Potpomognuta oplodnja vol. 6

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar petra30

    petra30

    Broj poruka: 1028

    Prijavi adminu

    Anemona

    Drage moje, pomagajte 😞
    Išla sam piškiti prije 15-20min i nakon toga me počelo jako boljeti u donjem dijelu stomaka i prema guzi. Nemam mučninu, povraćanje, proljev, vrtoglavice. Štoperica je bila u četvrtak, punkcija u subotu.
    Popila brufen 600 i držim termofor s toplom vodom. Ujutro sam naručena na kontrolu, ali ako me ne prestane boljeti, kontam da moram do bolnice.
    Jel netko imao sličan slučaj? 😞


    Ej, ne znam koj ti je intezitet boli, ali recimo meni je od punkcije pa skroz do transfera odlazak na wc  piškiti bio nocna mora… Bas je bolilo… Kasnije su mi rekli, uvecani jajnici i blagi hiper… Proslo je nakon transfera.

    Ja-33- papa,brisevi, hormoni✓
    Mm-37- normo✓
    Radimo na bebi 3 godine.
    HSG-jajovodi prohodni-ciljani odnosi.
    IVF-10 mj.-Petrova-ovaleap-cetrotide-ovitrelle-14🥚
    16.10- transfer jedne blastice-biokemijska❌
    Ostalo 6 🐧❤️
    Fet-veljaca -transfer blastice-25.02-1. beta 351❤️2-770❤️ 6+2❤️
    5-12tt hematom+mirovanje
    12tt hematoma nema,nipt uredan-curica💖
    [lilypie.com]

  • Ivy19

    Broj poruka: 242

    Prijavi adminu

    maslačakxx2

    Cure zao mi je šta ne pratim,meni steka forum pa se izivciram. Naišla sam slučajno na post s brutalnom betom i jedna super priča o blizancima nakon tajnog postupka, smela sam nadimke,sorii, ali i čestitam
    Mene zanima jel iko od vas pia Normabel od 2 mg u ijednom periodu trudnoće, meni je dr rekla da slobodno pijem kad sam imala onu agoniju s povraćanjem i želucem,ali bila sam nekako nesigurna pa nisam popila nijedan. A jučer i danas su me grcevi mučili pa sam.popila po 1 od 2 mg, jedan jučer i jedan danas. Opusti mišiće, al evo nez ni sama, nekako mi se ne pije ništa šta nije nužno. Kakva su vaša iskustva?


    Moje iskustvo,za grceve sam uzimala magnezij u granulama svaki drugi dan plus sumeci kalcij 1x tjedno,preporucio moj ginic,a tako mi je pasalo i bilo mi ok!Sto se tice normabela nisam ga uzimala cijelu trudnocu,ali vec pred kraj trudnoce mi ginic dao ujutro,popodne i navecer po 2mg jer sam imala smrtni slucaj u obitelji,al sam se pocela otvarat od njega i nakon par dana morala prestat!Rodila 2 dana prije termina,sve ok!!

    👱🏻35-sve ok
    👱🏻‍♀️35-PCOS,mala kilaža,nizak secer,nesp.neplodnost🤷🏻‍♀️
    2014 u mpo vode
    2015,2016 AIH-❌
    1.IVF “17-18 oocita-4 blastice
    11.17.stim.FET-2 blastice❌
    05.18.prirodni FET-2 blastice,beta 1265,decko
    2.IVF ”21.-15 oocita-6 blastica,hiper,5 dana bolnice
    02.21-stim.FET,2 blastice,spontani 5tj
    09.21-stim.FET,2 blastice❌
    04.22.-stim.FET,2 blastice,💔💔10tj.
    3.IVF "23-15oocita - 6 blastica,blagi hiper
    3xstim.FET❌
    04.24.-FET uz Femaru⏳

  • Ivy19

    Broj poruka: 242

    Prijavi adminu

    Mariaa94

    Cure jedno ovak informativno “statisticko” pitanje 😂 s obzirom na situaciju u kojoj smo sve mi jeste li odustale od kave, cigareta? Koliko vas pusi? Ja sam pusac, kavu pijem a ono mogla prezivit s jednom dnevno nisam nesto previse luda za kavom ali cigarete uff…


    Osobno nisam odustala ni od kave ni od cigareta,kutiju imam 2 dana,a kave barem 3 salice dnevno,a nekad i 6🙈!U trudnoci smanjila jedno i drugo!

