Potpomognuta oplodnja vol. 6

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Amelie

    Amelie

    Broj poruka: 1271

    Prijavi adminu

    vuky

    Sen2021meni je dr Grbavac bez problema prepisao clexan od tranafera ( pai 1 4G/4G heterozigot)
    Placam ga! Pitati cu svoju gin ako ce mi prepisati nakon uzv! Ne znam niti dal mi moze bez preporuke hematologa pisati? Netko zna?
    VMja sam sada u IVF poliklinici, bila na par konzultacija i odlucila sam se koristiti jos sanse preko hzzo ali u pvt poliklinici! dr Grbavac je meni kako sjeo jer je empatičan i stručan! Odradila sam inzulinsku i zato terapija za to, a eutirox pijem vec godinama ( imsm anatomski malu stitnjacu a živac sam i nemam mira ) mutacije i otkrili pai 1 i mthfr, torch ( imam antitjela na sve) mm je totalno promjenio zivot sto je popravilo spermiogram na savrsen ( izljecio ureaplasmu i escherichiu c.) i odradili smo histeroskopiju ciklus prije… sad, sto je utjecalo - ne znam! Dal ce ostati- ne znam… ali nama je i ovo veliki korak naprijed

    Metosve znas… sad se nadam preci tu prepreku i da srdašce kuca pa cemo dalje… 💜 ti si vec u terminu jelda? Jos malo 🤗🥰

    Svim curama hvala na dobrim zeljama, isto se nadam dosadnoj školskoj trudnoci 😎


    Meni soc ginekolog nije mogao prepisati heparin nego sam ga dobila preko Petrove jer moras proći povjerenstvo koje ti odobri lijek. Da li mozes to isto postići kod hematologa ne znam. Moguće da da.. sretno!;)

    Pokušavamo od 09/2019.
    2x missed ab 8 i 6tj (2020)
    09/21- beta 245❤️
    0.4 ml heparin 💉➡️ 25.tj. 0.6 ml
    05/2022 👶🌸💓

  • ribic

    Broj poruka: 2640

    Prijavi adminu

    Curke hvala!

    Imam pitanjce - da li su vam stavljali gazu u rodnicu prilikom aspiracije? U Vinogradskoj ju nisam imala, a sad u Poliklinci IVF jesam pa me zanimaju iskustva. Zaprepastila sam se koliko je toga (gaze) ta zena izvukla iz mene… 

    💁‍♀️ 33 god (AMH 9.2)
    👦🏻 36 god (normo)
    Pokušavamo od 12/2019
    Vinogradska
    2 AIH (Femara) ❌
    4/2021 IVF stimuliran, ET jedan trodnevni (blighted ovum)
    9/2021 IVF u prirodnom ciklusu, (odustali, stali rasti folikuli)
    Poliklinika IVF
    10/2021 IVF stimulirani, ET dva trodnevna (biokemijska)
    3/2022 IVF stimulirani, ET dva trodnevna, 7+1 ❤️❤️, mini anomaly, Panorama, anomaly ✅ dvojajčane curke rođene 28.11.2022. 👨‍👩‍👧‍👧

  • Avatar GPgirl

    GPgirl

    Broj poruka: 585

    Prijavi adminu

    ribic

    Curke hvala!

    Imam pitanjce - da li su vam stavljali gazu u rodnicu prilikom aspiracije? U Vinogradskoj ju nisam imala, a sad u Poliklinci IVF jesam pa me zanimaju iskustva. Zaprepastila sam se koliko je toga (gaze) ta zena izvukla iz mene…


    👀👀👀

    ja 36 - nizak AMH, 🧬V Leiden i PAI; muz 44 sve ok
    KBC Ri
    1. prvi prirodni IVF - stanica stala u razvoju
    2. prvi stimulirani - M 19dc - Menopur 125
    3. drugi prirodni ivf - M 25dc
    4. drugi stimulirani -M 21dc Gonal225 /cetrotide/pergoveris150
    IVF poliklinika
    11/2021 histeroskopija
    5. treci stimulirani IVF Rekovelle 12/cetrotide/Ovitrelle/Decapeptyl/heparin/decortin - beta 0; 1🐧

  • šesnica

    Broj poruka: 336

    Prijavi adminu

    ribic

    Curke hvala!

