Spontani pobačaj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar annboleyn

    annboleyn

    Broj poruka: 505

    Prijavi adminu

    Draga MBMikica, hvala ti na odgovoru. Zapravo me trenutno to kad ce M doci najmanje od svega sekira, broj dana sam napisala samo kako bih dogadjaje smjestila u neki vremenski okvir. Kada sam 2018. imala missed i kiretazu, M je dosla nakon tacno 40 dana pa se nadam da ni ovaj put nece trebati vise od toga…

    👩🏻‍🦰 39, 🧔🏻35
    Ja: amh 1,53 ng/ml (ponovljeni nakon 2 sedmice 0,6) fsh 12,9, mthfr i pai mutacije, hipertenzija
    MM: odstranjen testis zbog tumora, nakon operacije radioth., oligozoospermia
    Kariogrami: uredni
    Trudimo se od 2.2018.
    6.2018. missed ab 8GN, kiretaza
    02/2022 💔 12GN
    1.IVF 6/22 Femara, Gonal F (2175), Cetrotide, Ovitrelle, 3🥚, 1🐧 bioptirana, rezultat PGT-A testiranja los, bez tranfera
    2.IVF 01/24: Femara, Menopur 300 (16 dana), Cetrotide, 2xDecapeptyl, 7 🥚, 5 oplodjenih, 2 🐧

  • Avatar MBM🐬🍀💕

    MBM🐬🍀💕

    Broj poruka: 382

    Prijavi adminu

    annboleyn

    Draga MBMikica, hvala ti na odgovoru. Zapravo me trenutno to kad ce M doci najmanje od svega sekira, broj dana sam napisala samo kako bih dogadjaje smjestila u neki vremenski okvir. Kada sam 2018. imala missed i kiretazu, M je dosla nakon tacno 40 dana pa se nadam da ni ovaj put nece trebati vise od toga…


    Ja u Ponedeljak treba da idem na kontrolu jer su mi javili da mi je stigao rezultat genetike ploda. Pa da vidim sta cu dalje, a neznam dali da pricekam idiceg meseca ili odma da krenem u nove pokusaje. Ali ipak cu morati barem vadit briseve za svaki slucaj. Sta mi predlazete da radim jer mi je trenutno i mozak stao

  • Avatar annboleyn

    annboleyn

    Broj poruka: 505

    Prijavi adminu

    MBMikica

    annboleyn

    Draga MBMikica, hvala ti na odgovoru. Zapravo me trenutno to kad ce M doci najmanje od svega sekira, broj dana sam napisala samo kako bih dogadjaje smjestila u neki vremenski okvir. Kada sam 2018. imala missed i kiretazu, M je dosla nakon tacno 40 dana pa se nadam da ni ovaj put nece trebati vise od toga…

    Ja u Ponedeljak treba da idem na kontrolu jer su mi javili da mi je stigao rezultat genetike ploda. Pa da vidim sta cu dalje, a neznam dali da pricekam idiceg meseca ili odma da krenem u nove pokusaje. Ali ipak cu morati barem vadit briseve za svaki slucaj. Sta mi predlazete da radim jer mi je trenutno i mozak stao


    Gdje vam je radjena kiretaza i genetsko testiranje? Moj materijal uopste nisu ni poslali na PHD ni na genetsko testiranje i to me frustrira 😡 iako je ovo drugi po redu spontani i po smjernicama bi trebalo biti uradjeno genetsko testiranje a osim toga sam i kolegica i uposlenik ustanove ali to je izgleda samo minus u nasem slucaju bio. Znate li kakav je rezultat testiranja? Mi planiramo raditi kariograme/kariotip, vecinu ostalih nalaza smo vec odradili, briseve bi takodje trebalo da ponovim. Sto se tice pauze nakon spontanog, obicno ginekolozi preporucuju 3-6 mjeseci pauze, mislim da nema potrebe za 6 mjeseci cekanja ali barem jedan, dva ciklusa bih pricekala za fizicki oporavak, za mentalni i dusevni je vec individualna stvar…

