Potpomognuta oplodnja vol. 8

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Anica!

    Anica!

    Broj poruka: 244

    Prijavi adminu

    Mrvica11

    Ania


    Točno znam taj osjećaj o kojem pričaš - i mene je pogodilo što nema ništa za zamrznuti. Što su ti vratili, trodnevni? Držim fige da je ova jedna - tvoja mrvica koja će uspjeti 😀
    Vratili su mi dvodnevni 2stanicni i 3stanicni po njima dobre kvalitete e sad ima li tu sanse ne znam, nego me iznenadilo od 10 jajnih stanica,oplodjeno 9 pa prezivjelo 7 i onda nakraju nista za smrznit, iako mi kazu da nista to nije strasno da se jednostavno dogodi i da je najvaznije da kvalitetan,pa sad,na cekanju sam,jos 10 dana do bete 🤔🤔

    Cure da vas ohrabrim, ja 7 zaleđenih, pa ih 5 nije uspilo. Ništa ne mora značit. Možda je jedna, ali prava. Nadam se da je tako <3 <3 

    🙎🏻‍♀️95-sve ok, 🙎🏻‍♂️87- oligoasthenozoo -> normo
    1.icsi- 4/2023-Cito
    12 🥚- 7 blastocista - sve ❄️
    1. 12.06 - FET 2 ❄️, jedna odlična, druga loša - ❌
    2. 12.07. - FET 1 ❄️ - ❌
    09- histeroskopija - sve ok
    3. 06.10 - FET 1 ❄️- ❌
    30.10 scratching endometrija
    4. 24.11. - FET 1 ❄️ - ❌
    Kariogrami , trombofilija ✅✅
    5.veljača- FET ❄️ -❌
    Biopsija maternice ✅
    6. 09.04.24 -FET ❄️ - 7dpt ➕ - beta ⏳ 13dpt- 580, 15dnt - 1248

  • Medo 23

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Dobar vam dan trudilice I trudnice, dugo vas čitam. Prvi put se javljam pokušati ću biti krataka 🙈 dugo borbe neuspješne, nakon što sam upoznala sadašnjeg muža nakon godinu dana samo ostali trudni😊 nažalost osjetila sam da nešto nije u red nisam se veselila (iako sam dugo očekivala bebicu no ta intuicija 😔) tubarna trudnoća, uklonili jajovod, pala u depresiju baš mi je bilo teško,nakon pregleda gin.savjetovao da nakon 2ciklusa pokušavamo dalje. Nakon 6 mjeseci sreća, plusić😍 nikome nisam govorila dobro se osjećala, čekala strpljivo pregled, muž skužio jer sam ubijala rotkvice😂😂, no opet tubarna, komplikacije, bila pred hemoragični šok jer u kbc-u Rijeka nisu bili sigurni pošto je beta bila uredna i otpustili me(tu je sreća da  imam super gin koji me primio odmah jer nakon 2dana u bolnici su me otpustili bez pregleda) pošto je već bilo 9+5 odmah me poslao na hitnu tu im je bila panika jer su skužili da su me otpustili prije 2 dana, opet laparaskopija uklonili i drugi jajovod. Imala sam sreću da mi je u viziti prije operacije bila dr sa humane reprodukcije koja me je smirila i objasnila moguće scenarije, utješila me i posvetila mi vremena. Tako da po izlasku sam u glavi bila ok, emotivno loše, plus dobila infekciju nakon laparo antibiotici. Svekrva me čuvala mazila pazila💗 svima nam je teško pali, ali krećemo u MPO u 7mj sve obavili u 2 tjedna, plan je bio ivf u 9mj 2022, no tu kreću komplikacije visoki androstendion i testesteron (stavili me na th-zaboravila sam naziv 🙄😔) no nakon 4mj prekinuli jer su vrijednosti rasle. Uputili me hitno endokrinologu no on je koma, ispoštovala sam kada me je poslao u DB radi pretilosti (nije pogledao nalaze, nije me pitao za simptome, samo da mi je BMI visok i to mu je bilo jedino bitno) izgubila na kilaži sva happy no nalazi 3puta gori, kasnije sam mu sama sugerirala za utz abdomena, mri nadbubrežne - sve ok na kraju po tom pitanju. Stagniram čekam već preko godinu da se nešto desi makar da znam uzrok no.. Ništa 😔 da li je netko imao sličnu situaciju? Imate li savjet? Molila bih preporuku dobrog endokrinologa(privatno ili hzzo, može i Rijeka ali nevažno je kamo 😁😁) čekam sada nalaz papa testa pa da mogu zakazati konzultacije na humanoj reprodukciji opet sa svim nalazima :)
    Sretno svim trudnicama, baš je divno čitati toliko pozitivnih razultata😍❤️ trudilice svima sretno 😘😘 da nam 2024ta bude svima lijepa i pozitivna
    Oprostite na dugom tekstu pokušala sam skratiti maksimalno🥹

