Potpomognuta oplodnja vol. 6

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Stela_M

    Stela_M

    Broj poruka: 3021

    Prijavi adminu

    Anči 💕

    Stela nadam se da ce se i kod mene pokrenut..bas mi smeta jer se osjećam ko balon hahaha…probat cu sad totalno da ne jedem poslje 6 i bazirat se na zelenilo i proteine pa ćemo vidjet…i meni je tako 10 kg da skinem bilo bi super..al eto cilj mi je 15 jer racunam da ću ostat trudna pa da imam par kila prostora za udebljat se 😂😂
    Nada proučit ću svakako hvala ti 🤗
    VM ako kariogram ne stima onda ides na savjetovanje kod genetičara…


    Nemoj izbacivati ugljikohidrate jer je to sve kratkoročno skidanje kila jedi ih ali u umjerenim količinama integralni kruh,zobena kaša, riža,tijesto sve je to zdravo ali ne u velikim količinama ja sam jedan period to sve izbacila jela meso i zelenilo i krva slika mi je bila blago rečeno koma… ti sebe najbolje poznaješ što ti paše jedi što ne izbaci,  sokovi, slatko, chips ostala s oproštenjem sranja zaboravi i ići će kile dole naravno uz fizičku aktivnost, ako sam ja ljenivac mogla skinuli 14 kg prije prvog postupka onda može svatko 🤣🤣

    👩36 pcos, hipotireoza, hashimoto, IR, Amh 37,3 PAI 4G/5G, MTHFR c/t
    🧔33 asthenonecrozo.. ➡️ normo
    2 × IVF - 8 🐧
    10/22 FET 1 🐧 beta 12
    02/23 histero
    03/23 FET 1 🐧 beta 8
    04/23 FET 2 🐧 + heparin i prolutex 11 dpt beta 246, 13 dpt beta 642, 15 dpt beta 1667 ➡️ 09.6 uzv ❤️❤️➡️uzv 23.6❤💔OTP - 01.2.'24. It's a boy
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Anči 💕

    Anči 💕

    Broj poruka: 5741

    Prijavi adminu

    Juricka tako su i moja dva bila savršena..endometrij školski, savršen..jedan embrij je bio čak za dan napredniji..pa opet nije uspijelo 🤷🏽‍♀️ fakat ne kuzim..i sad kad razmisljam unazad samo me glava zaboli jer me strah da opet ne bude sve savrseno pa prc na kraju…

    👩 1996 god.Sve ok,AMH 28
    🧑 1995. godAzoospermia - nepoznat uzrok
    KBC Osijek
    6/21 TESE, dobiveni spermiji
    9/21 postupak Gonal 150 IU, Orgalutran 0,25, Ovitrelle , 13.09 aspiracija : 9🥚 ➡️ 3 oplođene, nema 🐧 ➡️ 16.09 transfer 2 prekrasna embrija, beta 0,2 ❌
    03/22 postupak rekovelle 9,66, orgalutran 0,25, ovitrelle , 16.03 aspiracija 10 🥚 ➡️ 6 oplođenih, nema 🐧 , 21.03 transfer - 2 blastice 🤞🏻 ❌
    ⏯️

  • Avatar Kacusha

    Kacusha

    Broj poruka: 1553

    Prijavi adminu

    Curke hvala na podrsci 😊 Anchy ja sam od postupaka sva u celulitu nekada nosila hlace 32,sad jedva udjem u 36. Ali godinu dana nisam vjezbala, sad krecem u teretanu 🦾 Rebeka ja uvijek kazem zivjela anestezija 😁 Manemoj cestitke na sinu ❤️

    👱‍♀️39g, 👨‍🦰31g, 👩‍❤️‍💋‍👨2g,
    👱‍♀️AMH 7,78 pmol/l, NK ++, ANA poz, PAI 4g/4g, MTHFR mut
    👨‍🦰 Oligo-normo
    8 transfera, 12 embrija (7blasto, 3 morule, 2-3dnv)1 izvanmaternična. Poliklinika Škvorc, Podobnik, IVF. 🌈
    12mj 2022. posvojenje Emili 💜

