Rodiljne i porodiljne naknade

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Marina29

    Marina29

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Pozdrav, imam i ja jedno pitanje pa ako mi tko može odgovoriti. Naime, radila sam do 5mj ove godine (1 god i 4 mj staža) od tada sam nezaposlena i prijavljena na biro. Zatrudnila sam u međuvremenu ali počinjem raditi s početkom 9 mj prijavljena na nepuno radno vrijeme. Termin poroda mi je u 3 mj pa me zanima hoću li imati pravo na porodiljnu naknadu?

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Sve majke u Hr imaju pravo na porodiljnu naknadu. Iz ovoga sto si napisala zakljucujem da ces u trenutku otvaranja porodiljnog (45 ili 28 dana prije ocekivanog termina) ostvarivati uvijet staza od 18 mjeseci s prekidima u zadnje dvoje godine. E sad s obzirom da je ovo posao na pola radnog vremena, bit ce naravno manja u nego sto bi bila da si prijavljena na puno radno vrijeme. Kada ces otvarati porodiljni na HZZO ces morati odnijeti ER1 obrazac na kojem ce biti tvoja mjesecna primanja za posljednjih 6 mjeseci i bit ce navedeno koliko “kosta” jedan sat tvog rada. Sukladno tom iznosu i broju radnih sati u odredjenom mjesecu primat ces porodiljnu naknadu.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar Marina29

    Marina29

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Hvalaaa  

  • mely230

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Osim ako te poslodavac ne odjavi ili ti istekne ugovor,kao meni. tad dobivas cijelo bolovanje onaj prosjek place koji si imala kao zaposlena, a s danom poroda se vodis kao nezaposlena majka i dobivas porodiljni onih 1600kn.

  • novamama2

    Broj poruka: 61

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure! Imam nekoliko pitanja. uskoro mi ističe 6 mjeseci porodiljnog. Kojem doktoru idem za produžetak ? Hoće li mi idućih 6 mjeseci primanje mjesečno biti oko 2300,00 kn?  I što ako ide muž umjesto mene drugih 6 mjeseci? Kako se njemu računaju primanja?
    Znam, imam previše pitanja, ali, znate tete na HZZO-u.
    Hvala vam unaprijed.

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    novamama


    Pozdrav cure! Imam nekoliko pitanja. uskoro mi ističe 6 mjeseci porodiljnog. Kojem doktoru idem za produžetak ? Hoće li mi idućih 6 mjeseci primanje mjesečno biti oko 2300,00 kn?  I što ako ide muž umjesto mene drugih 6 mjeseci? Kako se njemu računaju primanja?
    Znam, imam previše pitanja, ali, znate tete na HZZO-u.
    Hvala vam unaprijed.

    Za produzetak ne ides ni jednom doktoru, nego na HZZO. I to odi obaviti prije nego sto ti istekne. Zaposlene majke primaju 2663 kn za vrijeme trajanja roditeljskog dopusta, dakle drugih 6 mj.
    Supeugova naknada bi iznosila isto koliko i tvoja. Naravno da bi on koristio porodiljni oboje morate biti zaposleni. 
    I kada ides produziti porodiljni muz treba ici s tobom da potpise da se odrice svog prava na porodiljni u tvoju korist, ako ces ga ti koristiti.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • novamama2

    Broj poruka: 61

    Prijavi adminu

    Ok, puno ti hvala

  • Avatar greenangel

    greenangel

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Molim pomoć :)
    Radimo na 2.bebici pa me zanima,
    Na koju naknadu ću ja imati pravo, 
    priča ide ovako, HVALA unaprijed.

    “Stari staž” izgleda ovako - 
    01.09.2013.rodila sam prvo dijete. 
    Prije rođenja prvog dijeteta, imala sam 33mj.neprekinutog radnog staža. 
    Od tih 33mj.,zadnjih 6mj.bila sam na čuvanju trudnoće tj komplikacije. Nakon što sam rodila,bila sam na prvih 6 mj.obveznog rodiljnog dopusta. 
    Nakon toga nisam koristila drugih 6mj.porodiljnog,nego sam bila na burzi rada 5mj.
    Nakon toga sam našla posao i radim nepuna 3mj.Ugovor na neodređeno.
    Znači - 
    33mj. bez prestanka,od toga zadnjih 6mj.čuvanje trudnoće,
    6mj.rodiljni dopust,
    5mj.burza rada,
    3mj.rada te i dalje mislim raditi.

    Unutar 2 godine imam - 17 mj staža, ako u staž ulazi 6 mj komplikacije i 6 mj rodiljnog???

    Inače,Moj ugovor tada na određeno je završio 31.07.2013. nakon što mi je počeo obvezni rodiljni,tako da sam prvih 6 mj.ostvarila 100% naknade i hzzo mi je tih 6mj vodio kao radni staž.

    Joj nadam se da sam bila jasna?

    Puno hvala unaprijed.

    greenangel

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Komplikacije ti ulaze u staz sigurno, jer si tada bila pod vazecim ugovorom o radu. E sad sto se tice rodiljnog tu oni znaju biti malo kontradiktorni, upisu ti staz, pa ti onda ne priznaju kad trebas nekaj i dobit na osnovu tog staza. To provjeri na Hzzo-u. Ali nije mi jasna ni ova tvoja racunica bas, znaci da ti se prizna sve u staz, onda u posljednje dvije godine nisi radila samo 5 mj, pa bi to bilo ukupno 19 mj, a ne 17 mj staza ili sam nesto pobrkala?
    Ugl da li imas ili nemas uvijet staza ovisi iskljucivo o tome da li ce ti priznati rodiljni ili nece, a to ti je kao sto rekoh najbolje pitati na hzzo-u, sve drugo je rekla kazala.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar greenangel

    greenangel

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Hvala na odgovoru…Istina, priznaju samo kad to njima (državi) paše ili imaju korist. Provjeriti ću, najbolje. Hvala :-)
    Ma da nismo ovisni o svakoj kuni,ko' bi se uopće zamarao ovakvim pitanjima :/

    greenangel

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.