Proljetne bebe 2022.🌹🌺☀️♥️ 🌄🍀

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Lara15

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    Amelie cekamo sa casicom (sokica 😂) za nazdravit 🎉🎊 
    Tejuska bas si to lijepo opisala 🥰🥰 
    Evo i mi smo danas privat pregledali kukice, sve ok ne treba ni siroko previjanje ni vjezbice ☺️ i odmah smo dogovorili pikice protiv rote, mjesec dana nakon standardnog cjepiva idu bitno je samo do 6.mj starosti da primi obje. Sa starijom smo isto i nije ju nikad imala ali je bila prijenosnik pa sam ja 7 dana umirala 😂😂 nadam se da sad imam neki imunitet 🙈

  • _Katja_

    Broj poruka: 401

    Prijavi adminu

    Dobro jutro cure 🤗
    Amelie čekamo lijepe vijesti 🥰
    Lara bravo za pregled 🤗
    Tejuska bas lijepo, troje djece je i po meni savršeno 👌🏻🥰 Ali vidjet ćemo… Čuvam stvari još neko vrijeme ☺️
    Mi sutra idemo na cijepljenje protiv rote, ovdje je obavezno, ali ja sam svakako za, nerijetko djeca završe u bolnici zbog dehidracije kad pokupe virus pa bolje spriječiti. A uzima se oralno, neće ih ni bosti. Mala mi je nakon prve doze plakala puno, bolio ju je stomak, ali nakon sto se pokakala prošla je bol. Na drugu dozu nije imala reakciju. 
    Oblačimo dugi bodi i hlačice preko dana, navečer bodi bez rukava i pidzamicu dugih rukava. Meni je prevruće pa se stalno bojim da je i njemu…

  • MarijanaMartin

    Broj poruka: 643

    Prijavi adminu

    Cure mi smo se cijepili protiv rote. Bilo me malo strah kad sam pročitala nuspojave i da može seku zaraziti. On je dobio zatvor. Inače kaka 7-8 puta na dan, jedno tri dana je kakao jednom dnevno, kakica je strašno smrdjela na bolnicu/kemikalije i bila rijetka?! Ali prošlo je super.  Za koji dan idemo na drugu dozu! 

    👸 36
    🤵48
    👶- 2016
    💉 2. Pfeizer- 07.05.2021
    + 05.06
    Dolazi nam dečko Martin👣
    Termin poroda 25.02.-06.03.2022
    [lilypie.com]

  • Avatar Arsancres

    Arsancres

    Broj poruka: 1250

    Prijavi adminu

    Vidim da je ovdje živo, nedamo do forum zamre 😅
    Tejuška e baš je tako kako kažeš, iako je meni drugo, ali puno je lakše valjda jer znaš već neke stvari, onako iz prakse, stvarno ima nešto u onom kad kažu da je lakše što je više djece 🙉
    Amelie želim ti brz i prirodan porod kako si i sama zamišljala, a nadam se da je možda već i gotovo sve ❤️
    Katja slažem se s tobom skroz da je zapravo idealno ako bi išli da odemo što prije, mislim da će se sigurno djeca puno lakše prilagoditi i uklopiti. Od tebe prvi glas da su tamo pet friendly, ja šta god čujem od nekog svi ono neke drame imaju, ali ja vjerujem da je zapravo tako kak ti kažeš, samo trebaš potrefiti. Tako je svuda vjerojatno.
    Realno, i Zg je na glasu kak ljudi ne daju životinje u stanu i sl, a ja opet znam dosta ekipe podstanara koji imaju životinje. 
    Ako odemo, mi bi isto prvi dali životinje u stanu, ja bi evo radije stan iznajmila nekom sa 10 pasa ili mačaka nego šta ja znam, 5 cura 😂

    Ja nisam cijepila svoje cure protiv rote, s prvom sam razmišljala i malo to proučavala i na koncu smo se muž i ja složili da nećemo, znala sam da neće u kolektiv duže, iako to nema veze uopće, pokupi bilo di realno, ali uvijek su veće šanse po vrtićima. 
    Nije nikad niš bilo, neću ni mlađu. 
    A što se tiče oblačenja, ja sam luda više, ujuteo bude ledara, a onda kroz par sati prokuhamo svi 🥴
    Ja ju obučem samo u kratki bodi, ali mi se nosimo, ne koristim kolica pa je to već skroz toplo kad smo tijelo o tijelo…
    Luda vremenska prognoza, šta reći 😅
    E a to što ste pričale za spavanje, ja sam isto mislila da nešto možda nije okej, moja mala spava jako puno, ali baš jako puno. Sad čak ima i nešto duže faze budnosti, al tipa pola sata.. Do prije 10 ak dana je ona bila u stanju spavati, sisat, opet spavat i tako cijeli dan. Starija je spavala isto, ali imala je neke faze budnosti, nije plakala il nešto ali bi bila budna, gledala je, ono, baš je bila budna, a ova mizerno haha
    Al neću se žalit 🙈 dok raste i dok je sve okej, dobro je to haha

