Marulja + vrkuta za lakše začeće

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar dillb

    dillb

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    i ja sam pila kontracepcijske 10-ak godina zbog policističnih jajnika. kako sam ih prestala piti, ciklus se ustabilio na 28 dana. i nakon nekih godinu i pol dana zatrudnila bez problema. 
    ali moram priznati da je svekrva imala najviše zasluge za liječenje mojih jajnika polaganjem svojih ruku i molitvom. bar sam ja uvjerena u to. 

  • Avatar Pepita2109

    Pepita2109

    Broj poruka: 2751

    Prijavi adminu

    Ma ja znam da ima slučajeva gdje i pomognu, samo ja ih ne želim piti, jer kao terapiju bi ih trebala piti godinu ili dvije najmanje tako je ginekolog rekao,a ja želim bebicu, zato sam se okrenula prirodi i biljkama.. Iskreno sigurna sam i ja da ti je i svekrva na ovaj način pomogla i to je jako divno 

    <3 Čuda su moguća ako vjeruješ u njih <3
    🙏👸👸🙏❤️

  • Avatar dillb

    dillb

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    ako nekoga zanima….. evo što kaže Maria Treben u svojoj knjizi “Zdravlje iz Božje ljekarne”

    Vrkuta (Frauenhilf = ženska pomoć) - blagotvorno djeluje kod menstrualnih tegoba, bijelog pranja, bolova u trbuhu i teškoća u klimakteriju. Kod povreda nakon poroda, omlitavljenog trbuha u žena, koje su imale težak porod ili kod sklonosti pobačaju za učvršćivanje ploda i jačanje stijenki maternice vrkuta je velika pomoć.

    Bijela imela - normalizirana cirkulacija pogoduje smirivanju bolova u trbuhu i menstrualnih smetnji, prije svega prejakog menstrualnog krvarenja kao i krvarenja u babinju, tegoba u klimakteriju.Svjež imelin sok može otkloniti i neplodnost u žena. 

    Stolisnik - biljka koja pomaže ženama. od neredovitih menstruacija do klimakterija i poslije, upale jajnika, miomi.

    “Kod mnogih žena dolazi češće do spontanih pobačaja, pa ne mogu roditi dijete. Te žene moraju dnevno piti dvije do tri šalice čaja od stolisnika i vrkute.”

    “Majčina dušica je prije svega oštra i žestoka. Potiče mokrenje i menstruaciju, pospješuje pobačaje, a kod normalnog poroda ubrzava dolazak djeteta na svijet. ”

  • Avatar Pepita2109

    Pepita2109

    Broj poruka: 2751

    Prijavi adminu

    dillb hvala na dodatnim informacijama :) u zadnja dva tjedna jaaaako puno čitam o vrkuti i zaista se čovjek začudi za šta je sve dobra :) 
    ja pijem skoro dva tjedna vrkutu i stolisnik, počela sam samo s vrkutom pa ubacila i stolisnik :)

    <3 Čuda su moguća ako vjeruješ u njih <3
    🙏👸👸🙏❤️

  • Avatar almS

    almS

    Broj poruka: 253

    Prijavi adminu

    Pozdrav dame,  evo me i ovdje da vas pitam za mišljenje.  Ja pijem marulju i vrkutu nekih 10-ak dana, danas mi je 14-i dan ciklusa i nemam nikakvog iscjetka, iako sam ga prethodnih mjeseci imala, samo sto je plodna sluz bila oskudna pa sam najvise zbog toga pocela piti cajeve. Sinoc  sam citala na drugom forumu da je kod par cura vrkuta umanjila plodnu suz, tj. da im se nakon ispijanja vrkute ista nikako nije ni pojavila. Sta mislite jel ovo moguce? Ne znam stvarno sta da radim sada..

    Naše JA nije nepromjenjivo. Svaki dan treba ga stvarati i braniti, izvjesne osobine odbacivati, druge stvarati.

  • Avatar Pepita2109

    Pepita2109

    Broj poruka: 2751

    Prijavi adminu

    almS


    Pozdrav dame,  evo me i ovdje da vas pitam za mišljenje.  Ja pijem marulju i vrkutu nekih 10-ak dana, danas mi je 14-i dan ciklusa i nemam nikakvog iscjetka, iako sam ga prethodnih mjeseci imala, samo sto je plodna sluz bila oskudna pa sam najvise zbog toga pocela piti cajeve. Sinoc  sam citala na drugom forumu da je kod par cura vrkuta umanjila plodnu suz, tj. da im se nakon ispijanja vrkute ista nikako nije ni pojavila. Sta mislite jel ovo moguce? Ne znam stvarno sta da radim sada..

    Pijem ja vrkutu pa mi nije ništa smanjila, dapače čak mi je i jača sluz :) još sam se i začudila hehe

    <3 Čuda su moguća ako vjeruješ u njih <3
    🙏👸👸🙏❤️

  • Avatar almS

    almS

    Broj poruka: 253

    Prijavi adminu

    Pepita, tako i treba biti, to je pravi ucinak, ali kod malog broja zena ima nus pojavu isusivanja rodnice i sluzi.. Ocito sam ja u tom malom broju zena… uzas!

    Naše JA nije nepromjenjivo. Svaki dan treba ga stvarati i braniti, izvjesne osobine odbacivati, druge stvarati.

  • Avatar Pepita2109

    Pepita2109

    Broj poruka: 2751

    Prijavi adminu

    Možda bi trebala kombinirati vrkutu sa još nečim? ja je kombiniram sa stolisnikom možda zato nemam tu nuspojavu?

    <3 Čuda su moguća ako vjeruješ u njih <3
    🙏👸👸🙏❤️

  • Avatar dillb

    dillb

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    ja sam iznenađena… čajeve pijem tek nekoliko dana, a već osjećam da se nešto događa. danas je počela bol u jajnicima (plodni dani) i puno je podnošljivija i blaža nego prethodnih mjeseci. a sluz je obilnija. danas mješavini dodajem i malo lista maline. 

  • Avatar Pepita2109

    Pepita2109

    Broj poruka: 2751

    Prijavi adminu

    dillb


    ja sam iznenađena… čajeve pijem tek nekoliko dana, a već osjećam da se nešto događa. danas je počela bol u jajnicima (plodni dani) i puno je podnošljivija i blaža nego prethodnih mjeseci. a sluz je obilnija. danas mješavini dodajem i malo lista maline. 

    i meni se svašta promijenilo otkad pijem samo eto neznam kad su mi plodni dani, nagađam ali nisam sigurna,ali osjećam i ja da se nešto promijenilo, a sluz je i kod mene dosta obilnija nego do sada hehe 

    <3 Čuda su moguća ako vjeruješ u njih <3
    🙏👸👸🙏❤️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.