Potpomognuta oplodnja vol. 8

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar wildflower

    wildflower

    Broj poruka: 740

    Prijavi adminu

    Lunolina

    Medo 23 jako mi je zao zbog svega sto si prosla. Zalosno je da se pacijent mora raspitivati kako si pomoci jer su doktori nezainteresirani. Znam da ti Zagreb vjerojatno nije blizu, ali u Zagrebu u Petrovoj bolnici radi doktorica Davorka Herman Mahečić koja je najbolja endokrinologica s kojom sam bila u kontaktu. Od srca ti preporucam da razmislis o toj opciji - vrlo brzo dodjes na red, ja sam se narucila prosli tjedan i dobila sam termin 9.2. 😊
    .
    Anica mislim da je to zato sto utrogestan cijeli dan curka i stvara super okruzenje za razvoj bakterija. Pomaze ako cijeli dan pijes vodu - dakle, ne da strusis 2 litre u pola sata nego rasporedis hidratizaciju kroz cijeli dan kako bi redovito isla na pis pis pauzu i ispirala mokracnu cijev da se bestije ne razmnoze. A za po noci bi bilo idealno da spavas bez gacica, samo u pidzami da se mala lufta 😅

    Ja isto idem u Petrovu na endokrinologiju sada u petak 26.01.
    trazila sam da me upisu kod dr. Herman Mahečić. Nadam se da jesu. :)Inace, razmisljala sam dal da odem izvaditi kompletan panel stitnjace: (TSH, T3, T4, fT3, fT4, Anti-TG, Anti-TP0) 
    U Analizi je 70EUR....Na taj nacin bi dosla spremna...Mada, imam nalaze TSH, spolih hormona i OGTT sa inzulinom od 10/2023 i 08/2023
    Sigurno je i to dovoljno za pocetak?
    Naime, moj privatni ginekolog mi nije dao sugestiju da odem kod endokrinologa...
    Ja sam samoinicijativno trazila od svoje gyn preko hzzo.Sto vi mislite cure?
    Dal da dodem pripremljena ili da sacekat i vidim sto ce dr u petak reci?Hvala

    '91, PCOS, AMH 29,4 pmol/L (4,1-58)
    '86, oligozoospermia
    Repromed:
    2mj/2024 - 1. AIH ❌
    4mj/2024 - 1. IVF - SET BC | 1 BC ❄️ | 9dnt β 262 | 11dnt β 769 | 13dnt β 1646 ➡️ 1. uzv 15.05. ❤️ Panorama low risk - it's a boy 🩵

  • Avatar wildflower

    wildflower

    Broj poruka: 740

    Prijavi adminu

    Krivo sam napisala
    nalazi su mi od 10/2022 i 07/2023

    '91, PCOS, AMH 29,4 pmol/L (4,1-58)
    '86, oligozoospermia
    Repromed:
    2mj/2024 - 1. AIH ❌
    4mj/2024 - 1. IVF - SET BC | 1 BC ❄️ | 9dnt β 262 | 11dnt β 769 | 13dnt β 1646 ➡️ 1. uzv 15.05. ❤️ Panorama low risk - it's a boy 🩵

  • Avatar Sreca3

    Sreca3

    Broj poruka: 640

    Prijavi adminu

    Cure kad pricati o TSH, meni je bio 2,33 i poslali me da uradim Anti TPO I TG I POVISENI BILI BAS....dali mi Medrol 8 mg koji pijem do 12 tjedna.... eto cisto da znate nisam imala tegobe nikakve .

    Ja 36-on Savršen Amh 2pmol BETA +VTO X 3 = Biohemijske svaki put
    09.2023.Histeroskopija-septum 1cm.Mikrobiologija E. Uredna , NK cells E. Uredne,ERA test-u okviru na 124 sata receptivnost Fet - FERTICARE Prag -27.11.blastica,14dpt 1840,06 12+2 61mm.❤️🙏 Verified✅ devojčica

  • Avatar Marisha

    Marisha

    Broj poruka: 482

    Prijavi adminu

    wildflower

    Lunolina

    Medo 23 jako mi je zao zbog svega sto si prosla. Zalosno je da se pacijent mora raspitivati kako si pomoci jer su doktori nezainteresirani. Znam da ti Zagreb vjerojatno nije blizu, ali u Zagrebu u Petrovoj bolnici radi doktorica Davorka Herman Mahečić koja je najbolja endokrinologica s kojom sam bila u kontaktu. Od srca ti preporucam da razmislis o toj opciji - vrlo brzo dodjes na red, ja sam se narucila prosli tjedan i dobila sam termin 9.2. 😊
    .
    Anica mislim da je to zato sto utrogestan cijeli dan curka i stvara super okruzenje za razvoj bakterija. Pomaze ako cijeli dan pijes vodu - dakle, ne da strusis 2 litre u pola sata nego rasporedis hidratizaciju kroz cijeli dan kako bi redovito isla na pis pis pauzu i ispirala mokracnu cijev da se bestije ne razmnoze. A za po noci bi bilo idealno da spavas bez gacica, samo u pidzami da se mala lufta 😅
    Ja isto idem u Petrovu na endokrinologiju sada u petak 26.01.
    trazila sam da me upisu kod dr.Herman Mahečić. Nadam se da jesu. :)Inace, razmisljala sam dal da odem izvaditi kompletan panel stitnjace:(TSH, T3, T4, fT3, fT4, Anti-TG, Anti-TP0)
    U Analizi je 70EUR….Na taj nacin bi dosla spremna…Mada, imam nalaze TSH, spolih hormona i OGTT sa inzulinom od 10/2023 i 08/2023
    Sigurno je i to dovoljno za pocetak?
    Naime, moj privatni ginekolog mi nije dao sugestiju da odem kod endokrinologa…
    Ja sam samoinicijativno trazila od svoje gyn preko hzzo.Sto vi mislite cure?
    Dal da dodem pripremljena ili da sacekat i vidim sto ce dr u petak reci?Hvala

