Svako dijete može naučiti spavati

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Belle2

    Belle2

    Broj poruka: 203

    Prijavi adminu

    Ugl naharani ga I budnog stavi u krevetic…pa ovo sve…sorry al pisem jedno pa mi se izbrise pa onda ponovo neznam sta Sam pisala…ti pitaj sve sto te muci 💐🌹🌸

  • M@lena

    Broj poruka: 774

    Prijavi adminu

    Imam problema s postanjem. Ne znam sto se dogadja s portalom.

    Ugl pokusala sam sincica uspavati kad ga legnem u krevetic, ali taj nema sanse da se smiri!
    Prvo se vrti, trbuh-bok-ledja, onda izbaci noge kroz resetke, pa zaglavi, pa place, pa dize glavu, pa se okrene na ledja i krene vristiti, tada je sve propalo i ispocetka.
    Mora biti jako jaaaako pospan, gotovo usnuo, da bih ga bez problema spustila u krevet. Boze, sto ce biti kad se bude dizao na noge! Inace je dosta zahtjevan, naucen na ruke zbog grcica, koji su bili prestrasni… Pokusat cu jos neke metode, dat cu nam vremena za to jer uistinu zelim da uspijemo.
    Ali jedna dobra vijest, vratio se na onaj svoj stari nocni ritam, vec tri noci zaredom! Dva nocna budjenja u 00.30 i 03:30, pa opet 06.30-07:00 kada se ustajemo. ide na spavanje u 20h. 
    vise nikad necu reci da to nije dobro jer sam se uvjerila da moze biti itekako gore!! 
    Belle2 kakva je kod tebe situacija? Jos uvijek 1000 budjenja?

    [lilypie.com]

  • Avatar Belle2

    Belle2

    Broj poruka: 203

    Prijavi adminu

    Normalno ti je da protestira u kreveticu…iste te stvari je I moj radio…citam I smijem se koliko su ti malisani isprogramirani;))hehehehe…gle radi kako tebi/vama bude pasalo I to ti je uvijek najbolji savjet 💐🌺🌸mom izbio zubek pa je malo lakse🍭🍰🍬🍦

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1461

    Prijavi adminu

    Joooj…L jako teško zaspi. Ima dana kad je sve super i kad uhvatimo neki ritam kroz duži period i sve super štima - ide na spavanje u isto vrijeme, jest da je uvijek treba uspavati nunanjem ali to traje najviše pola sata i ne plače previše nego samo malo onako simpatično gunđa i protestira. Problem je da čim malo ispadnemo iz takta sve ode u nepovrat. Evo danas npr.- u jutro spava u nosiljci dok je šetam oko sat vremena. Kako mi je u šetnji pozlilo, ne znam valjda mi je pao tlak, vratila sam se brzo doma i ona se više kad sam došla k sebi nije dala uspavati. I sat vremena nakon toga slijedi urnebes…oko dva sata je vrištala i trzala nogicama…ništa nije pomagalo. Sad je tek nakon dva sata uspjela jadna zaspati. U krevetiću smo je pokušali ostavljati satima dok sam ja naravno kraj nje (nisam za cry out metodu) ali ona jednostavno ne zaspi. Pročitala sam negdje i metodu kad se praviš mrtav, tj. glumiš da spavaš kraj nje i ništa niti od toga. Vrtila se dva sata, skinula si hlačice i čarape i na kraju me još i s nogicama gunđajući lupkala po glavi . Navikla je zaspati na rukama i spavati sa mnom jer je imala jake kolike i meni bi to i bilo ok da se ne događaju ovakvi dani kao danas jer mi je stvarno stresno kada toliko plače. Ako neka od vas ima bilo kakav savjet ili je prošla slično rado bi ga čula. Jedino je ne mislim ostavljati da sama plače jer mi je to preteško. Vidim da se moramo strogo držati ritma i da je to čini mirnijom bebom, ali jednostavno ima dana kada se nešto nepredvidivo dogodi na što ne mogu utjecati kao danas.

