Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1350

    Prijavi adminu

    Vaki

    Hrabrice - ŠIPAK, a za par dana bih trebala početi s bockanjem. Zvat ću ih u petak jer trebam znati na čemu sam…


    Vaki ja zvala jučer popodne i rekli su da je stigao Decapeptyl! Vidi, zovi, gnjavi ih! 

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️
    [lilypie.com]

  • Gelica

    Broj poruka: 1229

    Prijavi adminu

    sunshine25

    Gelice pa to je super!! Ček, danas ti je 6dc ako je prva folikulometrija? Uspoređujem jer sam si ja 7dc piknula orgalutran. Ja sutra idem na folikulometriju, baš me zanima jel još koji narastao. I evo, danas drugi dan orgalutrana, napuhala sam se kao prava trudnica 😂
    Pencil, žao mi je :( držim fige da ipak nije menga!


    Pa jelda, ne kuzim se bas ali mislim da je 10 folikula odlicno. Pogotovo uzevsi u obzir moje godine :) Da, to mi je bio 6 dan ciklusa i uvela mi je od tog dana i Orgalutran, u petak 2 folikulometrija

  • Gelica

    Broj poruka: 1229

    Prijavi adminu

    Pencil

    Gelica

    Grizli

    Galica dobrodosla u nase drustvo i sto prije nam javila plus i imala uspjesnu trudnocu! Za panicarenje ne brini svakoj od nas se u nekom momentu dogodila. A za nuspojave ja sam ih na stimulacijama imala sve navedene u onim uputama plus jos neke gratis dobila. Sve je to individualno. Probaj se opustiti i to prihvatiti kao nesto normalno jer kad si u panici i stresu moze ti samo se intenzivnije pokazat nuspojave. Bit ce sve super vidjet ces, najvaznije da dodjes do svog predivnog cilja.
    Grizli, hvala na dobrodošlici:) . Evo ja baš danas bila na prvoj folikulometriji i dobila još i Orgalutran . Opet malo paničariš kad sam se trebala piknuti ali sjetila se na svih vas pa mi je bilo lakše :) Na kraju me uopće nije peklo i bezz problema zabila iglu, jedino sam maloo malasksala. Uglavnom imam 10 folikula za sad oko 11-12mm . Imam 41 godinu i doktor kaže da je to odlično!

    Odličan rezultat, neka ih se šta više oplodi i primi 🚼


    Hvala :) Nadam se da hoce!

  • Gelica

    Broj poruka: 1229

    Prijavi adminu

    Grizli

    Pencil meni su bili rekli dok ne prokrvarim bas pravo da stavljam terapiju. E sad koji ti je dan danas? Kakva je situacija?
    Vaki pa to je uzas. Ti bi trebala krenut bockat se, al jos ne znas za bocke dal ce imat?
    Gelica to je stvarno fantastican rezultat! Drzim fige da svi budu puni i kvalitetni.


    Hvala, bojala sam se da mozda nece biti nista jer nisam uopce bila napuhnuta ili osdjecala da se nesto dole desava..samo znojenje. Ali ipak eto :)

  • Gelica

    Broj poruka: 1229

    Prijavi adminu

    Sad me još jedino strah punkcije, neću u opću jer sam loše reagirala jednom davno na anesteziju, tako da samo ketonal u venu. Ne znam šta očekivati, kalkva je to vrsta boli uopće??

  • Avatar sunshine25

    sunshine25

    Broj poruka: 831

    Prijavi adminu

    Evo mene sa uzv-a. Situacija sljedeća: endo 10.4mm, 14 velikih folikula i još 7-8 malih 😂 ovi veliki su svi otprilike isti, danas još puregon i orgalutran, sutra ovitrelle i u subotu u 8 punkcija. Naravno, anestezija. Škvorc kaže da sam očekivano dobro reagirala, i da on računa najmanje 15js, da će sigurno biti još folikula kad maknu ove velike. Ja sam jako zadovoljna! Što mislite? 

    ja ‘92. mm ’82.
    teški oat
    u mpo od 2018
    1. postupak škvorc - 5 blastica
    2. postupak repromed - 3 blastice
    3 biokemijske - 2 iz feta, 1 prirodno
    11/20 fet 🤖

  • Babylove

    Broj poruka: 1197

    Prijavi adminu

    Nikitta hvala ti draga..💓
    Pencil zao mi je da je tako… 😔 drzi se i odtuguj pa u novu borbu 💪
    Gelica dobro dosla.. lijep rezultat i sretno dalje 💖
    Sunshine meni se cini isto tako sve super.. sretno ti sa punkcijom i nek se lijepo oplode 🤞🤞
    Grizli ti sutra ides na uzv?

