Potpomognuta oplodnja vol. 8

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar annboleyn

    annboleyn

    Broj poruka: 519

    Prijavi adminu

    Draga Monny, ne poznajem nikoga ko je prosao biopsiju horionskih resica, ono sto znam u teoriji je da je to test koji je moguce uraditi ranije u trudnoci u odnosu na amniocentezu. Rizici i komplikacije, a i sam postupak su slicni kao kod amniocenteze, samo se kod biopsije uzima uzorak tkiva placente a kod amniocenteze plodna boda.
    Brzi rezultati bi trebalo da budu za par dana (mislim da se oni rade PCR metodom) a kultura tkiva sa kariogramom za par sedmica.
    Zelim ti mnogo strpljenja i snage, da sve prodje sto je bezbolnije moguce i da rezultat bude uredan 🤞

    👩🏻‍🦰 39, 🧔🏻35
    Ja: amh 1,53 ng/ml (ponovljeni nakon 2 sedmice 0,6) fsh 12,9, mthfr i pai mutacije, hipertenzija
    MM: odstranjen testis zbog tumora, nakon operacije radioth., oligozoospermia
    Kariogrami: uredni
    Trudimo se od 2.2018.
    6.2018. missed ab 8GN, kiretaza
    02/2022 💔 12GN
    1.IVF 6/22 Femara, Gonal F (2175), Cetrotide, Ovitrelle, 3🥚, 1🐧 bez tranfera (los PGT-A)
    2.IVF 01/24: Femara, Menopur 300 (16 dana), Cetrotide, 2xDecapeptyl, 7 🥚, 5 oplodjenih, 2 🐧 FET 30.03., dolazi curica ❤️

  • Avatar annboleyn

    annboleyn

    Broj poruka: 519

    Prijavi adminu

    Hvala Lucky, sretno i tebi u FET-u, nadam se da smo mi sada na redu da docekamo svoju urednu trudnocu 🤞❤️ 

    👩🏻‍🦰 39, 🧔🏻35
    Ja: amh 1,53 ng/ml (ponovljeni nakon 2 sedmice 0,6) fsh 12,9, mthfr i pai mutacije, hipertenzija
    MM: odstranjen testis zbog tumora, nakon operacije radioth., oligozoospermia
    Kariogrami: uredni
    Trudimo se od 2.2018.
    6.2018. missed ab 8GN, kiretaza
    02/2022 💔 12GN
    1.IVF 6/22 Femara, Gonal F (2175), Cetrotide, Ovitrelle, 3🥚, 1🐧 bez tranfera (los PGT-A)
    2.IVF 01/24: Femara, Menopur 300 (16 dana), Cetrotide, 2xDecapeptyl, 7 🥚, 5 oplodjenih, 2 🐧 FET 30.03., dolazi curica ❤️

  • Avatar Molly8

    Molly8

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    marica36

    Molly8

    Pozdrav svima, vec se neko vrijeme želim pridružiti pa evo da se napokon odvažnim.
    U rujnu je suprugu došao loš spermoogram i odmah su nam rekli da je velika šansa da s takvim nalazom cemo morati na ivf. Pokretnih 22% morfologija 3.23%.
    Otišao je na pregled urologu i rečeno mu je da uz dolje navedenu terapiju za njega može se dosta stanje popraviti, da pričekamo 3 mjeseca i da ja u međuvremenu obavim sve preglede. Uz sve pretrage sam takoder obavila i provjeru prohodnosti u poliklinici Roda u st.
    Nakon 3 mjeseca nalaz jos gori, jedino se popravila morfologija na 8.6 posto ali ostalo dosta lošije (pokretnih 12%, koncentracija tri puta manja). Na preporuku zakazali pregled u Cita i doktora Mršića s idejom da krećemo u proces. Sada smo bili kod njega on opet traži da čekamo bar još dva mjeseca i da on nastavi piti što je pio ja da pijem dolje navedeno ( do sad sam pila novolac). Rekao mi je da ga malo brine inzulinska što mi doktorica prethodno nije spominjala.Zanima me ima li tko iskustva s citom i doktorom Mršićem? Ono što mi je rečeno da uz njegov nalaz šanse za ostati trudan prirodnim putem su skoro pa nikakve, ima li smisla puno odgađati proces ?Hvala i sorry na ogromnom tekstu 😅
    Pozdrav.
    naravno da ti je s takvim nalazom super ići na ivf. tj vjerojatno icsi.
    istu dijagnozu imamo mi samo što moj suprug ima morfologiju 0. :( i sada radimo na tome da popravimo, nisu mislim ni toliko bitni pokretni,polupokretni ako je icsi …bitno da je morfologija okej donekle a ne kao nama 0.
    mi pijemo isto proxeed, smokve, maslinovo ulje, goji bobice, alge ove….štošta….ja sad pitam tebe ili bilo koga drugog je li tako netko imao 0 morfolgiju pa da je bar došao na 2 %da idemo na icsi??
    sretno i budete uspjeli sigurno jer IMA IH I MORFOLOGIJA NIJE LOŠA. sretno :)

