Proljetne bebe 2024 🥰🌻🍀

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • lalllla

    Broj poruka: 779

    Prijavi adminu

    12345M

    lalllla

    Martinaaa_

    12345M

    sophisticy

    Nisam dugo uhvatila vremena za forum pa sam si sinoć dala truda da sve pročitam. :)
    Prvo čestitam svim novim mamama i želim vama i bebicama brz oporavak.I meni je bio super ovaj forum za razmjenu iskustava, ali i za utjehu jer oko sebe nemam nikoga da prolazi isto iskustvo.Očito svatko ima neki svoj princip i kod liječnika, patronažnih itd. tako da ne bi trebalo biti osuda. Evo spomenule ste vodu, ja svom djetetu dajem prokuhanu vodu jer mi je dvoje pedijatara reklo da smijem, pogotovo kada su bile vrućine. Moje dijete često baš želi vodu i popije je između obroka. I ne miješa to s hranom jer kad je gladna odbije vodu. Pedijatar mi je pokazao na glavici mjesto gdje se može pratiti (de)hidriranost djeteta i postupam prema tome. A sad je li to ispravno, nadam se da nije suviše krivo.Ono o čemu se malo priča u društvu je stanje mama - psihičko nošenje sa svim promjenama, bivanjem nebitnom i slično. Mene su strašno nervirali svi koji dođu gledati bebu i ne kažu mi ni jednu lijepu riječ,.a kamoli nešto više. Možda zvuči glupo, sebično, površno… ali tad me to pogađalo.
    Još i više su me pogađali komentari baba po cesti jer ne dojim - kažem babe namjerno - jer su oštre, osuđuju, a da mi ne znaju ni ime pa sam iz srama govorila da dojim. Stvarno pomislim da je u realnom životu vrlo često žena ženi vuk.Zato mi je bilo super doći tu po neki savjet i utjehu, i sada da pratimo kako bebice napreduju. :)
    Evo, moja je 2 mjeseca i nešto, sada je u valjda trećem skoku prema onoj knjizi kada ima smanjen apetit pa pojede umjesto 150 ml, maksimalno 90 ml… nadam se da će se to ustabiliti? Jel neka prošla od vas to, nastave li jesti normalno nakon toga?
    Sad sam puno previše napisala, ali nadam se da nećete zamjeriti :D
    Moj je sad prolazio kroz to, jeo je manje, ali je trazio cesce, vratit ce se na normalu, mozda cak i povecat obroke.
    Ako nam se zelis pridruziti slobodno posalji broj gore na mail, napravili smo grupu :)
    Ja sam poslala broj ali nisam u nikakvoj grupi 🫣
    I ja
    Tvoj broj mi nije stigao, jel bi mogla poslati jos jednom?

    Evo jesam

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;41;116/st/20240401/dt/6/n/Lea/k/55a1/age.png

  • tear_of_happiness

    Broj poruka: 239

    Prijavi adminu

    sophisticy

    Nisam dugo uhvatila vremena za forum pa sam si sinoć dala truda da sve pročitam. :)
    Prvo čestitam svim novim mamama i želim vama i bebicama brz oporavak.

