Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar sunshine25

    sunshine25

    Broj poruka: 831

    Prijavi adminu

    Hvala curke!! Gelice, odvrti malo unazad koju stranicu pa ćeš vidjeti moje jadikovanje za dr.Lanu.. i sad će mi ona biti na punkciji. A i tebi, ako ti bude u nedjelju. Ma ja sam uzela anesteziju, pitat ću jel mogu malo i za doma dobiti 😂 rekao mi je škvorc da se ne bojim, rekoh neću ako vam je dobra droga 😁

    ja ‘92. mm ’82.
    teški oat
    u mpo od 2018
    1. postupak škvorc - 5 blastica
    2. postupak repromed - 3 blastice
    3 biokemijske - 2 iz feta, 1 prirodno
    11/20 fet 🤖

  • Gelica

    Broj poruka: 1229

    Prijavi adminu

    sunshine25

    Hvala curke!! Gelice, odvrti malo unazad koju stranicu pa ćeš vidjeti moje jadikovanje za dr.Lanu.. i sad će mi onbiti na punkciji. A i tebi, ako ti bude u nedjelju. Ma ja sam uzela anesteziju, pitat ću jel mogu malo i za doma dobiti 😂 rekao mi je škvorc da se ne bojim, rekoh neću ako vam je dobra droga 😁


    Sunshine25 ja sam već luda od razmisljanja šta i kako. I sad još ta Dr. Lana… najbolje da se i ja nadrogiram pa kaj bude 😂

  • Gelica

    Broj poruka: 1229

    Prijavi adminu

    Gelica

    sunshine25

    Hvala curke!! Gelice, odvrti malo unazad koju stranicu pa ćeš vidjeti moje jadikovanje za dr.Lanu.. i sad će mi onbiti na punkciji. A i tebi, ako ti bude u nedjelju. Ma ja sam uzela anesteziju, pitat ću jel mogu malo i za doma dobiti 😂 rekao mi je škvorc da se ne bojim, rekoh neću ako vam je dobra droga 😁

    Sunshine25 ja sam već luda od razmisljanja šta i kako. I sad još ta Dr. Lana… najbolje da se i ja nadrogiram pa kaj bude 😂


    Nego koliko stranica da odvrtim, 5 ili 15

  • Pencil

    Broj poruka: 207

    Prijavi adminu

    Google: Femara iskustva 
    Google: prirodni postupak nakon stimuliranog 
    Google: klokanica 😍 Ipak vas ne napuštam još 
    Hvala curke na riječima utjehe, ljubim sve! !

  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1350

    Prijavi adminu

    Nikitta

    Gelica meni je neugodnije priprema i ispiranje rodnice prije aspiracije, onda uvode sondu s iglom, i uzv, ja sam uvijek tražila da mi govori doktor što točno radi i kad će upiknut, da se pripremim. Boli kao oštri menstrualni bolovi, ali velim, sve žene izdrže. Ma uzmi si droge, bit će sve ok 🥰
    Hrabrice ja sam na prvoj kutiji bila abnormalno nervozna, a menga mi je bila najgora u zadnjih 4 mjeseca, nemilo bolna, obilna i bolna again. Možda je neka vodena cista pukla ili se endometriom smanjio, samo takva bol zna biti od toga. Iskreno se nadam da ove pilule pomažu. Isto sam ih deset godina izbjegavala, a sada si razmišljam, kako sam ih bezveze se bojala. Imam pregled 18.03. u petrovoj da vidimo jel se ide dalje sad u postupak, a zadnju pilulu trebam popiti 19.03. Vjerojatno će dogovor bit da se javim 2 dc da se vidi stanje na jajnicima nakon 2 kutije pilula. Ako ne bude zadovoljavajuće, produžit ću pijenje pilula na još jedan ciklus, a ako bude sve super, onda krećem u stimulirani. Spominjala je Femaru, a ja bih Elonvu, a obzirom na nizak AMH i low responder odgovor kod mene, nešto od tog dvoje bi trebalo dati rezultat bolji od full stim. Gonalima. Možda se budemo pratile u postupku 😍


    Kako misliš da vide stanje na jajnicima nakon dvije kutije pilula? Na koji način one utječu na jajnike? Sorry ak je glupo pitanje al ne znam o tom puno pa zato pitam…tj znam samo da ih umiruje.. Joj daj Bože da se pratimo, to bi značilo da smo se pokrenule :D Jel ti poznato išta o reagiranju na stimulaciju, iliti , na klomifen sam reagirala odlično pa jel mogu očekivati isti pa i bolji rezultat od stimulacije? Od 5 klomića sam imala 5 folikula..

