OTC lijekovi i dodaci prehrani koji se smiju koristiti u trudnoći (preporuka mag.pharm.)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Silvia3

    Silvia3

    Broj poruka: 218

    Prijavi adminu

    Loreen


    Silva, koja je razlika izmedju Solgarove i trudnicke omege?

    Od naturala i dietpharma omega 3 za trudnice i dojilje je omjerom EPA i DHA savršen. Ima vrlo malo EPA (dakle-ne djeluje na zgrušavanje krvi), a puno DHA koja je bebi važna. Iako sam čula da neki doktori preporučuju i obične omege3 a ne ove specijalne za trudnice tako da oni očito ne smatraju da je to bitno.

    [lilypie.com]

  • Loreen

    Broj poruka: 1090

    Prijavi adminu

    Hvala :) Ovo je bila i preporuka lijecnice jer su ove Solgarove navodno najpročišćenije zato pitam…

  • Avatar Leda2

    Leda2

    Broj poruka: 536

    Prijavi adminu

    Imam ja pitanje, Prenatal od NW pijem od 3 mjeseca trudnoće, sa 16 tjedana mi je doktorica preporučila magnezij zbog kontrakcija a i jako mi je dobar za probavu. Na zadnjem prgledu sa 25 t sam dobila Heferol i C vitamin. Pitala sam doktoricu nije li to sve previše, rekla mi je da mi ne može naškoditi. E sad ako uzmem Omegu mislim da bi mi stvarno bilo previše? Ili ipak da ju kupim?

    =http://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar mummy.pharmacist

    mummy.pharmacist

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    Leda


    Imam ja pitanje, Prenatal od NW pijem od 3 mjeseca trudnoće, sa 16 tjedana mi je doktorica preporučila magnezij zbog kontrakcija a i jako mi je dobar za probavu. Na zadnjem prgledu sa 25 t sam dobila Heferol i C vitamin. Pitala sam doktoricu nije li to sve previše, rekla mi je da mi ne može naškoditi. E sad ako uzmem Omegu mislim da bi mi stvarno bilo previše? Ili ipak da ju kupim?

    Omegu ne sadrži Prenatal od NW tako da ju je preporuka uzimati zadnja 3 mjeseca i barem 3 mjeseca poslije poroda. Nije to ništa previše jer ste magnezij dobili da vam olakša kontrakcije, Heferol jer očito imate manjak željeza, C vitamin mora ići s Heferolom radi bolje apsorpcije. To je klasična ‘'terapija’' kod većine trudnica…

    Slobodno uzimajte omegu, samo će napraviti korist i vama i bebi. Preporučam!

  • Avatar mummy.pharmacist

    mummy.pharmacist

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    Ryanne


    mummy.pharmacist


    U kojem si mjesecu trudnoće? Ako si u zadnjem trimestru možda se radi o PUPP sindromu (pruritične urtikarijske papule i plakovi), tzv. trudničkom osipu koji nesataje spontano kad se beba rodi….Vjerojatno ti mogu pomoći samo kortikosteroidi (Beloderm, Elocom i sl., ali to sve liječnik mora propisati i procijeniti).
    Tek sam u prvom tromjesječuju (7 tjedana). Ja uvijek (osobito zimi) imam problema s tim lišajevima i rješavala sam to Belodermom (makar bi neki sami od sebe otišli), ali sad se ne bih još igrala sa kortikosteroidima. Čekati ću pa možda opet prođe od sebe. Jedino da nečim ublažim svrbež. Ako neće proći, onda nemam izbora

    Probaj s Bepanderm kremom ublažiti svrbež (sigurno je kod trudnica). To je nešto novije na tržištu…kažu da djeluje :)  Eventualno da probaš s A-derminom kozmetikom za kupanje i mlijekom za tijelo, ali poprlično je skupa…

  • Avatar nina1232

    nina1232

    Broj poruka: 45

    Prijavi adminu

    Imam par pitanja o nekim dodacima prehrani …
    Sad sam u 36 tt pa me zanima dali se trudnoci i za vrijeme dojenja smiju koristiti neki prirodni preparati za raspolozenje kao npr. Passiflora,gospina trava,triptofan i sl. Ili imate kakav drugi proizvid ili savijet. Cijelu trudnocu cuvam i mirujem. 
    jako sam vec nemirna,iscrpljena i promjenjivog raspolozenja u zadnje vrijeme pa se bojim da mi nebi tako bilo i poslje poroda. 

    Unaprijed hvala!

  • Loreen

    Broj poruka: 1090

    Prijavi adminu

    Trebalo bi baš nazvat nekog travara i pitat. Znam da je gospina trava prirodni antidepresiv i da se ne smije nikako piti ako se piju antidepresivi dakle, prilicno je jaka ali sad za dojenje nemam pojma smije li se tj oce to prijec bebi kroz mlijeko itd.

    Ja sam pila metvicu i matičnjak u trudnoći za smirenje i pomagalo mi je. I smije se… 

    Ja bi se raspitala jer je i pasiflora isto mislim malo jaca od maticnjaka…

  • Avatar Pepita2109

    Pepita2109

    Broj poruka: 2751

    Prijavi adminu

    Dobar dan, 
    Može li mi itko pomoći.. Naime doktor mi je danas prepisao folacin tablete 5mg e sad nije spominjao kako se uzimaju, prije ili poslije jela, ujutro ili bilo koje doba dana, jedino šta znam je da se pije 1 tab dnevno, napisala mi je teta u ljekarni na kutiju uputu kada, ali nje čitljivo, mislila sam pisati će u uputama,ali ne piše

    <3 Čuda su moguća ako vjeruješ u njih <3
    🙏👸👸🙏❤️

  • Avatar allegrazg

    allegrazg

    Broj poruka: 415

    Prijavi adminu

    cure, jel netko od vas uzimao Acidosalus firte u trudnoći? uzimala sam ga prije i izvukao mi je ureaplazmu u kombinaciji sa Acidosalus vaginaletama, pa me zanima je li možda prejak u trudnoći? sadrži češnjak

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Petricaaaa

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Imam jedno pitanje…ovo mi je druga trudnoća ali po prvi put ovakav problem…trenutno sam u 24tjednu i imam problema sa bradavicama, tj. izuzetno su bolne i tvrde. Svi mi preporučavaju kremu, ali nitko ne zna reći konkretno koju  :-) pa bi vam bila jako zahvalna ako bi mi preporučili neku za koju same znate da je djelotvorna u tipu omekšavanja samih bradavica i prevenciji nastanka ragada kad dođe vrijeme za dojenje … kako bi na vrijeme počela riješavati problem :-) u prvoj trudnoći nisam imala problema sa dojenjem, ragadama, uvučenim bradavicama i sl. stvarima. hvala unaprijed!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.