Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • MandM

    Broj poruka: 114

    Prijavi adminu

    I da, Mimi, kako su vrtoglavice sad?

    👱🏼‍♀️ '95. god.
    👨🏻‍🦱 '92. god
    9/23 pokušavamo
    6/24 biokemijska
    18.7.'24 ➕
    29.7.'24. ♥️

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 257

    Prijavi adminu

    Bebinka, baš mi je žao pokušaj se koliko možesš opustiti i pomalo iz tjedan u tjedan, imam nekoliko prijateljica s nekoliko pobačaja iza sebe i na kraju su uspjele. Pomalo dan po dan. Moraš li čuvati trudnoću zbog prethodnih pobačaja ili možeš sve normalno?
    Moram priznati da sam i ja s ovom trudnoćom prestravljena, najrađe ne bih nikome ni rekla dok ne bude gotovo
    Prva trudnoća je bila savršena, sve školski, kako sam negativna krvna grupa redovno sam tri puta u trudnoći vadila rhD antitijela i sve je bilo ok, tada se nisam sekirala oko toga, kao i svakoj negativnoj trudnici rekli su da ću nakon poroda dobiti Rhogam injekciju i da nema brige, prenijela sam tjedan dana, i nakon poroda šok, beba pozitivne krvne grupe na supruga, došao mi je jedan od glavnih ginekologa na odjelu i govori da sam se sensibilizirala titar rhd antitijela 1:64. Bebi u krvi nađena moja antitijela. Očekivali smo jaku žuticu al sva sreća sve je bilo ok. Dva dana nakon poroda išle smo doma, al znala sam dobro što to znači ako idemo na drugu trudnoću.
    Sa svojim slučajem spadam u manje u 1% trudnica. Najžalosnije što se to moglo spriječiti, i vani se redovno, ako je majka negativne krvne grupe, a beba pozitivne, zaština injekcija daje prije poroda, upravo da se ne bi dogodilo ovo kao i meni. Ali eto u RH to nije praksa jer je preskupo, stašno, kao da i ovako nemamo problema s natalitetom. Tako da eto cure koje ste negativne krvne grupe, a suprug pozitivne, da ste upoznate. Vrlo je rijetko ali moguće. I neki naši privatni gibekolozi savjetuju zaštitnu injekciju prije kraja trudnoće, o vlastitom trošku.
    Ova trudnoća bit će visoko rizična, od 10-11 tjedna planiram se prebaciti na Sveti Duh jer su tamo jedini doktori koji su specijalizirani za slučajeve kao moj i provođenje intrauterinih transfuzija koje će mi vrlo vj biti potrebne.
    Najgore mi je što, kada većina trudnica se opusti i kad je već sigurnija da će sve biti ok, tamo negdje oko 20 tjedna, ja ću se početi najviše brinuti.
    Ali dobro korak po korak, prvo potvrditi trudnoću pa tjedan po tjedna. Vidjet ćemo kako će moje tijelo odreagirati, možda bude jako, pa ne dođemo ni do 20 tjedna, a možda bude blago pa pređemo 30 tjedana.
    Dan po dan


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar tera_

    tera_

    Broj poruka: 1413

    Prijavi adminu

    Dobrodosle nove cure🤩
    Ja sam vadila nalaze pa mi urin nije bio bas savrsen,privatno odradila urinokulturu koja je sterilna ali gin mi je dao da vadim i u labosu 3dana za redom urinokulturu jer ne priznaje ovu privatno, gin je na godisnjem do iduceg tjedana pa tad cu znat kad ce mi biti iduci uzv i da dobijem trudnicku knjizicu😊 danas sam 7+3 imam stalno mucnine,najvece se jave kad sam gladna, za sad nema povracanja(hvala Bogu), ostale simptome prepisujem terapiji cyclogestu🙂


    👩32g, Pcso, ir, dhea-s 14 ukupni T 1.90
    👨32g, oligoasthenozoospermia
    Kbc St
    1.Ivf/Icsi 5/2023--7f, 5🥚 1🐧, et trodnevnog, beta0,2❌️
    FET 10/2023.(prirodni),beta0,3 ❌️
    2.Ivf/ICSI 11/2023-->17f, 6🥚 -(hiper) 4🐧
    FET 1/2024.(prirodni+stoperica) 1🐧,beta 3,4❌️
    FET 6/2024.(estrofem3x1)1🐧,8dnt +,beta13dnt 1704,5 beta15dnt 3368❤️mini anomaly-uredan🩵