    Hej hej... ja isto dajem prokuhanu vodu svom djetetu po savjetu pedijatra, jer je nakon prelaska na ad jako teško kakao. (isto ne dojim-nemajka totalna 😉) Također, dajem i čaj od koromača za sprječavanje grčića i otkad je uvedena tekućina nemamo problema ni s jednim ni s drugim. 🥳
    Šta se psihičkog stanja tiče, da, o lošem se ne priča, samo o dugama jednorozima srcima i svemu lijepome. Mislim i treba fokus biti na lijepome, ali događaju se i ne baš tako lijepa stanja. Ja sam npr imala užasan period nakon poroda, bila sam baš psihički loše ali sam uz pomoć najbližih u obitelji i prijatelja uspjela prevazić te osjećaje i strahove...
    O prehrani bebe i oblačenjima po vremenskim uvjetima neću puno, jer mi je to još uvijek misterij. Moj mališan od starta jede jako puno, već smo sad sa hranjenjem po onoj tablici kao petomjesečna beba tako da mi to nije relevantno. Zvala sam i savjetovalište za dohranu, i patronažnu, i pedijatricu... Jednostavno takav je, treba mu više hrane i to je to. 😅🐷
    Isto tako, moje dijete spava na trbuhu. (nemajka²) Tako se jedino odmori, a i ja skupa s njim. Bok je bio mučenje, cijelu noć prevrtanja stenjanja i buđenja. Leđa su bila kako tako ok, ali ga je često budio Moorov refleks. Jednu noć, iscrpljena i neispavana, stavila sam ga na trbuh misleći ajde samo nek je miran do idućeg hranjenja. A on je mačak odrapio do jutra. Posavjetovala sam se sa patronažnom i pedijatricom koje su mi potvrdile da je to sasvim ok jer da su u različitim periodima svi položaji spavanja bili preporučani, a uostalom sve generacije od 1975 do 1995 su spavale na trbuhu. Ionako spava u next to me, čujem kad disanje promijeni, čula bi i da se nedajBog guši.Forum mi se sviđao jer čuješ druga iskustva, mišljenja i situacije, ali nekako je pun napetosti u zadnje vrijeme...

    33👙 36🩳
    MPO 6/23, 4.7. ➕️

  • BlackRose

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Mislim da to o nedavanju vode vrijedi samo za dojene bebe, ali sta ja vise znam 😂 nama je isto pedijatrica rekla kad sam ostala bez mlijeka da uz ad ide obavezno voda, ali paziti da beba ne zamijeni vodu za hranu pa paziti na kolicinu. Oboje su mi s kasicama krenuli od cca 4mj starosti jer nasa pedijatrica tako preporuca za nedojene bebe, a za dojene od 6mj. Moji isto obozavaju spavati na trbuhu, ali se najmanju jos ne usudim tako ostaviti. Kad ce se znati sama okrenut, onda ce spavati kako zeli 😅
    Zasto nemajka? Jer ne radis nesto po tuđim ocekivanjima ili po knjizi? Pusti druge i uzivaj s bebom. Ljudi uvijek nađu zemjerke kako god da radis. Nas cesto cudno gledaju u javnosti jer ne popustam unatoc tome sto vice i radi scene. Starija kcer mi je u Lidlu na blagajni takvu scenu napravila da su sve oci bile u nas uprte. Sad tek s trecim vidim koliko je s bebama jednostavnije 🙈
    Bebu oblacim prema tome kako vidim da joj je ugodno. 

  • Avatar sophisticy

    sophisticy

    Broj poruka: 84

    Prijavi adminu

    Bas ste super, zene 
    Za ovo sto ste spomenule kolicinu mlijeka - to sam citala na kutiji, pa sam se referirala na to sto tamo pise samo smo sad u toj fazi kad manje jede.Tear_od_happiness razumijem te za period nakon poroda, meni je suprug bio rane za plakanje u tom periodu dok se nisam zbrojila i isto tako mislim da me to izvukloBlackRose, ovo iz lidla zvuci izazovno! 

    baby development in progress ~ 14.3.24.

  • Amadeus

    Broj poruka: 212

    Prijavi adminu

    Upomoc iskusne:Beba mi taman jucer usla u sesti tjedan. To je ujedno dan kad sam joj prvi put dala onu ampulu s D3&K1 vitaminom. 
    U ta 24 sata je spavala niti 5 sati, nervozna je, mlatara nogicama, grci se. Kako iskljucivo dojim, primjecujem da ili nece sisat ili sjedi na cici dulje od uobicajenog.Moze li to biti famozni skok ili je ozloglaseni K1 krivac za to stanje?Ispalit cu ovako neispavana.. P.s. dosad je imala neki red spavanja i pravilnije periode hranjenja (svaka 2 do 3 sata). Sad se digne nakon 50 min spavanja uz vristanje, bez uvertire.