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Iva0202

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame! 
    Vidim da su neke vec u bolnici i moguce da vec i drze svoje bebice u rukicama tako da cestitam! A one koje jos sitno broje dane kao i ja drzim nam fige da sve dobro i BRZO prode🙈🙈. Imam pitanje za mame koje su vise puta rodile.. da li je neka od vas mozda isla na inducirani porod? Naime, ja sam sad 37+5 i na prosloj kontroli (sv duh) mi je doktorica rekla da imam jako veliku bebu(3,5 do 3,7 kg) i da bi ona pratila kako bebac raste i da ako do sljedece kontrole jos naraste intenzivno da bi me odmah zadrzala i napravila inducirani porod…pa malo sam po forumima citala iskustva i vecinom su negativna i totalno sam se prepala..inace svekrva je rodila muza sa 4,8kg i sve je dobro proslo jedino sta je malo popucala ali to se desava i sa manjim bebicama… pa jel ima tko neki savjet ili iskustvo da podijeli samnom? 😇

    Luka 👶🏼 04.06.2022.

  • Avatar Arsancres

    Arsancres

    Broj poruka: 1250

    Prijavi adminu

    Iva0202 ja sam 2x rodila na Sv. Duhu i samo ti mogu reći da njihovi uzv debelo fulaju u procjenama, oba puta i tih par kontrola u TA koje sam imala. Kad je beba tako velika već, teško da se može pogoditi kilaža.
    Čudi me da su ti tamo i predložili indukciju ako je to jedini razlog za istu, tj. ako je beba ovako okej i sve što treba biti.
    Ja sam bila prvi put u TA sa 38+0 što je eto 2 dana više nego ti, beba mi je također tada bila procjenjena kao veća kod mog gin, 3520g mislim, ili tako neka brojka, morala bih sad vidjet točno, dr. u TA mi baš ništa nije govorio za to, samo bi gledao bebu, plodnu vodu i kako se ja osjećam.
    Znam da ti nisi tada još bila na temi, al sve smo skoro probile termine 😂 ja sam rodila 40+5 i išla sam svaka 2 dana na kontrole i apsolutno mi nitko nije aludirao na ikakve indukcije, a beba je bila veća i još sam zaglibila u 41.tjedan pa logično da će još više rasti.
    Rodila sam bebušku od 4220g, potpuno prirodno, daleko od toga da nije nenormalno bolilo, mizerno sam malo popucala, išla sam sama piškiti nakon sat vremena od poroda doslovno, tuširala se par sati nakon, to kažem čisto za te šavove i cjelokupni porod.
    Prvi porod mi je bio daleeeeeko gori po pitanju bolova i svega, a rodila sam curu od 3500 što je puno manje zapravo od 4220. Ok, drugi porod nosi svoje prednosti, ali to uopće nije pravilo. 
    Oba poroda su mi bila bez ičega, dripa, epi i ekipe, pa ti kroz tu prizmu iskustva kažem da porod veće bebe uopće nije ništa više bolan od poroda manje bebe. Mene bolilo oba puta nenormalno 🙈
    Tvoj porod je naravno tvoja odluka, ali kad tražiš savjet, ja bih odbila indukciju ako je to jedini razlog.
    Tebi nitko ne može garantirati da je beba uopće tolika, na kraju se vrlo vjerojatno može dogoditi da te induciraju bzvz, lako moguće završiš i na carskom, a čemu…zbog procjene kilaže 🤷‍♀️
    Ako si ti 37+5 i beba je te kilaže, to uopće nije alarmantno taman da je stvarno točno u gram.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar ana0401

