Rituali prije spavanja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Jelena17

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Moj Petar ima godinu i četiri mjeseca. Rutina nam je večera, kupanje, maženje, i bočica adaptiranog mljeka. Htjela bih ga naučiti da zaspe bez bočice i bez ljuljanja prije 9 mj. Ima li neko slična iskustva i kako je to napravio. Do godinu dana sam ga dojila. i kad sam mu počela davati kravlje mljeko ispostavilo se da je alergičan. pa sam mu na savjet doktora počela davati adaptirano mljeko. Prije toga dudu i bočicu nije htio ni pipnuti. A sada ču ga morati odvikavati od toga.

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Naš sin ima uskoro 10 mjeseci i ritual je taj da ga skoro pa i nema. Postojao je ritual do njegovih 4 mjeseca života, a onda se dogodio nekakav klik, i malac jednostavno ne voli spavati. Uglavnom nam se večer u ovo vrijeme kad je toplije sastoji od kasnopopodnevne šetnje, dolazak kući, malo igra i maženje, kupanje i spremanje za krpe. Potom opet malo igre i sisanje i ako bude sreće brzo zaspi. Uglavnom zaspe između 22 i 23h i to nam sad paše u ovim ljetnim mjesecima kada je duže dan i sami smo duže budni. Jako loše spava noću, tek koji put se mogu pohvaliti samo sa jednim noćnim buđenjem. Inače je jako aktivan, pa pretpostavljam da sve duboko proživljava i noću. Od rođenja niti jednu noć nije prespavao, ali smo se već i naviknuli.

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • niki36

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Bila bi vam jako zahvalna ako bi mi mogli poslati materijal da ga pročitam. imam blizance od 20 mjeseci i nije nam baš lako :)

  • ZoMa

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Imamo bebu od 4 mjesea i prva nam je u obitelji. Od početka pokušavamo stvoriti odgovarajuće navike spavanja ali nije uvijek jednostavno niti jednako svaku večer, sve ovisi o nekim situacijama, pokušavamo se prilagoditi bebici. Ponekad je to topla kupka prije spavanja, zatim masiranje koje bebica baš obožava, a ponekad ju samo držim i ljuljuškam i lagano pjevušim. To su neki od načina na koje uspijem uspavati mališana. Inače, bebina soba koja je ujedno i naša trenutno, lagano je i noću osvjetljena kako bih mališana mogla vidjeti ukoliko se probudi tijekom noći. Uspavljujemo se najčešće u poluosvjetljenoj sobi u kojoj je tiho a danju ne stavljamo dijete spavati u krevetić već u košaru pa m0o
    da tako dijete počne razlikovati dnevna spavanja od onih noću. Moram priznati da nekad niti jedan od ovih rituala ne pomaže i svaki je savjet dobrodoša, ja ga rado razmotrim i poslušam ali i volim pročitati dobre savjete i tuđa iskustva i usporediti sa svojim. Ponekad primjećujem da je bebica jako pospana ali budna i nikako da zaspi pa ju polegnem u krevet i onda se ona zagleda u mobil iznad krevetića i zaspi.Bez obzira što beba još ne razumije, ponekad joj tiho čitam pokraj krevetića i ona me promatra kao da me razumije i tako lagano utone u san. U početku je zaspao jedino dok bih ga hranila na sisi a sada se to počelo malo mijenjati.

  • stefi55

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Davno su moja djeca bila mala, a ritual prije spavanja bio je urnebesan. Cika i dreka prodirala je kućom do kasnih večernjih sati. Tek nakon što su se djeca umorila, spokojno su zaspala. Bila sam neispavana tjednima, mjesecima, dok napokon Bog nije poslušao moje molitvu i umirio mi djecu kako bih i ja imala miran i lijep san.
    Svaka budna noć čini se slatkom, sada kada su djeca odrasla i kada više izbivaju izvan kuće, nego što su u njoj.
    Stoga, ovu knjigu želim pokloni svojoj kćeri koja će ju korisno upotrijebiti kada postane majka jer ja nisam imala mogućnosti imati knjige niti dobiti stručne i kvalitetne savjete.