    Hvala na ohrabrenju 😊 pise na nalazu da bi trebao biti icsi.  Osim ova tri dodatka prehrani on je na preporuku smanjio gazirano i alkohol na minimum i prestao uzimati bilo koje proteinske dodatke (proteinski prah, plocice ili napitke). I u početku je i ujutro i navecer uzimao mješavinu oraha, meda i celera (s tim je napravio pauzu i sad je opet nastavio). Sretno dalje drzim fige 

    🙋🏻‍♀️33-AMH 8.2 - catafertyl, umbiqunol 100, vitamin D 3000🙋🏼33 - Oligoasthenozoospermia - terapija catafertyl, bioastin, umbiqunol
    9/2024 - ICSI - ⏳

  • Avatar Joka95

    Joka95

    Broj poruka: 685

    Prijavi adminu

    Pozdrav,jeli zna itko raspored na humanoj za sutra u Kb Splitu? 
    Rekli su mi da zovem iza 3 zovem već dugo nema odgovora. Još sam pitala zar rade iza.... 

    👩‍🦰 - 28, AMH 5.5 ,endometrioza l.jajnika,MTHFR 🧬
    👦 -40, zdrav ko dren
    Poliklinika CITO - 2021./2022. 4 postupka, 3ET ❌️❌️❌️
    Kbc Split : 1.04/23- ET 1 🍀- biokemijska trudnoća💔
    U nove pobjede ...💞💞

  • Avatar Jurky32

    Jurky32

    Broj poruka: 1227

    Prijavi adminu

    Hvala cure svima na navijanju ❤️
    Johica, je hvala ti, kod mene za sada sve kako treba, nadam se i dalje 🤞🤞🥰
    MiliPe, super broj, sretno dalje 🤞🥰
    Stela, draga od ❤️ ti čestitam.. 😘😘 Leonu 🥰
    Annboleyn, sretnoo dalje 🤞🥰
    Sanjushka, 🤞 da brzo digneš Vit. D 🥰
    Bebolina, sretno dalje 🤞🥰
    Monny, držim 🤞 da sve bude u redu 🥰
    Molly8, dobrodošla i sretnoo 🤞🥰
    Sreca, biti će sve oke, sigurnoo 🤞🥰
    Lucky, sretnoo dalje 🤞🥰
    Ja sam danas bila na uzv, od moja 4 folikula jedan je zakržljao i ne raste baš, ostala 3 rastu dobro..u subotu idući uzv..terapija iduća dva dana Menopur 225, Gonal više ne.. čekamo i nadamo se 🤞🤞
    Sretno svima 🤞😘😘

    👱‍♀️ 33, AMH 4.6,visok FSH 🧑 36, OAT
    8/22 Petrova➡️prc➡️AIH - 👎
    9/22 Petrova➡️stim., pukli folikuli➡️AIH - 👎
    10/22 Petrova➡️prc➡️ 2 🥚 👎 3/23 Sv. Duh➡️stim., 3🥚ET 1 👎 5/23 Sv. Duh➡️prc, ET 1 👎 7/23 Sv. Duh➡️stim., 4🥚ET 1 👎 1/24 Beta+➡️stim., 3🥚ET 2 ➡️test 12.dnt +➡️beta 15.dnt 1019.2➡️uzv 29.2➡️6+1❤️➡️amnio👌➡️it's a boy 💙

  • koki_7

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Pozdrav svim curkama onima u postupku, iščekivanju i blaženom stanju 😊. Uglavnom vas samo čitam ali nikako se pridružiti, ali došlo je vrijeme i za to.Zanimaju me iskustva i eventualne preporuke za polikliniku IVF Velimir Šimunić, svaki komentar dobrodošao.
    Naime nakon tri neuspjeha (stimulirani ET - stimulirani ET - FET) na SD razmišljam o promjeni klinike. Naravno za dosadašnji neuspjeh ne krivim sadašnje dr ali možda treba pokušati dalje.

