Manjak željeza u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Pepita2109

    Pepita2109

    Broj poruka: 2751

    Prijavi adminu

    MaliV ja sam svog pitala za neke druge i objasnila kako su ove utjecale na mene, a ne pijem ih sad prvi put pila sam ih i prije jer sam imala problema sa niskim željezom prije, i rekao je da jedino ima sirup heferol, i tako ja sam tjedan dana pila tablete i odmah ispovraćala i odustala i poslije sljedećeg pregleda otišla u ljekarnu i razg sa tetom i spomenula da ga uzimam ovako kako sada uzimam već neko vrijeme i super je… s tim da ne znam zašto ga pijem na zadnjoj provjeri željezo mi je bilo sasvim uredno… ali neka njega hehe

    <3 Čuda su moguća ako vjeruješ u njih <3
    🙏👸👸🙏❤️

  • Avatar Tyna24

    Tyna24

    Broj poruka: 874

    Prijavi adminu

    meni je dala heferol tablete,nemam pojma koji sam tjedan bila, mislim da oko 16-tog… crna je stolica od toga, ali idem redovito svaki dan na wc… tak da mene ne zatvara… a poslje me nije poslala vaditi krv tak da nemam pojma kolko mi je željezo sad…

    [lilypie.com]

  • Avatar Pepita2109

    Pepita2109

    Broj poruka: 2751

    Prijavi adminu

    Tyna nisu ni mene zatvarale jer nisu uspjele ni djelovat, čim bih popila ispovratila bih i tako stalno, sad ih pijem u kombinaciji sa mandarinama i limunom (moj izvor c vitamina ) i napokon je uspjelo  jedino mi žao što nisam prije pitala tetu u ljekarni ali nema veze 

    <3 Čuda su moguća ako vjeruješ u njih <3
    🙏👸👸🙏❤️

  • Avatar Tyna24

    Tyna24

    Broj poruka: 874

    Prijavi adminu

    ja ne uzimam dodatno vitamin C… pijem elevit pronatal + heferol + mg.. tak da mi je i to previše
    ubiti, pa u elevitu je isto vitamin C… a pijem ih sve zajedno ujutro, pa je valjda i u tome dosta vitamina C

    [lilypie.com]

  • Avatar Pepita2109

    Pepita2109

    Broj poruka: 2751

    Prijavi adminu

    Ne pijem elevit jer mi je od njega bila muka jako jako.. tako da sam se trudila jesti što raznovrsnije, pila sam jedino magnezij,ali i to sam prestala jer je ginekolog rekao da se pije samo do 36tt, i sada sam na heferolu, pojela sam 8kg mandarina u tjedan dana hahaha 

    <3 Čuda su moguća ako vjeruješ u njih <3
    🙏👸👸🙏❤️

  • Avatar Tyna24

    Tyna24

    Broj poruka: 874

    Prijavi adminu

    hahaha, pepita,ovo u vezi mandarina razumijem ja isto nisam normalna. ali mi nisu dovoljne samo mandarine, ja još kupim konzervu ananasa i još to pojedem cijelu kroz dan a kao, zbog gestacijskog bi smjela samo jednu voćku dnevno. baš

    [lilypie.com]

  • Avatar Pepita2109

    Pepita2109

    Broj poruka: 2751

    Prijavi adminu

    Tyna ma najbolje da ne jedeš ništa mislim jadni su pa voće je najzdravije koji su to mozgovi da mi je znat uhhh.. ajmeee kompot od ananasa joooooj šta si sad napravila hahaha sutra ga moram kupiti  dobro ja i banane tamanim,ali u skupe kao da su od suhog zlata xD

    <3 Čuda su moguća ako vjeruješ u njih <3
    🙏👸👸🙏❤️

  • Avatar Tyna24

    Tyna24

    Broj poruka: 874

    Prijavi adminu

    e vidiš, na banane sam zaboravila, jedem ja i to zato se doktorica divi kak su mi dobri nalazi od šečera svaki put. hahahaha a kad bi znala kak kršim njene upute

    [lilypie.com]

  • Avatar kachi

    kachi

    Broj poruka: 288

    Prijavi adminu

    MaliV


    I meni je moja dala da pijem željezo, još negdje na sredini trudnoće, dala mi je recept za Kendural (nikad čula), ali s obzirom kakvih problema imam i inače sa zatvorom, odlučila sam kupiti u ljekarni Solgar na kojem baš piše da ne zatvara. Ali sad zadnji put kad sam bila na pregledu, prosšli tjedan, mi je rekla da nije za zezanciju, da obavezno uzmem taj Kendural, spominjala krvarenje u toku poroda i da se sad moram &quot;napuniti&quot; zalihama da ne bi bilo problema poslije. Pa sam otišla u ljekarnu, i tek kad sam došla doma sam skužila da je cijela kutija zajedno s uputstvima na njemačkom jeziku  nema ni slovo hrvatskog, ne znam kako to uopće mogu prodavati u ljekarnama… hoću reći, čini mi se da taj Kendural ne pripisuju prečesto, ali meni je evo u ovo kratko što ga pijem, super. Nemam nikakvih smetnji, niti mučnine, niti probava, pa možda ako vam heferol smeta, da pitate dr. za neku alternativu.

    Kendural C je odličan lijek, to si mogu i sami kupiti. Jako brzo daje rezultate, nije težak ni na želudac a i ne djeluje nepovoljno na probavu. Ja sam ga nakon poroda pila i puno mi je pomogao jer mi se zbog dugog krvarenja željezo smanjilo. Ne ide na recept i rijetko ga doktori prepisuju jer ga nema na našem tržištu, to ga naruče bolje ljekarne.  
    Pije se tableta sat vremena prije doručka i stvarno brzo popravi krvnu sliku. Imaš dobru doktoricu, meni su svi prepisivali užasni, najjeftiniji i najlošiji Heferol, za Kendural sam saznala od sestre kojoj je hematologica rekla neka pije taj lijek.

    [lilypie.com]

  • Avatar MaliV

    MaliV

    Broj poruka: 402

    Prijavi adminu

    Kako sam napisala post, tako izgleda da sam se urekla… jučer me tako smučilo da nisam sebi mogla doći, sve što sam pojela nakon kendurala sam direkt išla povraćati, užas.. probat ću tvojom metodom, Pepita, taman mi muž donio 20 kila mandarina :))

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

    [daisypath.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.