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️
    [lilypie.com]

  • Ema1987

    Broj poruka: 227

    Prijavi adminu

    Cure… može preporuka za nekog doktora u petrovoj ili nekoj drugoj bolnici koja (sigurno ću sad zvučati razmaženo) ima anesteziju prilikom punkcije? za cca tjedan dana će mi biti gotovi svi nalazi od pape, briseva, hormona, onih boleština, znači imam sve, samo se moram naručiti negdje da što prije krenemo u postupak. do sad bili dva puta kod škvorca tako da njega preskačemo ovaj put i nadamo se trećoj sreći negdje drugo. hvala na pomoći :)

  • Gelica

    Broj poruka: 1229

    Prijavi adminu

    Nikitta

    Gelica meni je neugodnije priprema i ispiranje rodnice prije aspiracije, onda uvode sondu s iglom, i uzv, ja sam uvijek tražila da mi govori doktor što točno radi i kad će upiknut, da se pripremim. Boli kao oštri menstrualni bolovi, ali velim, sve žene izdrže. Ma uzmi si droge, bit će sve ok 🥰
    Hrabrice ja sam na prvoj kutiji bila abnormalno nervozna, a menga mi je bila najgora u zadnjih 4 mjeseca, nemilo bolna, obilna i bolna again. Možda je neka vodena cista pukla ili se endometriom smanjio, samo takva bol zna biti od toga. Iskreno se nadam da ove pilule pomažu. Isto sam ih deset godina izbjegavala, a sada si razmišljam, kako sam ih bezveze se bojala. Imam pregled 18.03. u petrovoj da vidimo jel se ide dalje sad u postupak, a zadnju pilulu trebam popiti 19.03. Vjerojatno će dogovor bit da se javim 2 dc da se vidi stanje na jajnicima nakon 2 kutije pilula. Ako ne bude zadovoljavajuće, produžit ću pijenje pilula na još jedan ciklus, a ako bude sve super, onda krećem u stimulirani. Spominjala je Femaru, a ja bih Elonvu, a obzirom na nizak AMH i low responder odgovor kod mene, nešto od tog dvoje bi trebalo dati rezultat bolji od full stim. Gonalima. Možda se budemo pratile u postupku 😍


    Nikita hvala na informacijama :) Sad kad si rekla da boli kao oštri menstrualni bolovi mogu se lakše pripremiti psihički jer znam od prilike tip bola. :) Oduvijek imam jako bolne meenstruacije pa mislim da ću izdržati. Stvarno mi se ne ide pod anesteziju. A i taj ketonal što mi je dr. rekla da će mi dati u venu nešto malo valjda pomaže.  :) 

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    Ema 1987, ako ti nije bitno da je doktor mio i topao Dr. Vrčić. On je stvarno posebnjak i znam dosta trudnica koje su vodile kod njega patoloske trudnoce, a i par kojima je radio uspjesan IVf. Minus je sto su mu malo vece guzve u cekaonici, ali vjerujem da se isplati.

    [lilypie.com]

  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1350

    Prijavi adminu

    Nikitta

    Slažem se s Kenguricom, u Petrovoj ima anestezija prilikom aspiracije i ja sam tamo, i ne zvučis razmaženo. Svaka od nas ima pravo na svoje osobne granice, ja sam tri puta išla na živo, i onda sam rekla NE. Nisam zato razmažena nego je to čin ljubavi prema samoj sebi. Vrčić je stručnjak, a ja sam kod Pavičić Baldani, također ima dobre reference, i ja sam za sad zadovoljna. Aspiracija mi je bila bezbolna, zaspala i probudili me za 15 min, sve gotovo.
    Hrabrice umiruju jajnike, ali i trebali bi smanjiti endometriozu na jajnicima, a kako je meni na oba, nadam se čudu, barem smanjenju, da se može u postupak. 🤞🏻


    Ah soo…ma daj nakon dvije kutije mora bit manja, budeš vidjela! Samo pozitivno! Stresiranjem si ne pomažeš tako da se opusti i pokušaj pozitivno razmišljati, kako je to sad pod kontrolom, kako će doktorica reći da je stanje bolje i veseli se što ideš u postupak. Zvuči otrcano ali meni takav stav često pomogne, ono to će bit tak i to je to! :*

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️
    [lilypie.com]

  • Ema1987

    Broj poruka: 227

    Prijavi adminu

    Nikitta

    Slažem se s Kenguricom, u Petrovoj ima anestezija prilikom aspiracije i ja sam tamo, i ne zvučis razmaženo. Svaka od nas ima pravo na svoje osobne granice, ja sam tri puta išla na živo, i onda sam rekla NE. Nisam zato razmažena nego je to čin ljubavi prema samoj sebi. Vrčić je stručnjak, a ja sam kod Pavičić Baldani, također ima dobre reference, i ja sam za sad zadovoljna. Aspiracija mi je bila bezbolna, zaspala i probudili me za 15 min, sve gotovo.
    Hrabrice umiruju jajnike, ali i trebali bi smanjiti endometriozu na jajnicima, a kako je meni na oba, nadam se čudu, barem smanjenju, da se može u postupak. 🤞🏻


    Koliko dugo se čeka na konzultacije kod nje? Može li se nazvati petrova i pitati sestre koliko dugo se čeka kod nje ili kod vrčića pa onda odlučiti, daju li takve informacije? Ne da mi se sad opet dva mjeseca čekati  konzultacije, nalazi će mi zastariti 😂 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.