    👱🏻35-sve ok
    👱🏻‍♀️35-PCOS,mala kilaža,nizak secer,nesp.neplodnost🤷🏻‍♀️
    2014 u mpo vode
    2015,2016 AIH-❌
    1.IVF “17-18 oocita-4 blastice
    11.17.stim.FET-2 blastice❌
    05.18.prirodni FET-2 blastice,beta 1265,decko
    2.IVF ”21.-15 oocita-6 blastica,hiper,5 dana bolnice
    02.21-stim.FET,2 blastice,spontani 5tj
    09.21-stim.FET,2 blastice❌
    04.22.-stim.FET,2 blastice,💔💔10tj.
    3.IVF "23-15oocita - 6 blastica,blagi hiper
    3xstim.FET❌
    04.24.-FET uz Femaru⏳

  • Avatar Aries85🐏

    Aries85🐏

    Broj poruka: 489

    Prijavi adminu

    Ana26 oni nisu sigurni,postoje neke studije da je zbog manjka folne,al kad sam je izvadila bila je dostatna..a uzimala sam je prije punkcije 2mj i do 3mj.trudnoce,tako da..sve ie to neobjasnjeno . Ideno dalje ,cekaju nas novi izazovi 🤞🏻

    👩🏻 37.Hashimoto👨🏻34.sve ok
    Poliklinika Beta +
    1.ivf.stimulirani:15js,6 blastica 2019.

    Fet :2.mj 2020,1 blastice- ✖️

    Fet:11.mj2020 ~2blastice ✔️Beta 493 pa 1183,1 bebica🥳
    3.mj 2021.medikam.u 20.tt💔
    Fet 1 bl.u 10.mj 2021 ✖️
    Fet 2 blastice 28.1 -beta➕10.dnt 716,12.dnt 1535 🙏
    21.2 imamo ❤️ 8.4 mini anomaly -ok🙏 Qualified test pokazao,stize nam curka Mila🌸🙏
    [lilypie.com]

  • RebekaB

    Broj poruka: 450

    Prijavi adminu

    šesnica

    Drage ženice, nalazi Bete su stigli na mail prije pola sata, Beta je 800‼️‼️‼️😳😳
    Ne mogu opisati koji osjećaji,od plakanja,smijanja, do neke panike, znači sve ❤


    Kako lijepa vijest za dobro jutro ❤❤❤❤❤❤ 

    👱‍♀️ 84- AMH 4.5 👦 80 sve ok. Pokusavamo 2g.
    (Split) ~1x ivf polu stimulirani/femara od 2-6d/menopur + ovaleap i orgalutran. 2 folikula. 15.5. punkcija 1js
    -transfer 18.5.
    31.5. Test negativan ❌
    Novi postupak 10/21 dr.Lucinger 🤞
    -Gonal 300/Cetrotide
    -6js/3 oplodene, jedna odustala
    -8.11 treci dan 2vracene -8stanicne ❌
    Novi postupak 7/22 Petrova.. pergoveris 150iu/gonal 150iu + orgalutran/ovulacija prije punkcije.

  • Bea2604

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu


    Pozdrav drage ženice, nova sam ovdije, a moja priča je ovakva…
    Suprug i ja već godinu dana aktivno radimo na bebici, meni je 26 godina njemu 33. Već pri samom razgovoru da se prestajemo čuvat oboje smo napravili sve pretraga, rekli su nam da je sve super, dapače da bi trebalo doći do trudnoće u tren oka, ali ništa. 😞😞
    Trenutno smo počeli razgovarati o tome da pokušamo na drugačije načine jer očito prirodno ne ide baš.
    Kakva su vaša iskustva s ulaskom u postupak, nakon koliko ste se pokušavanja vi odličile? 🙈🙈

  • Avatar Mila-Milica

    Mila-Milica

    Broj poruka: 319

    Prijavi adminu

    Večer ekipica, evo mene nakon prošlog neuspjelog feta.
    U pripremama za novi,  za fet zadnje blastice. Sve nade polažem u nju! 💪💪🙏🙏
    Počela sam piti sok od cikle od Fruktala i Encijana… Kupila od svakog po 2 boce 0,75l. Koliko dnevno je dovoljno piti? 2 deci ili više???
    Osim toga, negdje sam pročitala kako su za zadebljanje endometrija dobri i brazilski oraščići. Konzumirate li i to? Od kad do kad (koje dane ciklusa) i koliko često? 
    Hvala unaprijed!!!