  • MandM

    Broj poruka: 114

    Prijavi adminu

    tera_

    Dobrodosle nove cure🤩
    Ja sam vadila nalaze pa mi urin nije bio bas savrsen,privatno odradila urinokulturu koja je sterilna ali gin mi je dao da vadim i u labosu 3dana za redom urinokulturu jer ne priznaje ovu privatno, gin je na godisnjem do iduceg tjedana pa tad cu znat kad ce mi biti iduci uzv i da dobijem trudnicku knjizicu😊 danas sam 7+3 imam stalno mucnine,najvece se jave kad sam gladna, za sad nema povracanja(hvala Bogu), ostale simptome prepisujem terapiji cyclogestu🙂

    hej Tera, da i ja sam dobila nažalost E.coli tako da sam trenutno na antibiotiku, dobila i vaginalete za svaki slučaj zbog bakterijske infekcije i uz sve isto progesteron da čuva bebicu. sretno s uroinfektom jer je užasno dosadno kad ovako češće piškimo pa sad jos i to. nadam se da će se nakon 3 dana urinokulture dobiti neki rezultati ili ne rezultati koji budu ti pomogli pri ozravljenju!

    👱🏼‍♀️ '95. god.
    👨🏻‍🦱 '92. god
    9/23 pokušavamo
    6/24 biokemijska
    18.7.'24 ➕
    29.7.'24. ♥️

  • Avatar tera_

    tera_

    Broj poruka: 1413

    Prijavi adminu

    MandM

    tera_

    Dobrodosle nove cure🤩
    Ja sam vadila nalaze pa mi urin nije bio bas savrsen,privatno odradila urinokulturu koja je sterilna ali gin mi je dao da vadim i u labosu 3dana za redom urinokulturu jer ne priznaje ovu privatno, gin je na godisnjem do iduceg tjedana pa tad cu znat kad ce mi biti iduci uzv i da dobijem trudnicku knjizicu😊 danas sam 7+3 imam stalno mucnine,najvece se jave kad sam gladna, za sad nema povracanja(hvala Bogu), ostale simptome prepisujem terapiji cyclogestu🙂
    hej Tera, da i ja sam dobila nažalost E.coli tako da sam trenutno na antibiotiku, dobila i vaginalete za svaki slučaj zbog bakterijske infekcije i uz sve isto progesteron da čuva bebicu. sretno s uroinfektom jer je užasno dosadno kad ovako češće piškimo pa sad jos i to. nadam se da će se nakon 3 dana urinokulture dobiti neki rezultati ili ne rezultati koji budu ti pomogli pri ozravljenju!

    A neka je vjerojatno samo mala upalica koju mislim da sam vec ispiskila sa cajevima🤣 ja progresteron koristim od vracanja zametka jer kod ivf a tako to ide..
    Zao mi je za e coli,nadam se da ces ju sto prije rjesiti😘


    👩32g, Pcso, ir, dhea-s 14 ukupni T 1.90
    👨32g, oligoasthenozoospermia
    Kbc St
    1.Ivf/Icsi 5/2023--7f, 5🥚 1🐧, et trodnevnog, beta0,2❌️
    FET 10/2023.(prirodni),beta0,3 ❌️
    2.Ivf/ICSI 11/2023-->17f, 6🥚 -(hiper) 4🐧
    FET 1/2024.(prirodni+stoperica) 1🐧,beta 3,4❌️
    FET 6/2024.(estrofem3x1)1🐧,8dnt +,beta13dnt 1704,5 beta15dnt 3368❤️mini anomaly-uredan🩵

  • MandM

    Broj poruka: 114

    Prijavi adminu

    a moguće, nadam se da će stvarno urinokultura biti sterilna.. ja znam koristiti Femidoc uro vrećice odlične su smiju se koristiti u trudnoći i s njima blage upale samo odu :) i Biokult naravno za zdravlje flore :D pa eto, nadam se da bude uskoro sve super! aha za progesteron nisam znala... nadam se da nebudu dugo tegobe po njemu

    👱🏼‍♀️ '95. god.
    👨🏻‍🦱 '92. god
    9/23 pokušavamo
    6/24 biokemijska
    18.7.'24 ➕
    29.7.'24. ♥️

