Spontani pobačaj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar MBM🐬🍀💕

    MBM🐬🍀💕

    Broj poruka: 382

    Prijavi adminu

    Kejsy
    Loza
    Dobro sam kako sam bila. Ja stalno svratim na ovu temu, jer mi je bila jedina podrska u nagorim trenucima u mom zivotu. Zelim vam nove + i da se druzimo na srecnoj temi😘

  • Avatar Loza 💙😇

    Loza 💙😇

    Broj poruka: 1992

    Prijavi adminu

    MBMikica drago mi je da si dobro :) joj ja sam se toliko preplašila svega sad da me strah razmišljati o novoj trudnoći. Valjda bi se više bojala pozitivnog testa nego negativnog. Nisam upratila jesu li ti što rekli koliko dugo trebate pauzirati? Pročitala sam svašta vezano za fizičku spremnost na nove pokušaje, od toga da je ok ostat trudna u prva tri mjeseca nakon spontanog, do toga da se treba čekati onoliko dugo koliko dugo sam bila trudna. Najčešće je svuda pisalo 3 mjeseca da se treba pričekati, ali to mi zvuči kao nekakav šablon, ne oporavlja se svako jednako brzo…

    Ja 27 / M 32
    aktivan rad na bebi od 10/2020
    11/2021 ➕🤰 dečkić :) 💙
    02/2022 - 16tt, inducirani pobačaj, curenje plodne vode 💔
    02/2022 papa, brisevi, tsh, trombofilija ✔️
    “I will not cause pain without allowing something new to be born.” Isaiah 66:9
    🌈28.04.2022. ➕🙏❤️
    Marko, moja najveća pobjeda 💙 13.01.2023.
    Bože, hvala Ti!

  • Avatar MBM🐬🍀💕

    MBM🐬🍀💕

    Broj poruka: 382

    Prijavi adminu

    Loza  Meni su rekli odmah posle prvog ciklusa, ali mene je strah, pa bi da cekam rezultat genetike ploda i posle da vrsim neke pretrage pa posle. Strah je i mene od nove trudnoce,strah me od kiretaze. Beba je bila super mada ja imam sindrom PCSO pa je beba bila manja za 3 dana. Ali DR nije uzimao za brigu to jer je po njemi mozda malo kasnila O. Ali jedino me brine zasto nije da vrsim ni jedan rezultak barem urina tokom trudnoce. 
    16.11.2021 zasnja Men 
    21.12.2021 pozitivan test
    22.12.2021 Beta 469.1
    28.12.2021 Beta 4126.39
    Ja mislim da se dobro dulirala celo vreme. Nista mi nije jasno i nikad mi nece biti. 
    Kejsy. Drago mi je da si se javila jer uvek imas nesto dobro za kazat,i ohrabrit 

  • Avatar Loza 💙😇

    Loza 💙😇

    Broj poruka: 1992

    Prijavi adminu

    Iskreno, neću reć da me nije strah kiretaže, nego ne daj Bože da do toga opet dođe. Pretrpjet ću sve samo da s mojom bebicom bude u redu, ma kakva god bol da bila. Ne bojim se kiretaže, nego prvo imam osjećaj da bi trenutno samo pokušala zamijeniti svoju bebicu novom trudnoćom. A to je daleko od istine jer ne želim bit trudna i da je sva poanta u tome, već želim svoje živo i zdravo dijete.

    A nisam sigurna kakve veze pcos ima s veličinom bebe. Ja nemam pcos pa mi je uvijek bebica bila manja za par dana, a to se događa i u urednim trudnoćama. A ovo za urin te nisam razumjela… 

    Što se tiče planiranje druge trudnoće nakon spontanog, vjerujem da žene uglavnom brzo opet ostanu trudne nakon toga. Osobno poznajem situaciju gdje je žena zatrudnila u prvom ciklusu nakon spontanog a bila je trudna kao i ja cca, i s bebom je sve bilo u redu. Nema pravila za išta, samo emocionalna spremnost i to je to… Al idem u petak kod gina na pregled pa me svejedno zanima što će mi reći na to.

    Ja 27 / M 32
    aktivan rad na bebi od 10/2020
    11/2021 ➕🤰 dečkić :) 💙
    02/2022 - 16tt, inducirani pobačaj, curenje plodne vode 💔
    02/2022 papa, brisevi, tsh, trombofilija ✔️
    “I will not cause pain without allowing something new to be born.” Isaiah 66:9
    🌈28.04.2022. ➕🙏❤️
    Marko, moja najveća pobjeda 💙 13.01.2023.
    Bože, hvala Ti!

