Prerano otvaranje u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar ana0401

    ana0401

    Broj poruka: 21

    Prijavi adminu

    Druga trudnoća
    4.12.  (30+1)
    Cervix 28mm, 3/4 članka, uloživ za jagodicu. Doktor je rekao da sam se počela otvarati, terapija Cordipin 2*1 i mirovanje.
    11.2. (31+1)
    Cervix 32mm, ručno me nije gledao, terapija ista i mirovanje.
    Što se mirovanja tiče uglavnom ležim, od kućanskih poslova jedino skuham brzinski ručak, izbjegavam sjedit i šetat, dugo stajat na nogama. 

    Zbog gestacijskog dijabetesa ( koji mi nikada do sada nije bio povišen, na ogtt je bio na granici i zbog toga sam poslana u dnevnu bolnicu) idem 2*tjedno na kontrole. Prvi dan mi mjere šećer, ctg, uzv, pregled (sve uredno) i sljedeći radni dan po nalaze. ( Toliko o preporučenom mirovanju). Ne znam iz kojeg razloga toliko često, ali sam postala očajna i svakodnevno proživljavam plač i  stres zbog toga. Odbrojavam dane do termina. Dobila sam i strah da bi me mogli zadržati u bolnici jer imam trogodišnjakinju kod kuće i mislim da bi se još dodatno psihički razboljela radi toga. 
    Prva trudnoća uredna, porod u terminu. Druga trudnoća uredna sve do prvog odlaska u dnevnu.
    Ima li koja mama sličan slučaj da napiše svoje iskustvo koliko često ste išle na kontrole i je li sve bilo u redu što se tiče tog otvaranja?

    Lota 🌷 7.1.2019.
    Dora 🌷 18.4.2022.

  • LucyLu95

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Evo prebacila sam se tu,nadam se da Ce biti sve okej dr.mi je odredila strogo mirovanje,ali se pitam dali je moguće da je ultrazvuk krivo izmjerio možda sam ja zapravo vec u 36,37 tjednu a da ni ne znam s obzirom da nisam bila 100 posto sigurna u zadnju menstruaciju,ali po ultrazvuku veličina ploda  odgovara ZM 12.7.2021-termin 18.4.2022.

  • LucyLu95

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Ne znam stan da mislim samo znam da još nisam sve spremila i pripremila za porod i nakon njega…

  • acoralic

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav, zabrinuti tata je.
    Zadnji nalaz: GN: u usću 1/2 čl, zatvoreno, sekrecija b.o. 
    UVZ kod prijema KČS poz, ima uredno plodne vode. Oko 400 grama.
    TVS dr. Lončar 9 mm, cx, tuneliranje.
    Na ležanju je već dva dana, zadnja informacija od Doktora je da nije toliko opasno pa će čekati sa setklažom do ponedjeljka ali više će znati u petak (dns) nakon nalaza brisova.

  • loli24

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage mame.. zanima me dali ima neko sa skicnim iskustvom kao ja.. 
    23tt unutarnje usce U oblika i cerviks 10mm? 
    svaki iskustvo mi je od pomoci. Hvala vam 😘

  • Jagoda01

    Broj poruka: 693

    Prijavi adminu

    loli24

    Pozdrav drage mame.. zanima me dali ima neko sa skicnim iskustvom kao ja..
    23tt unutarnje usce U oblika i cerviks 10mm?
    svaki iskustvo mi je od pomoci. Hvala vam 😘

    Pa sta su ti rekli doktori, hocel ti radit serklazu, dok jos nije kasno za istu

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;10716;116/st/20230902/dt/6/n/Baby/k/d096/age.png [tickerfactory.com]

  • loli24

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    Serklazu nece jer je sad vec rizicno za to,tako kazu….sada sam na mirovanju u bolnici do daljnjeg i samo utrogestan i mg. 😒😒

  • Jagoda01

    Broj poruka: 693

    Prijavi adminu

    Meni su je uradili sa 23tt…a nista miruj, i ja i sa serklazom opet moram da mirujem, mozes nam se pridruzit i na temu “skraceni cerviks, mirovanje, serklaza”❤️

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;10716;116/st/20230902/dt/6/n/Baby/k/d096/age.png [tickerfactory.com]

  • loli24

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    a koja je duzina tvog cerviksa bila kada si radila serklazu? I oblik UU? 

    Rado bi ali mi ne pronalazi temu 😏😏

  • Jagoda01

    Broj poruka: 693

    Prijavi adminu

    https://miss7mama.24sata.hr/forum/tema/skraceni-cerviks-mirovanje-serklaza-iskustva-93751 [miss7mama.24sata.hr] 
    Meni je sa 22 i po tt bio 25mm i t oblik… 

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;10716;116/st/20230902/dt/6/n/Baby/k/d096/age.png [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.