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Mary36


    Joooj…L jako teško zaspi. Ima dana kad je sve super i kad uhvatimo neki ritam kroz duži period i sve super štima - ide na spavanje u isto vrijeme, jest da je uvijek treba uspavati nunanjem ali to traje najviše pola sata i ne plače previše nego samo malo onako simpatično gunđa i protestira. Problem je da čim malo ispadnemo iz takta sve ode u nepovrat. Evo danas npr.- u jutro spava u nosiljci dok je šetam oko sat vremena. Kako mi je u šetnji pozlilo, ne znam valjda mi je pao tlak, vratila sam se brzo doma i ona se više kad sam došla k sebi nije dala uspavati. I sat vremena nakon toga slijedi urnebes…oko dva sata je vrištala i trzala nogicama…ništa nije pomagalo. Sad je tek nakon dva sata uspjela jadna zaspati. U krevetiću smo je pokušali ostavljati satima dok sam ja naravno kraj nje (nisam za cry out metodu) ali ona jednostavno ne zaspi. Pročitala sam negdje i metodu kad se praviš mrtav, tj. glumiš da spavaš kraj nje i ništa niti od toga. Vrtila se dva sata, skinula si hlačice i čarape i na kraju me još i s nogicama gunđajući lupkala po glavi . Navikla je zaspati na rukama i spavati sa mnom jer je imala jake kolike i meni bi to i bilo ok da se ne događaju ovakvi dani kao danas jer mi je stvarno stresno kada toliko plače. Ako neka od vas ima bilo kakav savjet ili je prošla slično rado bi ga čula. Jedino je ne mislim ostavljati da sama plače jer mi je to preteško. Vidim da se moramo strogo držati ritma i da je to čini mirnijom bebom, ali jednostavno ima dana kada se nešto nepredvidivo dogodi na što ne mogu utjecati kao danas.

    Nema čudotvornog savjeta, isto je bilo i kod nas, dosta je vremena provodila sa mnom, zbog bolesti i svega i jako se vezala, voljela je isto rutinu i ritam i kad se to promijenilo u principu je nastajala šiza kao i kod vas.
    Samo ti savjetujem mnogo strpljenja jer je još mala, treba još neko vrijeme da se malo i ona prilagodi s obzirom da su vam kolike tek sad prošle, ništa izdrži još to malo jer kako rastu sve je bolje jer troše više energije i onda ih je i lakše uspavati.

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1461

    Prijavi adminu

    Znači samo trebam skupiti još malo snage za takve trenutke. Sve skupa sada mi je stvarno puno lakše nakon kolika, ali kada vidim da se opet tako jako uzrujala baš mi dođe jaaako teško. Većinu vremena sam sama s njom jer muž radi po 13 sati, a dane kada je doma mi je puno lakše jer raspodjelimo poslove. Da, nadam se za ovo kada bude veća i trošenje energije jer se već sada vidi da će je svuda biti i kad je sve u redu je baš jako vesela, brbljava i aktivna beba.

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Ifka_Pifka

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Bok svima! 
    Eto,nova sam na forumu i ciljano sam dosla ovamo… Redovito vas citam ali sad imam potrebu nesto i priupitati. Imam curu, stara je 9mj. Od rodenja je mala mimozica i cendravica :D E sad, zadnjih pola mjeseca do mjesec dana imamo problem sa spavanjem. Dakle, trebam savjete… naucila se  po danu spavati na nasem bracnom krevetu.. kako ju polako odviknuti od toga jer stalno strepim kad ce se probuditi i dal ce pasti sa njega?  Drugo, po noci ne cica ali se budi dosta cesto i tada ju trebam mazit (makar vrskom prsta) dok ne zaspe ponovo sto potraje a ja se sva iskrivim da ju dohvatim preko ogradice kimbaca…kako da tome doskocim? Pogotovo jer ubrzo trebam ici raditi i necu moci toliko dezurati i nju maziti jer necu bit sposobna za posao. i zadnje pitanje nema veze sa spavanjem ali vas molim da me utjesite :D da li je neka sa svojim malisanima prolazila separacijski strah u toj dobi? Ja ne mogu na wc bez da ju drzim na rukama. Recite mi da ce proc molim vas! I sto uciniti, kako reagirati kada beba cendra i nesto zeli i pritom se izvija i pokusava onako baciti na leda? Da li je to vec njihov nacin protestiranja? Meni je to nekako prebrzo doslo i jednostavno ne znam sto tada da napravim? :(

