Rituali prije spavanja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • ire87

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Nama je danas 8 mjeseci i prije dva dana nas je obradovao prvi zubic :) bebica je koja je do unazad 3 mjeseca spavala cijelu noc, a sad se znamo buditi dosta cesto. Ucim ga da je pola 10 vrijeme spavanja i svaku vecer radimo iste radnje. Napapa se, umije se, osim ako se ne kupamo, namazemo lice, operemo rukice i nogice i pravac krevet. Upalimo medu koji pjeva, damo mu njegovu igrackicu i nakon pet minuta bi trebao spavat… i onda je svizac zamotao cokoladu u omot i probudio me iz bajke… da, nakon 5min krece plac, tuga, jad. Probala sam ga pustiti par noci da se izmori i zaspi - uspije to, ali sutradan me susjeda malo cudno gleda :) postoji trik.. izvadim ga iz krevetica, stavim kraj sebe, uzmemo medu koji izgleda uspava mene :/ dam mu ciku i onda zadovoljno zaspi. E da, ima i foru da me uhvati za kosu, pa se bojim da uskoro i ne ocelavim koliko me cupa :) knjiga bi nam super dosla, jer ako se ubrzo ne nAucimo spavat izgubit cu i krevet, i kosu, a da oprostite, i ciku jer ce mi ju cijelu isisat :)

  • senka9

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    mi smo 5.mj. stari i jos uvijek imamo problem uspavati se..vrištanje, vrištanje i još vrištanja, naš je način spavanja. mama i tata su vec jako umorni pa bi im knjigica puno pomogla da vide gdi griješe 

  • ivana.curic.921

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Naš ritual: Prvo ide kupanje u 20h. Nakon toga slijedi papica. Dok ja napravim bočicu i dok ona pojede, bude već 20.30h i onda nam starta uspavljivanje. Uspavljujemo se maženjem pjevanjem i obaveznim hlađenjem po ovim vručinama.  Kada zaspe premjestim ju u njezin kindač i do ujutro smo mirni. Budibse rano ali cijela noć je odspavana to je nanvažnije.

  • ivana.curic.921

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    ivana.curic.921


    Naš ritual: Prvo ide kupanje u 20h. Nakon toga slijedi papica. Dok ja napravim bočicu i dok ona pojede, bude već 20.30h i onda nam starta uspavljivanje. Uspavljujemo se maženjem pjevanjem i obaveznim hlađenjem po ovim vručinama.  Kada zaspe premjestim ju u njezin kindač i do ujutro smo mirni. Budibse rano ali cijela noć je odspavana to je nanvažnije.

    I zaboravih napisati…imamo 11 i pol mj… :)

  • Avatar vanesa88

    vanesa88

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Naš ritual- već 20 mjeseci isti, kupanje oblačenje i naravno SISANJE. Bez sisanja nema spavanja i to već 20 mjeseci :D , uz sisanje lagano maženje po glavi. Nekad zaspe za 10 minuta, a nekad to potraje :D

  • Avatar jelena39

    jelena39

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Dok je A. dojila bilo nam je fantasticno: pelena, cica, spavanje i tako svako 3-4 sata. Zbog neznanja smo dosta rano prestali sa dojenjem, uveli bocicu i tu je pocela nasa pustolovina. Jedno hranjenje nocu i bezbroj budjenja, nikakvi rituali nisu pomagali, nikakve metode, jedan dan spavanje na kaucu, drugi dan u kolicima, sljedecih 5 samo na rukama… i tako do 8 mj. Tada se poklopilo nekoliko dogadjaja: prvi zubici, uveli smo drugi obrok krute hrane, izbacili nocnu bocu, dosla je jesen i malo je zahladilo a meni je pukao film i rekla sam da A. mora poceti spavati u svom kreveticu! I od tada je ritual isti: vecera, kupanje, mlijeko uz crtic, pranje zubica pa u veliki krevet sa mamom ili tatom. Malo mazenja i kad kazemo: A. nani nani, ona se ugnjezdi kod ramena i umiri. Kad zaspe prebacimo je u krevetic, i ako je zubici ne muce odspava do 7 ujutro. Ima tri dude u kreveticu koje sama nadje ako se probudi u toku noci, ako duda ne pomogne gurnem svoju ruku kroz resetku krevetica, ona nasloni lice na moj dlan, ili trazi da je poceskam po glavi i opet zaspe. Za koji dan cemo je preseliti u vlastitu sobu jer brzo stize braco, pa cemo imati duplu pustolovinu sa 16 mj razlike.

  • Avatar Jopica2

    Jopica2

    Broj poruka: 21

    Prijavi adminu

    Mi imamo 11 mjeseci. Vecernji ritual zapocinje nakon sto je nase djete bilo budno cca 4 sata (nakon popodnevnog odmora), uglavnom oko 20h, a zaspe oko 21 ili 21:30. 

