Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar rosie0111

    rosie0111

    Broj poruka: 162

    Prijavi adminu

    MandM

    rosie0111

    Sjeća se netko kada se vadi ogtt? Nešto čemu se baš ne veselim 👀
    Hej Evo dođeš nataste ujutro, izvade ti krv i onda popiješ glukozu, pa ti vade nakon pola sata opet i onda nakon pola sata i opet i onda sat vremena nakon drugog vađenja.. malo jest teško, pogotovo trebaš sjediti jer kretanjem se isto šećer troši pa da budu što bolji rezultati treba mirovati cijelo vrijeme između vađenja. pripremite se da može doći do probavnih smetnji i mučnina nakon ispijanja glukoze i naravno, bude slabost jer ipak ukupno je to sigurno 2 sata i 3 vađenja krvi…

    Znam, vadila sam u prvoj trudnoći, odvratno mi slabo bilo, samo sam zaboravila u kojem tjednu se vadi?

  • Minnieus

    Broj poruka: 157

    Prijavi adminu

    rosie0111 vadi se negdje između 24.-28tjedna
    sirenita pa moguće da , onda bi svakako trebao biti bolji nalaz. 
    Ja bi trebala idući tjedan ponoviti krvnu sliku, pa ću vidjeti što kaže novi rezultat, isto i štitnjaču jer je baš varirala u zadnja 2 vađenja, odnosno TSH.

    22.08. +

  • Minnieus

    Broj poruka: 157

    Prijavi adminu

    Moina ne mogu vjerovati da tete ne paze bolje što alergično dijete jede. Kod nas u vrtiću se stvarno jako pazi na to. Čak i sva djeca znaju što tko ne smije jesti i paze i oni. Čak i kad su bili mlađi. Nadam se da će se alergija brzo povući i da će tete ozbiljnije shvatiti situaciju.

    22.08. +

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 408

    Prijavi adminu

    Rosie ako se dobro sjećam oko 25 tj?
    Ma joj ja se grozim tog testiranja, bas mi je doslo slabo u jedmom trenu sjedila sam na podu cekaoni i pljuvala u kantu, jer nisam do wca stigla, mislila gotovo ispovracat cu i morat ic ponovno🤣muz jadan stoji pored mene i gleda, ljudi me gledaju🤣i na kraju se uspjela skulirat nekako legla i proslo me, valjda kad se ta glukoza krenula penjat mi doslo slabo.
    Joj ja sam sad zabrijala da ne želim nikakvu destabilizaciju krvne slike, pa tako ni ogtt, s tim antitijelima u krvi jer me strah da bilo kakva promjena može napraviti neš gore. Vj sam samo zabrijala al pricat cu s ginekolozima, najrade bi rekla da cu bit na toj dijeti do kraja trudnoce samo da to ne radim😊


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)➡️titar 16 tj- 1:8(1:16)

  • MandM

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    rosie0111

    MandM

    rosie0111

    Sjeća se netko kada se vadi ogtt? Nešto čemu se baš ne veselim 👀
    Hej Evo dođeš nataste ujutro, izvade ti krv i onda popiješ glukozu, pa ti vade nakon pola sata opet i onda nakon pola sata i opet i onda sat vremena nakon drugog vađenja.. malo jest teško, pogotovo trebaš sjediti jer kretanjem se isto šećer troši pa da budu što bolji rezultati treba mirovati cijelo vrijeme između vađenja. pripremite se da može doći do probavnih smetnji i mučnina nakon ispijanja glukoze i naravno, bude slabost jer ipak ukupno je to sigurno 2 sata i 3 vađenja krvi…
    Znam, vadila sam u prvoj trudnoći, odvratno mi slabo bilo, samo sam zaboravila u kojem tjednu se vadi?

    joj oprosti krivo sam pročitala 🤦‍♀️ žurila sam.. uglavnom iza 20. tjedna trudnoće kako te naruče većinom. najbolje tak oko 24. pa nadalje da 😊

    👱🏼‍♀️ '95. god.
    👨🏻‍🦱 '92. god
    9/23 pokušavamo
    6/24 biokemijska
    18.7.'24 ➕
    29.7.'24. ♥️
    09.10.'24. 🎀

  • Avatar Sirenita

    Sirenita

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Evo sad mi je šećer bio 4.5, ali mi je TSH skočio s 3,07 na 3,69 makar pijem Eurhyrox pa ću vidjet što će mi pametnog doktor reći.