  • Avatar Anči 💕

    Anči 💕

    Broj poruka: 5741

    Prijavi adminu

    Stela1987

    Anči 💕

    Stela nadam se da ce se i kod mene pokrenut..bas mi smeta jer se osjećam ko balon hahaha…probat cu sad totalno da ne jedem poslje 6 i bazirat se na zelenilo i proteine pa ćemo vidjet…i meni je tako 10 kg da skinem bilo bi super..al eto cilj mi je 15 jer racunam da ću ostat trudna pa da imam par kila prostora za udebljat se 😂😂
    Nada proučit ću svakako hvala ti 🤗
    VM ako kariogram ne stima onda ides na savjetovanje kod genetičara…

    Nemoj izbacivati ugljikohidrate jer je to sve kratkoročno skidanje kila jedi ih ali u umjerenim količinama integralni kruh,zobena kaša, riža,tijesto sve je to zdravo ali ne u velikim količinama ja sam jedan period to sve izbacila jela meso i zelenilo i krva slika mi je bila blago rečeno koma… ti sebe najbolje poznaješ što ti paše jedi što ne izbaci, sokovi, slatko, chips ostala s oproštenjem sranja zaboravi i ići će kile dole naravno uz fizičku aktivnost, ako sam ja ljenivac mogla skinuli 14 kg prije prvog postupka onda može svatko 🤣🤣


    Sokove ne pijem bas ni općenito..ovo sam izbacila mozda jednom tjedno da pojedem čips ili dva reda cokolade..jedino sam sad kad sam bila u zg malo udarala sve redom hahahah…
    Pa da zapravo sam to i mislila tako tu zobenu kašu doručak i večera sa nekim voćem i to, a kroz dan meso i zelenilo..rizu ne volim 🤮😂😂 
    Probat cu sad i malo smanjit obroke i ne jest iza 6..i ubacit to nesto za izbacivanje vode…
    Ma ja kad zapnem skinem kile samo eto treba se pokrenut 😂 inače sam i ja 🦥

    👩 1996 god.Sve ok,AMH 28
    🧑 1995. godAzoospermia - nepoznat uzrok
    KBC Osijek
    6/21 TESE, dobiveni spermiji
    9/21 postupak Gonal 150 IU, Orgalutran 0,25, Ovitrelle , 13.09 aspiracija : 9🥚 ➡️ 3 oplođene, nema 🐧 ➡️ 16.09 transfer 2 prekrasna embrija, beta 0,2 ❌
    03/22 postupak rekovelle 9,66, orgalutran 0,25, ovitrelle , 16.03 aspiracija 10 🥚 ➡️ 6 oplođenih, nema 🐧 , 21.03 transfer - 2 blastice 🤞🏻 ❌
    ⏯️

  • Sen2021

    Broj poruka: 101

    Prijavi adminu

    VM

    Sen2021

    VM

    vuky

    ribic

    VukyCestitam i neka sve dalje bude dobro!

    Sto si uzimala sad od lijekova sad za postupak?

    Dobro jutro…
    Svoju terapiju - siofor i eutirox
    Folacin
    utrogestan i duphaston ( od aspiracije )
    Clexan od transfera
    Normabel pi potrebi ( uzela sam kad osjetim grčeve i obavezno pred spavanje )
    Histero mislim da mi je endoscratching pomogao za endometrij!
    I ja sam bila / ne znam pravu riječ / jer nije opusten ( to mrzimo) ali bila sam ( i jos sam ) pomirena sa svim ishodima! Jednostavno, na neke stvari apsolutno ne mozemo utjecati!
    Uzimali smo prije postupila quoenzim q10, E vitamin, D vitamin, on l carnitin i r acid ( njemu su spermiogram ishvalili ful ) i pili domaću aroniju!
    Maknuli junk, on alkohol i cigarete skroz, ja ne pušim
    a ni ne pijem ni inace, ali isto nisam niti na nekoj festi - bili smo totalni partibrejkeri, nismo jeli nista procesuirano, hodamo dosta i ne znam jel ista od toga pomoglo no sve to smo! Meni je promjena sto radim za sebe i mirna i sretna sam! A sada, sta ce biti dalje… nadam se dobrome 💜