    👩🏻‍🦰 39, 🧔🏻35
    Ja: amh 1,53 ng/ml (ponovljeni nakon 2 sedmice 0,6) fsh 12,9, mthfr i pai mutacije, hipertenzija
    MM: odstranjen testis zbog tumora, nakon operacije radioth., oligozoospermia
    Kariogrami: uredni
    Trudimo se od 2.2018.
    6.2018. missed ab 8GN, kiretaza
    02/2022 💔 12GN
    1.IVF 6/22 Femara, Gonal F (2175), Cetrotide, Ovitrelle, 3🥚, 1🐧 bioptirana, rezultat PGT-A testiranja los, bez tranfera
    2.IVF 01/24: Femara, Menopur 300 (16 dana), Cetrotide, 2xDecapeptyl, 7 🥚, 5 oplodjenih, 2 🐧

  • Avatar MBM🐬🍀💕

    MBM🐬🍀💕

    Broj poruka: 382

    Prijavi adminu

    annboleyn

    MBMikica

    annboleyn

    Draga MBMikica, hvala ti na odgovoru. Zapravo me trenutno to kad ce M doci najmanje od svega sekira, broj dana sam napisala samo kako bih dogadjaje smjestila u neki vremenski okvir. Kada sam 2018. imala missed i kiretazu, M je dosla nakon tacno 40 dana pa se nadam da ni ovaj put nece trebati vise od toga…

    Ja u Ponedeljak treba da idem na kontrolu jer su mi javili da mi je stigao rezultat genetike ploda. Pa da vidim sta cu dalje, a neznam dali da pricekam idiceg meseca ili odma da krenem u nove pokusaje. Ali ipak cu morati barem vadit briseve za svaki slucaj. Sta mi predlazete da radim jer mi je trenutno i mozak stao

    Gdje vam je radjena kiretaza i genetsko testiranje? Moj materijal uopste nisu ni poslali na PHD ni na genetsko testiranje i to me frustrira 😡 iako je ovo drugi po redu spontani i po smjernicama bi trebalo biti uradjeno genetsko testiranje a osim toga sam i kolegica i uposlenik ustanove ali to je izgleda samo minus u nasem slucaju bio. Znate li kakav je rezultat testiranja? Mi planiramo raditi kariograme/kariotip, vecinu ostalih nalaza smo vec odradili, briseve bi takodje trebalo da ponovim. Sto se tice pauze nakon spontanog, obicno ginekolozi preporucuju 3-6 mjeseci pauze, mislim da nema potrebe za 6 mjeseci cekanja ali barem jedan, dva ciklusa bih pricekala za fizicki oporavak, za mentalni i dusevni je vec individualna stvar…


    Ja zivim na Kosovu u grad Pec a moj dr turcin koji radi u privatnoj bolnici u Pristini. Nalaz su slali za Italiju jer u Pristini se to ne radi a i ja takodje planiram da radim briseve i trombofiliju. A za kariogram i kariotop neznam dali da rafim jer to ovde puno kosta jet nema nista drzavno od posle rata. Sve se placa. A po drzavnim bolnicama odma ti daju da ides kod njih privatno jer svi imaju svoje privatne ordinacije. A sto se tice testa samo su mi rekli da je u redu i da posle M odem na kontrolu.

  • Avatar annboleyn

    annboleyn

    Broj poruka: 505

    Prijavi adminu

    Dobro je da je tvoj doktor bio dovoljno ukljucen u sve i da je poslao materijal dalje na testiranje. Sto se tice kariograma, to ne bi trebalo da je mnogo skupo, kod nas privatno ta pretraga kosta cca 150-200 eura ali svakako provjeri sa svojim doktorom sta on preporucuje dalje. Sretno nam 🤞