  • Avatar MBM🐬🍀💕

    MBM🐬🍀💕

    Broj poruka: 382

    Prijavi adminu

    Loza Za urin sam htela reci da nije mi doktor preporucio ni jednom tokom 10 tjedana trudnoce ni jedan rezultat da vrsim ma ni analizu urina kamoli sta drugo. Jer sam cula da zene dobijaju uputnicu za komplet krvnu sliku isedimentaciju urina.
    Zene dali neka od vas zna sta nace slovo H ili L iza rwferencija rezultata krvi ispetmograma 

  • Avatar Loza 💙😇

    Loza 💙😇

    Broj poruka: 1992

    Prijavi adminu

    MBMikica

    Loza Za urin sam htela reci da nije mi doktor preporucio ni jednom tokom 10 tjedana trudnoce ni jedan rezultat da vrsim ma ni analizu urina kamoli sta drugo. Jer sam cula da zene dobijaju uputnicu za komplet krvnu sliku isedimentaciju urina.
    Zene dali neka od vas zna sta nace slovo H ili L iza rwferencija rezultata krvi ispetmograma


    H označava visoku vrijednost, a L nisku

    Ja 27 / M 32
    aktivan rad na bebi od 10/2020
    11/2021 ➕🤰 dečkić :) 💙
    02/2022 - 16tt, inducirani pobačaj, curenje plodne vode 💔
    02/2022 papa, brisevi, tsh, trombofilija ✔️
    “I will not cause pain without allowing something new to be born.” Isaiah 66:9
    🌈28.04.2022. ➕🙏❤️
    Marko, moja najveća pobjeda 💙 13.01.2023.
    Bože, hvala Ti!

  • Avatar MBM🐬🍀💕

    MBM🐬🍀💕

    Broj poruka: 382

    Prijavi adminu

    Loza Javi kako si prosla na kontroli i da li je sve u redu. Drzim 🤞🏻 da ce sve biti kako trba.
    Kejsy Bas si mi sve lepo objasnila sad. Malo si me smirila tvojim iskustvom. Hvala draga puno 😘

  • Almyy

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Kejsy  ❄️ ☃️

    proljetnica

    Kejsy kao i inače, pišeš gluposti na osnovu čitanja doktora googla, netočno je za preporuku čekanja 3 mj
    Ti ocigledno ne citas dobro sta ja pisem, a ljepo pise, doktri su preporucivali 6 mje (tomi je preporuceno prvi put kad mi se desio spontani (priej 15 godina) , sad je drugacije i preporucuju 3 mj. I sve sto sam tamo pisala je iz iskustva, na zalost.. Kod mene je bar tako (BiH) ako nevjerujes, postoje brojevi telefona ginekologa zovi i pitaj ako zelis i recice ti 3 mj cekanja. A sta google kaze.. zavisi draga na kojem jeziku citas, jer je ogromna razlika od zemlje do zemlje.. pa samim tim bez vrjedjanja molim!


    I meni su nakon prvog spontanog rekli 6 mjeseci,a kasnije nakon tri, uostalom sve zavisi do zdravlja zene a i do nacina na koji se radila kiretaža,i nazalost isto kao i ti znam iz vlastitog iskustva.A i ja sam kao i ti duzi niz godina u braku,i nema STA nisam prosla,i svaki doktor različito kaze.Kad bi vam pisala, trebalo bi mi pola dana,(i ja sam iz BiH). Vjerojatno je ovdje i drugačije.Slazem se s tobom,tj.sa tvojim stavovima o ovoj temi.

  • Avatar Haleigh0302

    Haleigh0302

    Broj poruka: 87

    Prijavi adminu

    Sto se tice tih preporuka, sve ovisi na koji nacin je trudnoca dovrsena i o stavu ljecnika, ali opet preporuka je samo preporuka. Prva stvar koju je meni moj doktor rekao na kontrolnom UZV poslije spontanog (bez da sam ga uopce pitala) bila je da je je imao nebrojeno situacija da su zene ostvarile nove, sasvim uredne trudnoce odmah iza pobacaja i da nema potrebe dodatno se opterecivati s tim vremenskim periodima… A psihicka spremnost - to je vec nesto drugo.

    🧞‍♀️31
    🧞‍♂️32
    Missed ab. 11tt 💔
    Gynositol
    OTP 24.3. 👧🏼💗

  • Avatar MBM🐬🍀💕

    MBM🐬🍀💕

    Broj poruka: 382

    Prijavi adminu

    Haleigho302
    Po gynositolu ima si i ti policisticne jajnike ??

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.