Priprema za dojenje

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lela29

    Lela29

    Broj poruka: 621

    Prijavi adminu

    Koala, Dillb hvala vam
    Inače imam jako osjetljive grudi, u vrijeme ovulacije se ne bi mogla taknit. Nakon svih gadnih priča pomislila sam, ako me ovulacija boli, što će tek biti kad budem dojila.
    Otkad sam trudna “sijeva” mi u grudima, oštra, kratka bol, nešto bjelkasto sam primjetila… možda je to dobar znak za mlijeko.
    Vjerujem da je bitno bit dobro informiran, upoznat sa tehnikama dojenja. Rodina literatura mi se čini ok, dobro ću to proučiti i ubuduće upijam samo pozitivne komentare!
    Što se tiče izdajalice, posudit ću od prijateljice neka se nađe.

    [lilypie.com]

  • Avatar koala123

    koala123

    Broj poruka: 435

    Prijavi adminu

    Ryanne


    Koala123, znaci nosila si izdajalicu sa sobom u rodlište ili si se ručno izdajala?

    Jer ja baš dvojim da li da je kupim ili ne.. Nije baš mala cijena.

    nisam. samo rucno. mozda je pametnije posuditi za bolnicu pa ako bude od koristi onda se isplati kupiti jer je bas skupa. ne znam jer nisam ni probala. al eto cisto dobro je islo rucno:))

  • Avatar koala123

    koala123

    Broj poruka: 435

    Prijavi adminu

    Lela


    Koala, Dillb hvala vam
    Inače imam jako osjetljive grudi, u vrijeme ovulacije se ne bi mogla taknit. Nakon svih gadnih priča pomislila sam, ako me ovulacija boli, što će tek biti kad budem dojila.
    Otkad sam trudna "sijeva" mi u grudima, oštra, kratka bol, nešto bjelkasto sam primjetila… možda je to dobar znak za mlijeko.
    Vjerujem da je bitno bit dobro informiran, upoznat sa tehnikama dojenja. Rodina literatura mi se čini ok, dobro ću to proučiti i ubuduće upijam samo pozitivne komentare!
    Što se tiče izdajalice, posudit ću od prijateljice neka se nađe.

    takav stav trazimo:)))) nema na cemu i drugi put;)))

  • Avatar Suby

    Suby

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    dillb


    jetrica se općenito trudnicama i dojiljama preporučuju u ograničenim količinama jer je jetra organ koji čisti organizam. ne često i ne obilno, to je moja teorija za jetricu (a volim je).

    A od jednog komadića valjda nece nista biti :)) Nisam ju jela u trudnoći a sad mi tak miriši da nisam mogla odolit ali samo u malim količinama ;)))


  • Avatar Ryanne

    Ryanne

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    Problem s jetrima je što imaju velike količine retinola, oblika vitamina A koji je štetan za bebu.
    Od komadića ti neće biti ništa, ali često konzumiranje jetra i jetrenih pašteta u trudnoći se nikako ne preporuča.

    Sreća da je ne volim ništa od toga. Ali.. Da mi netko kaže da je pizza štetna, završila bih na psihijatriji.



    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Vidis, ja sam cula da je televa jetrica dobra za trudnice, upravo zbog vitamina A ali da treba bit oprezan s njom jer ga ima jako puno unutra a vecina trudnica unosi dovoljno vitamina kroz suplemente. A ko ce ga znat..nemoj je jesti cesto.

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Baby1

    Baby1

    Broj poruka: 642

    Prijavi adminu

    Baš volim doći na ovu temu i čitati!   Super ste žene i hvala vam na svim savjetima i preporukama!   
    Ja sam isto kupila Aventovu izd. u dm-u na popustu, ali u bolnicu ju ne planiram nositi jer se nadam da sam sposobna ručno se izdojiti. Kupila sam ju “nek se nađe” i to još u fazi kad nisam znala da ona zapravo i nije toliko dobra i može stvoriti probleme (s bradavicama i sl.) Ali eto sad imam ju, pa ako baš zatreba, tu je!  
    I iskreno, nije mi se baš sviđala ideja da ju od nekoga posuđujem, ali to sam samo ja…

    [lilypie.com]

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Baby1


    Baš volim doći na ovu temu i čitati!   Super ste žene i hvala vam na svim savjetima i preporukama!   
    Ja sam isto kupila Aventovu izd. u dm-u na popustu, ali u bolnicu ju ne planiram nositi jer se nadam da sam sposobna ručno se izdojiti. Kupila sam ju "nek se nađe" i to još u fazi kad nisam znala da ona zapravo i nije toliko dobra i može stvoriti probleme (s bradavicama i sl.) Ali eto sad imam ju, pa ako baš zatreba, tu je!  
    I iskreno, nije mi se baš sviđala ideja da ju od nekoga posuđujem, ali to sam samo ja…

    I meni se nije svidala ideja o posudivanju…

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Lela29

    Lela29

    Broj poruka: 621

    Prijavi adminu

    Koja je šema sa izdajalicama pa niste sklone posuđivanju? Jel se ona može sterilizirati? Ja ne znam ni kako izgleda, kontam ako posudim sterilizacija je obavezna.

    [lilypie.com]

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Lela


    Koja je šema sa izdajalicama pa niste sklone posuđivanju? Jel se ona može sterilizirati? Ja ne znam ni kako izgleda, kontam ako posudim sterilizacija je obavezna.

    U principu sve što je silikonsko bi trebalo biti sterilizirano, počevši od duda, bočica, izdajalica, šeširića, znači sve te popratne stvari koje će ti “možda trebati” trebaju biti vrhunski čiste što zbog gljivica, bakterija itd da ne nabrajam, a što se cike tiče nju trebaš samo oprati vodom i spremna je za klopu, ne treba neku posebnu njegu veću nego općenito.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.