    👩🏻‍🦰 39, 🧔🏻35
    Ja: amh 1,53 ng/ml (ponovljeni nakon 2 sedmice 0,6) fsh 12,9, mthfr i pai mutacije, hipertenzija
    MM: odstranjen testis zbog tumora, nakon operacije radioth., oligozoospermia
    Kariogrami: uredni
    Trudimo se od 2.2018.
    6.2018. missed ab 8GN, kiretaza
    02/2022 💔 12GN
    1.IVF 6/22 Femara, Gonal F (2175), Cetrotide, Ovitrelle, 3🥚, 1🐧 bioptirana, rezultat PGT-A testiranja los, bez tranfera
    2.IVF 01/24: Femara, Menopur 300 (16 dana), Cetrotide, 2xDecapeptyl, 7 🥚, 5 oplodjenih, 2 🐧

  • Avatar Pipin

    Pipin

    Broj poruka: 876

    Prijavi adminu

    annboleyn

    Pozdrav drage zene, sapatnice, buduce mamice nasih 🌈 bebica…
    O nasim (mene i mog supruga) gubicima mozete vidjeti u potpisu, menstruaciju jos uvijek cekam, 30 dana od “intervencije” (u otpusnom pismu pise vakum aspiracija i kiretaza, radjeno u totalnoj anesteziji) nakon drugog missed abortusa.
    Moram vam reci da bez obzira na to sto smo nastavili sa “normalnim” zivotom, bol i osjecaj gubitka koji su permanentno prisutni (i bice, vjerujem, zauvijek) povremeno se toliko intenziviraju da cak fizicki boli. Takodje, imam osjecaj da previse razmisljam o tome kada i hoce li se ponovo desiti trudnoca (za drugu nam je trebalo 3 godine pokusavanja), da li ce, ako se desi, taj put sve biti ok, koje korake preduzeti da se prevenira ponavljanje istog… zanima me kako se vi nosite sa tom silinom emocija a i nadam se da cu, samim tim sto dijelim tegobu sa nekim ko tacno zna kroz sta smo prosli, pronaci utjehu 🤗


    Jako mi je žao :( prošli smo slično, jedan gubitak u 15tt. Sad imamo zdravu bebicu <3 bilo mi je strašno teško i tjednima nakon, kad su svi već na to zaboravili, ja bih se skamenila od same pomisli na to da je moja mrva gore na nebu, a ne u mojoj pupi. Nemam savjeta osim klasičnog: dopusti si sve emocije i maksimalno si ugađaj. Papaj, putuj, izlazi…što god te veseli. Trudnoća nakon gubitka je teška, neću lagati, svaki pregled je nova strepnja. Ali kako prolaze tjedni sve više ćeš se opuštati. A porod ćeš odraditi kao prava lavica jer ćeš jako dobro znati kroz šzo si sve prošla da svoje dijete doneseš na svijet. Ja navijam za vas <3

    [lilypie.com]

  • Avatar Loza 💙😇

    Loza 💙😇

    Broj poruka: 1992

    Prijavi adminu

    Pipin

    Jako mi je žao :( prošli smo slično, jedan gubitak u 15tt. Sad imamo zdravu bebicu &lt;3 bilo mi je strašno teško i tjednima nakon, kad su svi već na to zaboravili, ja bih se skamenila od same pomisli na to da je moja mrva gore na nebu, a ne u mojoj pupi. Nemam savjeta osim klasičnog: dopusti si sve emocije i maksimalno si ugađaj. Papaj, putuj, izlazi…što god te veseli. Trudnoća nakon gubitka je teška, neću lagati, svaki pregled je nova strepnja. Ali kako prolaze tjedni sve više ćeš se opuštati. A porod ćeš odraditi kao prava lavica jer ćeš jako dobro znati kroz šzo si sve prošla da svoje dijete doneseš na svijet. Ja navijam za vas &lt;3


    ovo je tako lijepo za čut… hvala ti :) želim ti još puno bebica <3

    Ja 27 / M 32
    aktivan rad na bebi od 10/2020
    11/2021 ➕🤰 dečkić :) 💙
    02/2022 - 16tt, inducirani pobačaj, curenje plodne vode 💔
    02/2022 papa, brisevi, tsh, trombofilija ✔️
    “I will not cause pain without allowing something new to be born.” Isaiah 66:9
    🌈28.04.2022. ➕🙏❤️
    Marko, moja najveća pobjeda 💙 13.01.2023.
    Bože, hvala Ti!