  • Avatar tera_

    tera_

    Broj poruka: 1380

    Prijavi adminu

    Joka95

    Pozdrav,jeli zna itko raspored na humanoj za sutra u Kb Splitu?
    Rekli su mi da zovem iza 3 zovem već dugo nema odgovora. Još sam pitala zar rade iza….

    Iza 3h zoves da ti kazu za iduci dan jel taj dr kojeg zelis tu za uzv i u koliko da dodes😊


    👩32g, Pcso, ir, dhea-s 14 ukupni T 1.90
    👨32g, oligoasthenozoospermia
    Kbc St
    1.Ivf/Icsi 5/2023--7f, 5🥚 1🐧, et trodnevnog, beta0,2❌️
    FET 10/2023.(prirodni),beta0,3 ❌️
    2.Ivf/ICSI 11/2023-->17f, 6🥚 -(hiper) 4🐧
    FET 1/2024.(prirodni+stoperica) 1🐧,beta 3,4❌️
    FET 6/2024.(estrofem3x1)1🐧,8dnt +,beta13dnt 1704,5 beta15dnt 3368❤️mini anomaly-uredan

  • Avatar Joka95

    Joka95

    Broj poruka: 685

    Prijavi adminu

    tera_

    Joka95

    Pozdrav,jeli zna itko raspored na humanoj za sutra u Kb Splitu?
    Rekli su mi da zovem iza 3 zovem već dugo nema odgovora. Još sam pitala zar rade iza….
    Iza 3h zoves da ti kazu za iduci dan jel taj dr kojeg zelis tu za uzv i u koliko da dodes😊

    Tera_  ja sam tako razumila. Zovem već uru ipo pa se pitam jesam li falila.... 

    👩‍🦰 - 28, AMH 5.5 ,endometrioza l.jajnika,MTHFR 🧬
    👦 -40, zdrav ko dren
    Poliklinika CITO - 2021./2022. 4 postupka, 3ET ❌️❌️❌️
    Kbc Split : 1.04/23- ET 1 🍀- biokemijska trudnoća💔
    U nove pobjede ...💞💞

  • Avatar wildflower

    wildflower

    Broj poruka: 740

    Prijavi adminu

    Molly8

    marica36

    Molly8

    Pozdrav svima, vec se neko vrijeme želim pridružiti pa evo da se napokon odvažnim.
    U rujnu je suprugu došao loš spermoogram i odmah su nam rekli da je velika šansa da s takvim nalazom cemo morati na ivf. Pokretnih 22% morfologija 3.23%.
    Otišao je na pregled urologu i rečeno mu je da uz dolje navedenu terapiju za njega može se dosta stanje popraviti, da pričekamo 3 mjeseca i da ja u međuvremenu obavim sve preglede. Uz sve pretrage sam takoder obavila i provjeru prohodnosti u poliklinici Roda u st.
    Nakon 3 mjeseca nalaz jos gori, jedino se popravila morfologija na 8.6 posto ali ostalo dosta lošije (pokretnih 12%, koncentracija tri puta manja). Na preporuku zakazali pregled u Cita i doktora Mršića s idejom da krećemo u proces. Sada smo bili kod njega on opet traži da čekamo bar još dva mjeseca i da on nastavi piti što je pio ja da pijem dolje navedeno ( do sad sam pila novolac). Rekao mi je da ga malo brine inzulinska što mi doktorica prethodno nije spominjala.Zanima me ima li tko iskustva s citom i doktorom Mršićem? Ono što mi je rečeno da uz njegov nalaz šanse za ostati trudan prirodnim putem su skoro pa nikakve, ima li smisla puno odgađati proces ?Hvala i sorry na ogromnom tekstu 😅
    Pozdrav.
    naravno da ti je s takvim nalazom super ići na ivf. tj vjerojatno icsi.
    istu dijagnozu imamo mi samo što moj suprug ima morfologiju 0. :( i sada radimo na tome da popravimo, nisu mislim ni toliko bitni pokretni,polupokretni ako je icsi …bitno da je morfologija okej donekle a ne kao nama 0.
    mi pijemo isto proxeed, smokve, maslinovo ulje, goji bobice, alge ove….štošta….ja sad pitam tebe ili bilo koga drugog je li tako netko imao 0 morfolgiju pa da je bar došao na 2 %da idemo na icsi??
    sretno i budete uspjeli sigurno jer IMA IH I MORFOLOGIJA NIJE LOŠA. sretno :)
    Hvala na ohrabrenju 😊 pise na nalazu da bi trebao biti icsi. Osim ova tri dodatka prehrani on je na preporuku smanjio gazirano i alkohol na minimum i prestao uzimati bilo koje proteinske dodatke (proteinski prah, plocice ili napitke). I u početku je i ujutro i navecer uzimao mješavinu oraha, meda i celera (s tim je napravio pauzu i sad je opet nastavio). Sretno dalje drzim fige

