Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar darliv

    darliv

    Broj poruka: 1140

    Prijavi adminu

    Saniii 🙏🏻♥️

    Ja '88., mm '78.
    2018. - Petrova - 3 AIH ❌❌❌
    9/2020. Petrova - 1. IVF - 16 js -> 2 bc, ET 2 bc ❌
    4/22 Petrova - 2. IVF -13 js -> 4 bc; ET 1 bc ❌, 7/22 FET 🐧 ❌, 10/22 FET 🐧🐧 ❌
    3/23 Sv. Duh 3. IVF- 8 js -> 4 bc
    ET 1 bc ❌, 7/23 FET 🐧 ❌
    8/23 prirodna trudnoća, vanmaterična ❌
    6/24 FET 🐧🐧https://ibb.co/GJSYVsZ beta 14.dpt 4534, ❤️ 💔🟰💙

  • Avatar Stela_M

    Stela_M

    Broj poruka: 3115

    Prijavi adminu

    Jurky divne vijesti, baš mi je drago, grlimo te 🤗🤗🤗❤️
    Angel eyes uvijek vas škicnem da vidim kako napreduje, tuđi uspjeh u mpo priči me uvijek veseli 🤗❤️
    Dodo želim ti brz oporavak, odmori se i napuni baterije❤️
    Mura žao mi je što toliko dugo moraš čekati, nadam se da OS uskoro kreće sa radom 🤞❤️
    Tiki i ja sam prije samog postupka uklonila ciste bolje da ih nema u svakom slučaju, sretni🤞❤️
    Medena odlična beta, neka do kraja bude školska trudnoća 🤞❤️ do 12 tt najbitnija je folna kasnije prenatali 😄
    Dreamer a zšt samo suprugu šalju, to baš i nema smisla obzirom da bi se geni trebali gledati i tvoji i njegovi🤷‍♀️
    Wildflower drago mi je da je sve ok, ja znam da ne bih mogla čekati u početku tako dugo za drugi uzv 🤣🤣 neka te prati uredna I školska trudnoća 🤞❤️ nije baš svagdje takav protokol baš zbog tog neizvjesnog perioda u početku se ide češće, a kada prođe 12 tt onda se ide svakih 4 tj (kada je mpo trudnoća u pitanju).. što se tiče simptoma polako stignu ti doći u svom punom jeku 🤣🤣 bilo je fakat puno primjera na forumu da su curke bile bez simptoma, uživaj u tome 🤭🤗🥰
    Rolice obzirom da si imala ma onda to pikanje i nije baš bzv, bolje da si pokrivena terapijom pa makar i bilo granično, od srca ti želim da je idući postupak dobitni 🤞❤️
    Bebolina inače dr toleriraju fsh do 12 tvoj je dobar, sretno 🤞❤️
    Sani pratim pomno i jako navijam🤞❤️❤️❤️
    Čokoladica u kojoj si fazi 😄🤞❤️
    Slee hebemu sve jako mi je žao zbog šogi 😔😔❤️
    Marisha žao mi je 😔 što se tiče histero dr Maričić je top i u Ivf-u imaš odmah i NK stanice, pa si malo prouči 😊❤️

    👩36 pcos, hipo, hashi, IR, Amh 37,3 PAI 4G/5G, MTHFR
    🧔33 asthenonecrozo.. ➡️ normo
    1 IVF (Petrova) 16 🥚- et 2 blaste👎
    2 IVF (Ivf pol) 15 🥚 - 8 🐧
    10/22 FET 1 🐧 beta 12
    02/23 histero
    03/23 FET 1 🐧 beta 8
    04/23 FET 2 🐧 + heparin i prolutex 11 dpt beta 246, 13 dpt beta 642, 15 dpt beta 1667 ➡️ 09.6 uzv ❤️❤️➡️uzv 23.6 ❤💔

  • Avatar wildflower

    wildflower

    Broj poruka: 770

    Prijavi adminu

    Medena33

    Wildflower uspila si se narucit? Ja racunam nakon prvog uzv kod dr R se naruciti.
    Joj, znaci nemas simptome bas nista?
    Ja sam uspavana, stalno gladna i podrigec aktivan.