  • Gelica

    Broj poruka: 1229

    Prijavi adminu

    Nikitta

    GeliceKao kad te netko velikom iglom pika u jajnik 😂 Šalu na stranu, imaš dosta folikula, a ako nemaš inače bolne menstruacije, zavaljene jajnike, ciste, endometriozu i sl., da se izdržati. U Petrovoj je kratkotrajna anestezija od 15 min bez intubiranja i klasične opće, dušu dalo. 🥰 Prošla sam prije toga 3 punkcije na živo kod privatnika i veliko NE hvala više. No, ja imam višestruko operirane jajnike, slijepljene s priraslicama na stijenke maternice, endometriozu III stupnja po svuda tako da je bol hororna. Cure tu pišu da inače nije tak strašno, posebno ako je par folikula, no za sve iznad 5 nadalje, valja se pripremiti na bol. Utjeha je što brzo prođe. Sretno!


    Nikitta, ne znam kako je kad te netko pikne u jajnik, ali saznati ću 😂 Ma zanima me da li je bol kao menzis ili kao kad ti dira zivac na zubu ili nesto slicno ako kuzis kaj mislim 😃 Da se znam pripremiti :)Nemam ništa, osim bolnih menstruacije, i polip mali. Koji me brine jer dr Škvorc kaže da ne smeta a dr. Lana Zlodi  Hržak koja mi je kod njega radila folikulometriju kaže da smeta! I kaj Sad? Da li netko uopće zna tu doktoricu? Prvi put sam čula za nju. Kaj da si sad mislim.. 

  • Gelica

    Broj poruka: 1229

    Prijavi adminu

    sunshine25

    Evo mene sa uzv-a. Situacija sljedeća: endo 10.4mm, 14 velikih folikula i još 7-8 malih 😂 ovi veliki su svi otprilike isti, danas još puregon i orgalutran, sutra ovitrelle i u subotu u 8 punkcija. Naravno, anestezija. Škvorc kaže da sam očekivano dobro reagirala, i da on računa najmanje 15js, da će sigurno biti još folikula kad maknu ove velike. Ja sam jako zadovoljna! Što mislite?


    Sunshine25 super!!  I ja sam kod Škvorca, meni je punkcija u nedjelju ili ponedjeljak. U petak će mi sigurno potvrditi.. moram se pripremiti psihički 😃

  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1350

    Prijavi adminu

    Nikitta

    Hrabrice kad krećeš ti sa stim? Jesi još na pilulama? Ja sam sad na drugoj kutiji, negdje 5-6 pilula, imam manje nuspojava nego s prvom kutijom, ali i dalje to nenormalno buđenje u LOKVI znoja. Ne ono kao da se oznojiš, pa ti se majica zalijepi za tijelo, nego voda curi s mene. Inače se nikad ne znojim po noći, niti općenito, u sauni mm odmah krene se znojit, ja tek nakon 10 minuta. To mi je sad počelo s prvom kutijom Lyndinnete, svaku noć mokra nenormalno, pa je prestalo čim sam završila kutiju, i sad krenula s drugom i 5 dana sve ok i noćas opet. Kakve si ti nuspojave od Jasmina imala?


    A covjece tebe to bas drma 😯 Mada vele da je sve ok dokle god nena smedarenja jer je to kao znak da pilule ne odgovaraju.. Ja svoju kutiju popila i od nuspojava samo nervoza (grizla sam sve oko sebe) 😂 I mogu ti reci, NIKAD nisam imala bolju mengu i to vec nakon samo jedne kutije. Tri i pol dana trajala, ni jednu tabletu za bol nisam popila.. ma preporod! 💓 Cijeli zivot grintam protiv pilula al da sam znala da ce bit ovak dobro, davno bi krenula s njima 😂 U sub podizem decapeptyl i valjda 21og pocinjem s pikanjem 😁 Jedva cekam da to krene! Sta ces ti nakon pilula? Kakav je plan? 

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.