rutinu. Nekad je sve super, nekad bas i nije, ali majka sve izdrzi za svoje dijete. Bilo je neprospavanih noci, otkad sam rodila (a i par mjeseci prije termina me mucila nesanica) nisam prospavala niti jednu jedinu noc. No raste i zdrav je! :)

    [lilypie.com]

  • Avatar Baby1

    Baby1

    Broj poruka: 642

    Prijavi adminu

    M@lena


    Baby1


    Ma znam da nismo pogriješili  To je došlo prirodno, ali sada je malo problem jer se ne zna drugačije uspavati… I dalje se mazimo, igramo, pričamo i nasmijavamo, ali nekako mislim da je došlo vrijeme da ga pokušamo naučiti da sam zaspi. Svakako ću pokušati nabaviti knjigu. Hvala Belle2
    Pozdrav, mama! :)
    U knjizi pise da se preporucava s ovom metodom poceti poslije 6 mj, jer je tada dijete dovoljno zrelo da prespava noc bez obroka. Medjutim, ukoliko dijete dobro napreduje, mislim da se moze i prije. Moje misljenje je isto tako da ako vec krenete s tim da primjenjujete isti postupak na svako spavanje, jer nije ga lako slusati kako place, pa ako je vec to cijena onda idite na sve ili nemojte nikako, a i zbunit cete ga s tim malo ovako, malo onako. I da, potrebno je biti odlucan i imati cvrst stav. Ovi nasi maleni znaju sve nase slabosti :) i koriste ih :)

    M@lena, hvala na savjetu! Još uvijek nismo ništa poduzeli, dakle uspavljujemo se na rukama ili sisanjem :) Ja se već sada bojim što će biti kad ne bude više sisao!? Ali počeo je po danu duže spavati (oko sat i pol) spava prijepodne oko pola 10, poslijepodne oko 13, 13:30 i još ranije predveče oko 17h odspava nekih pola sata. To nam je već veliki napredak… Znam da treba čvrsti stav, a mi se još uvijek premišljamo i nismo odlučni. Možda se definitivno odlučimo kad pročitamo knjigu.

    [lilypie.com]

  • Avatar Suby

    Suby

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame,

    Moja curica ima 8 mjeseci i donedavno je malo spavala samnom na krevetu(meni je lakse po noci dok sisa) a malo u kreveticu. Preko dana u kreveticu,znala sam joj upaliti glazbeni vrtuljak i ona nakon par minuta i okretanja sama zaspala..aaalii otkad je pred kraj 7 mj naucila sama se dignuti u sjedeci polozaj i stati na nogice vise nece sama spavati. Ja je stavim u krevetic a ona ni da pokusa zaspati odmah se dize i pocne s dernjavom,prvo malo onda sve jace..jedan dan je sat i pol vrtila se i tulila sve dok nisam ju uzela i legnula s njom na krevet,tad je odmah zaspala..sad je pocela i samnom po noci kad spava kad se probudi odmah se dize da sjedi a jadna jos uvijek spava i nema snage..neznam zasto joj se to dogada i ne moze mirno spavati i zaspati kao i dosad :(


  • Avatar Belle2

    Belle2

    Broj poruka: 203

    Prijavi adminu

    To ti je sve normalno, to svi rade…ne brini….trebat ce malo vremena da shvati da kad je u kreveticu je vrijeme za spavanje…nas se po noci u stand na nogice I  zove al onda se ja ustanem, poljubim ga, polegnem I malo kosici dragam…legnem nazad I gotovo…ako se buni samo malo mu kazem: ššš šš I to je to….al pomalo naucit ce sve…🌺💐🌸

  • Avatar Belle2

    Belle2

    Broj poruka: 203

    Prijavi adminu

    Ps. I bilo bi bolje da spava samo u kinbacu….lakse im je onda sve to povezati a I ubrzo ce se manje po noci buditi ps se neces toooooliko morat ustajat….I nas je s nama spavao do 8 mj starosti

  • Avatar Suby

    Suby

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    A mislila sam si da je to faza koja mora proći kao i sve..jer im je to sad sve novo i ja vidim koliko je ona ushićena radi tog ustajanja i stajanja.. Sad je po noci nakon sta ciki vracam u kimbac nazad i spavala je dobro..jedino sta ciki jos 3 puta,nadam se da ce se i to uskoro smanjiti :)


Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.