    Započinje sa trcanjem za njim da ga skinemo i govorimo idemo se kupati, idemo se kupati, ajde budi dobar, moramo skinuti majcu da se ides kupati. Nakon toga se tusiramo zajedno (nema druge opcije trenutno), dok ga drzim s jednom rukom a drugom sapunam on sve sampone pokusava dohvatiti, kad ne uspije krene lizati sampon s moje ruke. Moram skratiti: uglavnom, plac nakon zavrsetka kupanja, susenje i oblacenje uz tatu koji skace, donosi sve moguce predmete koji bi mu mogli odvuci paznju da se ne okrece, tipa: folija, rucka od vrata, plasticni cvijet sa lustera uz pjesmu “mama voli bebu-Bosanska verzija” u pozadini. Unatoc svemu, i dalje pokusava pobjeci. 

    Dok mu ja pokusavam usi ocistiti tata trci u kuhinju pripremiti bocicu. Bocicu popije u polulezecem polozaju u hranilici sa svojom dekicom (cak i po ovoj vrucini!) te kad ga pogledate pomislite: ma on ce zaspati svaki tren! Tata i ja smo u medjuvremenu upalili “white noise” u sobi (zvuk aviona u letu uz koji spava), priredili krevet i krenuli u debatu: “aj ti” , “ma daj ja sam cijeli dan s njim”, “a ja sam ga sinoc uspavao”, “dobro, al ak bude problema upadaš”. 

    Onda ga skupa s dekicom odnesem u njegovu sobu, stavim njezno u krevetic, izmolim(o) i otpjevam zeko i potocic. On se tada ustaje, kao u jutro, potpuno odmoran i spreman za igru. Narednih cca pola sata trga dlake od deke i zvace ih, baca dudu van, stavlja meni dudu u usta, (ja sjedim pored krevetica), cupa me za kosu, kad mu kazem: “pssst, ajde spavati”, baci se na deku i smije. I tako pola sata, ako ne bude placa- dobro sam prosla, ako bude - muz nastupa (odmoran i smiren). I tako svaki dan vec mjesecima. :)

  • Avatar Jopica2

    Jopica2

    Broj poruka: 21

    Prijavi adminu

    Jopica


    Mi imamo 11 mjeseci. Vecernji ritual zapocinje nakon sto je nase djete bilo budno cca 4 sata (nakon popodnevnog odmora), uglavnom oko 20h, a zaspe oko 21 ili 21:30. 

    Započinje sa trcanjem za njim da ga skinemo i govorimo idemo se kupati, idemo se kupati, ajde budi dobar, moramo skinuti majcu da se ides kupati. Nakon toga se tusiramo zajedno (nema druge opcije trenutno), dok ga drzim s jednom rukom a drugom sapunam on sve sampone pokusava dohvatiti, kad ne uspije krene lizati sampon s moje ruke. Moram skratiti: uglavnom, plac nakon zavrsetka kupanja, susenje i oblacenje uz tatu koji skace, donosi sve moguce predmete koji bi mu mogli odvuci paznju da se ne okrece, tipa: folija, rucka od vrata, plasticni cvijet sa lustera uz pjesmu "mama voli bebu-Bosanska verzija" u pozadini. Unatoc svemu, i dalje pokusava pobjeci. 

    Dok mu ja pokusavam usi ocistiti tata trci u kuhinju pripremiti bocicu. Bocicu popije u polulezecem polozaju u hranilici sa svojom dekicom (cak i po ovoj vrucini!) te kad ga pogledate pomislite: ma on ce zaspati svaki tren! Tata i ja smo u medjuvremenu upalili "white noise" u sobi (zvuk aviona u letu uz koji spava), priredili krevet i krenuli u debatu: "aj ti" , "ma daj ja sam cijeli dan s njim", "a ja sam ga sinoc uspavao", "dobro, al ak bude problema upadaš". 

    Onda ga skupa s dekicom odnesem u njegovu sobu, stavim njezno u krevetic, izmolim(o) i otpjevam zeko i potocic. On se tada ustaje, kao u jutro, potpuno odmoran i spreman za igru. Narednih cca pola sata trga dlake od deke i zvace ih, baca dudu van, stavlja meni dudu u usta, (ja sjedim pored krevetica), cupa me za kosu, kad mu kazem: "pssst, ajde spavati", baci se na deku i smije. I tako pola sata, ako ne bude placa- dobro sam prosla, ako bude - muz nastupa (odmoran i smiren). I tako svaki dan vec mjesecima. :)

    I nisam noc opisala:

    Ima dana kad odspava “noc” tj kad spava do 5:30 (i nema sanse da nastavi duze) a ima i  dana kad se budi svakih sat vremena jer mu je duda ispala, vruce mu je, ruzno sanja, ne moze se namjestiti, otkrio se i smrznuo… A bude i dana kad se probudi oko 2 i ne moze zaspati do 4, iako malo spava po danu i nije gladan po noci. 

