Spontani pobačaj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar MBM🐬🍀💕

    MBM🐬🍀💕

    Broj poruka: 382

    Prijavi adminu

    Pipin

    annboleyn

    Pozdrav drage zene, sapatnice, buduce mamice nasih 🌈 bebica…
    O nasim (mene i mog supruga) gubicima mozete vidjeti u potpisu, menstruaciju jos uvijek cekam, 30 dana od “intervencije” (u otpusnom pismu pise vakum aspiracija i kiretaza, radjeno u totalnoj anesteziji) nakon drugog missed abortusa.
    Moram vam reci da bez obzira na to sto smo nastavili sa “normalnim” zivotom, bol i osjecaj gubitka koji su permanentno prisutni (i bice, vjerujem, zauvijek) povremeno se toliko intenziviraju da cak fizicki boli. Takodje, imam osjecaj da previse razmisljam o tome kada i hoce li se ponovo desiti trudnoca (za drugu nam je trebalo 3 godine pokusavanja), da li ce, ako se desi, taj put sve biti ok, koje korake preduzeti da se prevenira ponavljanje istog… zanima me kako se vi nosite sa tom silinom emocija a i nadam se da cu, samim tim sto dijelim tegobu sa nekim ko tacno zna kroz sta smo prosli, pronaci utjehu 🤗

    Jako mi je žao :( prošli smo slično, jedan gubitak u 15tt. Sad imamo zdravu bebicu <3 bilo mi je strašno teško i tjednima nakon, kad su svi već na to zaboravili, ja bih se skamenila od same pomisli na to da je moja mrva gore na nebu, a ne u mojoj pupi. Nemam savjeta osim klasičnog: dopusti si sve emocije i maksimalno si ugađaj. Papaj, putuj, izlazi…što god te veseli. Trudnoća nakon gubitka je teška, neću lagati, svaki pregled je nova strepnja. Ali kako prolaze tjedni sve više ćeš se opuštati. A porod ćeš odraditi kao prava lavica jer ćeš jako dobro znati kroz šzo si sve prošla da svoje dijete doneseš na svijet. Ja navijam za vas <3


    Nakon koliko vremena od pobacaja si ostala trudna,jer neznam koliko da cekam a sad mi je ovo prva M posle pobacaja.

  • Avatar MBM🐬🍀💕

    MBM🐬🍀💕

    Broj poruka: 382

    Prijavi adminu

    Annboleyn. Mi smo skoro pa istih godina i zelim ti sve najbolje i puno srece kao sto zelim i za sebe. Znam koliko ti je tesko jer smo 2 mjeseca izgubile nase bebe. Meni je jos uvek tesko kad god me neko pita za trudnocu ka se zaplacem. Mislim da ce me ovaj gubitak pratiti ceo zivot. 

  • Tijana12

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Drage, hrabre žene! 

    Sve koje ste nedavno (ili davno) doživjele gubitak u bilo kojoj fazi trudnoće, ili ste saznale upravo loše vijesti i nažalost se spremate na pobačaj (medikamentozni ili kiretaža). Javljam se ovim putem jer trenutno polažem tečaj za Bereavement doulu, gdje će mi fokus biti pružanje emocionalne i mentalne podrške ženama kroz gubitak bebe, postpartum nakon gubitka te trudnoću nakon gubitka. Osobno sam prošla sve gore navedeno više puta te želim pružiti ženama koje proživljavaju isto siguran prostor gdje se mogu razgovarati, postojati u svojoj tuzi, ali i voditi vas kroz proces žalovanja, iscjeljenja i povratka u jednu novu svakodnevicu. 
    Ukoliko bi neka od vas bila zainteresirana, ili osjećate da vam trenutno treba utjeha, dijalog, podrška zbog vlastitog gubitka - javite mi se privatnom porukom za više detalja.

  • Avatar Pipin

    Pipin

    Broj poruka: 876

    Prijavi adminu

    MBMikica - u prosincu sam imala spontani, u travnju sam ostala trudna (pokušavali od veljače). Sačekali smo prosinac i siječanj…

    [lilypie.com]

  • Avatar annboleyn

    annboleyn

    Broj poruka: 509

    Prijavi adminu

    MBMikica hvala ti, i ja tebi zelim da sto prije rane zacijele i da ne cekas dugo na iducu, uspjesnu trudnocu 🤞
    Tijana12 zao mi je zbog svih tuznih i teskih situacija koje si dozivjela, mislim da su tvoja inicijativa i potreba da pomognes drugima zaista vrijedne hvale i postovanja. Mislim da na ovom forumu ne postoji mogucnost slanja privatnih poruka, mozda da ostavis neki mail na koji se zene mogu javiti?