    Imam pitanjce - da li su vam stavljali gazu u rodnicu prilikom aspiracije? U Vinogradskoj ju nisam imala, a sad u Poliklinci IVF jesam pa me zanimaju iskustva. Zaprepastila sam se koliko je toga (gaze) ta zena izvukla iz mene…


    🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️ oba puta. Samo što sam ja to morala vaditi sama , nešto pre nelagodno i toliko dugacko da sam mislila da mi nije ostao komad 😅

  • Avatar Amelie

    Amelie

    Broj poruka: 1271

    Prijavi adminu

    Što se tiče genetičkih testova na embrijima u RH oni se ne rade (PGD) već za to morate ići u inozemstvo i dobijete plaćeno liječenje preko HZZO-a ukoliko ste suprug ili vi nositelj genetičke promjene koju možete otkriti na kariogramu. Isto tako u inozemstvu se PGD sve više preporuča ženama koje se bliže 40-toj i imaju nekoliko spontanih/neuspjelih IVF postupaka iza sebe jer s godinama nažalost kvaliteta naših jajnih stanica znatno opada i one sve više generiraju kromosomske greške koje nećete moći uloviti ako radite kariogram jer se greška desila u vašoj jajnoj stanici/spermiju. Dakle ono što PGD napravi je da “provjeri” kromosomski zdrave embrije i samo se takvi vraćaju. Glavna caka kod PGD-a je osim toga što morate ići van i to što je dosta skup.. nadam se da sam nekima pomogla. 

    I da, Joka95 ne vidim razlog da se ne cijepiš. Ja sam MTHFR heterozigot i PAI 4G/4G homozigot, najnormalnije cijepljena s dvije doze bez većih nuspojava. Mislim da ću ići i po treću uskoro. 

    Pokušavamo od 09/2019.
    2x missed ab 8 i 6tj (2020)
    09/21- beta 245❤️
    0.4 ml heparin 💉➡️ 25.tj. 0.6 ml
    05/2022 👶🌸💓

  • Avatar Amelie

    Amelie

    Broj poruka: 1271

    Prijavi adminu

    malala

    Ja sam u nedoumici. Sve oko korone i večeras muž zakuri 37.7. On kaže da nije korona, znojan bio vani pa ga propuhalo. Razmišljam odgodit postupak. M još nije stigla. Sutra 5.dan od zadnje kontracepcijske, kad treba uopće doći?? Imam onaj “bljak” osjećaj, kad ništa ne ide kako bi trebalo, sve je sivo i beznadno.
    Ako odgodim, opet ću morati piti tablete, izlaze mi i nalazi u 1.mj, pa ću ih morati ponavljati….. Samo da nema te glupe korone. Bilo bi bar malo lakše. 😓
    Cure, ovo što pišete o štitnjači, mutacijama, genima, … Ja se u to ništa ne kužim. 🤷 Nisam to proučavala jer nisam imala potrebe, hvala Bogu. Vama svakoj želim sreću i zdravlje, da uspijete unatoč tome. 🤞🤞🤞🤞


    Ma nemoj ništa odgađati još.. možda je čovjeka stvarno ulovila samo prehlada.. šteta je prokockati ovaj pokušaj bez da si sigurna dal' ima koronu ili ne. Radije ga testiraj. Možeš za početak s onim testom iz ljekarne;) Nekad baš kad imamo najmanje nade da sve bude ok ispadne super🤞💪

    Pokušavamo od 09/2019.
    2x missed ab 8 i 6tj (2020)
    09/21- beta 245❤️
    0.4 ml heparin 💉➡️ 25.tj. 0.6 ml
    05/2022 👶🌸💓

