Rodiljne i porodiljne naknade

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • tjagusic

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    e he, to da nemaju pojma mi je jasno, zadnja tri puta sam svaki put drugu službenicu pitala i naravno dobila tri različita odgovora na isto pitanje… ma nije važno, bitno da im odnesem sve papire na vrijeme i koncentriram se na velikog bebača i iščekivanje malene/og :)  hvala na odgovorima mame!

    mama trogodišnjaka i uskoro malene štruce… ima puuuno pitanja, a možda i koji odgovor za nekoga :)

  • Avatar Brunhilda

    Brunhilda

    Broj poruka: 21

    Prijavi adminu

    Pozdrav! Imam pitanjce, pa ako znate, pomozite…bila sam na održavanju trudnoće od 8.1. do 14.5. 2014.g., dakle, prvi dan porodiljnog je 15.5. 2014. E sad…za razdoblje 5.mj., tj. baš danas - dobila sam tisuću kuna manje nego inače za naknadu (dakle, ne 4.250 već 3.250 - okvirno) a gdje se izgubilo 15 dana prije ili poslije 15.5.?! Treba li tu razliku podmiriti poslodavac ili? Naime, zaposlena sam u školi neprekidno 6 godina. I danas sam dobila upravo izvještaj iz škole o plaći koja za razdoblje od 1.5.-31.5. iznosi 0 kn. Zar ću nadalje dobivati 3.250 kn ili?

  • Avatar chocolate

    chocolate

    Broj poruka: 413

    Prijavi adminu

    Brigita1


    Pozdrav! Imam pitanjce, pa ako znate, pomozite…bila sam na održavanju trudnoće od 8.1. do 14.5. 2014.g., dakle, prvi dan porodiljnog je 15.5. 2014. E sad…za razdoblje 5.mj., tj. baš danas - dobila sam tisuću kuna manje nego inače za naknadu (dakle, ne 4.250 već 3.250 - okvirno) a gdje se izgubilo 15 dana prije ili poslije 15.5.?! Treba li tu razliku podmiriti poslodavac ili? Naime, zaposlena sam u školi neprekidno 6 godina. I danas sam dobila upravo izvještaj iz škole o plaći koja za razdoblje od 1.5.-31.5. iznosi 0 kn. Zar ću nadalje dobivati 3.250 kn ili?

    Nema ti poslodavac veze s tim.. Dobit ces ostatak najvjerojatnije sutra, jer do 15.05 ti obracunavaju komplikacije a nakon toga porodiljni, tako da ces imati dvije uplate..

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Chocolate je u pravu, imat ces dvije uplate ovaj mjesec jer su do pola mjeseca bile komplikacije, a poslije porodiljni. Ovo sto ti je sjelo je vjerojatno porodiljni jer on obicno sjeda nesto prije komplikacija. Tako da bi sutra trebala dobiti drugu uplatu.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar Brunhilda

    Brunhilda

    Broj poruka: 21

    Prijavi adminu

    ok, hvala vam. Obzirom da je danas praznik, bit će valjda sutra.

  • Lufi

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    bok svima imam pitanje za vas ostala sam trudna 12,05,2014 umjetnom oplodnjom sa blizancima za to vrijeme sam zaposlena kod poslodavca kao sezonacod 8,04,2014.i 12,05,2014 sam otvarala bolovanje i nakon toga 17,06,2014 sam otvarala komplikacije  ugovor mi je do 30,09,2014 sad moje pitanje imam li pravo na naknadu i porodilnu naknadu sta se tice ugovora ??? ili da oitam poslodavca da mi produzi ugovor ???

  • Lufi

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    nadam se da ce te razumjeti moje pitanje nisam iz hr pa gramatika i ostalo mi bas ne ide najbolje 

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Pravo na naknadu u visini place odnosno maksimalno 4250kn, ako je placa veca, za vrijeme bolovanja zbog komplikacija u trudnoci imas samo ako imas uvjet staza od 12 mjeseci neprekidno ili 18 mjeseci s prekidima u zadnje dvije godine, to prema ovome sto si napisala nemas. Sto bi znacilo da imas pravo na minimalnu naknadu za vrijeme komplikacija, sto je od prilike 800kn. Svakako se pokusaj dogovoriti s poslodavcem da ti produzi ugovor, ako ikako mozes. Pravo na porodiljnu naknadu imas bila zaposlena ili ne i ona ce ti iznositi 1600 kn cca, jer opet nemas uvijet staza da bi mogla biti veca.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar Tanjica2

    Tanjica2

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Bok! Za punu naknadu moraš imati u zadnje 2 godine ili 1 godinu neprekinutog radnog staža ili 18 mjeseci sa prekidima (gleda se unatrag 2 godine od početka komplikacija). Ako nemaš toliko radnog staža, onda ti je naknada 25% proračunske osnovice nekih 831,50 kuna.

  • Mala8

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Za kompikacije u trudnoci trebas imati 9 mjeseci neprekinuto ili 18 mjeseci s prekidima, tako su meni rekli na Hzzo-u u Jukicevoj prosli tjedan kad sam isla da se raspitam. Tako mi je bar ova gospođa rekla.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.