  • lalllla

    Broj poruka: 779

    Prijavi adminu

    Amadeus

    Upomoc iskusne:Beba mi taman jucer usla u sesti tjedan. To je ujedno dan kad sam joj prvi put dala onu ampulu s D3&K1 vitaminom.
    U ta 24 sata je spavala niti 5 sati, nervozna je, mlatara nogicama, grci se. Kako iskljucivo dojim, primjecujem da ili nece sisat ili sjedi na cici dulje od uobicajenog.Moze li to biti famozni skok ili je ozloglaseni K1 krivac za to stanje?Ispalit cu ovako neispavana..P.s. dosad je imala neki red spavanja i pravilnije periode hranjenja (svaka 2 do 3 sata). Sad se digne nakon 50 min spavanja uz vristanje, bez uvertire.

    Pa ako prije K1 nije bilo takvih stanja znaci da ih je on prouzrocio. Probaj opet ne davati pa vidi jel se smiruje situacija. Takodjer, meni je i patronazna i ped rekla da ne dajem ako ne zelim zbog grceva jer imam traume od prvog sina koliko se derao a davala sam mu K1. Ionako su dobili to u bolnici u obliku inekcije

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;41;116/st/20240401/dt/6/n/Lea/k/55a1/age.png

  • missmaja

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pitanje za cure koje dajete bebi vodu/caj od komorača.. tek trebam roditi ali kupila sam si već čaj i to mi je plan dati bebi (žene koje se ne slažu s tim molim da ne komentiraju). Kad sam već takva nemajka, barem da pitam koristite li neku posebnu vodu? Tj flaširanu vodu? Zapravo pitanje vrijedi za sve koji su na dohrani. S kojom vodom to radite. Jel prokuhavate ili kupujete?

  • lalllla

    Broj poruka: 779

    Prijavi adminu

    missmaja

    Pitanje za cure koje dajete bebi vodu/caj od komorača.. tek trebam roditi ali kupila sam si već čaj i to mi je plan dati bebi (žene koje se ne slažu s tim molim da ne komentiraju). Kad sam već takva nemajka, barem da pitam koristite li neku posebnu vodu? Tj flaširanu vodu? Zapravo pitanje vrijedi za sve koji su na dohrani. S kojom vodom to radite. Jel prokuhavate ili kupujete?

    Ja prokuhavam iz bokala (filtriranu znaci) ona Brita ili nesto tako

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;41;116/st/20240401/dt/6/n/Lea/k/55a1/age.png

  • Alexica

    Broj poruka: 354

    Prijavi adminu

    Amadeus

    Upomoc iskusne:Beba mi taman jucer usla u sesti tjedan. To je ujedno dan kad sam joj prvi put dala onu ampulu s D3&K1 vitaminom.
    U ta 24 sata je spavala niti 5 sati, nervozna je, mlatara nogicama, grci se. Kako iskljucivo dojim, primjecujem da ili nece sisat ili sjedi na cici dulje od uobicajenog.Moze li to biti famozni skok ili je ozloglaseni K1 krivac za to stanje?Ispalit cu ovako neispavana..P.s. dosad je imala neki red spavanja i pravilnije periode hranjenja (svaka 2 do 3 sata). Sad se digne nakon 50 min spavanja uz vristanje, bez uvertire.

    Moguce da je i skok, bude oko 5.-6. tjedna
    Mi smo isto imali nuspojave kad smo krenuli s k1 i na kraju ga izbacili. A mozda je samo bio skok 😂

  • Amadeus

    Broj poruka: 212

    Prijavi adminu

    Alexica

    Amadeus

    Upomoc iskusne:Beba mi taman jucer usla u sesti tjedan. To je ujedno dan kad sam joj prvi put dala onu ampulu s D3&K1 vitaminom.
    U ta 24 sata je spavala niti 5 sati, nervozna je, mlatara nogicama, grci se. Kako iskljucivo dojim, primjecujem da ili nece sisat ili sjedi na cici dulje od uobicajenog.Moze li to biti famozni skok ili je ozloglaseni K1 krivac za to stanje?Ispalit cu ovako neispavana..P.s. dosad je imala neki red spavanja i pravilnije periode hranjenja (svaka 2 do 3 sata). Sad se digne nakon 50 min spavanja uz vristanje, bez uvertire.
    Moguce da je i skok, bude oko 5.-6. tjedna
    Mi smo isto imali nuspojave kad smo krenuli s k1 i na kraju ga izbacili. A mozda je samo bio skok 😂

    Haha i ja cu tako :)Drzite se svi skupa

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.