  • Avatar tera_

    tera_

    Broj poruka: 1413

    Prijavi adminu

    MandM

    a moguće, nadam se da će stvarno urinokultura biti sterilna.. ja znam koristiti Femidoc uro vrećice odlične su smiju se koristiti u trudnoći i s njima blage upale samo odu :) i Biokult naravno za zdravlje flore :D pa eto, nadam se da bude uskoro sve super! aha za progesteron nisam znala… nadam se da nebudu dugo tegobe po njemu

    Od progresterona sam napuhana od pocetka ali nije nista strasno🙂 sve se da istrpiti samo nek s bebom bude sve u redu😊


    👩32g, Pcso, ir, dhea-s 14 ukupni T 1.90
    👨32g, oligoasthenozoospermia
    Kbc St
    1.Ivf/Icsi 5/2023--7f, 5🥚 1🐧, et trodnevnog, beta0,2❌️
    FET 10/2023.(prirodni),beta0,3 ❌️
    2.Ivf/ICSI 11/2023-->17f, 6🥚 -(hiper) 4🐧
    FET 1/2024.(prirodni+stoperica) 1🐧,beta 3,4❌️
    FET 6/2024.(estrofem3x1)1🐧,8dnt +,beta13dnt 1704,5 beta15dnt 3368❤️mini anomaly-uredan🩵

  • MandM

    Broj poruka: 114

    Prijavi adminu

    tera_

    MandM

    a moguće, nadam se da će stvarno urinokultura biti sterilna.. ja znam koristiti Femidoc uro vrećice odlične su smiju se koristiti u trudnoći i s njima blage upale samo odu :) i Biokult naravno za zdravlje flore :D pa eto, nadam se da bude uskoro sve super! aha za progesteron nisam znala… nadam se da nebudu dugo tegobe po njemu
    Od progresterona sam napuhana od pocetka ali nije nista strasno🙂 sve se da istrpiti samo nek s bebom bude sve u redu😊

    slažem se!!! samo da beba raste. <3

    👱🏼‍♀️ '95. god.
    👨🏻‍🦱 '92. god
    9/23 pokušavamo
    6/24 biokemijska
    18.7.'24 ➕
    29.7.'24. ♥️

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 257

    Prijavi adminu

    Curke, za upalu mjehura je meni super ona dmanoza, mislim da se može i u trudnoći, samo treba provjeriti


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Bebika

    Broj poruka: 52

    Prijavi adminu

    Drage cure, hvala vam na podršci, puno mi znači i drago mi je da vam za sada svima trudnoća ide u dobrom smjeru. Želm vam svima da tako i ostane. 
    Ja sam jučer bila na humano reprodukciji na konzultacijskom pregledu (uputnicu sam dobila nakon spontanog u 4 mj ali termin je došao tek sada i nisam ga htjela odgoditi bez obzira na novu trudnoću). Sada ću vam prenijeti neke stvari od prof.doc s razgovora. Nažalost ne možemo puno toga učiniti niti utjecati do prvog pregleda u 6.tj a ni poslije, do 12.tog tjedna je rizično. Ja sam tražila ako mi može dati uputnicu za Utrogestan zbog prošlih spontanih (moja gin je odbila dok ne obavim prvi pregled). Doc je rekla da ne može dok se ne utvrdi da trudnoća nije izvan maternice jer bi onda bilo pogrešno liječenje. Isto tako, nije bila baš zadovoljna što sam išla tako brzo po njoj na slijedeću trudnoću nakon spontanog. Smatra da sam trebala pričekati i u tom periodu obavljati pretrage kod njih da se utvrdi razlog spontanih pa zbog toga smatra da je i ova t  rizična ali, se nada da nije pa ćemo vidjeti. Jedino što mi je preporučila prije prvog pregleda da izvadim betu jer po vrijednostima se može vidjeti ako napreduje. Isto tako grudi su dobar znak (ako su natečene, bujaju i sl). Tu me je malo ubedirala jer nisam baš primjetila da su mi nešto natečene ili bolne. Ispuhane nisu ali nisu ni buknule kako sam znala od većina cura čuti da im je to jedan od prvih simptoma.  Nadam se da nije u pravu, da smo sve drugačije i da je svaka trudnoća drugačija. Obavila sam betu prije par sati privatno. Uskoro će rezultati pa napišem. 

    07/2024 + 🍀🌈

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.