    💃32
    🕺33 sve ok;
    2017.cista žutog tijela+endometriom sakrouterini lig. 11.21 tubarna (5+4)jajovod✂️
    5.22.tubarna (9+5)jajovod ✂️
    Androstendion 11.52 testesteron 3.59 Tsh2.79(inace do zad.nalaza bio 2 ili niže) DEHEA-s12.27, vit D 49.9 Amh 2.2(pijem D vital)

  • Avatar Anica!

    Anica!

    Broj poruka: 244

    Prijavi adminu

    Cure pomagajte, jako me peče dole, pogotovo ujutro nakon prvog mokrenja, od utrogestana vaginalno, uvijek mi tako krene nakon 10tak dana stavljanja, jeli nekoj bilo slično, jeli joj išta pomoglo. Za sad uzimam samo ujutro jedan Omnia Biotic Floral, ne znam može li se još nešto?

    🙎🏻‍♀️95-sve ok, 🙎🏻‍♂️87- oligoasthenozoo -> normo
    1.icsi- 4/2023-Cito
    12 🥚- 7 blastocista - sve ❄️
    1. 12.06 - FET 2 ❄️, jedna odlična, druga loša - ❌
    2. 12.07. - FET 1 ❄️ - ❌
    09- histeroskopija - sve ok
    3. 06.10 - FET 1 ❄️- ❌
    30.10 scratching endometrija
    4. 24.11. - FET 1 ❄️ - ❌
    Kariogrami , trombofilija ✅✅
    5.veljača- FET ❄️ -❌
    Biopsija maternice ✅
    6. 09.04.24 -FET ❄️ - 7dpt ➕ - beta ⏳ 13dpt- 580, 15dnt - 1248

  • Avatar Rolica

    Rolica

    Broj poruka: 682

    Prijavi adminu

    Razumna

    RolicaDa razumijem sve… i mi ćemo se u nekom trenu prebaciti na hzzo ako ne uspije privatno, ne mislim to plaćati u nedogled :/ Ali za početak si mislim ajde, ako mogu brže ovako postići neke rezultate, nek probamo. I ovako mi pare odoše na razne gluposti, pa sad barem znam da sam uložila u nešto za sebe. Nadam se da je tebi idući dobitan. Jesu ti ikada slali plod na analizu nakon izgubljene trudnoće? Nešto sam načula da to obično rade ako se ponavljaju takve situacije.
    Točno sam tako i ja razmišljala kad sam krenula.
    Ali nakon što smo potrošili cca 50-60 tisucica kuna bez uspjeha e onda sam se odlučila na postupke preko hzzo. A i dr L je rekao da meni može svatko napraviti bebu jer nismo neki zakokukuljeni slučaj, pitanje je sreće kod nas kad ćemo pogoditi dobitni embrij. U dobrim si rukama i bude sve dobro 💙. Nikad nismo išli na analizu ploda, pogotovo jer u zadnje dvije trudnoće nije bilo ploda.
    Lucky na čekanje se čovjek stvarno nekako privikne, kad sam shvatila kako to funkcionira počela sam uzimati slobodne dane i kad sam rasterećenje mogla čekati bilo je dobro. Uvijek se nađe netko za brbljati 😂, po mene dođe dr L i pita jeste li razmjenile sve recepte 😂. Ma da je dobiti dijete pa nek i košta i nek čekamo 100 sati.
    Jurky moja prijateljica je nakon 13-14 transfera konačno trudna i to u beti kod dr Dmitrovic. Prije je bila kod Lucingera i u ivf kod Grbavca i ovo joj je prva trudnoća nakon tolikih neuspjelih transfera. Sad je u 8tt. Znači na dobrom si mjestu 🥰 baš mi je drago da si sad u tome i na tebi je sad red da se omamiš 💙

    Da baš fino odu ti novčići xD Ma slažem se sa svime, vjv bi se ja i ranije prebacila privatno, doduše ne znam što će me ponijeti kad jednom napokon krenem 😂 Ovo za analizu vjerujem da je korisno, čudi me da sami doktori to nisu predložili. Ne može se više ništa izgubiti, osim dobiti neku korisnu info eventualno. Ali i tu je valjda riječ o štednji na svemu kad je pitanje zdravstva :/ Kao i meni, što ideš na sto pregleda, kad ono evo ti nalazi na granici trombofilije.
    Slažem se za čekanje, dobro je kad si na slobodnom danu pa ti je manje više svejedno, dok je onaj stres oko povratka na posao užasan... pojedeš se ako čekaš koju minutu predugo.
    Cure svima želim super dan i sretno 🥰