    Pozz cure

    Vuky cestitam od ❤, koliki je tebi bio TSH kad si dobila Eutyrox? Sto si prvi puta bila kod Vrcica i iz prvog postupka kodnjega odmah uspjela?
    Ribic sretno i M_G držim fige za betu.
    Ja vadim u petak betu. Od simptoma uvijek isto, prije par dana ko da cu mengu dobiti, bolne cice, napuhnuta prestrasnooo, apetit za slona, zgaravica. Ali tak mi je bilo svaki put.
    Ne ocekujem puno jer su mi od 3 aspirirane js odmah 2 propale a 1 embrio su vratili vec 2.dan 😒. Zbunjuje me sto meni dr kaze da nema potrebe za dodatnim pretragama nakon tolko neuspjeha 🙄. Sto mogu sama izvaditi?
    Sto se tiče MTB u soku sam ostala 🥺, em se tolko napatila a svi smo bili sigurni da je konacno to to. Ona mi je bila bas svjetla tocka u ovom mracnom tunelu kroz koji koracamo. Zao mi je 😔.

    Pozdrav VM, u istim sam dilemama i nedoumicama sta dalje.Doktor je dao da uradimo kariotip oboje i dalje predlaze genetsko ispitivanje embrija, prije prvog postupka sam radila nalaz rubela, ostalo nista, osim hormona

    Pozz, ocito same moramo istrazivat. Pa sta kod nas rade genetsko ispitivanje embrija??? Sto se tice kariotipa, a sta ako tu utvrde da nesto ne stima, dobijes terapiju ili jednostavno ne stima i to je tak?


    Sto se tice kariotipa i ja sam ovako shvatila kao sto kaze Anči. Genetsko ispitivanje rade u klinici u kojoj sam ja ali u BiH.

  • Avatar Stela_M

    Stela_M

    Broj poruka: 3021

    Prijavi adminu

    Anči 💕

    Stela1987

    Anči 💕

    Stela nadam se da ce se i kod mene pokrenut..bas mi smeta jer se osjećam ko balon hahaha…probat cu sad totalno da ne jedem poslje 6 i bazirat se na zelenilo i proteine pa ćemo vidjet…i meni je tako 10 kg da skinem bilo bi super..al eto cilj mi je 15 jer racunam da ću ostat trudna pa da imam par kila prostora za udebljat se 😂😂
    Nada proučit ću svakako hvala ti 🤗
    VM ako kariogram ne stima onda ides na savjetovanje kod genetičara…

    Nemoj izbacivati ugljikohidrate jer je to sve kratkoročno skidanje kila jedi ih ali u umjerenim količinama integralni kruh,zobena kaša, riža,tijesto sve je to zdravo ali ne u velikim količinama ja sam jedan period to sve izbacila jela meso i zelenilo i krva slika mi je bila blago rečeno koma… ti sebe najbolje poznaješ što ti paše jedi što ne izbaci, sokovi, slatko, chips ostala s oproštenjem sranja zaboravi i ići će kile dole naravno uz fizičku aktivnost, ako sam ja ljenivac mogla skinuli 14 kg prije prvog postupka onda može svatko 🤣🤣

    Sokove ne pijem bas ni općenito..ovo sam izbacila mozda jednom tjedno da pojedem čips ili dva reda cokolade..jedino sam sad kad sam bila u zg malo udarala sve redom hahahah…
    Pa da zapravo sam to i mislila tako tu zobenu kašu doručak i večera sa nekim voćem i to, a kroz dan meso i zelenilo..rizu ne volim 🤮😂😂
    Probat cu sad i malo smanjit obroke i ne jest iza 6..i ubacit to nesto za izbacivanje vode…
    Ma ja kad zapnem skinem kile samo eto treba se pokrenut 😂 inače sam i ja 🦥


    Najgore je pokrenuti se ali sam ja nakon op dobila 2 kg pa poslije stimulacije još 2 pa si sve mislim ako se to tako nastavi brzo ću ja doći do 80 kg pa sam se zbog tih postupaka i mog PCOS-a najviše trgnula i sad mi je žao što nisam i prije kliknula u glavi ali dobro nikada nije kasno 🤣

    👩36 pcos, hipotireoza, hashimoto, IR, Amh 37,3 PAI 4G/5G, MTHFR c/t
    🧔33 asthenonecrozo.. ➡️ normo
    2 × IVF - 8 🐧
    10/22 FET 1 🐧 beta 12
    02/23 histero
    03/23 FET 1 🐧 beta 8
    04/23 FET 2 🐧 + heparin i prolutex 11 dpt beta 246, 13 dpt beta 642, 15 dpt beta 1667 ➡️ 09.6 uzv ❤️❤️➡️uzv 23.6❤💔OTP - 01.2.'24. It's a boy
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Joka95

