Otvaranje bolovanja radi komplikacija u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • brunci_vg

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav,

    Moja situacija je sljedeća…Nemam uvjete staža što se tiče mjeseci jer sam bila godinu dana na stručnom a to ne ulazi. Počela sam radit na novom poslu početkom 11.mj. Sad je sredina 1.mj i ugovor mi ističe sa 31.1. (znači dobila sam isplaćenu plaću za 11. i 12.mjesec). Ako sad odem na komplikacije prije isteka ugovora, da li ću dobivat 830 kn do otvaranja porodiljnog svaki mjesec, čak i ako mi ne produže ugovor nakon ovog mjeseca (a znam da neće) ili padam na 0 kn?

    Također me zanima kada se mogu otvorit komplikacije kada se pronađe novi posao/prelazak u novu firmu, da li odmah, nakon mjesec, 3 mjeseca? Naime ako sad ne otvorim komplikacije tada bi se prijavila u drugu firmu gdje bi ostala prijavljena kroz 1-2 godine tako da mi se kasnije poveća naknada za porodiljni jer bi bila zaposlena/prijavljena (nadam se da sam dobro shvatila)

    Unaprijed hvala na svakoj pomoći

  • sunshine0011

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Ayesha

    Drage mame i buduće mame, imam pitanje ili pitanja? Naime, u 19.sam tjednu trudnoće. I planiram 4.mjesec (travanj) cijeli uzeti bolovanje. Termin mi je 14.6.i sad me nešto zanima. Jel meni rodiljni dopust nastupa 45. dana prije termina… i jel tad tih 45 dana prije termina primam onu naknadu od 4200kn (obzirom da sam u stalnom radnom odnosu dugo) ili primam 100% osnovice plaće kao do navršenih 6 mjeseci života djeteta?

    Molila bih vas za točan odgovor zbunjena sam svim tim zavrzlamama i tim kad što i gdje nosim.


    rodiljni dopust nastupa 45 dana prije očekivanog termina (28 dana je obveznan porodiljni,a 45 ako želiš),tada se dobiva puni iznos plaće kao do navršenih 6 mj djetetovog života. To znači da ćeš od travnja do tih 45 dana prije poroda biti na komplikacijama u trudnoći i dobivati maximalnih 4250 kn,a onda otvaraš porodiljni i dobivaš unu plaću.

  • Vicky

    Broj poruka: 43

    Prijavi adminu

    Curke pitanje, kako oni racunaju naknadu za bolovanje (komplikacije)? Razlika izmedju ovog mjeseca i proslog mi je 400 kn..nije to bas mala razlika,tak da neznam da li da ih zovem i bunim se ili je to tak u praksi kod njih? Jel imala koja takav slucaj? 

  • Avatar I_me

    I_me

    Broj poruka: 2509

    Prijavi adminu

    Vicky

    Curke pitanje, kako oni racunaju naknadu za bolovanje (komplikacije)? Razlika izmedju ovog mjeseca i proslog mi je 400 kn..nije to bas mala razlika,tak da neznam da li da ih zovem i bunim se ili je to tak u praksi kod njih? Jel imala koja takav slucaj?


    ako sam dobro shvatila na ostalim portalima i forumima neke mame su dobile manje komplikacijei porodiljnu.
    ja mislim da to ima veze kolika ti je bila placa prije tj da li spadas u onu grupu da dobivas max 4200kn ili ne. meni je prosjek place bio veci od tog max i dobila sam 4200. ako ti prosjek place bio manji i ne dobivas maximalno onda te kace 2 blagdana u proslom mjesecu. oni to ne racunaju. tj…imaju drugaciji izracun place.


  • Vicky

    Broj poruka: 43

    Prijavi adminu

    Ne dobivam max.. vjerojatno je onda manje zbog blagdana. Bio je danas sok kad sam vidjela da je uplata manja 😱
    Hvala ti 😀

  • kiki0408

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Lp, iako nije vezano za komplikacije u trudnoci, ne znam da li postoji jos koja tema za moj slucaj pa cu pitati ovdje. Znaci u bolnici sam od nedjelje navečer, nadam se da ci sutra kuci ako sve bude u redu,bilo je neke kiretaze, spontani  ugl. Znaci ja idem npr sutra ginekologu, nosim otpusno pismo i trazim bolovanje(ukoliko ga mogu dobiti). I tu potvrdu nosim poslodavcu, da li i ja idem po doznake na kraj 6 mj.odnosno ide li to na teret HZZO ili poslodavca? I sto sa ovih 5 dana u bolnici? 

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Ti si na teret HZZO ! Imas pravo na 14 dana bolovanja nakon kiretaze, to je zakonski i to ti moraju dati.
    Kad kod socijalnog podignes dvije doznake, jednu nosis poslodavcu i jedna ostaje njemu a drugu nosis u HZZO ( ta mora biti ovjerena kod poslodavca ) s tim da s obzirom da si ti u bolnici bila i u 5 mjesecu, znaci da trebas dobiti doznakei za 5 mjesec i za 6 mjesec.

    [lilypie.com]

  • kiki0408

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Hvala mono puno na pomoci na svim temama :) :*

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    kiki0408

    Hvala mono puno na pomoci na svim temama :) :*


    Nema na cemu :)

    [lilypie.com]

  • Teaa1

    Broj poruka: 21

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima imam pitanje, saznala sam da sam trudna i uskoro idem na prvi pregled, posto radim u trgovini ..na hladnom i dizem tesko i sve teze to podnosim zanima me ako je sve uredu a bebicom dali mogu ici na bolovanje zbog posla i dali iskoristiti godisnji pa otici na bolovanje odnosno komplikacije!?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.