    Jesam, uspjela sam💪🏻😄
    Pa jedino sto mi se full rano pocne spavati.. oko 10 zaspem...
    Osim toga, nista...
    Ja cak imam manji apetit nego inace...🤣 bas imam puno energije tokom dana.. cak nemam potrebu ni za kavom popodne a prije sam uvijek pila jednu ujutro, jednu popodne...

    '91, PCOS, AMH 29,4 pmol/L (4,1-58)
    '86, oligozoospermia
    Repromed:
    2mj/2024 - 1. AIH ❌
    4mj/2024 - 1. IVF - SET BC | 1 BC ❄️ | 9dnt β 262 | 11dnt β 769 | 13dnt β 1646 ➡️ 1. uzv 15.05. ❤️ Panorama low risk - it's a boy 🩵

  • Avatar Dodo87

    Dodo87

    Broj poruka: 295

    Prijavi adminu

    Slee

    Dobro jutro, svima zelim srecu danas!
    Dodo treba mi jos par informacija o Podobniku i vakuumu. Raspituje se sogorica jer evo na zalost plod se nije pojavio. Zanima je ostaje li se u bolnici prespavati ili se ide isti dan doma? I ako si mozda istrazivala, koje su pogodnosti vakuuma nasoram klasicne kiretaze ili medikamentiznog?

    Slee

    Dobro jutro, svima zelim srecu danas!
    Dodo treba mi jos par informacija o Podobniku i vakuumu. Raspituje se sogorica jer evo na zalost plod se nije pojavio. Zanima je ostaje li se u bolnici prespavati ili se ide isti dan doma? I ako si mozda istrazivala, koje su pogodnosti vakuuma nasoram klasicne kiretaze ili medikamentiznog?

    Slee, baš mi je žao :(Kod mene je bio plod i razlog zašto sam prvo naginjala kiretaži naspram tableta je taj što se nisam mogla psihički zamisliti da odlazim po tablete, čistim se pa opet uzv i provjera pa opet tablete, dakle da gledam bilo kakav dokaz da bilo što povezano s bebom izlazi iz mene i da ja to vidim (skroz psihički - nisam gadljiva i nije do toga). Znači ja sam skoro umrla od tuge jučer samo zato jer sam vidjela to tjelešce koje se ne miče, ugrušci bi me dotukli.

    Ja 1987, MM 1987
    1. postupak Petrova 2020, ET 2 embrija, trudnoća - stigla curica <3
    FET 2023., Petrova/VV - 2x neuspjeh, bez trudnoće
    AMH 2,7 pmol/L, on - normo, sve ok
    IVF klinika, 3/24, aspiracija 5js, 4 oplođene, ET 2 3dnevna embrija, bez smrzlića
    +test 5.4., missed ab u 6tt.
    Novi postupak 10/24 ⏳️
    dodo87.forum@gmail.com

  • Avatar Dodo87

    Dodo87

    Broj poruka: 295

    Prijavi adminu

    I ono što je definitivno prevagnulo je što sam čitala nekoliko priča gdje je nakon tableta ipak bila potrebna kiretaža. Kako sam nakon prvog poroda krvarila 2 mjeseca i na kontroli je ustanovljeno da imam nešto još unutra, to je bilo prestrašno, na uzv se nije ništa vidjelo kako spada, ni kod soc ginice ni u bolnici pa sam ipak išla privatno, tako da sam ja uvijek ona iznimka kod koje ne ide sve po planu i od prve.
    Nisam uopće znala da postoji vakuumska aspiracija, to sam slučajno naletjela, manje je invazivna i ne oštećuje se toliko endometrij kako kod klasične, ali se upotrijebi i kireta, samo ne dominantno kao u klasičnoj.
    I to je bilo to, odlučila sam prihvatiti taj rizik.Nazvala sam Podobnik u 11h, dali su mi termin već sljedeći dan u 6 30. Sve zajedno je trajalo 6.30-11.30 (vjerojatno bi bilo i kraće, ali je dr bio na carskom rezu). Prvi dan sam morala hitno vaditi krv sa sljedećim nalazima KKS (kompletna krvna slika), Krvna grupa i Rh faktor (nalaz KG mora biti potpisan od strane liječnika transfuziologa), GUK, urea, kreatinn, kalij, natrij, PV, APTV i nalaz βHCGa iz krvi.Krvna grupa i Rh mi nisu trebali jer sam imala od postupka.
    Osobe koje su rh- još moraju doplatiti 100 eura za injekciju Anti-D imunoglobulina.

