Rodiljne i porodiljne naknade

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Sabriel

    Sabriel

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    S obzirom da se vracam na posao ranije odlucili smo da suprug ide na lorodiljni za to vrijeme dok ja radim jer i on i ja smo zbog posla odsutni po 10, 12 sati. Hvala vam na odgovoru.

  • Didimi

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Molim vas informaciju, ako netko zna. Imam bebu od 10 mjeseci i u radnom sam odnosu od 1.9.2011. 
    Od srpnja 2013 sam bila na bolovanju zbog komplikacija u trudnoći i dobivala ovaj puni iznos 4700kn. Sad sam na rodiljnom dopustu na 2600kn. Ukoliko ostanem trudna tijekom rodiljnog dopusta koliko ću dobivati naknadu ako opet otvorim bolovanje zbog komplikacija u trudnoći?

  • draz2

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu
    Pozdrav svima! Ja sam od 1.1. na bolovanju-komplikacije, i neugodno sam se iznenadila kad su mi rekli na HZZO-u da mogu max.dobiti oko 4.200, a plaća mi je bila oko 5.700. Radim 14 godina neprekidno. Mislila sam da ću dobivati punu plaću, zna li netko otkada je to tako jer moje kolegice su imale punu plaću na bolovanju?
  • Avatar Sanjarica

    Sanjarica

    Broj poruka: 791

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima…molila bi za pomoc ako netko zna… dakle..radila sam oko 9 mjeseci bez prekida do 03.12.2014… od 10.12 sam prijavljena kao nezaposlena na zavodu za zapošljavanje… imam pravo na naknadu puna 3 mjeseca (dakle do 10.03.2015) u iznosu od oko 2400 kn… sad sam ostala trudna… kakva su moja prava,imam pravo na te komplikacije ili na sto? Ili to imaju samo oni koji su zaposleni? Molila bi nekog ako zna da mi malo pojasni,bila bi jako zahvalna… 

    Svojim mislima stvaraš svoj život. Misli pozitivno i prizivat ćeš sretnu budućnost…
    ! [lilypie.com]

  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    Sanjarica :)


    Pozdrav svima…molila bi za pomoc ako netko zna… dakle..radila sam oko 9 mjeseci bez prekida do 03.12.2014… od 10.12 sam prijavljena kao nezaposlena na zavodu za zapošljavanje… imam pravo na naknadu puna 3 mjeseca (dakle do 10.03.2015) u iznosu od oko 2400 kn… sad sam ostala trudna… kakva su moja prava,imam pravo na te komplikacije ili na sto? Ili to imaju samo oni koji su zaposleni? Molila bi nekog ako zna da mi malo pojasni,bila bi jako zahvalna… 

    Na bolovanju zbog komplikacija u trudnoći kao i bilo kojem drugom bolovanju mogu biti samo zaposleni, naravno. A ti imaš pravo na porodiljnu naknadu za nezaposlene od dana rođenja djeteta.

  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    onda su ti kolegice očito davno bile na komplikacijama.

    draz


    Pozdrav svima! Ja sam od 1.1. na bolovanju-komplikacije, i neugodno sam se iznenadila kad su mi rekli na HZZO-u da mogu max.dobiti oko 4.200, a plaća mi je bila oko 5.700. Radim 14 godina neprekidno. Mislila sam da ću dobivati punu plaću, zna li netko otkada je to tako jer moje kolegice su imale punu plaću na bolovanju?
  • floridita

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    ne znam je li već bilo postavljeno ovakvo pitanje ovdje ili na nekoj drugoj temi pa ako je, molim vas da me preusmjerite. naime, ja bih išla raditi kada moja beba napuni 6 mjeseci, ali na pola radnog vremena. negdje sam načula/ pročitala da postoji mogućnost rada sa polovičnim radnim vremenom od navršenih 6 mjeseci djetetova života te da se onda roditeljski dopust udvostručuje, samo nigdje ne mogu naći informaciju o tome isplaćuje li se i neka naknada od HZZOa i u kojem iznosu. ima li koja mama ovdje da ima takav slučaj ili da zna nešto više o ovoj temi? hvala 

  • draz2

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    floridita


    ne znam je li već bilo postavljeno ovakvo pitanje ovdje ili na nekoj drugoj temi pa ako je, molim vas da me preusmjerite. naime, ja bih išla raditi kada moja beba napuni 6 mjeseci, ali na pola radnog vremena. negdje sam načula/ pročitala da postoji mogućnost rada sa polovičnim radnim vremenom od navršenih 6 mjeseci djetetova života te da se onda roditeljski dopust udvostručuje, samo nigdje ne mogu naći informaciju o tome isplaćuje li se i neka naknada od HZZOa i u kojem iznosu. ima li koja mama ovdje da ima takav slučaj ili da zna nešto više o ovoj temi? hvala 

    Odi na hzzo i upisi rodiljne i porodiljne naknade, sve je tamo objasnjeno ili jos nazovi info broj pa ce ti sve objasniti

  • draz2

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    Nixie


    onda su ti kolegice očito davno bile na komplikacijama.

    draz


    Pozdrav svima! Ja sam od 1.1. na bolovanju-komplikacije, i neugodno sam se iznenadila kad su mi rekli na HZZO-u da mogu max.dobiti oko 4.200, a plaća mi je bila oko 5.700. Radim 14 godina neprekidno. Mislila sam da ću dobivati punu plaću, zna li netko otkada je to tako jer moje kolegice su imale punu plaću na bolovanju?

    Nixie, mogla si onda napomenuti da 45 dana prije termina dobijem h1 doznaku s kojom imam pravo na punu placu. Eto, za one koji jos ne znaju, 45 dana prije termina i jos 6 mj.nakon rodjenja djeteta, puna placa!

  • Avatar Eva Peron

    Eva Peron

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Zanima me dječji doplatak. Gdje mogu provjeriti jel imam pravo na isti? Prije se to gledalo po prosjeku plaće. Muž je zaposlen,a ja sam nezaposlena. Jel zna netko nešto o tim novitetima? Hvala!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.