  • Avatar Belle2

    Belle2

    Broj poruka: 203

    Prijavi adminu

    Ifka_Pifka


    Bok svima! 
    Eto,nova sam na forumu i ciljano sam dosla ovamo… Redovito vas citam ali sad imam potrebu nesto i priupitati. Imam curu, stara je 9mj. Od rodenja je mala mimozica i cendravica :D E sad, zadnjih pola mjeseca do mjesec dana imamo problem sa spavanjem. Dakle, trebam savjete… naucila se  po danu spavati na nasem bracnom krevetu.. kako ju polako odviknuti od toga jer stalno strepim kad ce se probuditi i dal ce pasti sa njega?  Drugo, po noci ne cica ali se budi dosta cesto i tada ju trebam mazit (makar vrskom prsta) dok ne zaspe ponovo sto potraje a ja se sva iskrivim da ju dohvatim preko ogradice kimbaca…kako da tome doskocim? Pogotovo jer ubrzo trebam ici raditi i necu moci toliko dezurati i nju maziti jer necu bit sposobna za posao. i zadnje pitanje nema veze sa spavanjem ali vas molim da me utjesite :D da li je neka sa svojim malisanima prolazila separacijski strah u toj dobi? Ja ne mogu na wc bez da ju drzim na rukama. Recite mi da ce proc molim vas! I sto uciniti, kako reagirati kada beba cendra i nesto zeli i pritom se izvija i pokusava onako baciti na leda? Da li je to vec njihov nacin protestiranja? Meni je to nekako prebrzo doslo i jednostavno ne znam sto tada da napravim? :(

    Hehe….sve prosli;)mi smo sa svojim spavali zajedno u velikom krevetu dok se nismo morali preseliti dalekoooooo taman kad je napunio 9 mj…dosli u maaaaaali stan s jednim premalim krevetom,Mali se vrtio po njemu ko valjak, ja bila zombi jer Sam ga cijeli noc hvatala a muz zavrsio spavati na podu….rekli dosta I kupili novi kimbac…protestiranje je bilo na potenciju, bacakanje po svud, a isli smo u paru svugdjeeeee ( I u wc)
    Probaj citati cim vise starije postove I vidjet otprilike kako krenuti s odvikavanjem… Mi smo zapoceli s dnevnim spavanjima u kreveticu i uspavljivanje bez cike…nemoj ju svaki put ti smirivati probaj pustiti da se sama ili joj pjevusi…uvijeeeeek isto pjevusi da zna da se uspava…tako ja svom…kad se rotira u kinbacu ja pocnem ni na nena I on se odmah smiri…al trebalo je vremena za to…..

  • Avatar Belle2

    Belle2

    Broj poruka: 203

    Prijavi adminu

    I naravno ne brini….puno bebica prolazi tu fazu…proci ce💐🌺a mozes ju ponekad I ostaviti na podu na trbuscicu ( ili na gym u) da ti mozes wc..ako je nahranjena, presvucena I sve da je ok nista joj nece biti koju minutu a pomalo ce se uciti da je mama tu I kad ju ne vidi…samo joj se javljaj ili pjevusi da te cuje…mora I beba pokazati malo svoje emocije…to je normalno 🌷🌸🌺

  • Ifka_Pifka

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Hvala na rijecima utjehe :)
    Ona po noci oduvijek spava u kimbacu, samo preko dana spava na nasem krevetu i sad ju nikako nauciti da bi mogla i preko dana spavati u kimbacu, to je njoj rezervirano samo za noc. 
    I pjevam joj uvijek istu pjesmu od kad se rodila ali ona kad je ljuta kao da ju ne cuje. Mislim da je u stanju plakati pola sata bez prestanka, zato i nisam sigurna kako bi s njom prosla cry out metoda.. :/ 
    a kad se po noci probudi probala sam i pjevati i dati vode i sveee ali ne pali nista osim da me osjeti dok ne zaspi. Sve si mislim da joj to mozda fali cicanje, na taj se nacin mazila a sad mora smisliti neki drugi nacin :D

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.