    Joka95

    Broj poruka: 685

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, samo da se kratko javim. 
    Cestitam svim PUPO curama, svima na pozitivnim betama i na dolascima beba❤❤❤❤🥰🥰🥰🥰🥰 
    Moja kacusho jako sam se rastuzila vidjevsi tvoju objavu. 😔 zao mi je od srca. Ali jaka si ti zena, lavica💪 nadam se da ce uskoro tvoja mala mrvica biti tu ❤ 
    Svim ostalim curama s losim vijestima  od srca mi je zao❤ 

    Koliko se vas cjepilo? Ja imam MTHFR, PAI i psorijazu pa me malo trta. Ne znam bi li cekala ovaj ANA nalaz.. a oko mene u nasoj divnoj dolini Neretve sve gora i gora situacija…  

    👩‍🦰 - 28, AMH 5.5 ,endometrioza l.jajnika,MTHFR 🧬
    👦 -40, zdrav ko dren
    Poliklinika CITO - 2021./2022. 4 postupka, 3ET ❌️❌️❌️
    Kbc Split : 1.04/23- ET 1 🍀- biokemijska trudnoća💔
    U nove pobjede …💞💞

  • Avatar ma2013 👣

    ma2013 👣

    Broj poruka: 1062

    Prijavi adminu

    Cure jel mogižu ja koga dobiti na petrovoj sad u popodnevnim satima? 😅

    🧒🏻 - 30-azoospermia👩🏻‍💼-28 - FSH -6,8 , AMH -31,8 pmol, IR
    TESE (Rebro) -zamrznuto 10 🧒🏻
    1. TESE-ICSI Petrova 05/2021 (Rekovelle, Orgalutran, Ovitrelle) 4 blaste
    ET - 2 blastociste - biokemijska ❌
    FET->01/2022, 2 blastociste, prirodni postupak, princeza 🥰
    [lilypie.com]

  • Avatar Stela_M

    Stela_M

    Broj poruka: 3021

    Prijavi adminu

    ma2013 🌺🌺

    Cure jel mogižu ja koga dobiti na petrovoj sad u popodnevnim satima? 😅


    Teško mislim da oni rade do 15 h ako se je varam pošalji mail ili zovi sutra ujutro ne znam što ti točno treba 🤷‍♀️

    👩36 pcos, hipotireoza, hashimoto, IR, Amh 37,3 PAI 4G/5G, MTHFR c/t
    🧔33 asthenonecrozo.. ➡️ normo
    2 × IVF - 8 🐧
    10/22 FET 1 🐧 beta 12
    02/23 histero
    03/23 FET 1 🐧 beta 8
    04/23 FET 2 🐧 + heparin i prolutex 11 dpt beta 246, 13 dpt beta 642, 15 dpt beta 1667 ➡️ 09.6 uzv ❤️❤️➡️uzv 23.6❤💔OTP - 01.2.'24. It's a boy
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Rita2101

    Rita2101

    Broj poruka: 265

    Prijavi adminu

    Osim hipotireoze koja nije pomogla svemu.. 6 postupaka .. od velicine XS sad vec neke stvari kupujem L 😳🥴🙈 15kg sam dobila 🥴 jedva se nosim s time 🙈

    👩🏻 39 miomi 2 oper. Nizak amh, hasimoto
    👨🏼‍🦲40 astenozospermia
    2016 ivf 4 trodnevna
    2 vracena - beta 0
    FET- beta + , u 13 tt stalo srce, genetska greska ploda
    FET - beta 0
    2019 Pronatal - dobili 5 blastocisti
    1 vracena - beta 0 (spotting 6dnt)
    FET - beta 0 (spotting 3-6dnt)
    FET - testovi pozitivni od 6dnt - beta 65,8 10dnt, 158,7 12dnt
    1 uzv 7+1 9mm ❤️
    2 uzv 29.11. 9+1 24mm ❤️
    3 uzv 6.12. 10+1 37mm ❤️ izvanredni, krvarenje, hematom
    Uzv 14.12. 11+2 52mm ❤️ hematom se povukao

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.