Rodiljne i porodiljne naknade

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    greenangel


    Hvala na odgovoru…Istina, priznaju samo kad to njima (državi) paše ili imaju korist. Provjeriti ću, najbolje. Hvala :-)
    Ma da nismo ovisni o svakoj kuni,ko' bi se uopće zamarao ovakvim pitanjima :/

    Upravo tako.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Mimaaaa

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Postovani,
    trenutno sam na komplikacijama u trudnoci i primam 830,00 kn mjesecno jer sam imala 14 mjeseci staza sa prekidima (uvjet je 18 mj sa prekidima), zanima me sada da li cu ja kod otvaranja porodiljnog dopusta 45 dana prije poceti dobivati iznos pune place jer cu imati 19 mj staza ili cu dobivati 1600 kn? 
    Molim vas za odgovor. Hvalaaa

  • anam2

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav! Molim vas za pomoc:-) kakav je trenutno uvjet staza za 100% naknadu place? Citala sam na str od hzzo, pise ono 12/18 ovisno o prekidu odnosa.. Ali mi je prijateljica sada nedavno otvarala porodiljni pa joj je receno da je sada 9 mj neprekinutog/12 s prekidima? Znate li kakve info o tome? Hvalaaaa!!!

  • Avatar marijana27

    marijana27

    Broj poruka: 48

    Prijavi adminu

    kaj nije drugih 6 mj.porodiljnog 1663 kn?
    tak je barem bilo prije 5 god.kad sam bila na porodiljnom…i sad sam opet pa me zanima dal je 1663 ili 2663?!

  • Avatar mare27

    mare27

    Broj poruka: 734

    Prijavi adminu

    pozz,pitanje ja sam trudnica al nezaposlena,pa me zanima dali postoji mogučnost ako me netko zaposli na mjesec dva  i odem na koplikacije da mogu dobivat kakvu naknadu,ako je nekom poznato?

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar MarinaMery

    MarinaMery

    Broj poruka: 42

    Prijavi adminu

    Pozdrav! Može li suprug kao i ja primati od hzzo naknadu za nezaposlene?

  • Avatar Sabriel

    Sabriel

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Pozdrav, kao i svi imam pitanjce. Na porodiljnom dopustu sam, mali mi ima 8 mjeseci i opet sam trudna. Zanima me zna li tko koliko mjeseci moram raditi da bih opet imala punu plaću? Negdje sam načula 3, a negdje 6. Hvala.

  • minipe

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    I ja sam imala istu situaciju,imala bebu od 5mj.i ostala trudna. Isla sam se raspitat na hzzo pa nisu imali svi jednak odgovor. Ovako mi je receno: do onog dana kad otvaras komplikacije na racun ti moraju sjest 2place,ne moraju biti pune. Nakon toga sam otisla u firmu i objasnila im kakva mi je situacija te ih zamolila da radim 5tjedana i nakon toaga da mi daju 5.tjedana godisnjeg koliko sam imala pravo. Ja sam pocela radit 22.04.(znaci u peti mjesec sam dobila placu za tih nekoliko dana) i radila sam do otprilike kraja 5-tog mjeseca i onda sam otisla na godisnji.(znaci u 6ti mjesec mi je sjela ta druga placa). Od 01.07.sam otvorila komplikacije i imala sam punu placu opet Nadam se da ce ti pomoc informacija. Moj savjet je da odes sta prije radit tako da se rijesis toga. Ja sam bila trudna 3ipo mj kad sam pocela a zavrsila radit sa 5ipo mj. da ne spominjem vrucine koje su tada vec bile.sve ovisi kako se osjecas i koji posao radis.

  • minipe

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Zaboravila sam napisat 3 mjeseca moras radit a imat primljene 2place u ta 3mjeseca. Takodjer ne moras ti sve odraditi vec mozes i bolovanje otvoriti na racun prvog djeteta jer tako ti placa ostaje 100posto a doma si sa svojom bebom.

  • minipe

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Na hzzo moras ispuniti zahtjev za prekid porodiljnog.Prije toga dogovori u firmi koji dan ces pocet radit jer na zahtjevu moras navest taj datum. I taj porodiljni koji ces prekinuti imas pravo ponovo aktivirati kad hoces. Naravo kad ti taj drugi porodiljni prodje. Ja svoj jos nisam aktivirala jer sam na produzenom porodiljnom koji mi ubrzo istjece,pa cu onda iskoristit taj koji mi je ostao od prve male.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.