    👩🏻‍🦰 39, 🧔🏻35
    Ja: amh 1,53 ng/ml (ponovljeni nakon 2 sedmice 0,6) fsh 12,9, mthfr i pai mutacije, hipertenzija
    MM: odstranjen testis zbog tumora, nakon operacije radioth., oligozoospermia
    Kariogrami: uredni
    Trudimo se od 2.2018.
    6.2018. missed ab 8GN, kiretaza
    02/2022 💔 12GN
    1.IVF 6/22 Femara, Gonal F (2175), Cetrotide, Ovitrelle, 3🥚, 1🐧 bioptirana, rezultat PGT-A testiranja los, bez tranfera
    2.IVF 01/24: Femara, Menopur 300 (16 dana), Cetrotide, 2xDecapeptyl, 7 🥚, 5 oplodjenih, 2 🐧

  • Tijana12

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    annboleyn

    MBMikica hvala ti, i ja tebi zelim da sto prije rane zacijele i da ne cekas dugo na iducu, uspjesnu trudnocu 🤞
    Tijana12 zao mi je zbog svih tuznih i teskih situacija koje si dozivjela, mislim da su tvoja inicijativa i potreba da pomognes drugima zaista vrijedne hvale i postovanja. Mislim da na ovom forumu ne postoji mogucnost slanja privatnih poruka, mozda da ostavis neki mail na koji se zene mogu javiti?


    Hvala ti! ❤️ Nisam znala za PM. 

    Moze se bilo tko javiti na tzganec@gmail.com

  • Avatar MBM🐬🍀💕

    MBM🐬🍀💕

    Broj poruka: 382

    Prijavi adminu

    I ja mislim da je bolje da pricekam i drugu M pa da posle pocnem raditi na bebi. Juce mi je bio zadnji dan M. Trajala je tacno 5 dana kao i uvek. Mislim da ovaj mjesec vrsim neke pretrage pa u akciju. Jer mislim da je rano sad posle prve M da probam. 
    Zene dali je neku od vas bilo strah od nove trudnoce? Jer ja imam jos neki strah da li ce sve biti u redu

  • Avatar Loza 💙😇

    Loza 💙😇

    Broj poruka: 1992

    Prijavi adminu

    MBMikica sretno s pretragama! Što točno planiraš raditi?
    Razumijem te što se tiče straha, mislim da se tijelo oporavi puno brže nego psiha… 

    Ja 27 / M 32
    aktivan rad na bebi od 10/2020
    11/2021 ➕🤰 dečkić :) 💙
    02/2022 - 16tt, inducirani pobačaj, curenje plodne vode 💔
    02/2022 papa, brisevi, tsh, trombofilija ✔️
    “I will not cause pain without allowing something new to be born.” Isaiah 66:9
    🌈28.04.2022. ➕🙏❤️
    Marko, moja najveća pobjeda 💙 13.01.2023.
    Bože, hvala Ti!

  • Avatar Lota 🌼

    Lota 🌼

    Broj poruka: 305

    Prijavi adminu

    MBMikica

    I ja mislim da je bolje da pricekam i drugu M pa da posle pocnem raditi na bebi. Juce mi je bio zadnji dan M. Trajala je tacno 5 dana kao i uvek. Mislim da ovaj mjesec vrsim neke pretrage pa u akciju. Jer mislim da je rano sad posle prve M da probam.
    Zene dali je neku od vas bilo strah od nove trudnoce? Jer ja imam jos neki strah da li ce sve biti u redu


    Pridruzujem se klubu. 
    Iako je proslo vec 4 mjeseca nakon zadnjeg spontanog, jos nemam hrabrosti upustiti se u novu trudnocu. I znam da ce mi to biti poprilicno tezak period kada ostanem trudna jednog dana. Tesko se razuvjeriti, trudim se, ali tesko, sama pomisao mi izaziva strah. Ne znam cega se vise bojim, moguceg novog spontanog i svu onu agoniju koja se mora proci od psihicke i fizicke boli ili same trudnoce i strepljenja jel sve u redu i svakog pregleda. 
    Stvarno sam jedva cekala biti trudna, no nakon iskustva sa spontanima, stvari su se promijenile. Sad koliko zelim dijete, toliko me i strah. Najradije bi dijete odmah pored sebe, bez onog pozitivnog testa i bez tih 9 mjeseci i pregleda poroda. 
    Tesko je i razumijem sve vas koje imate strah. Opravdano. 

    🧔 -32
    👩 -32
    ( prve trudnoce )
    06/2021 - spontani u 6tt 👼
    11/2021 - missed ab u 11tt 👼
    🌸 2/2023 - baby S 🌸
    • Trombofilija (PAI 4G/4G + MTHFR) - Asp. + Noval.
    [tickerfactory.com]

  • Avatar MBM🐬🍀💕

    MBM🐬🍀💕

    Broj poruka: 382

    Prijavi adminu

    Loza Mislim raditi briseve na U.M.H. Takodje i na bakterije i gljivice. Mislim da rafim takodje i trombofiliju. A kao dto sam rekla pre, zvali su me iz bolnice i rekli da je cito genetika uredna samo toliko. I da treba na pregled u Cetvrtak. 
    Leao6 Hvala na odgovoru draga moja. Nadam se da cemo uskoro pisati o novim iskustvima nase trudnoce i naseg posle poroda 🙏🏻🙏🏻

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.