  • Avatar Pjegica.

    Pjegica.

    Broj poruka: 140

    Prijavi adminu

    Ajme ogtt bas se razmisljam zadnje dane kad je to. Ja cu od svoje doktorice trazit da mi to preko krvi napravi odbijam ponovo ici na tu patnju. Kad sam bila prvi put popila muz bio samnom i sve ajde okej malo muka i taman prije isteka pola sata meni dosla mucnina i ispovracala sam dusu van.
    Stoga ne idem ponovo NIKAKO.

  • Avatar moonika

    moonika

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Hej moj pregled jucer je prošao dosta dobro. Moja ginekologica to po kratkom postupku sve bez puno priče 😅 partneru smeta šta nikad njega ne zove unutra da vidi na ekranu bebača, jer neda niti isprintanu sliku na kraju nego ja moram slikati mobitelom..
    Nalaz štitnjace mi je super ali sam joj se požalila da mi zna divljati puls tokom dana, pa mi je smanjila terapiju šta mi je drago jer sam se već počela osjećati nelagodno od tog visokog pulsa. Kao neka anksioznost.
    Što se tiče idućeg pregled, njega imam u bolnici 12.11. ( to je valjda onaj anomaly scan). Pa nakon toga opet kod nje 21.11. 
    Htjela sam još samo prokomentirati za kolica. Srela sam neki dan poznanicu i ona mi priča da je muž njoj kupio kolica u Kosovu za otprilike 300 eura. To je neka njihova top kvalitetna marka. I da je prezadovoljna sa kolicima jer su joj praktična i lagana. Zovu se Bonelli kolica pa ako nekog zanima neka pronjuška. Jedini je problem dostava, ne znam kako bi to trebalo funkcionirati. 
    A i jučer sam išla u Lidl i kupila sam skoro sve trudnicki. Jednostavno sam morala jer mi je preko vikenda trbuh baš znatno iskocio. Mučnine su skoro pa nestale i počela sam češće jesti pa je možda i to doprinijelo novom izgledu 😁

    💁🏼‍♀️32god
    💁31god

  • Minnieus

    Broj poruka: 157

    Prijavi adminu

    Sirenita super za šećer, nadam se da će ti se i TSH sniziti do drugog mjerenja. Moguće da će ti povećati terapiju, iako on baš zna varirati i kroz dan.
    Meni valjda jedinoj OGTT nije bio ništa strašno. Što sam sve bila pročitala, mislila sam da ću se ispovraćati od prvog gutljaja, ali ja sam to popila bez problema i bilo mi je ok. Jedino me glad mučila i jedva sam čekala da nešto gricnem. Nadam se da će i ovaj put tako biti.

    22.08. +

  • Minnieus

    Broj poruka: 157

    Prijavi adminu

    moonika super da je pregled odlično prošao. Mislim da niti jedan gin preko zdravstva ne pušta nikoga unutra osim pacijentice. Samo privatno. Meni je isto bilo čudno kad mi je odbio da muž uđe, ali poslije sam skužila da je svugdje tako, ali barem dobijem uvijek sličicu.
    Kolica koja si spomenula su iznenađujuće lagana, koliko vidim košara se "pretvara" u sportski dio što je dobro jer onda moguće da se kolica sklapaju zajedno s košarom što je puno praktičnije nego kada moraš skidati košaru da bi sklopio konstrukciju. Jedino mislim da jaje nije baš među najsigurnijima?!

    22.08. +

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.