  • Avatar vuky

    vuky

    Broj poruka: 1560

    Prijavi adminu

    Amelie ja sam isla u IVF polikliniku, preko hzzo,pa ne znam jel onda oni uopce sto mogu! Pitati cu na pregledu ako sve bude ok dal se sto uopce moze sada! Ako ne, kupovati cemo… sto sada… 

  • Avatar Anči 💕

    Anči 💕

    Broj poruka: 5741

    Prijavi adminu

    malala

    Ja sam u nedoumici. Sve oko korone i večeras muž zakuri 37.7. On kaže da nije korona, znojan bio vani pa ga propuhalo. Razmišljam odgodit postupak. M još nije stigla. Sutra 5.dan od zadnje kontracepcijske, kad treba uopće doći?? Imam onaj “bljak” osjećaj, kad ništa ne ide kako bi trebalo, sve je sivo i beznadno.
    Ako odgodim, opet ću morati piti tablete, izlaze mi i nalazi u 1.mj, pa ću ih morati ponavljati….. Samo da nema te glupe korone. Bilo bi bar malo lakše. 😓
    Cure, ovo što pišete o štitnjači, mutacijama, genima, … Ja se u to ništa ne kužim. 🤷 Nisam to proučavala jer nisam imala potrebe, hvala Bogu. Vama svakoj želim sreću i zdravlje, da uspijete unatoč tome. 🤞🤞🤞🤞


    No no odgađat…i mi smo oboje imali prije nekih 10 dama  par dana temperaturu, kašljali ko budale i svasta nesto pa nije bila korona…

    👩 1996 god.Sve ok,AMH 28
    🧑 1995. godAzoospermia - nepoznat uzrok
    KBC Osijek
    6/21 TESE, dobiveni spermiji
    9/21 postupak Gonal 150 IU, Orgalutran 0,25, Ovitrelle , 13.09 aspiracija : 9🥚 ➡️ 3 oplođene, nema 🐧 ➡️ 16.09 transfer 2 prekrasna embrija, beta 0,2 ❌
    03/22 postupak rekovelle 9,66, orgalutran 0,25, ovitrelle , 16.03 aspiracija 10 🥚 ➡️ 6 oplođenih, nema 🐧 , 21.03 transfer - 2 blastice 🤞🏻 ❌
    ⏯️

  • Avatar Anči 💕

    Anči 💕

    Broj poruka: 5741

    Prijavi adminu

    Trudnice very soon to be - part one
    Nika0302 u postupku
    UdaUda u postupku
    Leia3.0 u postupku
    Miss_Ivy u postupku za FET
    Vuky uzv
    Ribic transfer?
    Juricka 04.11 aspiracija
    Anemona 04.11 uzv u postupku
    Kača84/Kacusha 05.11 uzv
    Rita_55 05.11 transfer
    RebekaB 05.11 aspiracija
    M_G 05.11 beta
     DOMLeon  05.11 uzv za  FET
    VM 5.11 beta
    Šesnica 8.11 beta
    Sanjass 12.11 uzv  
    Rainbow_hope 13.11 beta 
    Rita2101 15.11 uzv
    Mashkica FET u planu
    marinami/Mare0208 12/21 postupak
    Barbi30 postupak11-12/21
    ericaa – FET 11/21
    Angeleyes postupak 11/21
    Mila- Milica FET 11/21
    Monkica24 FET 11/21
    Malala postupak 11/21
    Zara92 postupak 11/21
    Peanut –postupak 11/21
    Inna_92 postupak 11/21
    Nakapakica 11/21 postupak
    Perlla postupak 11/21
    Sanjarka FET11-12/21
    Joka95 postupak 12/21
    ma2013 –FET 12/21
    GPgirl postupak 12/21
    Brananis FET 12/21
    Avocado FET 12/21
    Sunny –FET 1/22
    Garawa 2/22 postupak
    WinkyTheElf  postupak 2/22
    Stela1987 postupak 2/22
    Anči 3/22 postupak

