Svako dijete može naučiti spavati

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Belle2

    Belle2

    Broj poruka: 203

    Prijavi adminu

    Mislim da ju svakako morate nauciti koje je njeno mjesto spavanja…mazenje ok, gdjegod Ali spavanje na samo jednom mjestu jer ju ovako bunite…trebali bi joj olaksati da zna kad joj se spava da ide u kinbac I tamo odmara…sigurno da place I pol sata jer mozda misli da mora spavati za“noc”… Malo po malo ju pustaj preko dana u njeno me kreveticu….

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    Ja sam više luda…tata nam je opet duže na putu i stavila sam kinderbet kod nas u spavaću,uspavam ju,lijepo zaspe,to traje oko 2 sata i onda počne plakati u snu,smijati se,probudi se i onda mi ide mmm što u baby jeziku znači,stara,prebaci me kod sebe.Onda se vrti,okreće,lupa me s nogama,rukama,par puta se okrenula prema dolje,već me paranoja hvata da ju u snu ne ugušim dekom,spava tako da je okomito u odnosu na mene,znači glava uz zid,noge meni pod vratom,vječito glavicu gura uz zid ili zaglavlje svog/mog kreveta.Dakle,ona odspava valjda 2 sata u komadu bez vrtenja.Preko dana je u krevetu mirna kao bubica,lijepo spava,čak i do 3,4 puta,vani u kolicima,sve ok,ali noće je koma.Jel to samo faza ili kaj da radim?

  • M@lena

    Broj poruka: 774

    Prijavi adminu

    Imali smo slicnu situaciju. Budjenja svakih sat vremena, povremeno i svakih 15 min i to samo nocu. Trajalo 2 tjedna i proslo. Faza… Slicno kao kod vas. Proci ce, samo strpljenja i snage!

    [lilypie.com]

  • Avatar Belle2

    Belle2

    Broj poruka: 203

    Prijavi adminu

    Nalah


    Ja sam više luda…tata nam je opet duže na putu i stavila sam kinderbet kod nas u spavaću,uspavam ju,lijepo zaspe,to traje oko 2 sata i onda počne plakati u snu,smijati se,probudi se i onda mi ide mmm što u baby jeziku znači,stara,prebaci me kod sebe.Onda se vrti,okreće,lupa me s nogama,rukama,par puta se okrenula prema dolje,već me paranoja hvata da ju u snu ne ugušim dekom,spava tako da je okomito u odnosu na mene,znači glava uz zid,noge meni pod vratom,vječito glavicu gura uz zid ili zaglavlje svog/mog kreveta.Dakle,ona odspava valjda 2 sata u komadu bez vrtenja.Preko dana je u krevetu mirna kao bubica,lijepo spava,čak i do 3,4 puta,vani u kolicima,sve ok,ali noće je koma.Jel to samo faza ili kaj da radim?

    Super mi je ovaj prijevod mmm hehehe…Luda si;) a koliko sati spava preko Dana? Mislim da ne bi trebala vise od 3 h….tvoji malena je veca beba jel? No sikiriki…pa znas da oni u jednom mjesecu prodju valjda 5 faza I taman kad mislis da je jedna prosla eto druge…🌷💐🌸

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    :))) žao mi je da se tak muči s tim vrtenjem i lamatanjem.Spava svaki puta po pola sata,sat max.nakon baby fitnessa odvali i po 2,3 sata.Nadam se da je faza,da, ima 10 mj.

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    :))) žao mi je da se tak muči s tim vrtenjem i lamatanjem.Spava svaki puta po pola sata,sat max.nakon baby fitnessa odvali i po 2,3 sata.Nadam se da je faza,da, ima 10 mj.

