Proljetne bebe 2018.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Jana

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    mincica hvala na riječima utjehe.. :)

  • Avatar mincica

    mincica

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Jane-Doe ne brini zbog izostanka simptoma,uzivaj kod mene mucnine bile po citav dan pa naglo prestale dva dana i bas me bilo strah sto odjednom kad evo ih danas opet jos gore s tim i glavobolja 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]
    [daisypath.com]

  • Avatar Jane_Doe

    Jane_Doe

    Broj poruka: 475

    Prijavi adminu

    mincica a cudno mi je znas, u prvoj T sam imala sve moguce simptome koji postoje. a sad cak ni ne piskim vise nego inace, a uspjeli smo iz prve (doslovno, neviđena sreca oba puta) i nisam ocekivala da ce bit tako brzo pa me malo zacudilo sto je plus bez ikakvih simptoma.
    kad mi gin. kaze da je sve ok onda ce.mi bit drago sto nemam mucnine 😂
    imas nesto posebno sto ne mozes jesti ili opcenito sve?

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 1038

    Prijavi adminu

    Dobro jutro!
    Nove cure dobrodosle!
    Evo meni je prvi dan komplikacija, bas mi je cudno ne ici raditi..
    Jutros mi je bioo uzasno slabo kad sam se probudila i popila heferol (za zeljezo) nataste. Crnilo mi se pred ocima i mislila sam da cu se onesvijestiti, a trbuh me bolio za poluditi, kao kad imam M.
    Nadam se da ste ostale curke bolje :)
    Koliko imate god, prva beba, radite ili ste doma?
    Kako stojite s kg na pocetku trudnoce?
    Sta se danas fino papa? Puseeee :-*

  • Elviramagistic

    Broj poruka: 778

    Prijavi adminu

    Hvala na uputama..uspjela sam i preko moba..bila sam vec na 2 pregleda..slj.je 23.8 poato mi je ginic na godisnjem :)

    [lilypie.com]

  • Avatar nina1312

    nina1312

    Broj poruka: 110

    Prijavi adminu


    Teta55

    Dobro jutro!
    Nove cure dobrodosle!
    Evo meni je prvi dan komplikacija, bas mi je cudno ne ici raditi..
    Jutros mi je bioo uzasno slabo kad sam se probudila i popila heferol (za zeljezo) nataste. Crnilo mi se pred ocima i mislila sam da cu se onesvijestiti, a trbuh me bolio za poluditi, kao kad imam M.
    Nadam se da ste ostale curke bolje :)
    Koliko imate god, prva beba, radite ili ste doma?
    Kako stojite s kg na pocetku trudnoce?
    Sta se danas fino papa? Puseeee :-*

    Ja sam na komplikacijama već mjesec dana, nisam znala kud bi sa sobom, stan se svijetli ko lampica 😂
    Sa mučninama se borim od kad sam saznala za trudnoću, ali neka, slatke muke 😊
    Stojimo na 66 kg, a papa se sve ko prije, i eto ogadila mi se kava, ne mogu je ocima vidjet sta sam mislila da nikad neće 😂
    Ostalo je sve 5

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Avatar Sofia88

    Sofia88

    Broj poruka: 89

    Prijavi adminu

    Teta55

    Dobro jutro!
    Nove cure dobrodosle!
    Evo meni je prvi dan komplikacija, bas mi je cudno ne ici raditi..
    Jutros mi je bioo uzasno slabo kad sam se probudila i popila heferol (za zeljezo) nataste. Crnilo mi se pred ocima i mislila sam da cu se onesvijestiti, a trbuh me bolio za poluditi, kao kad imam M.
    Nadam se da ste ostale curke bolje :)
    Koliko imate god, prva beba, radite ili ste doma?
    Kako stojite s kg na pocetku trudnoce?
    Sta se danas fino papa? Puseeee :-*


    Prva beba,29 godina. Vjerovala ili počinjem raditi 1.9. nisam im rekla za trudnoću. Koliko dugo moram raditi za komplikacije? Ako sve bude u redu namjeravam raditi. 

    Everything happens for a reason.

