Proljetne bebe 2021

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 2246

    Prijavi adminu

    zabica

    Dodatne kojekakove raznorazne stvari-nisam pila folnu, nisam pila prenatale, nisam radila testove, ni kombinirani probir ni nista drugo, nisam vadila jetrene, ne idem privatno gin., samo socijalnoj, briseve nikakve osim pape nije mi radila, imala sam 2 detaljna ultrazvuka do sada i redovno preglede i to je to. Vaginalete ni utrice nisam dobivala. Jedino sam zbog niskog hemoglobina dobila zeljezo koje pijem. Osim toga, pijem magnezij direkt jedan u jutro i jedan navecer, zbog kontrakcija i nemirnih nogu, grceva.


    Vec sam napisala pitanje jel ti ovo prva trudnoca pa sam se sjetila sto si mi sve pisala 🤦‍♀️🤦‍♀️ kaj da velim, mozak mi nije isti ovih dana..
    Ako je sve ok i nista ne fali tebi ni bebi, to je skroz u redu. Meni se cini da je ta spika s vitaminima i svime prenapuhana. Sve ove genijalne glave koje su tvorile ljudsku povijest i gurale nas kao covjecanstvo naprijed nisu iz perioda kad se svako malo nest dodavalo u prehranu ili pazilo na svaku sitnicu, mislim ima pametnih i zdravih ljudi i sad ali mi se cini da ima i vise debila 😂😂 ili dolaze vise do izrazaja radi medija 🤔🤔
    Ja sad sve radim kako mi preporuca struka, slusam na slijepo, pijem vitamine iako mislim da ne trebam, ne riskiram s nicim i nadam se pozitivnom ishodu al realno, ja zdrava ko dren, moja mama je jela sta je htjela, popila tu i tam malo vina po preporuci svog dr.da joj krv bude bolja 😂😂 i vozila bicikl do 42.tj.kad me rodila, bez vitamina, bez magnezija.

  • Deleted user

    Broj poruka: 2246

    Prijavi adminu

    Hvala Petra.. Kuzim, bit ce toliko individualno da se ne mozes pripremit. Ja cu odslusati tecaj ovaj tj.i upisala sam muza i sebe kod one doule, na taj cemo skupa. Meni doduse pomaze cuti iz prve ruke bas na forumu da vidim sto su zene sve prosle, prezivjele, ojacale i cekaju druge bebice 💕 To odjekuje u uhu vise nego horor price.. meni barem.

  • Avatar Petra982

    Petra982

    Broj poruka: 1904

    Prijavi adminu

    Palonkice, bome tebi nije dosadno! Nadam se da će te Marčelina iznenaditi!
    Razmišljam zamoliti sveki da pričuva klince par dana da mogu malo na otok biti solo s mužem. Prvo, fali mi manje mjesto gdje mogu u miru prošetati i sve mi je 10min hoda, a drugo fali mi biti malo sama s njim, a da ne spominjem promjenu okruženja… 
    Vi koje niste na dijeti, što kuhate? Mi smo danas solo pa može i neka quick pašta… 

  • Avatar zabica

    zabica

    Broj poruka: 741

    Prijavi adminu

    NevaEva

    zabica

    Dodatne kojekakove raznorazne stvari-nisam pila folnu, nisam pila prenatale, nisam radila testove, ni kombinirani probir ni nista drugo, nisam vadila jetrene, ne idem privatno gin., samo socijalnoj, briseve nikakve osim pape nije mi radila, imala sam 2 detaljna ultrazvuka do sada i redovno preglede i to je to. Vaginalete ni utrice nisam dobivala. Jedino sam zbog niskog hemoglobina dobila zeljezo koje pijem. Osim toga, pijem magnezij direkt jedan u jutro i jedan navecer, zbog kontrakcija i nemirnih nogu, grceva.

    Vec sam napisala pitanje jel ti ovo prva trudnoca pa sam se sjetila sto si mi sve pisala 🤦‍♀️🤦‍♀️ kaj da velim, mozak mi nije isti ovih dana..
    Ako je sve ok i nista ne fali tebi ni bebi, to je skroz u redu. Meni se cini da je ta spika s vitaminima i svime prenapuhana. Sve ove genijalne glave koje su tvorile ljudsku povijest i gurale nas kao covjecanstvo naprijed nisu iz perioda kad se svako malo nest dodavalo u prehranu ili pazilo na svaku sitnicu, mislim ima pametnih i zdravih ljudi i sad ali mi se cini da ima i vise debila 😂😂 ili dolaze vise do izrazaja radi medija 🤔🤔
    Ja sad sve radim kako mi preporuca struka, slusam na slijepo, pijem vitamine iako mislim da ne trebam, ne riskiram s nicim i nadam se pozitivnom ishodu al realno, ja zdrava ko dren, moja mama je jela sta je htjela, popila tu i tam malo vina po preporuci svog dr.da joj krv bude bolja 😂😂 i vozila bicikl do 42.tj.kad me rodila, bez vitamina, bez magnezija.


    Sve isto je tako bilo i u prve dvije trudnoce jedino nisam pila mg, ali nisam imala ni toliko kontrakcija kao sada. 
    I da, folnu sam dobila u prve dvije trudnoce, a sada ne-nisam se ni bunila jer mi je od nje uvijek bila muka.

