Proljetne bebe 2024 🥰🌻🍀

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • BlackRose

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Evo nas sa sistematskog. Curka je dobila 930gr i 4cm je porasla 😊🥰 dojenje na zahtjev. Sve je super i naruceni smo natrag 19.6. na sistematski i cijepljenje.
    E sad, mislim da se nismo jos dotakle te teme. Znam da puno roditelja danas ne zeli cijepiti svoju djecu. Vi ste svoje cijepile? Moji su svi cijepljeni, samo malo kasnimo sa svim cijepivima. Evo mali je 2 god navrsio, a jos nije primio za ospice 🙈

    [tickerfactory.com]

  • Bananica80

    Broj poruka: 427

    Prijavi adminu

    Jel koja planira ova neobavezna cijepljenja? Ja se mislim oko Rote.. malo mi je puno nezgodno ic na Stampara po to jer mora muz vozit i izostajat sa posla… pitat cu pedijatricu koje su preporuke. Jel koja sta istrazivala koja su jos neobavezna cjepiva dostupna/preporucena? Za krpeljni meningitis budem kad navrsi 2 godine jer cemo se sigurno valjat po sljemenskoj travi.. 

  • lalllla

    Broj poruka: 779

    Prijavi adminu

    Bananica80

    Jel koja planira ova neobavezna cijepljenja? Ja se mislim oko Rote.. malo mi je puno nezgodno ic na Stampara po to jer mora muz vozit i izostajat sa posla… pitat cu pedijatricu koje su preporuke. Jel koja sta istrazivala koja su jos neobavezna cjepiva dostupna/preporucena? Za krpeljni meningitis budem kad navrsi 2 godine jer cemo se sigurno valjat po sljemenskoj travi..


    Ja sam za sina od pedijatrice dobila privatni recept za rotu s kojim sam otisla u ljekarnu i kupila cijepivo. S istim sam dosla kod pedijatrice i tamo je to popio (cjepivo se daje oralno) i to je to. I isto smo ponovili drugu dozu s tim da su tu drugu dozu mi cuvali u ljekarni u frizdieru i ujutro prije cijepljenja sam to samo pokupila… tako cu i curicu sada isto cijeoiti za rotu.
    I sina cu za vodene kozice prije nego krene u vrtic- nadam se na jesen😂 za druga cjepiva ne znam nisam bas istrazivala… 

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;41;116/st/20240401/dt/6/n/Lea/k/55a1/age.png [tickerfactory.com]

  • Bananica80

    Broj poruka: 427

    Prijavi adminu

    lalllla

    Bananica80

    Jel koja planira ova neobavezna cijepljenja? Ja se mislim oko Rote.. malo mi je puno nezgodno ic na Stampara po to jer mora muz vozit i izostajat sa posla… pitat cu pedijatricu koje su preporuke. Jel koja sta istrazivala koja su jos neobavezna cjepiva dostupna/preporucena? Za krpeljni meningitis budem kad navrsi 2 godine jer cemo se sigurno valjat po sljemenskoj travi..

    Ja sam za sina od pedijatrice dobila privatni recept za rotu s kojim sam otisla u ljekarnu i kupila cijepivo. S istim sam dosla kod pedijatrice i tamo je to popio (cjepivo se daje oralno) i to je to. I isto smo ponovili drugu dozu s tim da su tu drugu dozu mi cuvali u ljekarni u frizdieru i ujutro prije cijepljenja sam to samo pokupila… tako cu i curicu sada isto cijeoiti za rotu.
    I sina cu za vodene kozice prije nego krene u vrtic- nadam se na jesen😂 za druga cjepiva ne znam nisam bas istrazivala…


    Ajme super ako to pedijatar rijesava - onda idem sigurno :) pogledala sam malo jos sad sta se nudi..uz vodene kozice i rotu ima jos krpeljni meningitis (sa 2 godine zivota), nekakav pneumokok koji nije u obaveznom kalendaru (isto sa 2 godine), gripa, hepatitis A, i vidjela sam jos i za meningitis al ne znam sa koliko godina.. :) budem rotu sigurno i taj pneumokok kad bude vrijeme, a za vodene kozice, jel se to mora docijepljivati stalno (kao sto sam cula) ili imam krivu info? Pitat cu pedijatricu sve ovo, no evo cisto informativno me zanima  i prije :)