    Izgubili smo nadu da ce mirno spavati i uzasno sam ljubomorna na one mame koje imaju bebe od 20h-8h …blago vama…

  • Avatar Sven2

    Sven2

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Ovako ja imam jednog bebača kojem baš spavanje preko dana baš nije najzanimljivija stvar, ali mu je jedna od najbitnijih za njegov rast tako da svaku večer ne idemo prije 22 spavati i to nakoon što se stvarno dobro umori.  Moj mali sin Sven ima 6 mjeseci i moramo od 17 pa do spavanja igrat se a njim, pjevat mu, plesati ići u šetnju i nositi ga da bi se izmorio i odlučio zaspati. Prije smo imali ritual kupanje bočica i 20 već spava, a sad kako je veći tako i manje spava.  Probudi se oko 10-11 i do 17 nema spavanja kad zaspi odspava sat vremena i onda kreće plač kako bi nam dao do znanja da je vrijeme za maženje i bočicu. Stavimo ga na krevet pričamo mu i on pozorno slušat, pa mu postane dosadno pa se igramo i to ubrzo dosadi pa bi dečko u šetnju da vidi šta se to vani događa. Dođemo doma popapa još jednu bočicu i onda se druži sa tatom dok mama obavlja kućanske poslove . U 21 kupanje masiranje i opeet maženje :) 
    Dođe 22- 22:30 h već je jako umoram stavimo ga u krevetić pustimo neku laganu muziku damo mu papati i on polako zaspi i odspava do 6 onda opet malo papa i nastavi spavati do 10-11 h i sve ono što neprespava preko dana nadoknadi preko noći i mama i tata se ljepo stignu napsavati i odmoriti za novi dan pun igranja pjevanja i maženja :)

    Anamarija

  • Avatar Tg3001

    Tg3001

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav svim mamama koje imaju bebice koje ne vole spavati.
     Naš dragi mališan je jedan od tih koji nikako ne vole spavati (ni po danu ni po noći). Dakle imamo sinčića koji će za 4 dana navršiti 5 mjeseci u tih 5 mjeseci niti jednom nije zaspao duže od 3 sata u komadu dakle bez buđenja. Prvih par mjeseci smo imali grčeve, pa smo mislili ajme jadničak pa ne može spavati od bolova, međutim grčevi su prestali, a maleni i dalje ne spava. Već smo prihvatili činjenicu da je on jednostavno beba koja ne voli spavati. Probali smo sve moguće načine uspavljivanja, razne rituale prije uspavljivanja, ali bezuspješno on i dalje neće mirno da se uspava ili ga nosimo po 1-2 sata dok ne zaspi, ili ga nekad pustimo malo da plače misleći da će se izmoriti pa da će zaspati sam od sebe ali ništa od toga, pa kad konačno zaspi treba ga staviti u krevetić jako, jako polako inače se odmah probudi i slijedi ponovno nošenje dok ne zaspi. Jednom u 10 puta uspije zaspati u ljuljački, ali čim ga idem premjestit u krevetić se probudi i onda mu  treba puno vremena dok ponovno ne zaspi. Najgore od svega je to što se njemu toliko spava da ne može držati oči otvorene ali neće i neće da zaspi, onda počne grintanje, vikanje, koprcanje i povrh svega toga čupanje svoje drage mame za kosu, tako da većinu dana provedemo papajući, igrajući se i naravno grintajući . Dakle to je bio naš dnevni “ritual” spavanja.
     A sad noć, prije spavanja popapimo kako bi išli lijepo siti na spavanje oko 20:00 sati, naravno nikad ne zaspi prije 21:30, 22:00 sata nego grinta i protestira, kad eto konačno zaspi spava do 00:00 i onda se probudi, ja ga uzmem ušuškam i idem vratiti u krevetić i čim dodirne krevetić ponovno počne plakat i kad uspije ponovno čvrsto zaspati stavim ga u krevetić nakon čega se on probudi ponovno za pola sata onda ga ušuškam i od 1 sata po ponoći zaspi do oko 3 i onda slijedi papanje ponovno buđenje u 4 i kad tada zaspi onda spava do  6 nekada 6 ipo nakon čega slijedi ustajanje i početak novog dana.

    Eto drage mame tako je meni s mojim mališanom, jedva čekam da se pošteno naspavam, ali uvijek kažem samo neka je on meni živ i zdrav, a ovo njegovo nespavanje mora nekada proći.

     Stvarno sam se raspisala, valjda nećete zaspati čitajući :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.