  • Deleted user

    Broj poruka: 2246

    Prijavi adminu

    Rucak - pileca prsa u umaku od vrhnja i paprike sa noklicama ili tjesteninom. Za umak prepecem na tanko narezane paprike pa na njih meso, pece se i zalijem s vrhnjem za kuhanje, cijela priprema i sve cca 30min. Noklice obicne, ne njoke, samo brasno, sol, voda i bosiljak. Ne kuha mi se danas, ovo nije zdrava varijanta vec kaloricna ali je brzo gotovo a moj muz voli jako. 🤷‍♀️ 

  • MissGraz

    Broj poruka: 1317

    Prijavi adminu

    Mmmm, kad samo cujem/procitam umak od vrhnja… 🙈 odmah nakon poroda cu se baciz na neko zlo (kao sto je neko napisao) 🙂 
    .
    Di si nam Mom, je li te to bura negdi usput otpuhala? 😁

    [lilypie.com]

  • Avatar Petra982

    Petra982

    Broj poruka: 1904

    Prijavi adminu

    Fino zvuči, NevaEva Ja sam izvadila iz leda gotov ragu! Danas mi se ne kuha baš, a klinci ionako vole paštu.

  • Avatar Lonmi

    Lonmi

    Broj poruka: 4240

    Prijavi adminu

    Ja necu ni doule ni jos tecajeva. Pogledati cu jos tehnike disanja i to je to. Idem pa cu vidjeti, ionak bum u tom trenu tko zna u kakvom transu, ionako ce osoblje biti kakvo ce biti, porod isto tak, a ovi mi tu previse tih bajki pricaju…. tako da to je moja odluka, ali podrzavam svakoga tko ide, dapace 🙃🤗.
    Da me ne shvatite krivo. 
    Ja samo hocu urednu trudnocu i zdravu bebu 🤗
    I da krenemo montirati namjestaj za bebu, to me bas veseli. 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Ines

    Ines

    Broj poruka: 1331

    Prijavi adminu

    Lussi - hahha ova slika je sve 🤣🤣 mislim da vecina zena prolazi kroz taj period 😉🤣
    Nikac - hahha pa da, ne palniram vas napustiti tko nikako, e sad dal ce mi past napemet u tom trenu javit vam se, to ni sama ne znam haha 🤣 ako ne prije i za vrijeme trudnova, onda poslije poroda svakako i ostajem s vama tu jer mislim da ce mi itekako koristiti savjeti iskusnih mama koje su ovdje, a onda kad se malo skupimo i kako nas sve vise bude sa svojim bebicama u rukama, imam prijedlog da otvorimo novu grupu i tamo se prebacujemo 🥰 ali definitivno bi htjela da ova nasa postava ostane i dalje aktivna i da smo i dalje sve na okupu 🤞🤞
    Cekanja - ja kod svoje soc. gin isto nikada nisam cekala, kad bi bila narucena tad sam i dolazila na red, ali na bolnici naravno da to ne funkcionira jer je doktora bas malo, a trudnica i rodilja poprilicno mogu reci i naravno da ne stignu na sve strane, jos kad ulete neke zene kao padobranci jer eto imaju “vezu” preko nekoga, sta ces, mislis si pa ak sam mogla cekat toliko, sacekat cu jos malo..meni opcenito to cekanje nije neki problem, nisam nestrpljiva osoba, al opet ako krene u nedogled onak nije uredu..sve u svemu znam da se na bolnici uvijek ceka, pa se opremim grickalicama i vodom 🙄
    Jos bas jucer gin meni kaze, jel vas smijem nesto pitat, al da se ne uvrijedite, ja si mislim pitat ce me sad pitaj Boga sta, kaze on meni jeste vi uvijek tako nasmijani i smireni. Pa reko da, kaze on, pitam zato jer ove trudnice su sve vase i oko vaseg godista i sve vidim jadne bezvoljne, pusu, stenju, tesko im sjedit, tesko im cekat, pa sve neke namrgodene a kaze sve ste tu po tjednima vi 36, ove dvije 37, jedna ajde 39 al sve ste tu, kaze otkud vam toliko dobro raspolozenje. 

    Nea 💗
    [lilypie.com]

  • Avatar Ines

    Ines

    Broj poruka: 1331

    Prijavi adminu

     Ja si mislim onak, a sta ce mi pomoc ak sam namrgodena i ak stalno nest stenjem i gundam, reko hoce meni netko pomoc, nece, samo sebi otezavam. Pa bolje mi onda bit vesela i raspolozena, pa kad vidim da mi i sestre i doktori vrate istom mjerom odmah sam i sama zadovoljnija. Reko znam da je sve to normalno, da je tesko i meni bilo sjedit tamo 3 i nesto sata je, dal bi radije bila kuci za sat vremena bi, al brate mili ako ne ide ne ide, necemo zbog toga gubit dobru vibru. On se tako slatko nasmijao kaze on ako budete takvi na porodu, pa s vama ce bit milina radit ahhah 🥰🥰 al realno je, sta mi sad vrijedi tamo puhat, kukat, svako malo gledat na sat, ak se mora cekat mora se, sve te zene jako dobro znaju da se tamo uvijek ceka i da uvijek bude nesto, hitan porod ili nesto i na to moras racunat..nema mi gore kad se nadem medu takvim zenama, uff odma bi ih katapultirala u zrak hhaah 🤷‍♀️ sory cure ak ima koja od vas takva, al ja to ne volim 😅

    Nea 💗
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.