  • Avatar Pipin

    Pipin

    Broj poruka: 876

    Prijavi adminu

    Hvala ti Loz na najljepšpj mogućoj želji. Svima na ovoj gemi želim isto.

    Vidim da smo prošle gotovo istu situaciju tako da sam ti tu z svaki savjet i podršku. Mi smo se odlučili na ponovni pokušaj dosta brzo nakon kiretaže, pratili smo svoj osjećaj i on nam je tako govorio…

    [lilypie.com]

  • Avatar Pipin

    Pipin

    Broj poruka: 876

    Prijavi adminu

    Isprike na tipfellerima🥵

    [lilypie.com]

  • Avatar annboleyn

    annboleyn

    Broj poruka: 505

    Prijavi adminu

    Pipin

    annboleyn

    Pozdrav drage zene, sapatnice, buduce mamice nasih 🌈 bebica…
    O nasim (mene i mog supruga) gubicima mozete vidjeti u potpisu, menstruaciju jos uvijek cekam, 30 dana od “intervencije” (u otpusnom pismu pise vakum aspiracija i kiretaza, radjeno u totalnoj anesteziji) nakon drugog missed abortusa.
    Moram vam reci da bez obzira na to sto smo nastavili sa “normalnim” zivotom, bol i osjecaj gubitka koji su permanentno prisutni (i bice, vjerujem, zauvijek) povremeno se toliko intenziviraju da cak fizicki boli. Takodje, imam osjecaj da previse razmisljam o tome kada i hoce li se ponovo desiti trudnoca (za drugu nam je trebalo 3 godine pokusavanja), da li ce, ako se desi, taj put sve biti ok, koje korake preduzeti da se prevenira ponavljanje istog… zanima me kako se vi nosite sa tom silinom emocija a i nadam se da cu, samim tim sto dijelim tegobu sa nekim ko tacno zna kroz sta smo prosli, pronaci utjehu 🤗

    Jako mi je žao :( prošli smo slično, jedan gubitak u 15tt. Sad imamo zdravu bebicu &lt;3 bilo mi je strašno teško i tjednima nakon, kad su svi već na to zaboravili, ja bih se skamenila od same pomisli na to da je moja mrva gore na nebu, a ne u mojoj pupi. Nemam savjeta osim klasičnog: dopusti si sve emocije i maksimalno si ugađaj. Papaj, putuj, izlazi…što god te veseli. Trudnoća nakon gubitka je teška, neću lagati, svaki pregled je nova strepnja. Ali kako prolaze tjedni sve više ćeš se opuštati. A porod ćeš odraditi kao prava lavica jer ćeš jako dobro znati kroz šzo si sve prošla da svoje dijete doneseš na svijet. Ja navijam za vas &lt;3

    Hvala ti mnogo na rijecima utjehe i savjetima ❤️ Veoma mi je drago da ste nakon tog traumaticnog i tuznog iskustva docekali svoju nagradu i da uzivate sa svojom bebicom 🤗 nadam se da cemo i sve mi koje smo nazalost iskusile isto jednom dozivjeti tu srecu 🤞

    👩🏻‍🦰 39, 🧔🏻35
    Ja: amh 1,53 ng/ml (ponovljeni nakon 2 sedmice 0,6) fsh 12,9, mthfr i pai mutacije, hipertenzija
    MM: odstranjen testis zbog tumora, nakon operacije radioth., oligozoospermia
    Kariogrami: uredni
    Trudimo se od 2.2018.
    6.2018. missed ab 8GN, kiretaza
    02/2022 💔 12GN
    1.IVF 6/22 Femara, Gonal F (2175), Cetrotide, Ovitrelle, 3🥚, 1🐧 bioptirana, rezultat PGT-A testiranja los, bez tranfera
    2.IVF 01/24: Femara, Menopur 300 (16 dana), Cetrotide, 2xDecapeptyl, 7 🥚, 5 oplodjenih, 2 🐧

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.