    👩 1996 god.Sve ok,AMH 28
    🧑 1995. godAzoospermia - nepoznat uzrok
    KBC Osijek
    6/21 TESE, dobiveni spermiji
    9/21 postupak Gonal 150 IU, Orgalutran 0,25, Ovitrelle , 13.09 aspiracija : 9🥚 ➡️ 3 oplođene, nema 🐧 ➡️ 16.09 transfer 2 prekrasna embrija, beta 0,2 ❌
    03/22 postupak rekovelle 9,66, orgalutran 0,25, ovitrelle , 16.03 aspiracija 10 🥚 ➡️ 6 oplođenih, nema 🐧 , 21.03 transfer - 2 blastice 🤞🏻 ❌
    ⏯️

  • Avatar Anči 💕

    Anči 💕

    Broj poruka: 5741

    Prijavi adminu

    Trudnice very soon to be - part dva
    BugaDuga postupak 1/22
    Ketrin2604 konzultacije 1/22
    Peggy FET za nekoliko mjeseci
    J_B  postupak za nekoliko mjesci
    leky postupak za nekoliko mjeseci
    MMMartina postupak za nekoliko mjeseci
    Koka007 postupak za nekoliko mjeseci
    Lita.1234 postupak za nekoliko mjeseci
    Mariaa94 postupak za nekoliko mjeseci
    Mrvica72 postupak za nekoliko mjeseci
    Mikica FET postupak za nekoliko mjeseci
    Slavica85 postupak za nekoliko mjeseci
    Razigrana FET postupak za nekoliko mjeseci
    Malena31 FET postupak za nekoliko mjeseci
    tessa1990 postupak za nekoliko mjeseci
    Roxy postupak za nekoliko mjeseci
    Ivanaka postupak za nekoliko mjeseci
    Jana85 - postupak za nekoliko mjeseci
    ericaa - FET postupak za nekoliko mjeseci
    Andela111 postupak za nekoliko mjeseci
     RebekaB  postupak za nekoliko mjeseci
    Leona81 postupak za nekoliko mjeseci
    iris_iris postupak za par mjeseci
    Sofisofi postupak za nekoliko mjeseci
    Hrabrica FET postupak za nekoliko mjeseci
    Marta82  postupak za nekoliko mjeseci
    Bluew postupak za nekoliko mjeseci
    Leptirica4 postupak za nekoliko mjeseci
    Čupica postupak za nekoliko mjeseci
    darliv postupak za nekoliko mjeseci
    ANKSIMORON - postupak za nekoliko mjeseci
    Lunar - FET postupak za nekoliko mjeseci
    Mrvica72 - FET postupak za nekoliko mjeseci
    Piky –postupak za nekoliko mjeseci
    Beabi postupak za nekoliko mjeseci
    Pupa postupak za nekoliko mjeseci
    Hani postupak za nekoliko mjeseci
    Koka FET za nekoliko mjeseci
    Dia85 -  postupak za nekoliko mjeseci
    Doriana -  postupak za nekoliko mjeseci
    LucyLou - postupak za nekoliko mjeseci
    Lucka007 -postupak za nekoliko mjeseci
    Amaranta - postupak za nekoliko mjeseci
    Lucky u istraživanju opcija i prikupljanju informacija
    Zoe u istraživanju opcija i prikupljanju informacija
    Belinda09 u istraživanju opcija i prikupljanju informacija
    Nanaj u istraživanju opcija i prikupljanju informacija
    Nadalina6 u istraživanju opcija i prikupljanju informacija

    👩 1996 god.Sve ok,AMH 28
    🧑 1995. godAzoospermia - nepoznat uzrok
    KBC Osijek
    6/21 TESE, dobiveni spermiji
    9/21 postupak Gonal 150 IU, Orgalutran 0,25, Ovitrelle , 13.09 aspiracija : 9🥚 ➡️ 3 oplođene, nema 🐧 ➡️ 16.09 transfer 2 prekrasna embrija, beta 0,2 ❌
    03/22 postupak rekovelle 9,66, orgalutran 0,25, ovitrelle , 16.03 aspiracija 10 🥚 ➡️ 6 oplođenih, nema 🐧 , 21.03 transfer - 2 blastice 🤞🏻 ❌
    ⏯️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.