    👩 38 g, 08/20 - missed Ab, 11 tt (prirodna tr),
    AMH 2,24, fsh i
    kariogrami uredni,
    👨 37 g, oligozoospermia,
    1. 04/24 Beta+, 1 🐧 👉 FET 👉 missed abb 6 tt

  • Aneri21

    Broj poruka: 166

    Prijavi adminu

    sanjushka

    ⚠️ 🤞🏻❤️💪🏻 ⚠️
    SIJEČANJ 2024.23.1.
    JURKI32 - ultrazvuk ivf
    24.1.
    NPELICA - ultrazvuk
    SRECA3 - ultrazvuk
    BUBICA1 - ultrazvuk
    25.1.
    BEBOLINA2024 - 1. ultrazvuk ivf
    29.1.
    GABBY - ultrazvukVELJAČA 2024.5.2.
    KORNI - ultrazvuk
    SANJUSHKA - ultrazvuk ivf
    ANERI21 - beta
    6.2.
    FAITH - ultrazvuk
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
    ➡️ Ako još netko želi na listu neka javi…_____________________________Jurky sretno na uzv-u danas, nadam se da će biti puno folikulića 🥰
    Aneri neka se čvrsto uhvati 🤞🏻 Nisi ništa napisala ali ja te ubacila na listu 😁
    Luna hvala na info, nadam se da ni meni neće biti problem malo viši tsh.. ❤️

    Sanjushka
    Hvalaaa Ti 🤞❤️ Ovako je i lakše kad znamo da nismo same , nisam odmah skuzila za listu valjda sam preletila taj dio na forumu 🙈 

    👩🏻 - sve oke
    👦🏻 - sve ok
    Godinu i pol pokušavanje bez trudnoce ,
    Femara , folacin , duphastone, ovitrelle 7mj’23 - 1 AIH
    Beta ❌
    11mj’23 - 2 AIH
    Beta❌
    1mj’24 IVF prvi postupak
    Ovaleap 200 , Orgalutran,Ovitrelle
    13 oocita iz punkcije
    5 zdravih , 1 vracen
    Prva beta-468,73
    Druga beta-1079,71
    Prvi UZV 22.2

  • Avatar Lunolina

    Lunolina

    Broj poruka: 1330

    Prijavi adminu

    Medo 23 jako mi je zao zbog svega sto si prosla. Zalosno je da se pacijent mora raspitivati kako si pomoci jer su doktori nezainteresirani. Znam da ti Zagreb vjerojatno nije blizu, ali u Zagrebu u Petrovoj bolnici radi doktorica Davorka Herman Mahečić koja je najbolja endokrinologica s kojom sam bila u kontaktu. Od srca ti preporucam da razmislis o toj opciji - vrlo brzo dodjes na red, ja sam se narucila prosli tjedan i dobila sam termin 9.2. 😊
    .
    Anica mislim da je to zato sto utrogestan cijeli dan curka i stvara super okruzenje za razvoj bakterija. Pomaze ako cijeli dan pijes vodu - dakle, ne da strusis 2 litre u pola sata nego rasporedis hidratizaciju kroz cijeli dan kako bi redovito isla na pis pis pauzu i ispirala mokracnu cijev da se bestije ne razmnoze. A za po noci bi bilo idealno da spavas bez gacica, samo u pidzami da se mala lufta 😅 

    👱🏻‍♀️32 PAI-1 4G homozigot, AMH 17 pmol ➡ 19,9 pmol
    🧔🏻‍♂️32 sve ok
    Pokušavamo od 11/2022
    Bez trudnoće
    🏢 Škvorc
    2 & 3/24 IUI ❌
    4/24 IVF (Ovaleap 225, Orgalutran, Ovitrelle) 10🥚, 1🐣, 0 ❄️❌
    5/24 prirodni - 1 🐣 ❌
    Repromed
    9/24

  • Avatar AngelEyes

    AngelEyes

    Broj poruka: 254

    Prijavi adminu

    Jurki sretno na uzv, javi kako je bilo.
    Anica ne znam kako ti pomoći, nadam se da će iskusnije cure dati neki savjet. Kad se približiš porodu možemo detaljnije o tome. Ima stvarno jako dragih doktora i sestara u Du, koji pomognu i sa savjetima i podrskom. 
    Medo dobrodošla, razumijem te u potpunosti jer sam slično prošla. Samo pomalo i hrabro dalje, nadam se da će ti ova godina napokon donijeti sreću ❤️

    👩83.g. hashimoto, oba jajovoda✂️
    🧑82.g. sve ok 2016. tubarna (lapar., ode prvi jajovod)
    2020. stigla naša najveća sreća 🩵 (prirodna trudnoća)
    2022. spontani u 7tt
    2023. tubarna (lapar., ode i drugi jajovod)
    03/24 IVF, Cito ?