    Ja 1987, MM 1987
    1. postupak Petrova 2020, ET 2 embrija, trudnoća - stigla curica <3
    FET 2023., Petrova/VV - 2x neuspjeh, bez trudnoće
    AMH 2,7 pmol/L, on - normo, sve ok
    IVF klinika, 3/24, aspiracija 5js, 4 oplođene, ET 2 3dnevna embrija, bez smrzlića
    +test 5.4., missed ab u 6tt.
    Novi postupak 10/24 ⏳️
    dodo87.forum@gmail.com

  • Avatar Dodo87

    Dodo87

    Broj poruka: 295

    Prijavi adminu

    Prije zahvata me doktor pregledao, a prije toga sam ispunila upitnike za GDPR, anesteziju i sam zahvat.
    U cijenu od 750 eura je uključen taj pregled i kontrolni koji uslijedi nakon 2 tjedna, a mene je doktor pogledao još jednom prije odlaska doma jer mi se maternica nije stezala kako treba pa je htio još jednom pogledati i uvjeriti se da me pušta u ok stanju doma.Na pregledu je ustanovio 2 ciste (4 cm i 6 cm), ne može sa sigurnošću reći od čega su nastale i jesu one utjecale na plod, u IVF-u mi dr nije ništa spominjao da su tamo. Kako se to vama čini?Šogorica bi možda mogla obaviti pregled (ne nužno u Podobniku da plaća) da joj kažu opcije, jer možda ako nema ploda nije nužno razmišljati o ovom zahvatu (ali tu ti stvarno nisam stručna, a možda i cure imaju pametniji savjet od mene).
    U svakom slučaju, želim da joj prođe što bezbolnije i psihički najpovoljnije za nju ❤️

    Ja 1987, MM 1987
    1. postupak Petrova 2020, ET 2 embrija, trudnoća - stigla curica <3
    FET 2023., Petrova/VV - 2x neuspjeh, bez trudnoće
    AMH 2,7 pmol/L, on - normo, sve ok
    IVF klinika, 3/24, aspiracija 5js, 4 oplođene, ET 2 3dnevna embrija, bez smrzlića
    +test 5.4., missed ab u 6tt.
    Novi postupak 10/24 ⏳️
    dodo87.forum@gmail.com

  • Avatar Rolica

    Rolica

    Broj poruka: 682

    Prijavi adminu

    Hypnoticpoison dragaaa, hvala tiiii ❤️❤️❤️ Kako si mi ti? ❤️
    Marisha evo danas me bole leđa, naprijed me bolucka, ono osjećaj pred mengu. Nekako mi je sad više ravno, ako krene nek krene što prije da zatvorimo to poglavlje. Možda dočekam i sutra pregled iako se ne nadam čudu  Nadam se da će tvoji testići potamniti, šaljem hug i drži seeee ❤️❤️🤞🍀🤞🍀
    Dodo sad je to iza tebe, hvala ti na detaljnom opisu. Svatko odlučuje za sebe, kako mu najbolje odgovara. Želim ti sad što brži psihički oporavak ❤️

    👩 38 g, 08/20 - missed Ab, 11 tt (prirodna tr),
    AMH 2,24, fsh i
    kariogrami uredni,
    👨 37 g, oligozoospermia,
    1. 04/24 Beta+, 1 🐧 👉 FET 👉 missed abb 6 tt