    A jel ides i vaditi krv u bolnicu prije odlaska endokrinologu? Moj termin za vađenje krvi je 30.01. a sa tim nalazom idem endokrinologu 01.02. Zašto bi plaćala privatno kada ti to sve izvade u bolnici. Mene su u Vinogradskoj pustili u postupak sa 2,8 a u Škvorcu kažu da je poželjno da spustim ispod 2.Curka koja je ležala u bolnici radi visokog tlaka, oprosti nisam zapamtila ime kako si i dal su te otpustili doma?

    🏈 43 sve ok
    🌷 35 endometrioza --> Jajovodi 2023.✂
    AMH 11,07 pmol/L, hashimoto(Euthyrox 75/50mg) TSH 2.14
    09.2023. Vinogradska
    (Rekovelle 72 + Menopur 75): 3🥚2🐧, rujan ET✖, listopad❄️✖, studeni❄️ ✖
    03.2024.Škvorc
    (Ovaleap+Menopur+Orgalutran)+Aspirin+Decortin+Folbella+Prolutex: 5🥚ožujak ET✖
    05.2024. prirodni ciklus:1🥚✖
    09.2024.Škvorc ...🤞🏻⏳

  • Avatar wildflower

    wildflower

    Broj poruka: 740

    Prijavi adminu

    Marisha

    wildflower

    Lunolina

    Medo 23 jako mi je zao zbog svega sto si prosla. Zalosno je da se pacijent mora raspitivati kako si pomoci jer su doktori nezainteresirani. Znam da ti Zagreb vjerojatno nije blizu, ali u Zagrebu u Petrovoj bolnici radi doktorica Davorka Herman Mahečić koja je najbolja endokrinologica s kojom sam bila u kontaktu. Od srca ti preporucam da razmislis o toj opciji - vrlo brzo dodjes na red, ja sam se narucila prosli tjedan i dobila sam termin 9.2. 😊
    .
    Anica mislim da je to zato sto utrogestan cijeli dan curka i stvara super okruzenje za razvoj bakterija. Pomaze ako cijeli dan pijes vodu - dakle, ne da strusis 2 litre u pola sata nego rasporedis hidratizaciju kroz cijeli dan kako bi redovito isla na pis pis pauzu i ispirala mokracnu cijev da se bestije ne razmnoze. A za po noci bi bilo idealno da spavas bez gacica, samo u pidzami da se mala lufta 😅
    Ja isto idem u Petrovu na endokrinologiju sada u petak 26.01.
    trazila sam da me upisu kod dr.Herman Mahečić. Nadam se da jesu. :)Inace, razmisljala sam dal da odem izvaditi kompletan panel stitnjace:(TSH, T3, T4, fT3, fT4, Anti-TG, Anti-TP0)
    U Analizi je 70EUR….Na taj nacin bi dosla spremna…Mada, imam nalaze TSH, spolih hormona i OGTT sa inzulinom od 10/2023 i 08/2023
    Sigurno je i to dovoljno za pocetak?
    Naime, moj privatni ginekolog mi nije dao sugestiju da odem kod endokrinologa…
    Ja sam samoinicijativno trazila od svoje gyn preko hzzo.Sto vi mislite cure?
    Dal da dodem pripremljena ili da sacekat i vidim sto ce dr u petak reci?Hvala
    A jel ides i vaditi krv u bolnicu prije odlaska endokrinologu? Moj termin za vađenje krvi je 30.01. a sa tim nalazom idem endokrinologu 01.02. Zašto bi plaćala privatno kada ti to sve izvade u bolnici. Mene su u Vinogradskoj pustili u postupak sa 2,8 a u Škvorcu kažu da je poželjno da spustim ispod 2.Curka koja je ležala u bolnici radi visokog tlaka, oprosti nisam zapamtila ime kako si i dal su te otpustili doma?