    Svima želim puno sreće s punkcijama, er, fet, betama i urednim i školskim trudnoćama🍀🍀. Dat će dragi Bog, samo moramo vjerovati i viti optimistične iako je to nekada tako teško. 🙏🙏🙏

    👩40 🧔37
    Anovulatorni ciklusi, spermiogram super
    7/20 stimulacija, 2 folikula, 1 blastica 🐧
    9/20 FET, beta =0
    12/20 stimulacija, 10 folikula, 5 blastica 🐧
    1/21 FET 2 blastice.
    Beta 22.1. = 229,9 ; 25.1. = 657,1 ; 29.1.=3040,7
    11.2. Kuca nam ❤. Jedno ali vrijedno!🙏
    1.3. Missed ab - 10 tt
    10/21 FET 2 blastice, beta = 0,2
    12/21 FET 1 blastica, beta = 0
    12/21 stimulacija, 4 folikula, 1 blastica 🐧
    1/22 FET, beta=0,1
    11/22 stimulacija, 5 folikula, jedan 3dnevni

  • Ana0603

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima 😀 Nova sam na forumu, zanima me jeli netko imao iskustva s molarnom trudnoćom? 

  • Avatar Lidach11

    Lidach11

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, 
    nova sam ovdje i nesto se bas ne snalazim sa stručnim nazivima za potpomognute oplodnje i sve vezano za njih, ali bih svakako dala svoje iskustvo koje jos uvijek traje i postavila pitanje..  
    Problemi:
    ● kod mene PCOS sindrom 
    ● kod supruga usporeni spermiji 
    Početkom 7 mjeseca smo počeli “suradnju” s jednom Kinderwunsch Klinikom u Münchenu (posto tu i zivimo) i do sada smo imali dvije neuspješne Inseminacije.. 
    Danas, 15.11. imamo treću.. Prve tri Inseminacije nam pola placa zdravstveno osiguranje,  ostale moramo sami financirati.. 
    Kako sam čitala po raznim forumima i našim i njemačkim, vecinom preporučuju do tri Inseminacije, pa ako ne uspije, bolje IVF ili ICSI postupak.  
    Mi svakako sutra imamo razgovor sa doktoricom da vidimo hoćemo dalje Inseminaciju ili ipak IVF ili ICSI.. 
    Problem je sto ni sami vise ne znamo koliko je pametno ici dalje sa Inseminacijama jer očigledno da ne pali taj način..  
    Za naše probleme su, i moj ginekolog i od supruga urolog, pa i kućni doktor, rekli da “nije veliki problem”, dakle kod mene “mali” i kod supruga “mali” i zato ne ide.. 
    Moje pitanje je, ima li koji slucaj kao naš i da ste uspjeli zatrudniti pomoću IVF ili ICSI postupka? 
    Hvala svima na odgovorima te vam želim, kao i samoj sebi, što prije to najveće blago ovoga svijeta da drzite u rukama i mazite i pazite i ljubite na svakom koraku 🙏😇

    👱🏻‍♀️ 1989. - PCOS sindrom
    👦 1985. - usporena sperma (drugi naziv ne znam)
    13.08.2021. Prva Inseminacija - neuspješna.
    15.09.2021. Druga Inseminacija - neuspješna.
    15.10.2021. Treća Inseminacija - jos čekamo rezultate
    16.10.2021. Obavljen razgovor oko IVF/ICSI ukoliko treća Inseminacija ne uspije..
    IVF/ICSI planiramo tek u 4. ili 5.mj 2022.
    München, Kinderwunsch Zentrum Pasing..

  • Avatar Emma05

    Emma05

    Broj poruka: 427

    Prijavi adminu

    Cure koje ste nove a pisale ste ovdje..na novoj temi smo vec pa pisite tamo..imate link 2 strane prije na Ančinoj objavi na 2092 str..inace je volume 7 pa ga mozete i tako pronac na forumu..

    💁‍♀️38(endo,🧬Mthfr, Pai)🧔36(normo)
    Amh 21
    15 godina radimo na 🐣😊od 2009 u mpo
    2016.vanmat.(d.jajovod✂️)❌
    1.IVF 2017 ❌
    2.IVF 2017; 2BC/ Op.lpsc✂️6dnt❌
    03/18 FET 2BC❌
    2019 FET 2BC;11dnt-122,14 dnt-305 Op.vnm.✂️ ❌
    3.IVF 2021-2BC❌
    4.IVF 2022/ ET 1 3dn❌️
    06/2023 FET 1BC+embryoglue❌️
    10/2023 FET 1BC+embryog.❌️
    01/24 FET 1BC biok.❌️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.