  • Avatar Belle2

    Belle2

    Broj poruka: 203

    Prijavi adminu

    Onda ne spava previse…nama se znalo dogadjati da ako preko dana kao npr jucer spava 2,5 sata onda je noc koma….ali ja sebe tjesim da ce brzo proci…🌸moj isto 10 mj I od kad je skuzio spavanje na trbuhu vrti se dok god se ne namjesti…😳

  • M@lena

    Broj poruka: 774

    Prijavi adminu

    Belle2,
    Danasnji datum sam zapisala. Moj sin prvi put zaspao u kreveticu. Ma znas sto, plakao je sat vremena iako sam bila uz njega, mazila ga i pjevusila. Toliko je tvrdoglavo dijete ovaj moj sin! Toliko se opirao da je poceo puzati, samo da izadje iz krevetica. 
    Nadam se da ce svaki put plakati sve manje, jer bit ce tesko, posebno nocu. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Belle2

    Belle2

    Broj poruka: 203

    Prijavi adminu

    Ma super😄gle moraju oni protestirati I normalno da zele da je sve po njihovom…Ali ako budes ful ustrajna i pridrzavala se neke rutine bit ce sve lakse I tebi I njemu…a ubrzo ces ga dok mu se spava samo pomazit I staviti u krevetic…a on ce ga bas zavolit…ne brini🎊….osim toga nece do 18. bit na ciki hehehehe

  • Avatar Baby1

    Baby1

    Broj poruka: 642

    Prijavi adminu

    Pozdrav! Evo da se i ja javim na ovu temu. Imamo sina od 5 mjeseci koji se uspavljuje isključivo na rukama, u kolicima ili na siki. Dnevno spavanje mu je u nekoliko navrata po pola sata, rijetko odguli sat, sat i pol, zbilja rijetko. Inače nam je to dnevno spavanje bilo u dnevnom boravku u gajbi, s tim da ja čekam da bude baš umoran-znači trlja okice, zijeva, počne onako mumljati, protestirati i onda ga uzimam na ruke i uspavljujem. Neki put smo ga pokušali staviti tako budnog u krevetić, ali nema šanese da sam zaspe, to je deračina samo takva, ne smiruje se ni kad dođem i dragam ga i pričam mu :( Znam da smo pogriješili još dok je bio mali, jer smo ga puno nosili jer je bio 12 dana u inkubatoru i nisu mi ga uopće vadili, niti na podoj… Tako nam je bilo žao maloga kad smo došli kući, bio je po glavi pun krastica od infuzije i tako smo htjeli da osjeti naš dodir i toplinu. I sve je to dovelo do toga da ga sada moramo za svako spavanje uspavljivati. U kolicima nema problema, u šetnji zaspi u roku par minuta. Za noć se uspavljuje na siki, ide u krevet oko 20 sati, nema šanse da duže izdrži-otkad se promijenio sat na zimsko. Po noći ima obično dva sisanja, nakon prvog zaspi bez problema, ali nakon drugog koje je ranije ujutro ostane nam budan po sat i pol i ne može zaspati, pa ga onda opet nosamo, ljuljamo i sl…. E sad, muž i ja razmišljamo o ovoj metodi, iščitala sam temu od početka do kraja. ne znam da li bilo dobro možda da krenemo sa dnevnim spavanjem. Nekidan sam ga počela i za dnevno spavanje stavljati baš u kinderbet u zamračenu sobu, pa ipak malo duže od pola sata odspava-u biti kako - kad. Kad mi se probudi nakon pola sata, točno vidim da je neispavan i za sat i pol opet bi spavao i tako sve u krug. Počeli smo i s dohranom, jede voće, povrće i žitarice. Evo, molim vas za savjet-je li još prerano za bilo kakve intervencije? Da li da krenemo možda samo sa dnevnim spavanjem? Je li u redu za svako spavanje stavljati ga u kindač (osim kad smo u šetnji)? Ne znam više ni sama, samo znam da je sve teži i da meni leđa trpe… Oprostite na dugom postu, ako imate kakve ideje, savjete pišite… ;)

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.