  • Alexica

    Broj poruka: 353

    Prijavi adminu

    Mi smo uzeli za rotu i za pneumokok 12-valentno koje se placa umjesto 9-valentnog (u prijevodu pokriva vise tipova pneumokoka koje ovo besplatno ne pokriva, a koji su cesti  u vrtickoj populaciji u hr).
    Nama je oba nabavila pedijatrica pa smo platili kod nje. Doza je 70 eura (rota ide u dvije doze, pneumokok u 4). Oboje ide u 2.mjesecu cijepljenje prva doza tako da treba napomenuti ranije pedijatru

    [tickerfactory.com]

  • Bananica80

    Broj poruka: 427

    Prijavi adminu

    Alexica

    Mi smo uzeli za rotu i za pneumokok 12-valentno koje se placa umjesto 9-valentnog (u prijevodu pokriva vise tipova pneumokoka koje ovo besplatno ne pokriva, a koji su cesti u vrtickoj populaciji u hr).
    Nama je oba nabavila pedijatrica pa smo platili kod nje. Doza je 70 eura (rota ide u dvije doze, pneumokok u 4). Oboje ide u 2.mjesecu cijepljenje prva doza tako da treba napomenuti ranije pedijatru


    Oho u 2mjesecu? To sa navrsenih 2 mj zivota ne prije jelda? Jer mi imamo sad pregled i cijepljenje obaveznim sa 2mj zivota pa sam tamo mislila pitat za neobavezna. Mozda bolje da ja pitam prije pa da dojdemo spremni. Ovo je bas bio korisni heads up kao i ovo za pneumokok. A svaka doza je 70 jelda, doza rote 70 i doza pneumokoka 70?

  • lalllla

    Broj poruka: 779

    Prijavi adminu

    Bananica80

    Alexica

    Mi smo uzeli za rotu i za pneumokok 12-valentno koje se placa umjesto 9-valentnog (u prijevodu pokriva vise tipova pneumokoka koje ovo besplatno ne pokriva, a koji su cesti u vrtickoj populaciji u hr).
    Nama je oba nabavila pedijatrica pa smo platili kod nje. Doza je 70 eura (rota ide u dvije doze, pneumokok u 4). Oboje ide u 2.mjesecu cijepljenje prva doza tako da treba napomenuti ranije pedijatru

    Oho u 2mjesecu? To sa navrsenih 2 mj zivota ne prije jelda? Jer mi imamo sad pregled i cijepljenje obaveznim sa 2mj zivota pa sam tamo mislila pitat za neobavezna. Mozda bolje da ja pitam prije pa da dojdemo spremni. Ovo je bas bio korisni heads up kao i ovo za pneumokok. A svaka doza je 70 jelda, doza rote 70 i doza pneumokoka 70?


    Da od 2 mj ide rota pa je pauza 4-6 tjedana do druge doze cini mi se. Jedna doza je oko 70€ znaci 140€ je rota
    A za pneumokok nemam pojma ali sad cu malo i to vidjeti nisam znala da to postoji😀

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;41;116/st/20240401/dt/6/n/Lea/k/55a1/age.png [tickerfactory.com]

  • Leptirica123

    Broj poruka: 134

    Prijavi adminu

    manu11 čestitam! 😊❤️
    Mi danas bili na pregledu, danas smo ravno mjesec dana, malac dobio 5 cm, i 1300g, ja zadovoljna s obzirom da je samo dojena beba 🥰
    Vidim da spominjete i ova neobavezna cijepljenja, dobro ste me sjetile i ja sam razmišljala o tome, morat ću poslati mail pedijatrici unaprijed za sljedeći put na pregledu, pa ćemo vidjet za što ćemo se odlučiti, ja bi potpuno zaboravila da niste sad spomenule.. 😅

  • Alexica

    Broj poruka: 353

    Prijavi adminu

    Da, rota je doza 70€ -Znaci ukupno 140€. Prva ide s 2mj, druga s 4
    Ovaj neobavezni Pneumokok je doza isto 70€- ukupno 280€, prva ide s 2, druga s 4, treca ja mislim sa 6 mjeseci i zadnja sa 18. Ako sam dobro zapamtila.
    Naravno postoji i besplatno cjepivo koje je obavezno za pneumokok samo manje tipova pokriva.

    [tickerfactory.com]

  • Sandra25

    Broj poruka: 699

    Prijavi adminu

    Da li neka od Vas ima iskustva sa laktacijskom zuticom?

    2015 👼🏻
    2016 👦🏼
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.