OTC lijekovi i dodaci prehrani koji se smiju koristiti u trudnoći (preporuka mag.pharm.)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar božepetra

    božepetra

    Broj poruka: 64

    Prijavi adminu

    Tu piše da trudnice smiju Prolife, a ja čitam na internetu uputu o lijeku koja kaže da nije namijenjen trudnicama i dojiljama. Hm.

    facebook.com/mamaimak/

  • Latica

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    U 20.sam tjednu trudnoće.. Liječnica mi je na recept dala plimicol 3vaginalete i kremicu zbog reakcije na antibiotik. No.. buduci da sam antibiotik pila tjedan dana a vaginalete koristila 3 dana , cini mi se da su gljivice jos prisutne. Smijem li ponoviti jos 3 dana canesten ili plimicol? 

  • Avatar božepetra

    božepetra

    Broj poruka: 64

    Prijavi adminu

    Ponavljam pitanje - može li Prolife u trudnoći?

    facebook.com/mamaimak/

  • Avatar Red Fox

    Red Fox

    Broj poruka: 1383

    Prijavi adminu

    Pozdrav, cini mi se da tema nije bas aktivna, ali vrijedi pokusati. Jako rijetko pijem lijekove, popila sam tabletu caffetina kada jos nisam znala da sam trudna (oko 3.tjedna trudnoce). Da li bi to moglo imati stetni ucinak? Ja mislim da jedna tableta ne bi trebala imati utjecaj no zanima me jos misljenja.

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, nova sam sa plusićem. Pila sam prenatal prije trudnoće plus herbalife shake napitak ujutro sa chia sjemenkama i zobenim pahuljicama, plus shatavari prah za hormone, plus omegu jer sam se pripremala za mpo. A sad mi je nakon potvrde trudnoće dr. savjetovao da uz duphastone pijem samo folacin 5mg do 12tt.  Da ostalo sad nije nužno nego nakon 12tt. Dali je to dovoljno? Ja sam i dalje namjeravala nastaviti sa barem nekim dodatkom. Nastojim se zdravo hraniti ali hrana nije uvijek kvalitetna dovoljno. Što ste vi cure uzimale u ranoj trudnoći osim folne? 

    [lilypie.com]

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Red Fox mislim da nemaš razloga za brigu. Ja sam čak pila antibiotike za pervenciju upale mjehura negdje nakon oplodnje i u vrijeme implantacije 7 dana, pripremala sam se za mpo, nisam mislila ni u povojima da ću ostati trudna prirodno. Dr su mi rekli da se ne brinem jer da je nešto štetilo ne bi se implantacija ni desila. Vjerujem da je kod tebe ista stvar u pitanju u 3tj.. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Red Fox

    Red Fox

    Broj poruka: 1383

    Prijavi adminu

    Nasty, ja sam isto tako razmisljala. Ali sam si mislila da je bolje da cujem jos neko misljenje. Ja sam u prvoj trudnoci pila elebaby,a sad pijem novalac, jos od kad planiramo drugu trudnocu. Kod mene je problem s metabolizmom folne pa moram uzimati aktivni oblik. A promjenila sam elebaby u novalac jer novalac nema vitamin A za koji sam procitala da je stetan u trudnoci. 

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Pa da, u pravu si.. Koliko folne ima u novalcu? 

    [lilypie.com]

  • Avatar Red Fox

    Red Fox

    Broj poruka: 1383

    Prijavi adminu

    4 mg, dio je aktivna, dio obicna kao i folacin

  • renata.koscec

    Broj poruka: 555

    Prijavi adminu

    Moze li blaza (djecja) verzija tantum verde spreja za grlo? Negdje mi je ostalo u glavi da ide. Sinoc i jutros pospricala par puta grlo jer me boli a nemam nista drugo kod kuce trenutno. 9 tt sam.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.