Proljetne bebe 2024 🥰🌻🍀

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar lucq

    lucq

    Broj poruka: 116

    Prijavi adminu

    Alexica

    lucq

    Evo da se i ja naopokon javim😀
    Nasa curica je dosla prije tjedan dana, sve je proslo dobro, imala sam cijelu vecer i noc slabe trudove koje su me otvorili samo 3 cm, kad sam dosla u bolnicu bili su jos slabiji pa su mi dali gel koji je djelovao i otvorio me na 5cm i onda smo isli u radaonu na drip i epiduralnu i za 5 sati nam je dosla bebica, cekali smo malo duze da se spusti
    Oporovak je dobar, dojimo, imam dosta mlijeka…zanima me vi koje ste ostale bez mlijeka jel i u pocetku niste imale bas ili ste naglo ostale?
    Btw nisam bas u toku vezano za ovu grupu i ostalo
    Ma samo nam se pridruzi! :)
    Cestitke na curici. Drago mi je da si izbjegla onu planiranu indukciju i da si se krenula sama otvarati.
    Nadam se da ti je bilo lijepo iskustvo

    Hvala ti😁 budem se pridruzila

  • Avatar amystiqa

    amystiqa

    Broj poruka: 546

    Prijavi adminu

    lucq

    Alexica

    lucq

    Evo da se i ja naopokon javim😀
    Nasa curica je dosla prije tjedan dana, sve je proslo dobro, imala sam cijelu vecer i noc slabe trudove koje su me otvorili samo 3 cm, kad sam dosla u bolnicu bili su jos slabiji pa su mi dali gel koji je djelovao i otvorio me na 5cm i onda smo isli u radaonu na drip i epiduralnu i za 5 sati nam je dosla bebica, cekali smo malo duze da se spusti
    Oporovak je dobar, dojimo, imam dosta mlijeka…zanima me vi koje ste ostale bez mlijeka jel i u pocetku niste imale bas ili ste naglo ostale?
    Btw nisam bas u toku vezano za ovu grupu i ostalo
    Ma samo nam se pridruzi! :)
    Cestitke na curici. Drago mi je da si izbjegla onu planiranu indukciju i da si se krenula sama otvarati.
    Nadam se da ti je bilo lijepo iskustvo
    Hvala ti😁 budem se pridruzila

    Evo i zadnja proljetnica stigla! Čestitke! ❤️

    2020. 👦🏻

  • Avatar Antonela2024

    Antonela2024

    Broj poruka: 75

    Prijavi adminu

    Evo da konačno i ja napišem svoje iskustvo :)Ispao mi je sluzni čep 5 dana prije poroda, išla sam provjeriti jel sve uredu, i iako je rečeno da je sve uredu, ctg je navodno bio sumnjiv i tako sam ostavljena na promatranju koje je potrajalo pet dana, tocnije do samog poroda. iskustvo katastrofa, bezveze sam lezala u bolnici, pod stresom i panikom  jer iako je sve uredu, ja sam u bolnici, ne otvaram se jer lezim a trebala bih. tako sam preuzela stvari u svoje ruke, hodala po bolnickim stepenicama, skakutala po fitnes lopti u bolnici i tako 9.5. od ponoci do 6 ujutro lazni trudovi na svakih 10 minuta, pravilni razmaci svih tih sest sati.. oko 6 i 10-15 mi pukne vodenjak, a u 7 i 10 sam bila u radaoni.. krenuli su pravi trudovi, jedva sam se dovukla do radaone. isla sve pjeske, hvatala se za svaki moguci zid jer su mi trudovi dosli na razmake od 3 minute. htjela sam prirodan porod, osim u slucaju komplikacija, tad ne biram, samo da je beba dobro.. tako sam se otvorila od 2 prsta do 9 prstiju o 7 do 9ipo sati.. tad sam zatrazila nesto za bolove (nije epidural) i drip da se otvorim cim prije taj 1 prst kako bi krenuo porod.. drip je bolio uzasno, bar 15 puta bolnije od prirodnih trudova, cak i uz anestetik koji sam dobila.. uglavnom, na dripu sam bila cca 35 40 min, rodila sam u 10:05.. nisam imala atom snage kad je uslo u zadnjih 10 min, pa mi je doktor skocio na stomak i tako je beba izletjela.. 52 cm dug, 3920g tezak, David :)
    tad je slijedilo sivanje od sat i pol, dakle mozete mislit koliko sam popucala i kako to izgleda.. sve u svemu, srecom je otvaranje islo relativno brzo, pa je eto proslo. sad se oporavljamo, zato nam je dugo trebalo za osvrt.. izgubila sam boju, energiju, imala sam ogromnu otecenost nogu jer mi se zadrzavala voda, no evo zadnjih 2 dana spada i super sam. beba je odlicna, budi se jednom nocu, jako sam zadovoljna :) cestitke ostalim curkama i zenicama :D

