Potpomognuta oplodnja vol. 6

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Marita_07

    Marita_07

    Broj poruka: 218

    Prijavi adminu

    SeniRemus, Ribic… kako lijepo🥰 mi takodjer tepamo i mazimo mrvu,barem taj osjecaj dok jos traje neizvjesnost neka bude ispunjen trackom nade i srece.🍀👶🙏SeniRemus vidim u potpisu trombofiliju pa me zanima da li pijes aktivnu folnu i sto su ti rekli dr.za cijepivo?Koje mutacije imas?

    👩‍🏫 38.g., niski Amh 2.1 pmol/L,LH 4.1,visok FSH 10, (low responder), dobiveni zametci odlicne kvalitete
    👨‍💼 43.g., sve uredno.
    7 IVF stimulirana postupka (polik. IVF), 2 missed ab 💔💔 (medikam.prekid).
    7./21. trombofilija,PAI 4G/4G,FV Leiden
    3/24.napravljena histeroskopija, sve u redu.
    3/24. kariogrami supružnika,sve u redu.
    6./24 prekid ET,zametak prestao s razvojem. 1💔

  • Avatar SeniRemmus

    SeniRemmus

    Broj poruka: 393

    Prijavi adminu

    Rita55 imam MTHFR heterozigot i PAI1 4G/4G homozigot, 3 biokemijske i obiteljsku anamnezu (tata prebolio plućnu emboliju i duboku vensku trombozu). Pijem aktivnu folnu zbog MTHFR-a, a zbog PAI1, biokemijskih i obiteljske anamneze se svaki dan trudnoće pikam heparinom (od dana transfera). Za cjepivo mi nitko nije dao jednoznačnu preporuku (pitala sam privatnog i socijalnog ginekologa, MPO doktora, moju LOM, hematologicu), kao ni mom tati (on je i u Njemačkoj ispitivao specijaliste i doktore) jer se i posljedice kovida i nuspojave cjepiva manifestiraju u obliku krvožilnih problema pa je teško predvidjeti koje je manje zlo u svakom individualnom slučaju. Nisam cijepljena i ne mislim se cijepiti do kraja trudnoće, a ni prvih 6 tjedana post-partum koliko moram nastaviti pikanje heparinom 😘

    Ja 1991., PCO, trombofilija
    MM 1992., teški OAT
    1.IVF/ICSI + FET 🐧🐧 ✅

  • Mjau

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    Nakapakica

    Mjau

    NAKAPAKICA kako ide? Dokle ste? ❤️
    Krecem sa ciklusom, ocekujem do 30.11. Da cu dobiti i onda ono treci dan sa bockanjem da krenem, uh vec me frka kako se blizi, al dako bude treca sreca 😇
    Hvala sto pitas 💖

    Pa radices betu u meni najljepse dane i praznike ☺️ prelijepo! I zelim svu srecu!
    Ti odavno ides kod Cejovica ili kako shvatih sada ti je drugi postupak kod njega? 

    1994god. Bez jajovoda
    Prva stimulacija gonalima pocev od 23. avgust 2021. Dobijeno 19oocita oplodilo se 16. Cekamo 5ti dan
    09.09.2021. Transfer jedne blastociste, zamrznuto 5

  • Avatar Anemona

    Anemona

    Broj poruka: 605

    Prijavi adminu

    Inna_92, zamolila bih te kad budeš stigla da mi napišeš postupak histeroskopije endometralnih polipa. Doktorica nije sigurna jel ih vidjela kod mene, ne znam odakle su se odjednom pojavili, znat ću sve u utorak. Pa skupljam informacije na sve strane, baš me strah ako budem još i to morala 😞 da ponovno moram na anesteziju i da mi šire grlić maternice, kako to poslije utječe na sve?

    💑 86'/84'(hipo-hashi, amh28, necroso, TESE)
    1.IVF 10.mj (rekovelle + orgalutran/ovitrelle)
    11/21 aspiracija: 12, 3 🐧💗💗💗
    11/21-histero
    02/22 FET 💗 prirodni+ovitrelle, 💔
    06/23 FET 💗💗 prirodni 💔
    "Misli dobro, pa će dobro i biti" 🙏

  • Avatar Nakapaka

    Nakapaka

    Broj poruka: 291

    Prijavi adminu

    Mjau prvu radila na Ct, ali nesto nezadovoljna bila i embriolog mlada bzv bas me smlatili olako pa sam drugu zbog Čejovica i Andrijane presla i ne bih ih mijenjala i ako eto sad nije uspjelo… evo vidjecemo sad kako ce biti 🥰

    👩🏽34god

  • Avatar Angeleyes

    Angeleyes

    Broj poruka: 555

    Prijavi adminu

    Cure, koliki je rizik od hiperstimulacije jajnika, o cemu to ovisi? Jel zbog toga preporucujete iso sport i proteine nakon punkcije? 

