OTC lijekovi i dodaci prehrani koji se smiju koristiti u trudnoći (preporuka mag.pharm.)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Loreen

    Broj poruka: 1090

    Prijavi adminu

    da, vjerujem… A kupila sam solgarovu omegu jer uvik solgar pijem… i prenatal mi je od solgara. Valjda se ne mogu predozirat omegom :)

  • Avatar Ryanne

    Ryanne

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    Ne znam jel baš spada u ovu temu, ali što se smije koristiti na koži u slučaju pojave tzv. lišajeva (male okrugle “ranice” sa pojačanim rubovima i svrbi do bola)?
    Probala mast od propolisa, Bepanthen…. ništa… pune su mi noge tih gadosti, a svrbi strašno.



    [tickerfactory.com]

  • Avatar Silvia3

    Silvia3

    Broj poruka: 218

    Prijavi adminu

    Ryanne


    Ne znam jel baš spada u ovu temu, ali što se smije koristiti na koži u slučaju pojave tzv. lišajeva (male okrugle "ranice" sa pojačanim rubovima i svrbi do bola)?
    Probala mast od propolisa, Bepanthen…. ništa… pune su mi noge tih gadosti, a svrbi strašno.

    Otići kod doktora neka pogleda

    [lilypie.com]

  • Avatar Silvia3

    Silvia3

    Broj poruka: 218

    Prijavi adminu

    Loreen


    da, vjerujem… A kupila sam solgarovu omegu jer uvik solgar pijem… i prenatal mi je od solgara. Valjda se ne mogu predozirat omegom :)

    Ma ne možeš ne…hehehehe super za solgar jedino zadnja 3 mj piti omegu za trudnice (dietpharm ili natural wealth).ja isto i inace ili solgar ili twinlab

    [lilypie.com]

  • Avatar Ryanne

    Ryanne

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    Silvia


    Ryanne


    Ne znam jel baš spada u ovu temu, ali što se smije koristiti na koži u slučaju pojave tzv. lišajeva (male okrugle "ranice" sa pojačanim rubovima i svrbi do bola)?
    Probala mast od propolisa, Bepanthen…. ništa… pune su mi noge tih gadosti, a svrbi strašno.
    Otići kod doktora neka pogleda

    Pomagao mi je Beloderm i to uvijek dobivam od doktorice, ali za njega u trudnoći piše “primjenjivati samo kad je to neophodno. Primjena mora biti kratkotrajna i ograničena na malu tjelesnu površinu.” Pa pokušavam naći neku alternativu. A ne da mi se kampirati kod dr u ambulanti punoj boleština samo radi toga. Ali izgleda da ću morati…



    [tickerfactory.com]

  • Loreen

    Broj poruka: 1090

    Prijavi adminu

    Hm.. pa ja sam sad u zadnjih 6 tjedana i pijem solgarovu omegu… a valjda ne može naškodit :)

  • Avatar mummy.pharmacist

    mummy.pharmacist

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    Ryanne


    Ne znam jel baš spada u ovu temu, ali što se smije koristiti na koži u slučaju pojave tzv. lišajeva (male okrugle "ranice" sa pojačanim rubovima i svrbi do bola)?
    Probala mast od propolisa, Bepanthen…. ništa… pune su mi noge tih gadosti, a svrbi strašno.

    U kojem si mjesecu trudnoće? Ako si u zadnjem trimestru možda se radi o PUPP sindromu (pruritične urtikarijske papule i plakovi), tzv. trudničkom osipu koji nesataje spontano kad se beba rodi….Vjerojatno ti mogu pomoći samo kortikosteroidi (Beloderm, Elocom i sl., ali to sve liječnik mora propisati i procijeniti).

  • Avatar Silvia3

    Silvia3

    Broj poruka: 218

    Prijavi adminu

    Loreen


    Hm.. pa ja sam sad u zadnjih 6 tjedana i pijem solgarovu omegu… a valjda ne može naškodit :)

    Sad počni s ovom za trudnice a ovu solgarovu ćeš lako popit poslije poroda :)

    [lilypie.com]

  • Avatar Ryanne

    Ryanne

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    mummy.pharmacist


    U kojem si mjesecu trudnoće? Ako si u zadnjem trimestru možda se radi o PUPP sindromu (pruritične urtikarijske papule i plakovi), tzv. trudničkom osipu koji nesataje spontano kad se beba rodi….Vjerojatno ti mogu pomoći samo kortikosteroidi (Beloderm, Elocom i sl., ali to sve liječnik mora propisati i procijeniti).

    Tek sam u prvom tromjesječuju (7 tjedana). Ja uvijek (osobito zimi) imam problema s tim lišajevima i rješavala sam to Belodermom (makar bi neki sami od sebe otišli), ali sad se ne bih još igrala sa kortikosteroidima. Čekati ću pa možda opet prođe od sebe. Jedino da nečim ublažim svrbež. Ako neće proći, onda nemam izbora.



    [tickerfactory.com]

  • Loreen

    Broj poruka: 1090

    Prijavi adminu

    Silva, koja je razlika izmedju Solgarove i trudnicke omege?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.