Plan poroda

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • romana

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu
    ja sam u rodilište došla s Planom poroda 2012. godine i u 2 navrata sam liječniku koji me pregledao istaknula da ga imam. Budući nije reagirao smatrala sam da ne trebam posebno isticati svoje želje kad im sve lijepo piše. No, ne samo da ga nisu pročitali, nego nisu postupali niti po zamolbi moje pratnje da ne želim ni epiduralnu ni drip a ni epiziotomiju ako nije nužno. Za epi ne znam, ali u trenutku davanja, drip je bio nepotreban jer sam se otvrarala i imala trudove, a epi nisam tražila nego su mi je samo dali. Napominjem da je i sama doktorica M. B. rekla kak porod dobro napreduje, ali unatoč tome nije odustala od davanja medikamenata.  Doktor koji je obećao biti na porodu uz određene uvjete i koji je znao za moje zelje, ne samo da se nije pojavio nego mi je dao i pogresan broj mobitela.
    Radi se o Petrovoj bolnici, i tamo NIKAD više ne bih rađala.
  • Avatar 5ra3

    5ra3

    Broj poruka: 193

    Prijavi adminu

    Ja sam si isprintala plan poroda još u prvom tromj. i mislila sam ga popunit prema onom što bi iz foruma,priručnika ili iz iskustva drugih mama zaključila da je to ono što ja želim,pošto mi je ovo prva trudnoća i neznam što je najbolje za mene. Već sam par puta izvadila plan poroda iz ladice i krenula popunjavati,no nažalost svaki puta odustanem jer se bojim da bi sama sebi mogla otežati porod ako ponesem sa sobom taj plan poroda. Bojim se da ću u rodilištu naletjeti na neljubazno osoblje kojem neću pogoditi njihov dan i kud sam baš danas odlučila rodit i još k tome imam plan poroda…(e pa sad ti ga baš nećemo ispoštovat). A s druge strane mislim da svaka od nas ima pravo tražiti da nam se ispune zahtjevi,osim ako se nedaj bože nešto ne zakomplicira pa zbog toga nije moguće ispoštovati moje želje. Nadam se da ću na kraju ispravno odlučiti i da moj plan poroda neće pasti u vodu.
    Rodit ću u varaždinskom rodilištu i bilo bi mi drago da ako ima koja mama s iskustvom iz vž.rodilišta koja je imala plan poroda da napiše svoje iskustvo.

    5ra ;)

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    5ra, isto tako i ja razmišljam. Strah me da ću naletjeti na nekoga tko nije baš dobre volje i onda još da mu spominjem plan poroda? Bojim se da mi može biti samo gore… Ono, svakakvog medicinskog osoblja ima - da me isprdaju, ili ne znam što. Voljela bih isto da se ispune neki uvijeti, ili da se barem pokušaju ispuniti, ali razmislit ću još dobro o tome. U svakom slučaju - mislim da ću ga pripremiti pred kraj trudnoće.

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar Lilica

    Lilica

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    joj toga se i ja bojim  i ovako je vecina zivcana i svakakva, bojim se kad bi vidjeli taj plan poroda da bi mislili kaj sad ova izmislja grofica i onda da me krivo gledaju i onako samo to obave, ako kuzite kaj hocu reci

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    5ra gdje si to isprintala plan poroda…??? mozes mi molim te napisati adresu stranice..??

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Tina0208


    5ra gdje si to isprintala plan poroda…??? mozes mi molim te napisati adresu stranice..??

    Evo imaš u ovom tekstu  u .doc formatu pa si isprintaš. Plus, dobar je tekst za pročitati : http://www.roda.hr/article/read/plan-porodaja [roda.hr] .

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar piper

    piper

    Broj poruka: 674

    Prijavi adminu

    I ja sam si ga isprintala prije par dana i mislim da ću ga uzet sa sobom pa kak nam bude…za sad ga samo proučavam i na slijedećem pregledu se budem posavjetovala s gonekologom oko nekih stvari koje me muče (tipa epiduralna)

  • Avatar 5ra3

    5ra3

    Broj poruka: 193

    Prijavi adminu

    MarijaŠ i Lilica vidim da djelimo iste strahove a stvarno bi htjela da nije tako i da budemo spremne i hrabre za svoje  al kad vidim pojedino osoblje u našim bolnicama dođe mi mučno i samo si stavim u glavu da je bolje da sam tiho,stisnem zube i obavim to onako “muški” kao i svaka druga žena prije mene. Nadam se da me neće sad nitko osuđivat zbog komentara na bolničko osoblje;ja poštujem njihov posao i znam da je plemenit i nije nimalo lak a nažalost često smo s njima u kontaktu i ima ih svakakvih;od onih za koje neznaš dal su došli izbacit svoje frustracije na pacijentima pa do onih (manji broj) kojima skidam kapu na susretljivosti i voljom za posao. 
    Zato curke drage pripremile mi svoj plan ili ne ipak ovisimo o njihovom raspoloženju i zato nedajmo da naši planovi ostanu u ladicama.  (baš sam si danas sva optimistična…kad bi barem tako bilo i na taj dan)

    Tina0208 evo tu imaš plan poroda http://www.roda.hr/_upload/dokumenti/plan_poroda.doc [roda.hr]…i nadam se da ćeš ti biti “pametnija” od mene u odluci!

    5ra ;)

  • Avatar piper

    piper

    Broj poruka: 674

    Prijavi adminu

    5ra i mene hvata panika kad pomislim na svo to isfrustrirano osoblje…al nekako negubim nadu da će nam sve proć kak treba i zato neodustajem od svog plana poroda jer ipak želim da se moje želje poštuju i smatram da bi to tak i trebalo bit…a budući da će MM biti samnom na porodu znam da će se on potrudit da se to sve ispoštuje inače bude napravio lom tamo dok ja nedobijem što me volja

  • Avatar 5ra3

    5ra3

    Broj poruka: 193

    Prijavi adminu

    piper


    5ra i mene hvata panika kad pomislim na svo to isfrustrirano osoblje…al nekako negubim nadu da će nam sve proć kak treba i zato neodustajem od svog plana poroda jer ipak želim da se moje želje poštuju i smatram da bi to tak i trebalo bit…a budući da će MM biti samnom na porodu znam da će se on potrudit da se to sve ispoštuje inače bude napravio lom tamo dok ja nedobijem što me volja
    Piper inače sam u svemu veliki optimist i sve volim gledat pozitivno i tjeram druge da budu takvi al sad sam jednostavno izgubljena i neznam što da radim s tim planom poroda…
    Sigurna sam da je tebi veliki plus što ti je muž u pratnji i da se zauzme za tebe. Moj neće biti samnom,on to nemože a ja ga ne želim nagovarati jer sam probala i vidim da mu je teško što neće ispuniti moju želju a bori se sam sa sobom. Rekla je meni moja mama (ona nas je rodila šestero): “ti si mamina kćer i riješila budeš ti to sad pa sad bez velike muke i hrabro”  …

    5ra ;)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.