  • Avatar Antonela2024

    Antonela2024

    Broj poruka: 75

    Prijavi adminu

    amystiqa

    12345M

    avangardi.mia@gmail.com
    Pa dodam ko posalje :)
    Evo ako tko još od aktivnih tu nije vidio, za Whatsapp grupu, javite se na mail.

    moze i mene.. antonelalolek@gmail.com

  • Laraimama92

    Broj poruka: 53

    Prijavi adminu

    Drage mame,
    Nadam se da ste sve vi, kao i vase bebe dobro. Cule smo se povremeno ovdje na proljetnim bebama, ne znam da li citate forum i dalje. Naime, i ja sam rodila curicu prije 5 dana, dosle kuci..Zanima me kako ste se osjecale nakon poroda, jer ja sam cijelu trudnocu bila slaba zbg zacepljenog nosa (koji je jos zacepljen) od hormona i tahikardija koje sam dobila kao posljedicu toga, deveti mjesec uzasna, samo lezala i predisala, a sad nakon poroda sam posebno crknuta jer sam valjda zadnji atom snage potrosila na porodu, plus krvarenje, hormoni, sta li je i totalno sam nekako anksiozna i umaram se uzasnoo, tako sam pospanaa a nema spavanja i desi mi se kad krenem da tonem u san kao da ostanem bez zraka i skocim, srce mi preskoci, lupa, opterecena sam time pa sad i preko dana mi se danas desilo dva puta i sad vec samo osluskujem ga i predisem..ma koma..a isla sam kardiologu u trudnoci i rekka je da imam tahikardije samo, a da je sve u redu sa srcem, i vise su od panike ali dzabe meni to..pa da cujem ima li jos koja sa kakvim problemom 

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1463

    Prijavi adminu

    Laraimama da li ti možda fali željezo? Kakva ti je krvna slika? Ja sam se jako umarala u sedmom mjesecu trudnoće i mislila sam da je to još jedan simptom trudnoće, a kad ono imala sam nisko željezo. Čim sam ga podigla bilo mi je bolje. 
    Je li ti to prva bebica? Mame se jako opterećuju oko brige za tako male bebe, a bilo bi i bebama i nama puno lakše da se malo probamo opustiti+ što je naravno lakše ako imaš pomoć oko bebe. 


  • Laraimama92

    Broj poruka: 53

    Prijavi adminu

    Hvala ti na odgovoru. Krvna slika je bila u redu, a imala sam taj umor bas zadnja 3mjeseca. A i pijem.heferol za zeljezo dodatno, tako da ne bi trebalo da je to. Ovo mi je druga beba. I bas me nervira ova nemoc, bukvalno sam mrtvo tijelo nakon sto podojim bebu, izdojim se...a sa prvom bila kao cigra. Ali ova trudnoca mi ie uzela zadnji atom snage i porod slag na tortu. A mama i muz su tu, postedjena ssm svega trenutno sem dojenja, presvlacenja bebe, izdajanja, njege svoje rane...dosle smo kuci prekjuce iz bolnice, a ja sam tako razocarana sto se tako osjecam, jer sam mislila bicu kao i prvi put

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1463

    Prijavi adminu

    Još si umorna od poroda, probaj malo više odmarati i doći će to na svoje. Mene je pitao dr u bolnici kako se osjećam, a ja rekla dobro osim što sam jako umorna. A on meni kaže pa rodili ste, naravno da ste umorni! 
    Velik je to napor za tijelo, ali uskoro ćeš biti bolje 👍🏻


  • barb_zg

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    12345M

    Eto onda ako ste za, ja ostavim svoj mail, pošaljete brojeve da ne bude javno pa napravimo grupu na viberu ili whatsapu :)

    Pozdrav,poslala sam mail ako me možete dodati u grupu :)

  • Avatar Zelena123

    Zelena123

    Broj poruka: 565

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima. Rodila sam prije cca 3 mj na carski i dobila danas zeleno svjetlo od ginekologa za povratak vjezbanju. Imate li preporuku za neke online treninge? Sve sto sam nasla placa se unaprijed po 200-300 eur za par mj, a to mi je previse (platila bih do 50 eur mjesecno max). Hvala

    👩 1994 god. PCOS, endometrioza. AMH 14.5
    🧑 1991. Sve ok
    Poliklinika IVF
    12/22 AIH ❌, 02/23 AIH ❌
    Ivf postupak -->07.07. - FET, vraćena 1 morula (ostalo 8 smrzlića)
    19.07. - beta 700, 21.07. beta 1424
    Panorama low risk - Boy 💙

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.