    33 god. 🙋🏻‍♀️
    41 god. 🙋🏻
    👶🏻 David - 05.12.2022. 🩵

  • Avatar Inna_92

    Inna_92

    Broj poruka: 779

    Prijavi adminu

    Anemona, znači ja sam išla na ambulantnu histeroskopiju, tzv. "office" histeroskopiju. Kod kuće sam popila 5 mg Normabela da se smirim (rekli su, dapače😄) Došla sam tamo sat vremena ranije, te mi je sestra dala u guzu injekciju protiv bolova. Sat vremena kasnije sjela sam na ginekološki stol i doktor mi je metalnim aparatom s kamericom ušao u maternicu. Sam postupak sam osjetila kao menstrualne grčeve. Doktor je izvadio 3 polipa veličine 4 do 6 mm. Uzorke su poslali na PHD analizu (nalaz došao na mail uredan, tj standardan za polip). Nakon toga sam išla doma, jako malo sam krvarila - samo taj dan smeđe, sutradan više ništa. I dobila sam za doma Doksiciklin 8-10 dana jer je u pozadini polipa često kronični endometritis, a doksiciklin je najbolja terapija (tamam dan prije ovulacije mi je bila zadnja tableta)
    Kod ambulantne histeroskopije nema dilatacije grlića maternice i nema opće anestezije, samo prije zahvata pikica protiv bolova. Ako pak ideš na operativnu histeroskopiju, onda ide opća anestezija i na samom zahvatu dilatiraju grlić maternice.

    👩 31 - desni jajovod neprohodan, a lijevi slabo prohodan, AMH 24.5 pmol/L
    🧔 37 - normozoospermija
    *11/2021 - biokemijska
    *3/2022 - 1. IVF - 4 🐧🐧🐧🐧*4/2022 FET 1🐧,➕
    *12/2022 - stigao naš dečkić💙

  • Avatar annboleyn

    annboleyn

    Broj poruka: 523

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure 🤗
    Redovno vas citam, radujem se i tugujem sa vama, ne pisem jer se kod nas nista jos ne desava, iz nemedicinskih smo razloga (priroda suprugovog posla) jos na cekanju (nadamo se postupku pocetkom iduce godine 🤞) 
    Dijelim sa vama tekst koji je meni bio zanimljiv, mozda nekoj od vas bude od koristi …
    https://www.remembryo.com/eggquality/

    👩🏻‍🦰 39, 🧔🏻36
    Ja: amh 1,53 ng/ml (ponovljeni nakon 2 sedmice 0,6) fsh 12,9, mthfr i pai mutacije, hipertenzija
    MM: odstranjen testis zbog tumora, nakon operacije radioth., oligozoospermia
    Kariogrami: uredni
    Trudimo se od 2.2018.
    6.2018. missed ab 8GN, kiretaza
    02/2022 💔 12GN
    1.IVF 6/22 Femara, Gonal F (2175), Cetrotide, Ovitrelle, 3🥚, 1🐧 bez tranfera (los PGT-A)
    2.IVF 01/24: Femara, Menopur 300 (16 dana), Cetrotide, 2xDecapeptyl, 7 🥚, 5 oplodjenih, 2 🐧 FET 30.03., dolazi curica ❤️

  • Mjau

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    Nakapakica

    Mjauprvu radila na Ct, ali nesto nezadovoljna bila i embriolog mlada bzv bas me smlatili olako pa sam drugu zbog Čejovica i Andrijane presla i ne bih ih mijenjala i ako eto sad nije uspjelo… evo vidjecemo sad kako ce biti 🥰

    Cetinje.. Dr je dobar nego imaju previse posla. Jedan embriolog jako dobar drugi mlad(A) pa koji te zapane. Mi smo se bas obradovali sto je Adrijana presla u Pg jer ona je vrhunski embriolog. A Cejovic me odusevio bas.. Pijes li nesto, treniras? 

    1994god. Bez jajovoda
    Prva stimulacija gonalima pocev od 23. avgust 2021. Dobijeno 19oocita oplodilo se 16. Cekamo 5ti dan
    09.09.2021. Transfer jedne blastociste, zamrznuto 5

  • Avatar Nakapaka

    Nakapaka

    Broj poruka: 291

    Prijavi adminu

    Mjau e pa mene nije dopao Lazovic vec Zdenka Koturovic, on se nije puno ukljucivao, dopala me i mladja embriolog bukvalno pocetnica… al dobro, ovamo sam zadovoljna… pa slabo treniram ne stizem al pijem sve suplemente sa ovih stranica… svaki put mi ishvale na transfer endometrijum al eto nece pa nece da se primi 🤯

    👩🏽34god

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.