  • Avatar Rolica

    Rolica

    Broj poruka: 682

    Prijavi adminu

    Stelice hvala ti :***
    Wildflower tako su bili i moji simptomi haha to je super, bez mučnina, nek se tako i nastaviiii :))))

    👩 38 g, 08/20 - missed Ab, 11 tt (prirodna tr),
    AMH 2,24, fsh i
    kariogrami uredni,
    👨 37 g, oligozoospermia,
    1. 04/24 Beta+, 1 🐧 👉 FET 👉 missed abb 6 tt

  • Avatar wildflower

    wildflower

    Broj poruka: 770

    Prijavi adminu

    Sta ti nisi isto spominjala da si pocela vise jesti i podrigivanje?🤔 Koliko se sjecam u zadnje vrijeme sve cure su tu imale neke simptome...Stela evo ne znam zasto dr R ne narucuje cesce u pocetku, valjda covjek zna sto radi 🤣 Rekao mi je da se vec 25 godina bavi ovim poslom i da mu vjerujem da nema potrebe prije 11 tt (po njemu 7 i 11 tt je dovoljan). Ja sam se svejedno odlucila naruciti na uzv izmedju jer slazem se sa svima vama.. jednostavno ne bih mogla zivjeti u neznanju 6 tjedana bez da znam sto se dogada... I pogotovo jer smo imali val ovih losih vjesti tu na forumu u zadnju....
    A za simptome... da.. vidjet cemo kako ce se to nastaviti odvijati.. nemam nikakava ocekivanja.. mozda budem bez, mozda me srokaju nekad.. sve opcije su otvorene.. do tada uzivam bez 🤭

    '91, PCOS, AMH 29,4 pmol/L (4,1-58)
    '86, oligozoospermia
    Repromed:
    2mj/2024 - 1. AIH ❌
    4mj/2024 - 1. IVF - SET BC | 1 BC ❄️ | 9dnt β 262 | 11dnt β 769 | 13dnt β 1646 ➡️ 1. uzv 15.05. ❤️ Panorama low risk - it's a boy 🩵

  • Avatar angel eyes

    angel eyes

    Broj poruka: 697

    Prijavi adminu

    Sretno svima danas 🥰🥰🥰 Leona, Nina neka bude dobra berba 🙏 vozila u St pa nisam sve popratila i hvala vam cure na podršci ❤️
    Žuži kako ide pikanje?
    Tanjanja kako si?
    Marisha žao mi je 😔 ima još nade 🙏
    Slee jako mi je žao za šogoricu 😔
    Wildflower neka si dogovorila, i ja bi na tvom mjestu, sretno dalje, neka ti bude mirna i dosadna trudnoća 🥰🥰 i ja u prvoj spontanoj i urednoj trudnoći nisam imala skoro nikakvih simptoma 😊
    Dodo hvala što si nam detaljno sve prenijela, vjerujem da je preteško, samo pomalo dalje,  treba vremena za oporavak psihički. Meni su iato nakon spontanog u 7tt rekli da imam cistu 4cm, nikad prije niti iza mi nije niti jedan ginekolog rekao za nju, baš sam nedavno opet pitala da detaljno pogledaju i ništa, čudne su te ciste.

    👩 '83. hashimoto, oba jajovoda✂️
    🧑 '82. sve ok
    2016. i 2023. tubarna (lapar., jajovodi ✂️)
    2020. stigla naša najveća sreća 🩵 (spontana trudnoća)
    2022. spontani u 7tt 💔
    03/24 IVF, Cito (Elonva, Orgaluntan, Menopur, Zymot) 8🥚, 4 oplođene, 2🐧 beta ❌
    05/24 IVF, Cito (Letrozol, Klomifen, Pergoveris, Orgalutran, Zymot) 2🥚, bez oplodnje
    08/24 IVF/ICSI, Cito (Pergoveris, Cetrotide, Zymot, Embryoglue) 3🥚, 1🐧 beta ❌
    “Gospodine ti znaš sve. Ti znaš da te ljubim.”

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.