Rituali prije spavanja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar mancho2

    mancho2

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav mamice i tatice! 
    Evo ovako, nas malisan ima 16 mjeseci i obozava spavati, ali tu se pojavljuje jednom veliko ALI. On ne zeli zaspati nigdje nego u autu…pa se tako mi ponekad vozimo u krug po gradu, nekad po parkiralistu shopping centra a nekad i po autoputu…a kad zaspi onda je super, prenesmo ga u krevet i spava. Ali srecom sada je taj ritual ostao samo na dnevnoj bazi…navevecer se gledaju crtici, pije kakao i mazi sa tri, cetiri plisane igračke winniw pooha :)

  • Avatar zvoncica2

    zvoncica2

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    Mi smo pokusali uvesti rutinu pred spavanje, ali nismo skroz uspjesni (dr. Sears ima uvijek dobre savjete, nadamo se pomoci i ovaj put ;) )… Glavne metode uspavljivanja su dojenje inosenje uz pjevusenje (Mama voli bebu ili neke “samo nase” - citaj: izmisljene uspavanke). Ako ne upali dojenje, ide nosenje i pjevanje. Ako ni to ne upali, nakon 10ak minuta ide opet dojenje (na krevetu;))… Naravno,

    Happiness is choice for today :)

  • Avatar zvoncica2

    zvoncica2

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    (pobjeze mi post)… Naravno, prije svega ide presvlacenje pelene, ali pelenu presvlacimo puno cesce nego sto se uspavljuje pa to ne racunam u rutinu uspavljivanja. Spava danju 1-2puta+ noc. 10ipo mj. A kad zaspe, noc prespava gotovo u komadu (ne brojimo dojenje u polusnu) :)

    Happiness is choice for today :)

  • jelenazgb

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu
    Martin ima 20mj i do danas nismo uhvatili nikakvu rutinu. Naime njemu sve u pocetku dobro krene ali cim navikne na neki od nacina spavanja odmah se sljedeci put odupire… Sve to tako traje od samog pocetka. Cesta budenja (nocu u razmaku od 00:00 - 06:00 budi se i po 5puta) sada su malo rjeda. Od 8.mj starosti pocela sam ga stavljati da s nama spava jer smo bili kronicno izmoreni. I sada zaspi pored mene, a dok je bio u svom kreveticu uspavljivala bi ga tako da ga stavim da legne pa mu pricam i pjevam pa kad pocne plakat podignem ga da se umiri i tako u krug po dva sata :-( … Ponekad me to sve uznemiri ali znam da ce sve to zacas proc i da cu vjerojatno zalit za tim vremenima kad sam mu bila prijeko potrebna… ;-) 
  • Avatar Ninchy01

    Ninchy01

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    mi sa spavanjem nismo imali puno problema dok nije napunio 6 mjeseci i onda je počelo buđenje ponoći,svaka 2 do 3 sata.Katkad nešto pojede,katkad se probudi da se poigra.Sad ima 11 mjeseci. A što se rituala tiče,u 7 se okupamo,čitamo bajke i malo se pomazimo,spustim ga u irevetić i sam zaspe bez puno problema

  • Avatar Pilici

    Pilici

    Broj poruka: 1097

    Prijavi adminu

    Nasa curica ima 7mjeseci . Popodne nam je kupanje zatim oko pola 9,9 je papica i jos bude budna kojih pola sata i zaspi. Mi imamo tu srecu pa ona od svojih negdje 3 mjeseca spava cijelu noc u komadu. Tako da se svi fino naspavamo do 7,8 

    zebrica

  • Avatar MAMA X2

    MAMA X2

    Broj poruka: 444

    Prijavi adminu

    Nas ritual je mijenjanje pelene i oblacenje u pidzamu uz pjevusenje brbljanje i mazenje puno puno pusica  , onda je na redu cika pa papa i kad se napapa pusti ciku okrene se na drugu stranu i spava (al se po noci budi jako cesto imamo 7 mjeseci )