  • Avatar CUUuu

    CUUuu

    Broj poruka: 187

    Prijavi adminu

    Kad je moja (sad četverogodišnjakinja) bila beba  koristili smo različite rituale od večernjeg kupanja, nošenja i ljuljanja, dojenja, pjevanja, bijelog šuma a kad ništa drugo ne bi pomoglo onda i vožnje u autu. Pratila sam njene cikluse dnevnog i noćnom spavanja po naputcima iz knjige “Kako uspavati dijete bez plakanja”. Ipak je naša avantura cijelonoćnog buđenja trajala godinu i pol - koliko i dojenje.
    Sad se u 8. mjesecu trudnoće nadam da će nova beba biti bolji spavač od starije sestre, a knjigu bih svakako voljela da malo obnovim znanje na temu. ..


    [lilypie.com] [lilypie.com]

  • Sara13

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Naša princeza ima 11 mjeseci. Od rođenja tražimo načine kako je uspavati, ali cijelo vrijeme imamo osjećaj kako ona misli da je spavanje “gubljenje vremena” i kako će nešto važno propustiti ako zaspe. Od rođenja do 10. mjeseca uspavljivala sam je dojenjem. Ukoliko ne bi zaspala tijekom dojenja onda bi je muž ili ja nunali i pjevali joj “Zeko i potočić”. Isto bi vrijedilo tijekom noćnih buđenja (4-5 puta u noći). Pokušali smo uspostaviti razne rituale poput kupke ili čitanja priče prije spavanka, ali to bi je samo razbudilo tako da smo brzo odustali od toga. Zadnjiu mjesec dana je na ad mlijeku i spava bolje nego ikad. Zaspe na bočici ili kad popije mlijeko pa nasloni glavicu na mene ili muža. Jako joj je bitno da je netko pored nje dok ne utone u sam. Po noći sa više ne budi, spava od 22 do 6 i onda joj damo bočicu pa nastavi spavati do 9 sati. Nunanje više uopće ne traži, ali je zato “Zeko i potočić” i dalje glavna uspavanka. :)

  • Sara13

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Zaboravila sam napisati kako smo imali jedan period uspavljivanja u autu kao i pomoću usisavača (tijeko dana). :)

  • Avatar weacky

    weacky

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Naš bebač ima tri mjeseca i za sada je vrlo zahvalan što se spavanja tiče. Nastojimo ići na spavanje u isto vrijeme na sličan ili isti način. Kupanje, presvlačenje, dojenje, maženje, krevetić. Pomogne se malo dudom ili vlastitim prstićem i najčešće u roku od petnaestak minuta zaspi. Ako mu ne ide samostalno, kratko ga nunamo šećući i pjevušeći.
    Kroz noć se budi jednom ili dvaput, pojede i nastavi dalje spavati.
    Svjesni smo da svaka nova faza može donijeti i promjene u spavanju zato bi nam ova knjiga bila od koristi.

  • Avatar Diii

    Diii

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Naša Lu ima godinu i sedam mjeseci. Još uvijek ne prespava cijelu noć. Nikakvi rituali, ustaljeni ritmovi i ine metode ovom zvrku cjelonoćni san ne čine privlačnijim. Ne pomažu dudice, bočice, igračkice, dekice. Ne koriste nikakvi usisavači, fenovi, nape i ostali kućanski aparati. Nemaju utjecaja nikakve uspavanke, crtići, pjevušenja, gugutanja.  Sasvim je svejedno spava li na rukama, u kolicima, krevetiću ili na krevetu s nama. Nikakve pusice, maženja, ljuljuškanja i ostale dodirne metode nisu se pokazale uspješnima. 
    Ja sam žena koja godinu i sedam mjeseci nije prespavala noć. Ne znam što ovaj gospodin u knjizi sa znanstvenog pogleda još ima za reći, ali voljela bih saznati. :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.