    [daisypath.com]
    [daisypath.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Sofia88

    Sofia88

    Broj poruka: 89

    Prijavi adminu

    nina1312

    Teta55

    Dobro jutro!
    Nove cure dobrodosle!
    Evo meni je prvi dan komplikacija, bas mi je cudno ne ici raditi..
    Jutros mi je bioo uzasno slabo kad sam se probudila i popila heferol (za zeljezo) nataste. Crnilo mi se pred ocima i mislila sam da cu se onesvijestiti, a trbuh me bolio za poluditi, kao kad imam M.
    Nadam se da ste ostale curke bolje :)
    Koliko imate god, prva beba, radite ili ste doma?
    Kako stojite s kg na pocetku trudnoce?
    Sta se danas fino papa? Puseeee :-*
    Ja sam na komplikacijama već mjesec dana, nisam znala kud bi sa sobom, stan se svijetli ko lampica 😂
    Sa mučninama se borim od kad sam saznala za trudnoću, ali neka, slatke muke 😊
    Stojimo na 66 kg, a papa se sve ko prije, i eto ogadila mi se kava, ne mogu je ocima vidjet sta sam mislila da nikad neće 😂
    Ostalo je sve 5


    5+6 zasad bez mučnina. Prije trudnoće sam imala 49 kg. Sad već 51kg. bez simptoma, osim što jurim svako malo na wc. I grudi su ogromne. 

    Everything happens for a reason.

    [daisypath.com]
    [daisypath.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar nina1312

    nina1312

    Broj poruka: 110

    Prijavi adminu

    Sofia88

    Teta55

    Dobro jutro!
    Nove cure dobrodosle!
    Evo meni je prvi dan komplikacija, bas mi je cudno ne ici raditi..
    Jutros mi je bioo uzasno slabo kad sam se probudila i popila heferol (za zeljezo) nataste. Crnilo mi se pred ocima i mislila sam da cu se onesvijestiti, a trbuh me bolio za poluditi, kao kad imam M.
    Nadam se da ste ostale curke bolje :)
    Koliko imate god, prva beba, radite ili ste doma?
    Kako stojite s kg na pocetku trudnoce?
    Sta se danas fino papa? Puseeee :-*

    Prva beba,29 godina. Vjerovala ili počinjem raditi 1.9. nisam im rekla za trudnoću. Koliko dugo moram raditi za komplikacije? Ako sve bude u redu namjeravam raditi.

     Evo ako ce ti pomoć 😊
    1. Ako nemate dana radnog staža na poslu, možete dobivati 1600kn od HZZ-a od trenutka rođenja dijeteta i upisat će vam se godina dana staža u radnu knjižicu.

    Ako nemate staž il imate manje od 18 mj s prekidima u dvije godine il 12 mj neprekidnodobivate na komplikacijama 840kn.

    Morate radit minimalno 3 mjeseca (tj. 2 isplate plaće) prije porodiljnog il komplikacija da bi imali pravo na punu naknadu odnosno na prosjek svoje plaće uz uvjet da ste neprekidno godinu dana prije odlaska na porodiljni ili 18 mjeseci unazad dvije godine imali ostvaren staž.

    Svi rokovi otvaranja i računanja komplikacija se računaju unzad.
    Znači ako se komplikacije otvore 1.5 ili 30.5 plaća za četvrti mjesec ne ulazi u prosjek jer se isplaćuje u mjesecu kad su komplikacije otvorene.
    Računaju se za 3,2,1,12,11,10 mjesec.

    Prosjek plaće se računa po formuli: (trebam dopunit)

    Ako vam u toku otvaranja komplikacija ne produže ugovor imate pravo na naknadu do 45 dana prije termina poroda (uz one uvjete staža) i imate pravo na naknadu od 1600 kn do 6 mj djetetova života.

    Kod otvaranja komplikacija je bitno samo da dan prije isteka ugovora otvorite komplikacije.

    Otvaranje komlikacija:
    ako si na komplikacijama otvara se 45 dana prije termina,a ako radiš onda od 28 do 45 dana ovisno kako odluči tvoj ginekolog!

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Dvije isplate place moras imati da bi mogla otvoriti komplikacije ali moras raditi 12 mjeseci u komadu da bi imala pravo na punu placu, tj.maksimalno mislim 4200, a ako nemas uvjet dobivas samo oko 800 kn ali mislim da su to povecali sad…isto tako kao nezaposlena majka se sad dobiva 2600 mislim, a ne 1600sto se prije dobivalo.

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.