    ana0401

    Broj poruka: 21

    Prijavi adminu

    Iva0202

    Pozdrav mame!
    Vidim da su neke vec u bolnici i moguce da vec i drze svoje bebice u rukicama tako da cestitam! A one koje jos sitno broje dane kao i ja drzim nam fige da sve dobro i BRZO prode🙈🙈. Imam pitanje za mame koje su vise puta rodile.. da li je neka od vas mozda isla na inducirani porod? Naime, ja sam sad 37+5 i na prosloj kontroli (sv duh) mi je doktorica rekla da imam jako veliku bebu(3,5 do 3,7 kg) i da bi ona pratila kako bebac raste i da ako do sljedece kontrole jos naraste intenzivno da bi me odmah zadrzala i napravila inducirani porod…pa malo sam po forumima citala iskustva i vecinom su negativna i totalno sam se prepala..inace svekrva je rodila muza sa 4,8kg i sve je dobro proslo jedino sta je malo popucala ali to se desava i sa manjim bebicama… pa jel ima tko neki savjet ili iskustvo da podijeli samnom? 😇


    Hej! Ja imam 2 inducirana poroda iza sebe. Razlog je taj jer pređem termin i budem otvorena pa me ginekolog šalje na inducirani. 
    1. porod - 40+4 otvorena 2 prsta. U 6:00 drip i kroz 20-ak min krenu lagani trudovi, u 9:00 bušenje vodenjaka i tad kreću baš bolni i razmaka 1-2min. Dobila dolantin i rajski plin što mi je puno pomoglo protiv bolova. U 13:03 rodila. Beba dan prije procijenjena 3.200g, rođena 3.310g.
    2. porod- 40+4 otvorena 2 prsta. U 5:00 drip, 5:20 kreću lagani trudovi. 7:25 osjećam da moram mokrit i tražim da mi daju za bolove jer postaje nepodnošljivo. Na kraju je to mokrenje ustvari bila plodna voda, a protiv bolova nisam dobila ništa jer je bilo kasno. Rodila 7:45. Bez ijednog šava. Eto i porod može bit jedno divno iskustvo i prekrasno sjećanje na dolazak bebe. Beba u 39tt procijenjena 3.200g, rođena 2.980g.

    Lota 🌷 7.1.2019.
    Dora 🌷 18.4.2022.

  • Avatar ana0401

    ana0401

    Broj poruka: 21

    Prijavi adminu

    Napisala sam svoje iskustvo. Svaka je žena različita pa tako imamo i različite porode. Kod nekih to ide brže, a kod nekih sporije. Jedino što mogu poručiti svim trudnicama: sretno i hrabro. Nakon boli dolazi prekrasno biće i ljubav za cijeli život ❤️

    Lota 🌷 7.1.2019.
    Dora 🌷 18.4.2022.

  • Iva0202

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Arsancres - hvala ti puno na odgovoru bar sam se malo umirila. Znam da inace fulaju na tim procjenama i bas mi se cinilo da to i nije opravdan razlog za inducirani porod…jer je sa bebom sve u redu. 
    I meni se cini da cu prec termin😂 nemam jos uvijek nikakvih kontrakcija. Nadam se da uzivas sa svojom bebicom!! Puno pozdrava i ljubavi vam saljem! 💗

    ana0401 - hvala i tebi na odgovoru! Bome imas srece sta si bez problema prosla kroz inducirani jer iskustva koja sam citala su me iskreno zaprepastila, ali i presla si termin pa je to dobar razlog..Nadam se da su i tvoje bebice dobro i saljem vam puno pozdrava!💗

    Luka 👶🏼 04.06.2022.

  • Kriss

    Broj poruka: 185

    Prijavi adminu

    Iva0202 nemam iskustva a indukcijom ali to da fulaju kilaži i to dobro, to ti mogu reći iz iskustva. Baš kao što i Arsancres kaže. Moju malu su u 37.om tjednu procijenili na 3750g, rođena je sa 40+3 sa 3180g. Tako da ja mislim da se ne moraš brinuti baš toliko oko kilaže, zbilja dosta fulaju. Želim ti svu sreću 😘 Donesi odluku kako ti misliš da je najbolje

    Mi smo obavili kontrolu kukića sa 5 tjedana i sve je bilo oke, rekli su nam da samo malo pokušamo vježbati ako ide jer su bili malo tvrđi, ali gospa ne da. Rekli su nam da dođemo na kontrolu za 3 mjeseca čisto iz preventive. Sad nam slijedi cijepljenje. Kako su vaši mališani prošli na cijepljenju, jel bilo kakvih nuspojava? 
    Amelie kako si nam? Čekamo dobre vijesti 🥳
    Dani kako si ti? Jesi nam samo ti ostala kao šećer na kraju? 🤗

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.