  • Ana91

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Naša curica ima 6mj i ritual prije noćnog spavanja nam izgleda ovako: oko 19h pojede večeru (kašicu), i između 20h i 21h, kad krene pokazivati znakove umora i pospanosti, presvučemo pelenu, obučemo pidžamicu, umijemo se i operemo rukice i nogice (koje cijeli dan žvače:)), i nakon toga se uspavljujemo dojenjem na našem bračnom krevetu, što zna trajati i po sat vremena. Kad ja idem leći, prebacim je u njezin krevetić koji je odmah pored našeg. Vrlo često, ako nakon tog dojenja bude budna, muž ostane s njom dok ne zaspi. Ako to ne upali, idemo opet s dojenjem :)

  • bubicaive

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Sa oboje djece imala sam iste rituale prije spavanja. Uvijek idemo spavati približno u isto vrijeme (zimi oko 8, ljeti oko 9). Prvo je večera, kupanje, malo maženja i dojenje dok ne zaspi. Sa sinom nismo imali niti jednu neprospavanu noć. Podojio bi se i nastavio spavati. Princeza je od 4.-tog tjedna spavala čitavu noć. Bila sam presretna. ali kao i svim dobrim stvarima, i tome je došao kraj. Sa 6 mjeseci opet je noću počela tražiti da doji. Sada će napuniti 14 mjeseci i spava gore nego kad je bila beba. Noću dojimo 3-4 puta, a nekoliko puta tjedno se probudi usred noći i želi se čuvati. Bude potpuno razbuđena i pjevuši, guguće. To traje oko 2 sata i nakon toga se podoji i zaspi. Dosad još nisam uspjela pronaći način kako da je uspavam prije nego isteknu ta dva sata njene budnosti.

  • Didi21

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    Drage mame, citam sto pisete i vidim puno gresaka. No ja nemogu soliti pamet jer od pocetka imam bebu koja lose spava. Ja sam narucila program Baby Sleep Sense. Program ne varijanta CIO metode samo stose beba ne ostavlja sama nego je tata ili mama uz nju. Imam knjigu u pdf koja pokriva period od rodjenja do velikog djeteta. Autor je psiholog i jako naglasava vaznosttogada dijete moze zaspat samo. U svakom slucajumeni je knjiga pomogla da vidim greske,da napravim plan i program. Pokusala sam s plakanjem ali  nisam izdrzala. Njsusve bebe iste. Moja se nije dala utjesit i jako je plakala. Mozda pokusam opet kad poraste. Oni sto sam primijetila da nakon jednog puta sto sam ju pustila da place,(zaspala nakon 40 min), sljedece spavanjene bilo kraj mene u krevetu i sama je zaspala bezda me trazila sisat. Ujutro me dojila i pustila cicu i nastavila spavat. Dnevno spavanje, dva puta po sat i pol, tocno u isto vrijeme i za 10 min zaspi malo cica i onda u polu snu pusti cicu. Ono sto sam ja naucila je da je spavanje definitivno vjestina, ali je cijena visoka. Beba moze sretno zaspati uzmamu i bez cice i mi koje dojimo se zavaravamo kad tvrdimo drugacije. Vise nama to pase nego bebi. Beba zeli sama nauciti ali neznA. Moja kcer je to dokazala. Jer zaspala je svjesno bez mene kad je bila odmorna. Ali kad je umor u pitanju, oci ju peku, nezna sto da radi. Ja sam kao mala ninana do 2 god. Danas imam problem sa spavanjem, nemogu se lako umiriti misli naviru itd. Moj muz je nedonosce, 40 dana incubator,nikad dojen, sam je spavao. Kunem vam se, taj zaspe dok prica. Fascinantno. Ja zelim upravo to svom djetetu. Ali sam pogrijesila. Mogla sam dojiti i maziti se ali naucit bebu da sama zaspi. Bebe ce tesko nauciti moja pogotovo a ja ju nemogu slusat kako place. Hocu liikad moci neznam. Ljute me mame koje podupiru uspavljivanje na sisi. Drage moje, mi smo duda varalica jer kad beba tone u san isto joj je mama ili duda. Razina hormona i ugode je ista i na posljetku ista kao kad se beba sama smiri.  Sve mame koje zele materijale nek mi se jave porukom. Posaljite e.mail. sve cu vam poslati. Bar da procitate. S necim cete se sloziti s necim ne. Ali pomoci ce.

    Nikad, ama baš nikad nemoj prestati slijediti svoje snove…

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.