    Pa nisam dobila uputnicu za vadenje krvi, samo prvi posjet endokrinologu...Pa onda ocekujem sljedeci scenarij: doci cu tamo, reci ce mi da izvadim nalaze i morati cu opet doci... :D

    '91, PCOS, AMH 29,4 pmol/L (4,1-58)
    '86, oligozoospermia
    Repromed:
    2mj/2024 - 1. AIH ❌
    4mj/2024 - 1. IVF - SET BC | 1 BC ❄️ | 9dnt β 262 | 11dnt β 769 | 13dnt β 1646 ➡️ 1. uzv 15.05. ❤️ Panorama low risk - it's a boy 🩵

  • Avatar Marisha

    Marisha

    Broj poruka: 482

    Prijavi adminu

    wildflower
    Pa nisam dobila uputnicu za vadenje krvi, samo prvi posjet endokrinologu…Pa onda ocekujem sljedeci scenarij: doci cu tamo, reci ce mi da izvadim nalaze i morati cu opet doci… :D

    Da nazoveš u Petrovu i pitaš da li ti treba i uputnica za vađenje krvi? Doktor ti ju odmah pusti, dobila budeš brzo termin za vađenje pa imaš sve i riješila si sve u dva dolaska  Ili odi odmah privatno izvaditi sve i mirna si 
    Javi kako je prošlo 

    🏈 43 sve ok
    🌷 35 endometrioza --> Jajovodi 2023.✂
    AMH 11,07 pmol/L, hashimoto(Euthyrox 75/50mg) TSH 2.14
    09.2023. Vinogradska
    (Rekovelle 72 + Menopur 75): 3🥚2🐧, rujan ET✖, listopad❄️✖, studeni❄️ ✖
    03.2024.Škvorc
    (Ovaleap+Menopur+Orgalutran)+Aspirin+Decortin+Folbella+Prolutex: 5🥚ožujak ET✖
    05.2024. prirodni ciklus:1🥚✖
    09.2024.Škvorc ...🤞🏻⏳

  • Avatar wildflower

    wildflower

    Broj poruka: 740

    Prijavi adminu

    Marisha

    wildflower
    Pa nisam dobila uputnicu za vadenje krvi, samo prvi posjet endokrinologu…Pa onda ocekujem sljedeci scenarij: doci cu tamo, reci ce mi da izvadim nalaze i morati cu opet doci… :D
    Da nazoveš u Petrovu i pitaš da li ti treba i uputnica za vađenje krvi? Doktor ti ju odmah pusti, dobila budeš brzo termin za vađenje pa imaš sve i riješila si sve u dva dolaskaIli odi odmah privatno izvaditi sve i mirna si
    Javi kako je prošlo

    Hvala :)Budem

    '91, PCOS, AMH 29,4 pmol/L (4,1-58)
    '86, oligozoospermia
    Repromed:
    2mj/2024 - 1. AIH ❌
    4mj/2024 - 1. IVF - SET BC | 1 BC ❄️ | 9dnt β 262 | 11dnt β 769 | 13dnt β 1646 ➡️ 1. uzv 15.05. ❤️ Panorama low risk - it's a boy 🩵

  • Avatar Simbalija

    Simbalija

    Broj poruka: 1229

    Prijavi adminu

    Lucky 🍀

    Simbalija a jeste li radili kariograme? I jesi li isla hematologu zbog mutacija, mozda ti treba heparin

    Jesmo da, trebali bi doći nalazi kroz tjedan,dva.. privatni hematolog je rekao da to nije za heparin, u bolnici su rekli da moramo čekati otkucaje srca, ali eto do njih nije došlo.

    👩🏻34 🧔🏼35 👶🏻 4
    MTHFR homo, PAI 4G/5G heterozigot
    Kariogrami uredni, MM 01/24 astenozoospermija
    AMH 2,4 ng/ml, histeroskopija✅ ostali nalazi ok
    12/22 blighed ovum 💔
    07/23 missed abortium 💔
    11/23 blighed ovum 💔
    6/24 prirodni spontani 💔
    .... čekamo IVF i da proradi KBC_Ri

  • Avatar Tweety88🐞

    Tweety88🐞

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    Maslacak evo guramo i brojimo sitno. Jako smo uzbudeni i nestrpljivo cekamo bebicu 🤩.
    Stela kako je prosao pregled? 

    💛🧡

  • Avatar Ketyx

    Ketyx

    Broj poruka: 104

    Prijavi adminu

    Cure isla sam danas vaditi progesteron prije transfera, iznosi mi 22,93 a referentno je za lut.fazu od 1,83 do 23,90. Jel se vama ovo cini okej ili bi trebao biti i veci s obzirom da sam na utrogestanima 3x200 mg i danas nakon transfera krecem s prolutexom? 

    👸🏻 33 - PCOS, MTHFR heterozigot, PAI-1 homozifot, IR 3.2, adenomioza / 🤵🏻 39 - normozoospermia
    5 IVF-a: 2 Petrova, 3 Škvorc
    1.IVF-20fol❌, 2.IVF-16fol 2trodnevna, 3.IVFp-3fol❌ 4.IVF-3fol❌, 5.IVF-22fol 1 morula, 6 BC (2x3)
    1.ET 2xtrodnevni-beta 0/ 2.ET 1xmorula-beta 0/ 3.FET 2xBC-beta 0/ 4.FET 2xBC-beta 0/ 5.FET 2xBC - beta 0
    09.02.konzultacije dr.G, IVF klinika

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.