    Ako smijem pitati zasto je prestao uzimati proteinske dodatke? :O
    Tko vam je to preporucio?Moj MM je isto na Proxeedu x2 dnevno + omega 3, vitamin D, Q10 i cink

    '91, PCOS, AMH 29,4 pmol/L (4,1-58)
    '86, oligozoospermia
    Repromed:
    2mj/2024 - 1. AIH ❌
    4mj/2024 - 1. IVF - SET BC | 1 BC ❄️ | 9dnt β 262 | 11dnt β 769 | 13dnt β 1646 ➡️ 1. uzv 15.05. ❤️ Panorama low risk - it's a boy 🩵

  • Avatar wildflower

    wildflower

    Broj poruka: 740

    Prijavi adminu

    Molly8

    marica36

    Molly8

    Pozdrav svima, vec se neko vrijeme želim pridružiti pa evo da se napokon odvažnim.
    U rujnu je suprugu došao loš spermoogram i odmah su nam rekli da je velika šansa da s takvim nalazom cemo morati na ivf. Pokretnih 22% morfologija 3.23%.
    Otišao je na pregled urologu i rečeno mu je da uz dolje navedenu terapiju za njega može se dosta stanje popraviti, da pričekamo 3 mjeseca i da ja u međuvremenu obavim sve preglede. Uz sve pretrage sam takoder obavila i provjeru prohodnosti u poliklinici Roda u st.
    Nakon 3 mjeseca nalaz jos gori, jedino se popravila morfologija na 8.6 posto ali ostalo dosta lošije (pokretnih 12%, koncentracija tri puta manja). Na preporuku zakazali pregled u Cita i doktora Mršića s idejom da krećemo u proces. Sada smo bili kod njega on opet traži da čekamo bar još dva mjeseca i da on nastavi piti što je pio ja da pijem dolje navedeno ( do sad sam pila novolac). Rekao mi je da ga malo brine inzulinska što mi doktorica prethodno nije spominjala.Zanima me ima li tko iskustva s citom i doktorom Mršićem? Ono što mi je rečeno da uz njegov nalaz šanse za ostati trudan prirodnim putem su skoro pa nikakve, ima li smisla puno odgađati proces ?Hvala i sorry na ogromnom tekstu 😅
    Pozdrav.
    naravno da ti je s takvim nalazom super ići na ivf. tj vjerojatno icsi.
    istu dijagnozu imamo mi samo što moj suprug ima morfologiju 0. :( i sada radimo na tome da popravimo, nisu mislim ni toliko bitni pokretni,polupokretni ako je icsi …bitno da je morfologija okej donekle a ne kao nama 0.
    mi pijemo isto proxeed, smokve, maslinovo ulje, goji bobice, alge ove….štošta….ja sad pitam tebe ili bilo koga drugog je li tako netko imao 0 morfolgiju pa da je bar došao na 2 %da idemo na icsi??
    sretno i budete uspjeli sigurno jer IMA IH I MORFOLOGIJA NIJE LOŠA. sretno :)
    Hvala na ohrabrenju 😊 pise na nalazu da bi trebao biti icsi. Osim ova tri dodatka prehrani on je na preporuku smanjio gazirano i alkohol na minimum i prestao uzimati bilo koje proteinske dodatke (proteinski prah, plocice ili napitke). I u početku je i ujutro i navecer uzimao mješavinu oraha, meda i celera (s tim je napravio pauzu i sad je opet nastavio). Sretno dalje drzim fige

    Ako smijem pitati zasto je prestao uzimati proteinske dodatke? :O
    Tko vam je to preporucio?Moj MM je isto na Proxeedu x2 dnevno + omega 3, vitamin D, Q10 i cink

    '91, PCOS, AMH 29,4 pmol/L (4,1-58)
    '86, oligozoospermia
    Repromed:
    2mj/2024 - 1. AIH ❌
    4mj/2024 - 1. IVF - SET BC | 1 BC ❄️ | 9dnt β 262 | 11dnt β 769 | 13dnt β 1646 ➡️ 1. uzv 15.05. ❤️ Panorama low risk - it's a boy 🩵

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.