  • Ania

    Broj poruka: 129

    Prijavi adminu

    Anica!

    Mrvica11

    Ania


    Točno znam taj osjećaj o kojem pričaš - i mene je pogodilo što nema ništa za zamrznuti. Što su ti vratili, trodnevni? Držim fige da je ova jedna - tvoja mrvica koja će uspjeti 😀
    Vratili su mi dvodnevni 2stanicni i 3stanicni po njima dobre kvalitete e sad ima li tu sanse ne znam, nego me iznenadilo od 10 jajnih stanica,oplodjeno 9 pa prezivjelo 7 i onda nakraju nista za smrznit, iako mi kazu da nista to nije strasno da se jednostavno dogodi i da je najvaznije da kvalitetan,pa sad,na cekanju sam,jos 10 dana do bete 🤔🤔
    Cure da vas ohrabrim, ja 7 zaleđenih, pa ih 5 nije uspilo. Ništa ne mora značit. Možda je jedna, ali prava. Nadam se da je tako &lt;3 &lt;3

    Hvala na ohrabrenju:) Istina, taman i da imam(o) ne znam koliko smrzlića, ništa ne znači ako nije kvalitetna. Znam curu kojoj se oplodila samo jedna koja je vraćena i eto je sad trudnu. 

    Ja 1987., endometrioza, AMH 9,8pmol/L, euthyrox.
    On 1982., normozoo., sve ok.
    10/23. 1.IVF, sv. Duh, 4 js., ET 1 trodnevni, beta 0
    5/24. 2.IVF, sv. Duh, ET 1 trodnev., beta 0
    Čekamo FET...

  • Medo 23

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Lunolina hvala puno, dobro dođe bilo kakava info preporuka i savjet samo da se pomaknem iz začaranog kruga😊😊

    💃32
    🕺33 sve ok;
    2017.cista žutog tijela+endometriom sakrouterini lig. 11.21 tubarna (5+4)jajovod✂️
    5.22.tubarna (9+5)jajovod ✂️
    Androstendion 11.52 testesteron 3.59 Tsh2.79(inace do zad.nalaza bio 2 ili niže) DEHEA-s12.27, vit D 49.9 Amh 2.2(pijem D vital)

  • Avatar sanjushka

    sanjushka

    Broj poruka: 871

    Prijavi adminu

    ⚠️ 🤞🏻❤️💪🏻 ⚠️SIJEČANJ 2024.
    23.1.
    JURKI32 - ultrazvuk ivf
    24.1.
    NPELICA - ultrazvuk
    SRECA3 - ultrazvuk
    BUBICA1 - ultrazvuk
    25.1.
    BEBOLINA2024 - 1. ultrazvuk ivf
    29.1.
    GABBY - ultrazvuk
    31.1 
    ANICA! - beta
     
    VELJAČA 2024.
    5.2.
    KORNI - ultrazvuk
    SANJUSHKA - dogovor za ivf
    ANERI21 - beta
    6.2.
    FAITH - ultrazvuk
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
    ➡️ Ako još netko želi na listu neka javi… 
     
    _____________________________________
     
    Evo Anica ubačeno.. ☺️ Držim fige i za testić sutra. 🤞🏻🤞🏻

    👩🏼 36, endometrioza, 1 jajnik u funkciji, AMH 0.44µg/L
    🧔‍♂️ 32, normozoospermia
    ✴️KBC Rijeka
    1. 2020. stim, zamrznuta 1js zbog endo
    2. 4/23 stim IVF, 2js + 1 odmrznuta, 2 oplođene, transfer 1js, ➖
    3. 9/23 prir. IVF ➡️ 1js ❌ nije oplođena
    4. 10/23 prir. IVF ➡️ 1js, transfer, ➖
    ✴️Beta+
    5. 2/24 stim IVF ➡️ 2js, 1 oplođena, transfer 2d zametak, 12dnt ➕, 13dnt β 403, 15dnt 730, 18dnt 2364, 20dnt 3428, nema ❤️ - BO💔
    ✴️Repromed
    6. 6/24 stim IVF, prekinut postupak, loš ciklus
    7. 9/24⏳

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.